|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   lijekovi za produženje ciklusa - prirodni ili...
10.1.2015 12:40:08   
gagala
joj cure ubih se tražeći po temama, svugdje ima ovih savjeta, ali meni treba konkretan odgovor - šta da pijem da produžim ciklus, a da nije kontracepcija??

iskustva sa ljekarima u sarajevu uglavnom su mi negativna ...... i mrzim kad me nazor guraju u skupe procese za koje mislim da još uvijek nema potrebe ..... znam da nam je oboma po 36, ali to je još uvijek OK ........ htjeli bi najprije da probamo prirodnim putem, ali moj ciklus je naprosto prekratak, 21 do 25 dana, a ovulacija oko 14 dana

dakle - iz iskustva redovnih forumašica koje prate sve ovo, ako može neka preporuka

hvala
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: lijekovi za produženje ciklusa - prirodni...
10.1.2015 14:13:05   
Twinkies04
draga gagala

Ja znam da se dabroston koristio, i jos uvijek se koristi za produzavanje ciklusa,ali to je samo u slucajevima kad je neophodno..ne ometa ovulaciju sto je najbitnije...
svaka zena je individualna i svaka ima drugaciji ciklus..po mom misljenju taj kratak ciklus nije uopste problem..bitno je samo da nije kraci od 21 dan,ostalo se sve smatra normalnim.mislim da je ipak bolji kraci nego duzi ciklus...
Opet pokusaj potraziti jos jedno misljenje mozda van SA,da vidis mozda neko ima kakav dobar savjet..

sretno u svakom slucaju...

_____________________________

''I mada svaki put uredno nešto poželim, želje mi se baš i ne ispunjavaju. Negdje je zapelo. Možda se ispunjavaju nekom drugom? Ne bi bilo prvi put. Nema veze, ne ljutim se. Dobre su to želje, šteta bi bilo da samo tako propadnu''.

(odgovor članu gagala)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: lijekovi za produženje ciklusa - prirodni...
10.1.2015 15:06:39   
gagala
kako nije bitna dužina ciklusa ..... ako je ovulacija 14 dan, a user posted image 21 dan, čak i kada se dogodi oplodnja, jajašce nema vremena da se ugnjezdi u stijenku materice jer tamam kad stigne do matericfe spere ga menzes ....

ili su meni pogrešno objasnili??

_____________________________

Moj Anđeo je uvijek sa mnom :)

(odgovor članu Twinkies04)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: lijekovi za produženje ciklusa - prirodni...
11.1.2015 23:57:52   
Twinkies04
Gagala po pravilu ako je kraci ciklus ovulacija bi trebala biti prije 14-og dana.na ciklus od 21 dan bi bila negdje oko 9-10 dana ciklusa.ali ako si ti isla na folikulometrije,da ti dr prati na uzv-u,i ako je stvarno potvrdjeno da ti je ovulacija na 14 dan,onda je kod tebe samo kratka lutealna faza sto se drugacije zove luteal phase defect.inace traje 14 dana,mekada moze trajati I 16,ali ako traje krace od 10 dana onda je to poremecaj stvarno I to se lijeci.cudi me da ti to niko nije spomenuo.


_____________________________

''I mada svaki put uredno nešto poželim, želje mi se baš i ne ispunjavaju. Negdje je zapelo. Možda se ispunjavaju nekom drugom? Ne bi bilo prvi put. Nema veze, ne ljutim se. Dobre su to želje, šteta bi bilo da samo tako propadnu''.

(odgovor članu gagala)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: lijekovi za produženje ciklusa - prirodni...
12.1.2015 9:44:43   
perlica55
Gagala, pokušaj otići kod G i tražiti
Dufaston, Utrogestan il nešto slično...
Pa uzimaj to od 15/16 dc - 10 dana, 2x1 tabletu..
Al potrebno je uzimati nekoliko ciklusa kako bi se reguliralo ciklus..
Ponekad nakon prestanka uzimanja progesterona se opet skrati,
al imate veće šanse tih par mjeseci...

_____________________________

1. ICSI/IMSI - user posted image
32tt - izgubili smo bebu user posted image
FET - bez uspjeha
2. ICSI - imamo user posted image i molimo Boga za sretan završetak trudnoće
MM i ja još uvijek čekamo rodu . . .

(odgovor članu gagala)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: lijekovi za produženje ciklusa - prirodni...
24.1.2015 10:39:47   
gagala

IZVORNA PORUKA: Twinkies04

Gagala po pravilu ako je kraci ciklus ovulacija bi trebala biti prije 14-og dana.na ciklus od 21 dan bi bila negdje oko 9-10 dana ciklusa.ali ako si ti isla na folikulometrije,da ti dr prati na uzv-u,i ako je stvarno potvrdjeno da ti je ovulacija na 14 dan,onda je kod tebe samo kratka lutealna faza sto se drugacije zove luteal phase defect.inace traje 14 dana,mekada moze trajati I 16,ali ako traje krace od 10 dana onda je to poremecaj stvarno I to se lijeci.cudi me da ti to niko nije spomenuo.



hvala twinke ...... ma objasnili su to oni meni, ali davno bilo a i ja to sebi prevodim na laički jezik - nisam po struci nigdje u medicini ... sorry dame ako sam vas zbunila - halalite

dakle, imam taj luteal phase defect ..... kako da ga se riješim!?

ali ipak - prije svega ću kupiti trakice pa mjeriti ovulaciju - možda se šta promijenilo zadnju godinu dvije kako sam se riješila velikog stresa ..... jedino ostalo da novi mm ne ukapira da mjerim - muški izgleda imaju preveliki pritisak čim im se spomene neško oko ovih "predtrudničkih" peripetija user posted image

_____________________________

Moj Anđeo je uvijek sa mnom :)

(odgovor članu Twinkies04)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: lijekovi za produženje ciklusa - prirodni...
24.1.2015 10:41:02   
gagala

IZVORNA PORUKA: perlica55

Gagala, pokušaj otići kod G i tražiti
Dufaston, Utrogestan il nešto slično...
Pa uzimaj to od 15/16 dc - 10 dana, 2x1 tabletu..
Al potrebno je uzimati nekoliko ciklusa kako bi se reguliralo ciklus..
Ponekad nakon prestanka uzimanja progesterona se opet skrati,
al imate veće šanse tih par mjeseci...


hvala perlice ...... pokušam prvo tačno ustaviti kad je ovulacija ..... trakice i svaki dan ujutro provjeravati ..... za to mi ne treba G - to sam već prošla user posted image

_____________________________

Moj Anđeo je uvijek sa mnom :)

(odgovor članu perlica55)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: lijekovi za produženje ciklusa - prirodni...
24.1.2015 15:24:42   
Twinkies04
Nisi nas bona zbunila....eh kad bi se mi tako lako zbunjivale gdje bi bile...user posted image user posted image
Dobro si ti to odlucila,uprati koji ciklus sta se desava...mozda se fakat dovelo to u red...
hajd prijavi ako bude kakvih promjena....user posted image

sretno...user posted image

_____________________________

''I mada svaki put uredno nešto poželim, želje mi se baš i ne ispunjavaju. Negdje je zapelo. Možda se ispunjavaju nekom drugom? Ne bi bilo prvi put. Nema veze, ne ljutim se. Dobre su to želje, šteta bi bilo da samo tako propadnu''.

(odgovor članu gagala)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: lijekovi za produženje ciklusa - prirodni...
24.1.2015 18:49:44   
gagala
hvala twinki :)

_____________________________

Moj Anđeo je uvijek sa mnom :)

(odgovor članu Twinkies04)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: lijekovi za produženje ciklusa - prirodni...
28.1.2015 9:50:49   
perlica55
Gagala, razina lutein hormona raste tijekom dana, možda ćeš
LH pik (poz trakicu) lakše uhvatiti ak je koristiš popodne/predveče..
Sretnoo user posted image

_____________________________

1. ICSI/IMSI - user posted image
32tt - izgubili smo bebu user posted image
FET - bez uspjeha
2. ICSI - imamo user posted image i molimo Boga za sretan završetak trudnoće
MM i ja još uvijek čekamo rodu . . .

(odgovor članu gagala)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: lijekovi za produženje ciklusa - prirodni...
28.1.2015 12:29:44   
gagala

IZVORNA PORUKA: perlica55

Gagala, razina lutein hormona raste tijekom dana, možda ćeš
LH pik (poz trakicu) lakše uhvatiti ak je koristiš popodne/predveče..
Sretnoo user posted image


HVALA user posted image

evo čekam user posted image , pa ćemo nakon toga krenuti u akciju .... user posted image

_____________________________

Moj Anđeo je uvijek sa mnom :)

(odgovor članu perlica55)
Neposredna veza do poruke: 11
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *