|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 8 [9]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ljubomora starijeg djeteta
10.7.2013 14:44:56   
M kao Mama
joj, BH kraljica si, hahahaha, ma LAmija je mozak operacije, a lajla izvršilac, sjećam se ono prije kažu uvijek ono mirnije izvuće deblji kraj, jer se ne zna snaći, pa ja time vođena,

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 201
   RE: Ljubomora starijeg djeteta
10.7.2013 22:56:57   
Crnkica
Smajli stvarno ti je problem,i kod mene je bilo ljubomore na početku više kad se Dž rodila mali se razbolio....a već sad se mogu reći super igraju,nekad nemogu da gledam njihove šege i kad se gnjave bojim se da je ne učepi ili udari,a i vole se čudo jedno user posted image ,ganjaju se pa ih moram smirivati da mi kona odozdo raport ne vrši.

< Poruku je uredio dzejla2012 -- 10.7.2013 23:00:12 >

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 202
   RE: Ljubomora starijeg djeteta
10.7.2013 23:08:18   
MicoTico
Kod nas je ljubomora prisutna uvijek iliti vazdauser posted image
M je bila baš baš ljubomorna kad se T rodio, ali i sad (poslije 3 godine) pokaže ljbomoru npr. kad ga poljubim, uzmem u krilo, odmah leti ona da i nju ljubim, pa bi i ona u krilo. A sad je i T postao na nju ljubomoran, pa ne dao mi Bog da nju poljubim više puta nego njega itd itb. vazda neko natezanje koga se više voli.



_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu Crnkica)
Neposredna veza do poruke: 203
   RE: Ljubomora starijeg djeteta
10.7.2013 23:15:59   
smajli80
Hvala vam na savjetima-vidim da je to više manje problem kod svakoga.Samo me užasno nervira kad kaže -eto njemu si nasula više soka i meni neće ostati ništa.

Kao što Ziki kaže to mi je postala svakodnevnica i živim s tim.

Hvala cureuser posted image

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 204
   RE: Ljubomora starijeg djeteta
11.7.2013 7:36:12   
Lulu_08
Ja mislim da je ta "ljubomora" u smislu privlacenja paznje i trazenja istoga za sebe cisto nacin da se svako dijete izbori za svoje "mjesto pod nebom" i skroz ok, tako se ujedno uce i za ono "sutra" kada ce se u drustvu boriti za svoje mjesto. Sve dok ta "ljubomora" nije pracena nekim drugim simptomima "problema" (strahovi, mokrenje, frustracije, povlacenje, agresivnost i sl.) ja mislim da je situacija normalna, u suprotnom bih se ja obratila strucnom licu za savjet user posted image

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 205
   RE: Ljubomora starijeg djeteta
11.7.2013 7:52:55   
M kao Mama
Ja sinoć bila kod rocice, koja mi je ko sestra, zaista, i ima bebu do dva dana , okupali je, oblačim je ja kad je malađa zapomalagala mama, mama, ne znam kako je došla do mene,a tek prohodala, ko patka dogega i vuče me za tuniku i zove mama, dok je nisam uzela nije prestla zvati, znači ona je i zvanično ljubomorna, hahahah

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 206
   RE: Ljubomora starijeg djeteta
11.7.2013 8:03:05   
Lulu_08

IZVORNA PORUKA: mama_alma

Ja sinoć bila kod rocice, koja mi je ko sestra, zaista, i ima bebu do dva dana , okupali je, oblačim je ja kad je malađa zapomalagala mama, mama, ne znam kako je došla do mene,a tek prohodala, ko patka dogega i vuče me za tuniku i zove mama, dok je nisam uzela nije prestla zvati, znači ona je i zvanično ljubomorna, hahahah


Ma dusica mala, pa cinjenica da se druga djeca od rodjenja nauce boriti za paznju mame jer im drugacije nije ni poznato, a starijima je odvlacenje mamine paznje nesto sasvim novo sa cim se trebaju nauciti boriti korak po korak.

MOja je mladja KRPELJ haha, ona koga god se uhvati ne da da joj se oduzima njeno "pravo" na paznju haha. EH jedino sto seku nevjerovatno voli i samo bi je grlila i igrala se sa njom, ali KADA ona to zeli hahaha..

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 207
   RE: Ljubomora starijeg djeteta
11.7.2013 9:09:41   
hanabanana
To ja ne smatram ljubomorom nego borbom za svoje mjesto.
Mislim da jako puno roditelji igraju ulogu u tome kakav će odnos imati braća i sestre.
Nas smo tri, nikada nisam osjetila mrvu ljubomore, niti ja takav osjećaj imam prema svojim sestrama. Moji su balansirali između nas, nikada nismo čuli: da si ko ona, ili da su nas upoređivali. A bogami su mogli. user posted image Recimo ja sam bila odlikaš, mlađa sestra je u VI razredu pala iz istorije na popravni......ali nikada, nikada nismo čule: da si kao ona!!

Ljubomora je nešto drugo....ona može uništiti život pojedinca.

Ovo borenje za položaj je nešto sasvim drugo. Zamisli šta se dešava u glavi bebare od 13 mjeseci kada vidi da mana diže tamo neku bebu?!

Ovo me podsjeti na moja H. kad je imala jedva 9 mjeseci. Kupili joj bebu ćelu, i sjede suprugovi pijemo kafu, i ja onako beba bila pored mene, uzmem je stavim u krilo i pričam sa svekrvom. Ona dopuza do mene, uze onu bebu, trehnu je od od parket i sjede mi u krilo. user posted image

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 208
   RE: Ljubomora starijeg djeteta
11.7.2013 9:12:35   
Lulu_08

IZVORNA PORUKA: hanabanana

To ja ne smatram ljubomorom nego borbom za svoje mjesto.
Mislim da jako puno roditelji igraju ulogu u tome kakav će odnos imati braća i sestre.
Nas smo tri, nikada nisam osjetila mrvu ljubomore, niti ja takav osjećaj imam prema svojim sestrama. Moji su balansirali između nas, nikada nismo čuli: da si ko ona, ili da su nas upoređivali. A bogami su mogli. user posted image Recimo ja sam bila odlikaš, mlađa sestra je u VI razredu pala iz istorije na popravni......ali nikada, nikada nismo čule: da si kao ona!!

Ljubomora je nešto drugo....ona može uništiti život pojedinca.

Ovo borenje za položaj je nešto sasvim drugo. Zamisli šta se dešava u glavi bebare od 13 mjeseci kada vidi da mana diže tamo neku bebu?!

Ovo me podsjeti na moja H. kad je imala jedva 9 mjeseci. Kupili joj bebu ćelu, i sjede suprugovi pijemo kafu, i ja onako beba bila pored mene, uzmem je stavim u krilo i pričam sa svekrvom. Ona dopuza do mene, uze onu bebu, trehnu je od od parket i sjede mi u krilo. user posted image


SLazem se i ja tako mislim, a za bebu i krilo HAHA neka je dala bebi do znanja gdje joj je mjesto user posted image

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 209
   RE: Ljubomora starijeg djeteta
11.7.2013 9:21:36   
M kao Mama
Hana, meni se čini kako je bil au stomaku počela je da se bori za svoje mjesto, sad kad je kao veća, to se lijepo vidi, sestru voli, ali baš, ali red se mora znati u kući, ko je glavni, znači od jučer mi je ona tvoja rečenica, nečeš valja dopusti da te ona tuče, tu nedgje u glavi, ja to zovem sindrom drugog djeteta, koje traži svoje mjesto, hahahhaah.

a šta ti kao osoba koja ima iskustva kažeš, da li bi treća bebe nekad bila poželjna, Lajla moli za još dvoje, a ja kažem no poblem, usput zaberi mami banderu u naselju, hahha

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 210
   RE: Ljubomora starijeg djeteta
11.7.2013 9:24:30   
hanabanana
Ja još nisam stavila tačku.....user posted image

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 211
   RE: Ljubomora starijeg djeteta
11.7.2013 9:36:01   
ziki
Povodom ljubomore mlađeg djetata logopedica mi reče(tako je njoj njena profesorica objasnila sličan problem kod njene djece) da je to što moje malo ne priča, tj priča na mandarinskom jedna vrsta ljubomore jer na taj način traži sebi prostor i posebnu pažnju.
E sad ja jesam na neki način nametala Tarika kao uzor mlađem, kako treba da počnemo na tutu, da nema pelene i da bude veliki i da vidi kako je to lijepo, kako Tarik ne nosi pelenu....


_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 212
   RE: Ljubomora starijeg djeteta
11.7.2013 10:07:58   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: ziki

E sad ja jesam na neki način nametala Tarika kao uzor mlađem, kako treba da počnemo na tutu, da nema pelene i da bude veliki i da vidi kako je to lijepo, kako Tarik ne nosi pelenu....



Nemoj to raditi......jer ce mu kasnije biti pun kofer starijeg brata. Zašto bi mu morao biti uzor?!
Moja H. je sa dvije skinula pelene.
S. je sa dvije svu kuću popišala, ja joj vratila pelena. Mislila sam da će ih do škole nositi. U septembru, sa 2,5 godine je ustala, skinula pelenu i rekla: ja od danas piskim na tutu. Idemo kupiti gaće.

NIkada se nije upišala u gaće nakon toga! Ali nikada.

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 213
   RE: Ljubomora starijeg djeteta
20.10.2014 10:16:47   
ziki
Miskice dobro dosla na temu user posted image

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 214
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 7 8 [9]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 8 [9]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *