|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 6 [7]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Početak trudnoće i dabroston?
8.1.2015 15:56:30   
banovici
eh draga procitala sam tvoj post ali ti nebih znala nista reci pa sta kaze dr.kad moras opet na pregled ja hvala Allahu super se osjecam pijem dabroston 3x na dan svakih 8h i dosada nisam imala nikakve promjene a postoji rizik od spontanog i aBd 13 idem ponovo na kontrolu zelim ti srecu i nadam se da ce biti sve uredu nebrini se vjeruj u najbolje

(odgovor članu ney75)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Početak trudnoće i dabroston?
8.1.2015 18:40:20   
ney75
Ma ja sam negdje procitala da taj dabroston uopce nema veze, nego da se daje samo kad je ivf u pitanju, to sam bas jutros citala ovdje na forumu. A inace ni sama nisam neki ljubitelj lijekova, tako da sam odlucila da ne pijem, jer ne znam kako hormon moze pomoci ako vec bebi ne kuca srce.. a iziritirala me i doktoricina reakcija, jer sam ovdje par puta procitala kako je bebi pocelo srce kucati tek 8u 9u sedmicu, a meni moja ko iz topa kaze to ce biti spontani user posted image sve je svakako u Allahovim rukama, pa kako bude, elhamdulillah na svakom stanju, ne brinem se :)

(odgovor članu banovici)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Početak trudnoće i dabroston?
8.1.2015 20:10:03   
banovici
neznam draga meni 13.11 zadnja M.a 19.12 sam vec bila na pregledu i ustanovila mi trudnocu i rizik od spontanog propisala mi te tbl da pijem i progesteron ampule na 5 dan da primam radi ucvrscavanja ploda kao i kontrola za 10dana dakle 29.sam isla i srce je kucalo i aBd 13.02 idem ponovo da vidimo stanje rekla mi da ocekujem krvarenje a zahvaljujuci Allahu do sada je bilo sve ok ostaje nam cekanje a sto se tice tvog slucaja otisla bih jos nekome na pregled a pij tbl jer one sprecavaju krvarenje al me buni to srce ma kao sto rece sve je u Bozjim rukama

(odgovor članu ney75)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Početak trudnoće i dabroston?
8.1.2015 20:28:32   
Adicaa
I moja trudnoća je bila jako rizična. Radi se o tome da je započela kao blizanacka pa je nakon mjesec odumro jedan plod. Vjerujte dabroston sam pila puna 4 mjeseca i primala inekcije progesteron svaki drugi dan,i sigurna sam da bez toga ne bih uspjela održati trudnoću. Moj savjet je da pijete svakako jer dabroston sluzi za jačanje opne i učvršćivanjem ploda..govorim vam sa dobrom namjerom..sretnoooo

< Poruku je uredio Adicaa -- 8.1.2015 20:29:06 >


_____________________________

03.12.2008- rodila se naša princeza

10.02.2015- očekujemo rodjenje malog princa

" Najljepši ukras koji jedna žena može da nosi oko vrata su ruke njene djece"

(odgovor članu banovici)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Početak trudnoće i dabroston?
9.1.2015 11:50:38   
banovici
adicaa draga kolko dugo si primala progesteron jesil imala kakvih promjena vise ja sam dosad 5 primila al na 5 dan sad aBd 13 idem na kontrolu pa znat cemo stanje nadam se sve kako treba da ce biti

(odgovor članu Adicaa)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Početak trudnoće i dabroston?
9.1.2015 23:04:12   
Adicaa
Biti ce to dobro ako Bog da. Ja sam primala puna 3 mjeseca..prvo na svaki drugi dan,pa treci i pri samom kraju 2 puta na peti dan. Ne sikiraj se koliko je moguce,a po dozi koju sam ja primala mozes predpostaviti koliko je rizik bio. Sada sam u fazi da molim Boga da se strpi bar jos deset dana da ne izlazi.. Ne brini nista te inekcije plus dabroston su pun pogodak vidjet ces..pozz

_____________________________

03.12.2008- rodila se naša princeza

10.02.2015- očekujemo rodjenje malog princa

" Najljepši ukras koji jedna žena može da nosi oko vrata su ruke njene djece"

(odgovor članu banovici)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Početak trudnoće i dabroston?
9.1.2015 23:06:24   
Adicaa
I da od promjena sam znala osjecati blage kontrakcije koje su me tada jako brinule..i to se desavalo bas taj dan kada primim inekciju. U tom slucaju smijes popiti apaurin od dva miligrama i lezi odmori da se misici opuste.

_____________________________

03.12.2008- rodila se naša princeza

10.02.2015- očekujemo rodjenje malog princa

" Najljepši ukras koji jedna žena može da nosi oko vrata su ruke njene djece"

(odgovor članu Adicaa)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Početak trudnoće i dabroston?
9.1.2015 23:25:52   
Vanne
Ney pij terapiju i miruj....ja sam do 20 nedjelje bila na dabrostonu,progesteronu i utrogestanima,kasnije na apaurinu...moja beba je jedna od onih kojima je srce prokucalo u 8 nedjelji...
Krvarila sam haman citavu trudnocu...dijagnoza prijeteci spontani pobacaj... citavu trudnocu me pratio strah od ponovnog gubitka ali smo izgurali do termina...
Apaurine izbjegavajte prvi trimestar... i ako mozes potrazi jos jedno misljenje...

_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu ney75)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Početak trudnoće i dabroston?
10.1.2015 19:43:02   
banovici
adicaa aBd bit ce to sve uredu znaci ti si u iscekivanju zelim ti svu srecu i da imas lahak porod ma ja se osjecam super nikakvih promjena nemam samo sad sto su napale baje u urinu pa moram piti dosta prolom vode da ocistim organizam,a ostalo sve ok

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Početak trudnoće i dabroston?
6.5.2016 22:41:30   
Statistika
1. apropos hematoma:
iz vlastitog iskustva i savjeta koje sam dobila od dr. Pušenjaka (privatna ginekološka ordinacija u Sloveniji) vam mogu reći da su preporučeno mirovanje i Dabroston tu samo da si pomirite savjest i imate dojam da nešto radite. ako vas to umiruje, odlično; no nije medicinski dokazano da Dabroston išta čini za trudnoću i plod između 7. i 23. tjedna trudnoće za trudnicu sa normalnim hormonalnim nivoima.
ležanje, odnosno strogo mirovanje je čak i škodljivo za trudnicu u takvoj situaciji.

te su prakse ustaljene, ali ničim potvrđene.

2. apropos Dabrostona:
poklanjam šest kutija neotvorenog Dabrostona. rok im nije prošao, zdravstvo ih hoće baciti u medicinski otpad, a Dabroston ima svojih primjena i vjerujem da ima vas koji ga plaćate. ako ih želite i za hematom, ok, samo si pročitajte još jednom točku 1.

(odgovor članu eemmaa)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Početak trudnoće i dabroston?
25.8.2020 12:38:17   
anonimna997
Zdravo.
Nova sam.vidim da je tema stara. Pa bi me zanimalo da li je se jos ko susreo sa tim. Evo ovako imam polucisticne jajnike i visak kila. Pokusajem godinu ipo da ostanem trudna. Ali kad odem kod doktora vecinom mi kazu da smrsam i ja sam odlucila da krenem sa dijetom. I kako sam na dijeti desi mi se krvarenje  od 15 dana i onda stalo par dana nije nista bilo i onda se opet desilo krvarenje 15 dana otisla sam kod doktora i dao mi tablete dabroston i krvarenje je stalo i onda doslo normalno koje je trajalo 5 dana i posle toga uradila papa test i dao mi terapiju dabrostona 3 mjeseca od 11 dana da pijem i ispila sam i 22 sam trebala dobiti ali nisam zovem doktora rekla.mi sestra da uradim test tada je bilo popodne i uradila test negativan naruci me ujutro za vađenje krvi. Isto nisam trudna. Pa mi je rekla da sacekam jos 14 dana da vidim hocu li dobiti. A papa test mi je uredan pa me zanima da li je se ko susreo sa istim problemom i da je ostala trudna. Molim vasa iskustva.


(odgovor članu Statistika)
Neposredna veza do poruke: 161
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 5 6 [7]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 6 [7]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *