|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Poklon za nađen zubic
15.1.2011 16:11:56   
bebacha
Sta sta vi kupile bebi za prvi zubic ili sta je beba dobila od onog ko je nasao zubic.nemam ideje sta da kupim bebiju

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Poklon za nađen zubic
15.1.2011 16:48:41   
veeseelaa
ide novac, odjeća od kape do čarape i kolač user posted image
tako vele, ko hoće da se pridržava tog adeta


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Poklon za nađen zubic
15.1.2011 16:51:15   
bebacha
valja mami tortu pravituser posted image user posted image user posted image
ja sam svom bebiju nasla zubic pa mi bezveze da mu dajem pareuser posted image user posted image user posted image a nemam nikakve ideje sta mu kupituser posted image user posted image


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Poklon za nađen zubic
15.1.2011 16:55:09   
Anoniman
Svojoj djeci sam ja "pronašla" prvi zubić,ali im nisam ništa kupila,jer ne pratim te običaje,nekako mi bezveze sad ići maksuz nešto kupovati,jer sam im eto ugledala zubić,ionako im kupujem sve što zatreba,a tuđoj djeci ne zavirujem u usta user posted image   nemam te navike,tako da...ali već kad pitaš,možeš mu kupiti nešto od odjeće što mu svakako već treba,ili neku igračkicu,ili teglicu i sokić user posted image  

A postoji još jedan sličan običaj,kao onaj kome dijete prvi put pruži ručice treba kupiti poklon,moja starija je k'o fol jednoj rodici pružila ruke,bolje rečeno ova joj izmamila (mislim normalno da će beba od 3-4 mj,ne sjećam se koliko joj je tačno bilo,pružiti ruke prema tvojim rukama ako joj iste držiš 10 min.pred nosom) i kupila joj je neke naušnice zlatne,btw koje sam neki dan u zlatari zamjenila za ljepše user posted image   grozna sam...znam

(odgovor članu bebacha)
  Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Poklon za nađen zubic
15.1.2011 16:59:58   
Anoniman
ja znam da mis donosi ispod jastuka kada zub ispadne...mislim na mlijecni, naravnouser posted image user posted image ...a ovo za nicanje zuba prvi put cujem

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Poklon za nađen zubic
15.1.2011 17:05:10   
veeseelaa
obično se za ugledat prvi zubić kod bebe familija natječe, bar ona bližnja
ja sam stalno gledala jel mojoj bratanici nikao zubić i ugledala, bilo mi je zadovoljstvo darovati je povodom navedenog, ja sam je do duše darovala za svaki sljedeći zub

moja je sveki prije nicanja Ajšinog prvog zubića pričala o tome kako i šta treba malenoj darivati ko prvi vidi zubić
Ja mislah da joj je stalo do toga i podmetnem joj malenu, vidi rekoh nano imal šta user posted image user posted image user posted image user posted image ona se poslije ogradjivala kako ipak ona nije prva vidjela zub user posted image user posted image user posted image user posted image

helem mojoj malenoj je moj brat, snaha i moja mama kupili poklone za prvi zubić i darivali je novcem, neovisno od običaja, oni su bili sretni zbog toga pa su se svi razletili da to obilježimo



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Poklon za nađen zubic
15.1.2011 17:11:02   
sporty mamaa
IZVORNA PORUKA: dadada

ja znam da mis donosi ispod jastuka kada zub ispadne...mislim na mlijecni, naravnouser posted image user posted image ...a ovo za nicanje zuba prvi put cujem


Hehe... I ja isto, zubic vila i foloviuser posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Poklon za nađen zubic
15.1.2011 17:12:29   
Anoniman
u mene mi familija nikad nije nis darivala...ni s mamine, ni s tatine strane..jedino za ispadanje zuba...stavili bi pod jastuk zubic a ujutro bi nasli novac...fol mis donjeouser posted image

doduse...kod mene se stvarno nikad tim obicajima nije davala nikakva "pozornost"...tako su mi i roditelji odgajani...sta ja znam

mislim paznjauser posted image


< Poruku je uredio dadada -- 15.1.2011 17:13:12 >

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Poklon za nađen zubic
15.1.2011 17:14:04   
veeseelaa
ma ni kod mene nema takvih običaja al kako dijete raste moje il od mog brata ja uvijek nadjem razlog za poklon, za zubić, za držanje flašice, za puzanje, za hodanje itd
Tako i moji


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Poklon za nađen zubic
15.1.2011 17:28:05   
aida.
Erolu je moja prijateljica nasla zub i pitala sta ce kupit ja rekla pelene user posted image to je neophodon a ostalo vala ima sve sto mu treba i vise... ona je uz to nakupovala krema, sokica, hapa.... I meni su bezveze ti obicaji i maksuz kupovanje... Ionako svaki dan nesto dobije user posted image user posted image

_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Poklon za nađen zubic
15.1.2011 17:40:54   
Hannan
Ja sam iz razlicitih mjesta cula i razlicite obicaje, negdje je obicaj da se kupi nesto bijelo, negdje nesto od odjece, ovdje gdje sam se udala obicaj je kupiti djetetu cipelice.
Mom sinu sam ja nasla zubic, ali sveki je pocesto gledala je li izvirio zubic tak oda smo ja i mm sutili dok ona nije nasla :) Kupila mu je Frodo cipelice koje je mama izabrala :)

_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu aida.)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Poklon za nađen zubic
16.1.2011 1:20:02   
N_N
IZVORNA PORUKA: dadada

jedino za ispadanje zuba...stavili bi pod jastuk zubic a ujutro bi nasli novac...fol mis donjeouser posted image




Ja još uvijek ovo "praktikujem" sa S zubićima user posted image  Ona i dalje vjeruje da miš donosi poklone user posted image (kod nas su pokloni umjesto novca) Ona napiše pismo mišu ili na glas kaže šta bi željela da dobije (da miš čuje user posted image ) i gle čuda, miš ispuni želju user posted image  Zato se borim k''o lav da ne forsira odmah da izvadi klimavi zubić (da bi mama miš stigla kupiti traženi poklon user posted image ).

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Poklon za nađen zubic
16.1.2011 1:30:06   
Anoniman
Mom malenom je moja seka vidjela prvi zubic, kod nas je obicaj kupiti nesto od nakita, posto sam ja protiv nakita, mislim bezveze mi kindjuriti dijete, ona  je kupila igracku, a ja njoj sal i tuniku, otisle u slasticarnu pojele po kolac sokic, nista previse....
Ja se ne sjecam da smo mi stavljali zubice pod jastuk, nismo to nikada praktikovali

(odgovor članu N_N)
  Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Poklon za nađen zubic
16.1.2011 20:36:20   
idacha
ja sam mom Imiju pronasla zubic, prvi i svaki naredniuser posted image
iskreno, ne znajuci za obicaj darovanja, ja sam odmah odletila u Mercator i kupila mu prelijepog cuku plisanog, kojeg obozava.. tek poslije sam saznala da je obicaj darovati, a ja sam samo htjela da imam JA uspomenu na njegov prvi zubic.. cuko je zaista presladak, onako vecih gabarita, pa se nadam da cemo ga dugo cuvati, i tako sacuvati i uspomenu na prvi zubic... 

_____________________________

21.04.2010. rodila se moja ljubav, moj zivot, moje sve...Imran moj..
28.06.2011. docekasmo drugog princa.... :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Poklon za nađen zubic
16.1.2011 22:08:10   
Skvo RR
Ja ne kontam ko uopste moze naci zubic, umjesto majke (mozda i oca)..???? Ogavna mi je ideja da mi neko rovinja po djetetovim ustima....user posted image user posted image

I da vi za vi toga...mi nismo praktikovali taj "obicaj" darivanja za zubic,  pa onako je mlijecni...user posted image user posted image user posted image .

< Poruku je uredio Skvo RR -- 16.1.2011 22:09:24 >


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu idacha)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Poklon za nađen zubic
16.1.2011 22:22:15   
Anoniman
Ah,ima nas svakakvih...nekima nije ništa uvaliti tuđem djetetu prst u usta i opipavati desne user posted image  

(odgovor članu Skvo RR)
  Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Poklon za nađen zubic
16.1.2011 22:27:49   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Ja ne kontam ko uopste moze naci zubic, umjesto majke (mozda i oca)..???? Ogavna mi je ideja da mi neko rovinja po djetetovim ustima....user posted image user posted image

I da vi za vi toga...mi nismo praktikovali taj "obicaj" darivanja za zubic,  pa onako je mlijecni...user posted image user posted image user posted image .

eh ovako isto...
jednom je kona poletila starijoj rukom u usta da vidi imal zuba...kad joj ruku iz lakta otkinula nismauser posted image

mi ne darujemo zubiće koji tek rastu...ali planiramo darovati stallne kada ovi ispadnu...što zbpg ''običaja'' a više zbog prihološgog efenta da nema strah od narednog koji ispada.

Nikada se u mojoj porodici nije darovali pronalazk zubića...eto konačno ja za neki običaj ne znamuser posted image
a baš sam sve provela što je običaj bio...sram me bilo nisma znalauser posted image uštedila sam pravo na njih dvijeuser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Poklon za nađen zubic
17.1.2011 18:55:46   
Mya_81 RR
IZVORNA PORUKA: N_N

IZVORNA PORUKA: dadada

jedino za ispadanje zuba...stavili bi pod jastuk zubic a ujutro bi nasli novac...fol mis donjeouser posted image


Ja još uvijek ovo "praktikujem" sa S zubićima user posted image  Ona i dalje vjeruje da miš donosi poklone user posted image (kod nas su pokloni umjesto novca) Ona napiše pismo mišu ili na glas kaže šta bi željela da dobije (da miš čuje user posted image ) i gle čuda, miš ispuni želju user posted image  Zato se borim k''o lav da ne forsira odmah da izvadi klimavi zubić (da bi mama miš stigla kupiti traženi poklon user posted image ).


Po sekine i moje zubiće je dolazila zubić vila. Uvijek sam se ujutro jedva čekala ustati da vidim koliko mi je novčića ostavila ispod jastuka. To  mi je baš super običaj i naravno da ga namjeravam nastaviti sa svojom kikicom...

Za darivanje pronalaska zubića sam čula, ali nisam nešto o tome previše razmišljala. I nekako nemam ništa protiv toga da se takav dogadjaj recimo obilježi na takav način, znači kupnjom nekog poklončića, ali mi je van pameti da neko drugi mora pronaći zubić, a ne mama i tata. Pa, tada sam s djetetom bila 24/7 i naravno da ću ga ja pronaći!


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu N_N)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Poklon za nađen zubic
25.4.2015 21:08:31   
ijaa
jao i meni je sveki stalno govvorila ne valja kao da mama nadje prva zubic boljet ce bebu glava...a ja jedva cekala da ja nadjem...i ja jednu noc poslije kupanja slucajno kad klik ima nesto,,,kucu digla na sebe, otisla u dnevnu po kasikicu ja tako kazem kaze sveki znasss da ne valja,, reko evo ti kasikica hajde idi ona provjeri kad ima...e reko sta ces nam kupitiuser posted image Kupila je dzemperic divan, ja bas govorila kako mi se svidja i ona ode i kupi bebici naravno! trazila sam temu za poklone ali idem dalje...i ova mi se svidjauser posted image

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Poklon za nađen zubic
27.4.2015 11:56:54   
elmaL
Pa naravno da ce vidjeti mama ili tata, kad krenu muke sa zubicima, samo virimokad ce izaciuser posted image e sad, mi smo prepustilinenama da 'pronadju' zubic, jedna prvom djetetu, druga drugom, tako potrefilo. Dobili smo novac da im kupimo nesto. To je vise neki zanimljiv obicaj.

_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 20
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *