|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Poklon za uciteljicu
13.5.2011 13:41:27   
Sarajka
Nekoliko roditelja iz razreda mog sina je izrazilo zelju da se skupi novac i kupi poklon uciteljici. Oni su IV razred i od naredne skolske godine ce dobiti razrednicu ili razrednika. Prijedlog je da svaki ucenik da 10 KM, sto bi u konacnom zbiru trebao biti iznos od 230 KM za kupovinu poklona. Da li imate prijedlog sta je prihvatljiv i lijep poklon za uciteljicu od njenog razreda?
Uciteljica je starija generacija uciteljica, jedna veoma skromna zena, sa velikom ljubavlju prema djeci i poslu koji radi.

Na zalost, moje sjecanje na ljutnju moje uciteljice kojoj smo kupili sliku, a zlatani lancic kupili uciteljici matematike, a nismo nasoj uciteljici zlato poklonili- ne daje puno prostora za kreativnost.

Imam jos jedno pitanje: do sada za 8 mart moj sin je sam pravio cestitke i nismo poklanjali cvijece ili neke materijalne poklone uciteljici. On bi zelio da joj nesto pokloni za uspomenu, a ni ja nisam daleko od te ideje da joj se na neki nacin materijalnom stvari zahvalimo na prekrasnom druzenju i naucenom u zadnje cetiri godine. Da li mislite da je nepozeljno ili ne znam kako da se tacno izrazim nepotrebno kupovati i indivudalni poklon i ako nije, vas prijedlog sta bi to moglo da bude?

Rado bih cula misljenje uciteljica ili nastavnica tj pedagoskog kadra u vezi ovoga.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Poklon za uciteljicu
13.5.2011 13:48:22   
Blue rose RR
Ja darujem poklone ljudima koji su mi dragi, i koje želim da usrećim, i pri tome ne gledam da li je on/ona meni "valjao/la". To mi prelazi granicu materijalnog interesa.

Mislim da je lijep gest kupovina poklona učiteljici, nastavnici, od strane njenog razreda. A kao prikladan poklon i uvijek vrijedan spomena je umjetnička slika.
Pogotovo danas ima lijepih slika naših umjetnika.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Sarajka)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Poklon za uciteljicu
13.5.2011 13:50:14   
aya 05
Ja sam misljenja da svakako treba kupiti uciteljici neki poklon od cijelog razreda,ali sam protiv pojedinacnog kupovanja poklona.Mi i za Osmi mart i na kraju prvog i drugog polugodista skupimo pare i kupi se uciteljici poklon.Za mene je to sasvim dosta,znak paznje.

(odgovor članu Sarajka)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Poklon za uciteljicu
13.5.2011 13:57:20   
muaaa
Kad je moja curica zavrsavala 4. razred mi smo skupili pare svi roditelji i kupili zlatnu ogrlicu i narukvicu u setu.I jedan veliki buket cvijeca.To ju je tako iznenedilo i obradovalo da je pocela plakati a i mi s njom zajedno.I onda su joj djeca posebno na veliki hamer papir svi nesto nacrtali i napisali svoja imena.I to ju je strasno obradovalo da je uramila taj rad.I po meni je najbolje kupiti zajednicki nesto sto ce imati citavi zivot i sjetice se svoje djecice kad god pogleda to.user posted image

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu aya 05)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Poklon za uciteljicu
13.5.2011 13:57:40   
mama i nora
ja sam učiteljica i od svoje djece sam pred porod, na kraju 4. razreda dobila prekrasnu sliku koju su uradili oni (djeca) uz pomoć roditelja. slika je na svili, naslikan je ogroman cvijet, a u laticama cvijeta su leptirići. svaki leptirić je označen imenom djeteta iz razreda. izvan cvijeta ima 3-4 leptira (to su djeca koja su s nama bila, ali su se odselili u toku ove 4 godine)
evo 2 godine kasnije, slika je još uvijek na mom zidu i svaki put kad je pogledam sjetim se tog zadnjeg dana nastave kojeg smo moja mala raja i ja proveli u suzama. ja ne znam da sam ikada dobila išta "vrijdnije". u taj poklon su uložili trud i rad sva djeca, svojim ručicama pravili i crtali i meni je to najvrijednije. doživotno imam uspomenu na moju prvu generaciju. a o ljubavi prema njima da i ne pričam. sa velikim stomakom, već u terminu za porod, oni i ja suze lijemo kad je zadnje zvono zvonilo, na to još dolaze roditelji, tješe mene, da se ne porodim :)))) pa onda i mame počnu plakati....
odoh ja s teme...
hoću reći, nisu svi učitelji isti, ima nažalost onih koji su profesiju pogriješili, koji se oduševe skupim parfemima, maramama, pa se još po školi hvale kako su cijenjeni jer su pobogu dobili skup sat i sl...po menei je to fuj, i ne treba roditelji da se bave tom mišlju uopće....namjera je važna, dječijom rukom pravljena čestitka se ne bi trebala mjeriti ni sa čim...po meni...ako smo iskreni i ljudi na kraju krajeva...a vi procijenite...
lp

_____________________________

N O R A... se riješila peleneeee....nanananana...
NOVA BEBA dolazi uskoro...

(odgovor članu Sarajka)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Poklon za uciteljicu
13.5.2011 14:17:06   
D_K
IZVORNA PORUKA: Sarajka

Nekoliko roditelja iz razreda mog sina je izrazilo zelju da se skupi novac i kupi poklon uciteljici. Oni su IV razred i od naredne skolske godine ce dobiti razrednicu ili razrednika. Prijedlog je da svaki ucenik da 10 KM, sto bi u konacnom zbiru trebao biti iznos od 230 KM za kupovinu poklona. Da li imate prijedlog sta je prihvatljiv i lijep poklon za uciteljicu od njenog razreda?
Uciteljica je starija generacija uciteljica, jedna veoma skromna zena, sa velikom ljubavlju prema djeci i poslu koji radi.

Na zalost, moje sjecanje na ljutnju moje uciteljice kojoj smo kupili sliku, a zlatani lancic kupili uciteljici matematike, a nismo nasoj uciteljici zlato poklonili- ne daje puno prostora za kreativnost.

Imam jos jedno pitanje: do sada za 8 mart moj sin je sam pravio cestitke i nismo poklanjali cvijece ili neke materijalne poklone uciteljici. On bi zelio da joj nesto pokloni za uspomenu, a ni ja nisam daleko od te ideje da joj se na neki nacin materijalnom stvari zahvalimo na prekrasnom druzenju i naucenom u zadnje cetiri godine. Da li mislite da je nepozeljno ili ne znam kako da se tacno izrazim nepotrebno kupovati i indivudalni poklon i ako nije, vas prijedlog sta bi to moglo da bude?

Rado bih cula misljenje uciteljica ili nastavnica tj pedagoskog kadra u vezi ovoga.


jeste. ako ste se dogovorili da kupite zajednicki poklon neka tako i ostane i neka taj zajednicki poklon ostane lijepa uspomena. ako je zaista tako skromna onda sigurno zna sta su prave vrijednosti u zivotu i ona ce se sjecati svoga ucenika po tome kako je bio dobar đak i bice ponosna na njega i njegove uspjehe u buducnosti.
ne mozemo materijalizovati bas svu zahvalnost za sve dobre ljude u zivotu i mozete joj zahvaliti i reci joj koliko postujete sve sto je uradila za vasu djecu a njene đake. to ce joj biti dovoljno.

izvinjavam se ako moj post zvuci kao pametovanje - vidim da si i ti realna zena pa samo iznosim svoje misljenje. sretno kako god odlucite.

a za zajednicki poklon, Blue Rose ti je super rekla - slika - pun pogodak :))


_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu Sarajka)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Poklon za uciteljicu
13.5.2011 14:38:53   
Sarajka
IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

Ja darujem poklone ljudima koji su mi dragi, i koje želim da usrećim, i pri tome ne gledam da li je on/ona meni "valjao/la". To mi prelazi granicu materijalnog interesa.



Ja sam osoba koja poklanja i trudi se da obraduje drage ljude tek onako bez ikakvog povoda sitnicama koje ce im znaciti. Termin materijalan poklon sam koristila u svom postu kao izraz necega sto je fizicko, materijalno, sto ce ostati kao lijepa uspomena.

Meni je uciteljica "valjala" jer sam od nje kao profesionalca i pedagoga jako puno naucila o djeci i odnosu prema djeci, i bila mi je pokazatelj da smo suprug i ja na ispravnom putu sto se tice odgoja naseg sina. Moj sin je dobio edukaciju ne samo iz nastavnog plana, nego i iz zivota.

Moj sin je izrazio zelju za individualnim poklonom, jer su ostala djeca rekla kako ce sa mama i tatama kupiti jos nesto uciteljici. Vec sam napisala, da do sada sve poklone koje je dobila su cestitke koje je moj sin sam napravio i bez bilo kakvog mog/muzevog upliva.

Neku ideju koju sam imala je da angazujem prijatelja koji je profesionalni fotograf i da napravi photo shooting sa njom i razredom.  Neku od slika da uramim, a ostale da je damo za uspomenu. Ja pletem i mogu joj i isplesti nesto neutralno-sal za ljeto ili slicno...ali me je interesovalo misljenje da li je dovoljna lijepa rijec na kraju ili ipak je lijepo nesto pokloniti?

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Poklon za uciteljicu
13.5.2011 14:44:38   
D_K
IZVORNA PORUKA: Sarajka

Ja sam osoba koja poklanja i trudi se da obraduje drage ljude tek onako bez ikakvog povoda sitnicama koje ce im znaciti. Termin materijalan poklon sam koristila u svom postu kao izraz necega sto je fizicko, materijalno, sto ce ostati kao lijepa uspomena.

Meni je uciteljica "valjala" jer sam od nje kao profesionalca i pedagoga jako puno naucila o djeci i odnosu prema djeci, i bila mi je pokazatelj da smo suprug i ja na ispravnom putu sto se tice odgoja naseg sina. Moj sin je dobio edukaciju ne samo iz nastavnog plana, nego i iz zivota.

Moj sin je izrazio zelju za individualnim poklonom, jer su ostala djeca rekla kako ce sa mama i tatama kupiti jos nesto uciteljici. Vec sam napisala, da do sada sve poklone koje je dobila su cestitke koje je moj sin sam napravio i bez bilo kakvog mog/muzevog upliva.

Neku ideju koju sam imala je da angazujem prijatelja koji je profesionalni fotograf i da napravi photo shooting sa njom i razredom.  Neku od slika da uramim, a ostale da je damo za uspomenu. Ja pletem i mogu joj i isplesti nesto neutralno-sal za ljeto ili slicno...ali me je interesovalo misljenje da li je dovoljna lijepa rijec na kraju ili ipak je lijepo nesto pokloniti?



ovo mi ipak spada u domen lijepe uspomene ali bez materijalnih konotacija - sto cini poklon potpunim i jedinstvenim.
izvinjavam se, ja sam odmah pomislila da zelite da joj poklonite neku ogrlicu ili neki drugi skupi poklon - ovakav poklon je nesto od srca i super mi zvuci..


_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu Sarajka)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Poklon za uciteljicu
13.5.2011 14:45:02   
Blue rose RR
Sarajka, mislili smo haman isto, samo sam ipak trebala da ispred "materijalno" stavim "negativno" materijalno. Ukoliko je razrednica insan onda i sama želja djece da joj nešto poklone mnogo će joj značiti, jer njena nagrada jeste uspjeh njenih učenika.

Ono što ostane iza nje, je dobar učenik i znanje koje je uspjela prenijeti.

I tvoja ideja photo shooting-a nije loša, čak šta više. Lijepa uspomena, koju ćete vjerujem uvećati, uramiti i predati kao poklon.

U svakom slučaju, mislim da je bitno da se kupi nešto što će trajati.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Sarajka)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Poklon za uciteljicu
13.5.2011 16:37:46   
mamica emica
evo tražilo se mišljenje i prosvjetnog radnika pa da se uključim. I meni se sviđa ideja da se učiteljici kupi neki poklon za uspomenu, mada mislim da ste pretjerali sa iznosom od 10 km. nešto mi to mnogo novca, i neće sva djeca moći toliko da izdvoje. I ja sam prvo pomislila da bi bilo pretjerano i individualno se zahvaljivati posebnim poklonom, ali ako je to nešto poput ručnog rada onda nemam ništa protiv. Ali vjerujem da će Vaša riječ biti i više nego dovoljna, meni nikad poklon ne bi mogao biti draži od pohvale roditelja kako su zadovoljni mojim radom sa djecom.
Inače su mi lijepi pokloni za učiteljice ručni sat, slika ( mislim kad već imate toliko novca). Ja se sjećam da se nama roditelji nisu uplitali u kupovinu poklona za učitelje. Mi smo to sami obavljali, naravno oni bi nam dali novac hehe.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Poklon za uciteljicu
13.5.2011 20:35:25   
Anoniman
 Glasam za zajednicki poklonuser posted image odvojeno nikako .Da sam ja uciteljica vise bi mi znacilo neki poklon gde deca o tome razmisljaju , trud ulazu i to sve zbog moga recimo poklona kao sto mamanora rece crtez ili slicno  to bi meni bilo toliko draze nego da neki roditelji mi uzmu nesto skupoceno  sa demek slucajno ne macenom cenomuser posted image   a neki  me se cak ni ne seteuser posted image user posted image ili nisu u nekoj situaciji da kupuju skupocena sto sta .

(odgovor članu mamica emica)
  Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Poklon za uciteljicu
14.5.2011 8:12:02   
Crvena
IZVORNA PORUKA: mamica emica

evo tražilo se mišljenje i prosvjetnog radnika pa da se uključim. I meni se sviđa ideja da se učiteljici kupi neki poklon za uspomenu, mada mislim da ste pretjerali sa iznosom od 10 km. nešto mi to mnogo novca, i neće sva djeca moći toliko da izdvoje. I ja sam prvo pomislila da bi bilo pretjerano i individualno se zahvaljivati posebnim poklonom, ali ako je to nešto poput ručnog rada onda nemam ništa protiv. Ali vjerujem da će Vaša riječ biti i više nego dovoljna, meni nikad poklon ne bi mogao biti draži od pohvale roditelja kako su zadovoljni mojim radom sa djecom.
Inače su mi lijepi pokloni za učiteljice ručni sat, slika ( mislim kad već imate toliko novca). Ja se sjećam da se nama roditelji nisu uplitali u kupovinu poklona za učitelje. Mi smo to sami obavljali, naravno oni bi nam dali novac hehe.

Potpisujemuser posted image

_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu mamica emica)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Poklon za uciteljicu
23.9.2014 9:12:00   
salmana
Kakva su vasa iskustva sa uciteljicama I poklonima?

Znam iz price kolegica koje vec od ranije imaju djecu u skoli da uvijek u razredu ima navalentnih roditelja koji se uciteljici nastoje pribliziti kroz poklone, kontakte mimo skole I slicno, to mi je katastrofa iskreno, ali eto mislila sam da sam pripremljena na nebuloze.

Medjutim, sinoc sam se stvarno iznenadila...moja je djevojcica spakovala igracku da ponese kao poklon uciteljici I ja sam bila najprije u cudu a onda I u soku kad mi je rekla da je vec nekoliko djece donijelo poklon (igracku) uciteljici za njeno dijete I da je ona te poklone primila!!! user posted image user posted image user posted image

Onda sam naravno morala da pricam I pricam I da objasnjavam zasto je to neprimjereno, I da je jedino ispravno kod uciteljice simpatije I blagonaklonost zasluziti ne ulizivanjem I poklonima nego lijepim ponasanjem, radom, trudom I dobrim rezultatima zajednickog ucenja, bla bla...

Ali iskreno, sokirana sam! Razmisljala sam da reagujem ali (kakva odvratna klasika) znam da cu samo svom djetetu zagorcati zivot budem li uciteljici prigovorila oko ovoga ili ako se pozalim pedagogu.

user posted image

(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Poklon za uciteljicu
23.9.2014 13:39:45   
MicoTico
IZVORNA PORUKA: salmana
Medjutim, sinoc sam se stvarno iznenadila...moja je djevojcica spakovala igracku da ponese kao poklon uciteljici I ja sam bila najprije u cudu a onda I u soku kad mi je rekla da je vec nekoliko djece donijelo poklon (igracku) uciteljici za njeno dijete I da je ona te poklone primila!!! user posted image user posted image user posted image

To mi je zaista bezveze.
Mi učiteljici i tetama u vrtiću nosimo poklone (i to simbolične) samo za 8. mart. Tako isto i ostala djeca, koliko sam skontala.
Takođe smo kupili poklončiće učiteljici iz produženog, kad smo se rastajali s njom i sa tetama u vrtiću , kad je M odlazila iz vrtića.
Sve ostalo mi je previše i nepotrebno.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu salmana)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Poklon za uciteljicu
23.9.2014 15:43:52   
salmana
IZVORNA PORUKA: MicoTico

Sve ostalo mi je previše i nepotrebno.




Svakom normalnom je. Evo kome god ispricam ne mogu ljudi da vjeruju.

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 15
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *