|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 8 [9]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
28.10.2015 21:16:23   
damma
Moj dz ima problematicne zube al nikad ga nije bolilo ovako kako ti opisujes.
Zao mi T, nikako da se rijesi bolescuga.

_____________________________

2004.
2008.

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 201
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
28.10.2015 21:17:39   
bebaa

IZVORNA PORUKA: damma

Moj dz ima problematicne zube al nikad ga nije bolilo ovako kako ti opisujes.
Zao mi T, nikako da se rijesi bolescuga.


et' samo da insan nije rahat.....

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu damma)
Neposredna veza do poruke: 202
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
28.10.2015 21:44:41   
Medić*

IZVORNA PORUKA: bebaa

user posted image
sinoć se malac tužio da ga boli zub....dala mu paracetamol,zaspao a onda u 12 vriska....masirala mu vilicu jer nisam smjela dati sirup opet....
danas ga odvedem zubaru......zubi savršeni,sao na tom što ga boli ima tačka karijesa veličine vrha igle...jedva se vidi kaže dr...ali ga je skinula,plombirala zubić....radi se o lijevoj donjoj četvorci.....kaže da to što je imao uopšte ne bi trebalo da boli ali nikako....i nije joj jasno šta ga boli.....lupkala po zubima ni jedan ne boli samo taj.....pa vidjet ćemo kako će reagovati na plombu koja mu ama baš ništa ne znači....
da bi mi se sad počeo tužiti na uho,opet.....user posted image
može li uho imati veze sa zubima ikako.....meni više ništa nije jasno...a devera oko ušiju mi je na vrh glave....user posted image


Moze draga.
Tako je mom bilo poodavno. Odvedemo ga u hitnu tokom noci, sutra opet ista stvar, hajmo u DZ, dobio antibiotik, sve mu je bilo od uha user posted image
Cim je antibiotik ukljucio sve ok.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 203
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
12.11.2015 8:24:43   
RosaN
http://lauc.net/apolonija/sto-vam-nudimo/osmjeh/boja-zuba/ .. evo pomoc za izbjeljivanje zuba :D

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 204
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
12.11.2015 8:33:04   
bebaa

IZVORNA PORUKA: RosaN

http://lauc.net/apolonija/sto-vam-nudimo/osmjeh/boja-zuba/ .. evo pomoc za izbjeljivanje zuba :D


je li ti nas zezaš....ili si slučajno pogriješila temu.....e čuj izbjeljivanje MLIJEČNIH zuba.....user posted image user posted image
reklama ,reklama.....

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu RosaN)
Neposredna veza do poruke: 205
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
21.1.2016 13:07:49   
SodaSnow
necu da toliko hvalim, ali kod mojih klinaca niej bilo problema.. Dječja stomatologija prosla brzo i bezbolno kroz djetinstvo.. oke jednom bili reda radi da provjeri stomatolog dal bude sve oke i bome je bilo :)

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 206
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
26.1.2016 8:49:27   
almondray
Moj user posted image ima 14 mj ,i samo 4 zuba u gornjoj vilici.Međutim sva četiri su stradalA.
Pojavilo se nešto smeđkasto iznutra preko cijele površine,pa je preslo i na prednju stranu.Vodila sam ga kod dva zubara.stanje sa caklinom je užasno,zubi su mu zbog toga mekani i troše se rapidno.Čak mu je i izbrusila jedinice koje je malo zalomio.
Preporuka je premazivanje zubića 1x sedmično sa otopinom za zube Naf koju ne mogu da nađem u našem gradu(a u dz zubarskoj ordinaciji joj istekao rokuser posted image kaže niko to ne traži-a kako će tražiti kad niko ne zna da to postoji)

E sad našla sam po forumima par imena preparata koji se koriste za spašavanje a to su
elmex gel,Aminfluorid,mouse tooth i taj naf koji preporučuje zubarka.Cijena premazivanja po zubu oko 15KM(to nađoh na stranici neke zubarske ord. ) pa bih radije da kupim a ionako imam zeleno od naše zubarkeuser posted image
Jeli neko koristio bilo šta od navedenog?

_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu SodaSnow)
Neposredna veza do poruke: 207
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
26.1.2016 8:56:16   
Visnja RR
almondray napisah ti maloprije na temi....
moja Asja koristi Elmex gel vec duze vrijeme ...Svakog utorka pred spavanje joj stavim na četkicu gela i ona dobro istrlja zube i u krevet...
Nabavljamo ga samo u privatnoj ordinaciji Quck smile u Importane... Čini mi se 20 km ...može trajati oko pola godine

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 208
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
26.1.2016 9:08:08   
almondray

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

almondray napisah ti maloprije na temi....
moja Asja koristi Elmex gel vec duze vrijeme ...Svakog utorka pred spavanje joj stavim na četkicu gela i ona dobro istrlja zube i u krevet...
Nabavljamo ga samo u privatnoj ordinaciji Quck smile u Importane... Čini mi se 20 km ...može trajati oko pola godine

vidjela sam ,nisam htjela da idem ot .Zbog čega ste ga počeli koristiti?I koliko joj je bilo godina tad?Našla sam info da neki od navedenih preparata nisu za djecu ispod 6g.(Elmex gel npr.)
Tek sad istražujem za ovaj aminfluorid.

_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 209
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
26.1.2016 9:13:06   
Visnja RR
Počela je bas sa 6 godina .... dr.. je rekla da se ne koristi ranije... Koristimo ga da zaštitimo zube od karijesa...
Asja ima sve zdrave zubice i po prijedlogu dr. geliramo zube svakih 7 dana da bi i dalje ostalo sve kako treba ...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 210
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
26.1.2016 17:19:16   
Vanne

IZVORNA PORUKA: almondray

Moj user posted image ima 14 mj ,i samo 4 zuba u gornjoj vilici.Međutim sva četiri su stradalA.
Pojavilo se nešto smeđkasto iznutra preko cijele površine,pa je preslo i na prednju stranu.Vodila sam ga kod dva zubara.stanje sa caklinom je užasno,zubi su mu zbog toga mekani i troše se rapidno.Čak mu je i izbrusila jedinice koje je malo zalomio.
Preporuka je premazivanje zubića 1x sedmično sa otopinom za zube Naf koju ne mogu da nađem u našem gradu(a u dz zubarskoj ordinaciji joj istekao rokuser posted image kaže niko to ne traži-a kako će tražiti kad niko ne zna da to postoji)

E sad našla sam po forumima par imena preparata koji se koriste za spašavanje a to su
elmex gel,Aminfluorid,mouse tooth i taj naf koji preporučuje zubarka.Cijena premazivanja po zubu oko 15KM(to nađoh na stranici neke zubarske ord. ) pa bih radije da kupim a ionako imam zeleno od naše zubarkeuser posted image
Jeli neko koristio bilo šta od navedenog?


Almonda od cega su mu stradali zubici? Moja nikako ne da prati zube,a svaki dan jede slatko,otici ce joj samo tako....
Ne znam kako da je lrivolim da peremo zubice?

_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 211
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
26.1.2016 17:29:09   
almondray

IZVORNA PORUKA: Vanne


IZVORNA PORUKA: almondray

Moj user posted image ima 14 mj ,i samo 4 zuba u gornjoj vilici.Međutim sva četiri su stradalA.
Pojavilo se nešto smeđkasto iznutra preko cijele površine,pa je preslo i na prednju stranu.Vodila sam ga kod dva zubara.stanje sa caklinom je užasno,zubi su mu zbog toga mekani i troše se rapidno.Čak mu je i izbrusila jedinice koje je malo zalomio.
Preporuka je premazivanje zubića 1x sedmično sa otopinom za zube Naf koju ne mogu da nađem u našem gradu(a u dz zubarskoj ordinaciji joj istekao rokuser posted image kaže niko to ne traži-a kako će tražiti kad niko ne zna da to postoji)

E sad našla sam po forumima par imena preparata koji se koriste za spašavanje a to su
elmex gel,Aminfluorid,mouse tooth i taj naf koji preporučuje zubarka.Cijena premazivanja po zubu oko 15KM(to nađoh na stranici neke zubarske ord. ) pa bih radije da kupim a ionako imam zeleno od naše zubarkeuser posted image
Jeli neko koristio bilo šta od navedenog?


Almonda od cega su mu stradali zubici? Moja nikako ne da prati zube,a svaki dan jede slatko,otici ce joj samo tako....
Ne znam kako da je lrivolim da peremo zubice?

Ne znam vjeruj.slatkiše ne jede,bocu,sokiće,dudu ništa od toga ne koristiuser posted image
Jedino što sam nasla podatak da može caklina stradati i od kiseline iz voća,a on je jedno vrijeme bas tamanio maline i ribizle.A moguće da je greška još u formiranju.Donja dva su dobri.Ne znam kakvi će ostali bit kad niknu.
sad neće ni da jede,posebno ako je hladna hrana,nece da grize i kiselo nikako ne podnosi.Nisam sigurna ima li to kakve veze sa caklinom,boli li gauser posted image
Jedino da probas sa kaladontima sa ukusom jagode,ne znam kako.Ja silom peremuser posted image

_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 212
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
26.1.2016 17:39:58   
Vanne
Probala sam dva razlicita kaladonta,dvije razlicite cetkice,uspijem joj gazom na silu malo istrljati ove prednje zube,zadnje ne dozvoljava,izujeda mi prste user posted image
Cim me vidi sa gazom bjezi user posted image pustala sam joj prije da sama nesto radi sa cetkicom,vise ju je zvakala ali hajde,dok je nisam vidjela da trlja cilim cetkicom user posted image od tad joj ne dam da nosa cetkicu user posted image

_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 213
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
26.1.2016 19:12:52   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

Počela je bas sa 6 godina .... dr.. je rekla da se ne koristi ranije... Koristimo ga da zaštitimo zube od karijesa...
Asja ima sve zdrave zubice i po prijedlogu dr. geliramo zube svakih 7 dana da bi i dalje ostalo sve kako treba ...


sta je to? taj gel? jednom sedmicno stavi na zube i ne ispire?

meni se cini da sam ja nekad koristila elmex pastu za zube. obicnu. jest bila dobra, doduse. bila za jutro i za vece posebna pasta.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 214
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
5.2.2016 15:48:19   
Bambi09
Hej drugari, samo da se malo prijavimo.
Mini ima 18 mjeseci i sve zubice. Hvala Bogu do sada su svi zdravi i lagano su iznikli.
Nane je sad vec u tom nekom skolskom uzrastu i poceli su da mu ispadaju. Pardon, ispravka, zubic vila nam dolazi u posjetu svako malo. Do sada je odnijela donje jedinice i dvojke, te gornje jedinice, ali nam je ostavila trag za nove koji su vec poprilicno iznikli. I Nane ima hvala Bogu zdrave zubice.

_____________________________

25.03.2004. rodila se moja Bini
24.12.2009. rodio se moj Nane
19.08.2014. rodio se moj Mini

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 215
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
6.2.2016 6:54:38   
almondray

IZVORNA PORUKA: Alma_27


IZVORNA PORUKA: Visnja RR

Počela je bas sa 6 godina .... dr.. je rekla da se ne koristi ranije... Koristimo ga da zaštitimo zube od karijesa...
Asja ima sve zdrave zubice i po prijedlogu dr. geliramo zube svakih 7 dana da bi i dalje ostalo sve kako treba ...


sta je to? taj gel? jednom sedmicno stavi na zube i ne ispire?

meni se cini da sam ja nekad koristila elmex pastu za zube. obicnu. jest bila dobra, doduse. bila za jutro i za vece posebna pasta.

Četka se oko 3 min i onda ispere.Jača zubnu caklinu i ubija bakteriije koje izazivaju karijes.
Ja kupila u dm-u na sniženju 8KM jer ga povlače iz prodaje(ne prodaje se nikakkouser posted image )
nije za djecu ispod 6g al sam malo stavila ovom problematičnom musketiru,zaštitila gazom da ne proguta.
Čekam da mi jave da je iz Dentade da je Tooth Mousse došao u prodaju.
To je i za malu djecu sigurno za korištenje,još se nadam da će pomoći.

Da mi je neko rekao da za 1mj mogu 4 mliječna zubića,koja su btw tek nikla,tek tako posmeđiti i istrošiti se ,ne bih vjerovala!

_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 216
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 7 8 [9]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 8 [9]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *