|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 22 23 [24]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Porodiljsko bolovanje i naknada
27.7.2015 11:03:45   
dambolina

IZVORNA PORUKA: Dalil@

Prilikom kupovine nekretnine, cijena poreza na istu po zakonu je 5% - cega? Njene prodajne vrijednosti? Trzisne vrijednosti? Negdje procitah da njenu tržišnu vrijednost određuje porezna uprava!? Koliko su razlicite ove dvije vrijednosti u stvarnosti?

I zna li iko je li moguce odgoditi ovo placanje poreza koji mjesec (bez posljedica)?


Porez se placa na procijenjenu vrijednost stana, a procjenu vrsi porezna komisija sacinjena od clanova poreske ispostave opcine na kojoj se nekretnina nalazi. Iz licnog iskustva, njih apsolutno ne zanima cijana koju ste vi platili niti stanje u kojoj se nekretnina nalazi, vec se oni drze nekih svojih tablica i trenutne vrijednosti nekretnine na tom podrucju.
Poreski obveznik postajes od momenta prijavljivanja nekretnine, odnosno ugovora u poreskoj upravi i njihovog dostavljanja razreza poreza tebi. U pravilu bi notari trebali dostavljati te informacije PU, ali iz licnog iskustva oni to ne rade, nego je to tvoj dio posla. Konkretno, ja sam nekretninu kupila, a porez prijavila i platila tek 5 godina kasnije.

_____________________________

Z. veliki zvjerko 17.06.2003.
I. mala živča 04.11.2008.
L. mala palmica 15.01.2014.

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 576
   RE: Pravni savjet?
8.9.2015 17:00:27   
book
Poštovanje.
Obraćam Vam se sa molbom, ako neko zna, da mi razjasnite mogućnost promjene izbornog predmeta, religijska kultura - vjeronauka i obratno. Sin mi pohađa treći razred osnovne škole i prije početka školske 2015. / 2016. godine podnijela zam zahtjev za promjenu izbornog predmeta, ali je nakon sedam dana direktor odlučio odbiti molbu. Molim Vas da mi objasnite koji zakon određuje da nije dozvoljena promjena izbornog predmeta od strane roditelja-staratelja na kraju tj. prije početka nove školske godine?
Zamolila bih Vas da me uputite na koju adresu se mogu obratiti sa ovim problemom.
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 577
   RE: Pravni savjet?
8.9.2015 21:18:46   
dambolina
koliko je meni poznato, anketa se svake godine popunjava za tu skolsku godinu i izbor vazi za tu skolsku godinu. mislim da je obrazovanje u nadleznosti kantona, pa bi to bilo na nivou kantonalnog ministarstva obrazovanja. koji je kanton u pitanju?

(odgovor članu book)
Neposredna veza do poruke: 578
   RE: Pravni savjet?
11.9.2015 17:36:19   
frenkoza
Pozdrav drage moje

zanima me kakva su prava očeva po pitanju porodiljskog odsustva... pisala sam i na toj temi ali tamo niko nije "dolazio" već 5 godina, ovdje je vidim aktuelnije...

naime izgleda da ću morati da se vratim na posao, a kako sam čula da sad po novom zakonu o radu fbih i očevi imaju pravo na porodiljsko odsustvo pa ako iko zna ikakvu informaciju o tome bila bih zahvalna...

_____________________________

"Postoji trenutak u zivotu zene u kome je svaka suza zlatna,trenutak kad sunce obasja dusu i nestane mraka.Trenutak kada znamo da mozemo,da smo istovremeno i nezne i jake,kad ugledamo dva oka najmilija,Trenutak kada postanemo majke"
10.11.2009.
30.0

(odgovor članu dambolina)
Neposredna veza do poruke: 579
   RE: Pravni savjet?
17.9.2015 23:07:01   
Mala Selma

IZVORNA PORUKA: frenkoza

Pozdrav drage moje

zanima me kakva su prava očeva po pitanju porodiljskog odsustva... pisala sam i na toj temi ali tamo niko nije "dolazio" već 5 godina, ovdje je vidim aktuelnije...

naime izgleda da ću morati da se vratim na posao, a kako sam čula da sad po novom zakonu o radu fbih i očevi imaju pravo na porodiljsko odsustvo pa ako iko zna ikakvu informaciju o tome bila bih zahvalna...


Zakon o radu
http://www.fbihvlada.gov.ba/pdf/Zakon%20o%20radu%20-%20Prijedlog%202015.%20godine.pdf

clan 62.
Najbolje je da suprug ode do svoje pravne sluzbe i raspita se da li moze koristiti porodiljsko.
Sretnouser posted image

_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 28.04.2009.


(odgovor članu frenkoza)
Neposredna veza do poruke: 580
   RE: Pravni savjet?
18.10.2015 15:15:08   
Dalil@
Ukoliko neko potpisuje ugovor na neodredjeno u nekoj drzavnoj firmi, sa tacno odredjenim koeficijentom, jel moguce da mu se nekad u buducnosti taj koeficijent na neki nacin smanji? Tj, moze li druga uprava odluciti drugacije?

Kako to hoda u drz. ustanovama?

_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu Mala Selma)
Neposredna veza do poruke: 581
   RE: Pravni savjet?
18.10.2015 19:36:52   
henna ze

IZVORNA PORUKA: Dalil@

Ukoliko neko potpisuje ugovor na neodredjeno u nekoj drzavnoj firmi, sa tacno odredjenim koeficijentom, jel moguce da mu se nekad u buducnosti taj koeficijent na neki nacin smanji? Tj, moze li druga uprava odluciti drugacije?

Kako to hoda u drz. ustanovama?



Koeficijent se moze smanjiti ukoliko dodje do promjena upravilniku o placama..ili promjene radnog mjesta koje nosi manji koeficijet..isto je i sa povecanjem.
Pod ovo druga uprava..nisam razumjela na sto se odnosi.

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 582
   RE: Pravni savjet?
18.10.2015 21:18:21   
Dalil@

IZVORNA PORUKA: henna ze


IZVORNA PORUKA: Dalil@

Ukoliko neko potpisuje ugovor na neodredjeno u nekoj drzavnoj firmi, sa tacno odredjenim koeficijentom, jel moguce da mu se nekad u buducnosti taj koeficijent na neki nacin smanji? Tj, moze li druga uprava odluciti drugacije?

Kako to hoda u drz. ustanovama?



Koeficijent se moze smanjiti ukoliko dodje do promjena upravilniku o placama..ili promjene radnog mjesta koje nosi manji koeficijet..isto je i sa povecanjem.
Pod ovo druga uprava..nisam razumjela na sto se odnosi.



Hvala Hena user posted image Znaci, koeficijent se veze za poziciju..
Druga uprava..u smislu postavke..mandata i sl.

_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 583
   RE: Pravni savjet?
18.10.2015 21:57:33   
škorpija
Imam pitanje, koliko se odbija od plaće za vrijeme trudničkog bolovanja

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 584
   RE: Pravni savjet?
28.11.2015 16:18:25   
azra I ADI
Pozdrav..Razumije li se neko u nasljeđivanje porodične penzije? Riječ je o mojoj sestri.U brak je stupila sa 47 godina i živjela sa mužem malo više od 3 godine. Sad ima 50 i u septembru je ostala udovica.Muž je već niz godina bio penzioner i mislili smo da neće biti nikakvih problema sa sticanjem prava na penziju, međutim jutros je dobila odbijenicu iz Sarajeva.Zna li neko koliko godina udovica mora imati i koliko dugo mora biti u braku da bi imala pravo na penziju? Hvala vam unaprijed..

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 585
   RE: Pravni savjet?
28.11.2015 17:04:09   
magicalani
Da je udovica stara najmanje 45 godina ili da je nesposobna za izdrzavanje, jedno od to dvoje, nevezano za trajanje braka. Sta su naveli u rjesenju? Ja sam nedavno u porodici imala slican slucaj, bez problema rijeseno.

(odgovor članu azra I ADI)
Neposredna veza do poruke: 586
   RE: Pravni savjet?
28.11.2015 17:12:56   
azra I ADI
Nisam blizu nje, pa ne znam šta tačno piše, ali kaže da se u obrazloženju spominje 45 godina, što mi nema logike jer žena ima punih 50 g, kao da o njoj nemaju nikakve podatke. Baš smo se nasekirali jer žena sad bukvalno nema nikakvih prihoda. Prije koliko vremena si ti imala taj slučaj u porodici? Da se zakon nije promijenio u međuvremenu? Nešto čitam, negdje se spominje da udovica mora imati 52 g, a negdje 45...Hvala ti na odgovoru!

(odgovor članu magicalani)
Neposredna veza do poruke: 587
   RE: Pravni savjet?
28.11.2015 17:17:02   
magicalani

IZVORNA PORUKA: azra I ADI

Nisam blizu nje, pa ne znam šta tačno piše, ali kaže da se u obrazloženju spominje 45 godina, što mi nema logike jer žena ima punih 50 g, kao da o njoj nemaju nikakve podatke. Baš smo se nasekirali jer žena sad bukvalno nema nikakvih prihoda. Prije koliko vremena si ti imala taj slučaj u porodici? Da se zakon nije promijenio u međuvremenu? Nešto čitam, negdje se spominje da udovica mora imati 52 g, a negdje 45...Hvala ti na odgovoru!

Prije godinu...najbolje nazovi mio pio federalni pa neka ti objasne..mozda je samo falila neka dokumentacija? Mislim da kod njih na str ima i potrebna dokumentacija za ostvarivanje razlicitih vidova penzije.

(odgovor članu azra I ADI)
Neposredna veza do poruke: 588
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  20 21 22 23 [24]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 22 23 [24]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *