|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 20 21 [22]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
5.5.2014 14:02:39   
Mrvica_83
Galebice Haman i ja zaboravila svoju ranu a porod bio u novembru user posted image Kod mene nije bilo sttrasno - oko 5 konaca i spontano pucanje jer je bebica imala rukicu uz glavu prilikom poroda .. Ja sam se prala bas cesto i u pocetku plivaseptom po preporuci u bolnici i kako je patronazna rekla user posted image Dok nisam skontala da mi plivasept jos vise isusi ranu i napravi veci belaj ..Ukinula plivasept , prala se vodom vise puta dnevno .. Navecer legnem na pelenu , rasirim none i luftam .. Ja fen nisam upotrebljavala . Oni debeli ulosci koje preporucuju nakon poroda su me potparili .. Na prijedlog patronazne prestanem da ih koristim i uzmem neke obicne , pamucne sa krilcima . Ni krvarenje kod mene nije bilo obilno pa mi je bilo ok . Tad sam se preporodila user posted image Dakle ranu nisam mazala nikakvim kremama itd. To je moje iskustvo - ako ti sta pomogne - sjajno . Svakako ti zelim brz oporavak !!

_____________________________

24.10.12 Jedan anđeo
26.11.13 u 00:09 - Ljubav za sva vremena ..Ceza H. je rodjenjem obasjala nas zivot !!!

(odgovor članu Super Beba)
Neposredna veza do poruke: 526
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
22.7.2014 11:15:31   
Pepeverde
mrzila sam epiziotomiju iz dna duse, al ko te pita, rezu svaku!
konci su mi bili precvrsto stegnuti pa se prosili u meso. Bolove bi i zaboravila, ali oziljak na onoj stvari koji je zaostao i koji vuce otvor na jednu stranu, kao i kvrzice oko njega bili su me bacili na rub depresije. Zbog tog oziljka i slabog ventilnog mehanizma, u onu star je ulazio i izlazio zrak kako je htio! Sex, zacudo i nije toliko los, a da je sve kao prije, pa i nije. Mirim se sa sudbinom, ali osjećam se unakaženo. Pogotovo jer su mi rekli da su me recnuli malo, reda radi. Je li možda moglo bez ovog svega...

(odgovor članu Mrvica_83)
Neposredna veza do poruke: 527
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
22.7.2014 12:14:20   
Merylin
Žuti plivasept je meni bio dobar, onaj crveni/rozi mi je isušio ranuuser posted image

_____________________________

18.02.2014. Mali Princ

I dva-tri osmijeha tiha i prosta... Sve je to ponekad tako malo, sve je to, vidjet ćeš, sasvim dosta :)

(odgovor članu Pepeverde)
Neposredna veza do poruke: 528
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
23.7.2014 13:14:57   
Mrvica_83
Pepeverde zbog ovakvih situacija koje nam se , nazalost , desavaju privatne poliklinike uzimaju novac . Dakle za korekciju epiziotomije ,ako sam dobro shvatila , platis pofino . Ne mogu se oteti dojmu da na klinikama rade ovakve stvari da bi imali pacijente u privatno vrijeme user posted image user posted image Ili im je jednostavnije recnuti svaku zenu . Nasilje pri porodu i nista drugo user posted image user posted image

_____________________________

24.10.12 Jedan anđeo
26.11.13 u 00:09 - Ljubav za sva vremena ..Ceza H. je rodjenjem obasjala nas zivot !!!

(odgovor članu Merylin)
Neposredna veza do poruke: 529
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
23.7.2014 22:11:02   
Eleonoraa
Zuti Plivasept je i meni bio dobar, dva konca su se zagnojila malo kad je vec pocelo da zarasta,
ali mama mi nabavila Rivanola, pa sam ga stavljala dva tri dana ciljano na ta mjesta s malim gazama ( moja improvizacija)
i to mi je pomoglo

(odgovor članu Merylin)
Neposredna veza do poruke: 530
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
23.7.2014 22:17:47   
veeseelaa

IZVORNA PORUKA: Pepeverde

mrzila sam epiziotomiju iz dna duse, al ko te pita, rezu svaku!
konci su mi bili precvrsto stegnuti pa se prosili u meso. Bolove bi i zaboravila, ali oziljak na onoj stvari koji je zaostao i koji vuce otvor na jednu stranu, kao i kvrzice oko njega bili su me bacili na rub depresije. Zbog tog oziljka i slabog ventilnog mehanizma, u onu star je ulazio i izlazio zrak kako je htio! Sex, zacudo i nije toliko los, a da je sve kao prije, pa i nije. Mirim se sa sudbinom, ali osjećam se unakaženo. Pogotovo jer su mi rekli da su me recnuli malo, reda radi. Je li možda moglo bez ovog svega...



isto je i kod mene,nakon trećeg poroda
skroz mu mi malu udundali user posted image
al dobro što kažeš sex je odličan

sve kontam moram roditi još jedno pa nek malo dorade stvar user posted image

iz jednog položaja,onog ginekološkog ne izleda strašno al iz drugog opet položaja user posted image

izgleda da je bolje bilo da su me recnuli nego što sam pukla na par mjesta , lijevo - desno, dore - dole

al dobro, bitno je da nemam nikakvih poteškoća

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Pepeverde)
Neposredna veza do poruke: 531
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
23.7.2014 22:18:44   
veeseelaa

IZVORNA PORUKA: Mrvica_83

Pepeverde zbog ovakvih situacija koje nam se , nazalost , desavaju privatne poliklinike uzimaju novac . Dakle za korekciju epiziotomije ,ako sam dobro shvatila , platis pofino . Ne mogu se oteti dojmu da na klinikama rade ovakve stvari da bi imali pacijente u privatno vrijeme user posted image user posted image Ili im je jednostavnije recnuti svaku zenu . Nasilje pri porodu i nista drugo user posted image user posted image


jel iko radio korekciju, jel boli i koliko košta otprilike?


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Mrvica_83)
Neposredna veza do poruke: 532
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
5.8.2014 17:55:26   
Pepeverde
znate sto je problem kod korekcijauser posted image sve bude puno oziljnog tkiva pa pri slijedecem porodu, pogadjate, jos veca epiziotomija.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 533
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
5.8.2014 18:12:24   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: veeseelaa


IZVORNA PORUKA: Mrvica_83

Pepeverde zbog ovakvih situacija koje nam se , nazalost , desavaju privatne poliklinike uzimaju novac . Dakle za korekciju epiziotomije ,ako sam dobro shvatila , platis pofino . Ne mogu se oteti dojmu da na klinikama rade ovakve stvari da bi imali pacijente u privatno vrijeme user posted image user posted image Ili im je jednostavnije recnuti svaku zenu . Nasilje pri porodu i nista drugo user posted image user posted image


jel iko radio korekciju, jel boli i koliko košta otprilike?



Ja sam radila kod dr. Devlete Balic. Mescini 400KM i prilicno sam zadovoljna. Inace me vodi doktor Balic al on mi je proporucio nju. Bas je bilo lose zaraslo poslije prvog poroda. Godinu dana poslije drugog poroda sam to uradila.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 534
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  18 19 20 21 [22]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 20 21 [22]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *