|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Prenošenje trudnoće
22.6.2016 20:59:49   
Enisa1989
Ne znam da li se ikad otvarala tema ovog tipa ali ja sam upravo u toj situaciji.
Termin mog poroda je bio 18.6.2016. (subota) ali ,kao što i sam naziv teme kaže, ja još uvijek nisam rodila. U subotu sam otišla na pregled na Gradinu i pregledali su me preko ultrazvuka i ustanovili da je sve zrelo i spremno za porod , te me uputila na amnioskopiju i ctg. Hvala Bogu, sve je bilo uredu. Kontrola za 2 dana. Odem ponovo na Gradinu u ponedeljak i isto stanje. Plodova voda uredna, ctg uredan i otvorena 1 tanji prst.Kontrolu mi zakažu za 24h tj. odma sutradan. Taj dan sam imala lagane kontrakcije i bolove u kristima. Ja se živa obradovala da se možda ne porodim ali ništa. Juče odem na kontrolu i urade mi ponovo amniskopiju, ctg i UZ. Otvorena jedan deblji prst, beba se više spustila i doktorica misli da bi mogao početi porod sam od sebe. Kontrola opet za 2 dana. Juče i danas imam blage kontrakcije, neke su bolne,a neke nisu ( stomak mi postane čvrst kao kamen) . Kontrakcije nisu tokom čitavog dana. Sad ih imam povremeno i pripremam se za opet sutrašnju kontrolu. Danas sam 40 + 4 :) Da li je neko imao slično iskustvo ili ???? Ja više ni sama ne znam kako da izađem na kraj sa ovim i postalo mi je i više nego mučno.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Prenošenje trudnoće
22.6.2016 23:33:38   
lejla80
Ja sam u prvoj trudnoći prenijela sedam dana. U potpunosti te razumijem. Drzim ti fige da porod što prije krene i da sve hairli prođe. Ne daj se draga.

_____________________________

2011.
2016.

(odgovor članu Enisa1989)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Prenošenje trudnoće
22.6.2016 23:53:53   
Isha
Prvu sam prenijela pet dana, a trecu sedam.

Sad ce tebi tvoja beba aBd, jos malo strpljenjauser posted image .

(odgovor članu lejla80)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Prenošenje trudnoće
22.6.2016 23:58:26   
niki83
http://www.ringeraja.ba/forum/prenesena-trudnoca---iskustva/m_2320525/mpage_1/tm.htm#2321609

Evo tema..user posted image

_____________________________

N&N

(odgovor članu Isha)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Prenošenje trudnoće
23.6.2016 13:22:06   
Alma_27
Prvi put prenijela 10 dana, drugi put 5 dana. Porod prirodan.
Prvi put sam malo duze cekala da krene, al kad je krenulo, brzo je islo. Zbog toga sto sam puno prenijela dali su mi indukciju gelom. Slabo je djelovala. Kad je vodenjak sam pukao, malo su pojacali dripom. Islo brzo 4 sata.
Drugi put jos brze.

Nista posebno.

Ja to samo ne bih savjetovala da forsiras (indukcija) ako bas ne moras. Cekaj da krene prirodno, pa onda i eventualna indukcija ima smisla.

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Prenošenje trudnoće
30.6.2016 17:50:25   
Enisa1989
Moja Una je rođena 23.6.2016 :) Izmučile smo se pošteno,ali isplatilo se. Na dan kontrole pukao mi je vodenjak ujutro oko 9h ,a upoznale smo se u 17:05

_____________________________

19.06.2016.

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Prenošenje trudnoće
30.6.2016 18:02:39   
lejla80
Čestitam draga, drago mi je da se sve dobro završilo, uživajte user posted image user posted image user posted image

_____________________________

2011.
2016.

(odgovor članu Enisa1989)
Neposredna veza do poruke: 7
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *