|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Problemi sa menstruacijom
22.3.2012 11:49:47   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: july

Lejla ka@ Urolog je tako rekao a vezano z apokretljivost spermatozoida,nije problem kaze,ali svakog mjeseca nam postaje sve jasnije da ipak jeste problem.Planiramo uskoro da posjetimo doktore i ja i suprug,ali to traje ovdje(njemacka) dok dobijemo termin.



Može biti da taj problem kao zaseban (smanjena pokretljivost) nije neka velika prepreka, ali ako vi više od godinu dana redovnih nezaštićenih odnosa ne uspjevate ostvariti trudnoću onda sigurno postoji još neki problem, koji nije nužno ginekološki, ili urološki, a na koji bi ljekar specijalista za neplodnost znao ukazati. Zato sam rekla da krenete prema problemu neplodnosti i potražite stručnjaka iz te oblasti.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu july)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Problemi sa menstruacijom
28.4.2012 11:48:36   
Anoniman
molila bih pomoc od neke jer mi je stvarno hitno... neznam dali sam na pravoj temi,ako nisam neka moderator premjesti.
vec 6 mjeseci koristim microgynon kapsule. do sada nisam imala nikakvih problema. proslog mjeseca kada sam trebala popiti zadnju 21 tabletu,trebala sam na sluzbeni put. jednostavno sam htjela da odgodim menstruaciju. prijateljice su mi reke da ako zelim da odgodim menstruaciju da samo nastavim da pijem sljedece pakovanje tableta,i da ne prekidam,dakle da eventualno odgodim jedan mjesec. tako sam i napravila.nastavila sam piti,ali sam prije 3 dana prokrvarila,ali ne malo nego malo vise,kao da je prava menstruacija.kako sam citala da se nesmije prekidati sa kontracepcijom,ja je i dalje koristim. imam jos 5 tableta iz ove zadnje kutije ..sto znaci da cu vjerovatno opet prokrvariri nakon par dana kada potrosim ovo pakovanje... kako nisam u bosni,nemogu otici ginekologu,ali sam se uzasno prepala. drage zene ako mi neka moze dat savjet ili bilo kakvu informaciju,molim vas... neznam sta cu a strah me. sad mi je krivo sto sam ovo uopste napravila,odnosno sto sam nastavila to sljedece pakovanje,ali sad je kasno da se kajem.. jos jednom molim ako neka zna bilo sta o ovome ili joj se slicno desilo da napise... hvala vam unaprijed.

(odgovor članu Lejla Ka)
  Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Problemi sa menstruacijom
28.4.2012 11:55:23   
reallove
Mila,ja koristim mikrogynon i ide pauza od 7 dana,jel tako..Ne znam vjeruj,mislim da ipak nisi trebala da nastavis,ja nisam za to "odgadjanje"..Nadam se da ce ti se javiti neko ko vise zna...Meni je doktor rekao da pravim pauzu izmedju kurseva po 7 dana,u toj pauzi,4 ili 5 dan dobijem...

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Problemi sa menstruacijom
28.4.2012 12:08:45   
selma123
izvinjavam se sto sam maloprije pisala pod anoniman opcenito ne volim tako pisat,jer ne izgleda ozbiljno ,tek sad vidim da sam stavila tu opciju bila.
da,pravi se pauza od 7 dana,tako sam do sada uvjek radila,ali sam htjela odgodit,i sad sve se poremetilo.....

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Problemi sa menstruacijom
28.4.2012 12:30:49   
reallove
Mislim da to nije problem,samo sada pazi,zavrsi tu kutiju i onda pravi pauzu,polako ce doci na svoje...Ja nisam nikad odgadjala mens. jednostavno,toga se bojim,sta ja znam,prije nikad nisam imala redovne,sada sa ovim tabletama su redovne,pa mi ne pada na pamet da je odgadjamuser posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu selma123)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Problemi sa menstruacijom
18.7.2012 15:28:44   
Madica
Drage moje, imam i ja pitanje u vezi sa microgynonom. Naime, pila sam ga prosli ciklus jer sam isla na histeroskopiju i hsg, i nakon postupka sam jednu zaboravila na vrijeme popiti i odmah taj dan sam dobila, drugi put u mjesecu. To je bilo 15.06. Danas je 18.07. a user posted image jos nema. Radila sam jedan test, jer se trudimo da ostanemo trudni skoro 3 godine, i bio je negativan, a inace mi ciklusi u te 3 godine nisu bili duzi od 31 dana. Da li mi se ciklus poremetio zbog pilula?

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Problemi sa menstruacijom
17.12.2013 12:02:58   
bebac bucko
Veliki pozdrav ženice,
imam jedan problem koji me muci, pa vas molim za vase misljenje. naime do sad sam imala prilicno uredne i redovne menstruacije. prosli mjesec sam dobila 28.11. sve bilo ok. jucer ( 16.11 ) mi se na vesu prvo pojavila krvava mrlja sto mi je jako cudno, danas drama krvarim i imam strasne bolove u donjem dijelu stomaka i povisenu temperaturu. kod gin. sam zakazana tek na kraju mjeseca. Da li je neko imao slicno iskustvo i trebam li se bas bas briuti. user posted image

_____________________________

5 dugih godina iscekivanja

(odgovor članu palma)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Problemi sa menstruacijom
21.7.2014 15:10:45   
malena27 RR
dobila sam user posted image 24. dan ciklusa, danas 3. dan... user posted image ni na vidiku, samo po par kapi dnevno user posted image
nikad mi se ovo nije desilo otkako sam dobila 1. user posted image user posted image user posted image
ima li ko kakav savjet, iskustvo?

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu bebac bucko)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Problemi sa menstruacijom
31.7.2014 12:47:16   
kokouli
Jesi li trudna ....ponekad se desava zbog estrogena koji naglo skoci pa padne i izazove menstruaciju .Ciklus je ok i kad dode nakon 21 dan ,ali kad dolazi ranije od toga moze biti neki hormonski disbalans .Sacekaj da to stane pa odi ginekologu .I svakako uradi 1 testic ukoliko sumnjas i na user posted image .

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Problemi sa menstruacijom
31.7.2014 13:12:09   
enaaa

IZVORNA PORUKA: malena27 RR

dobila sam user posted image 24. dan ciklusa, danas 3. dan... user posted image ni na vidiku, samo po par kapi dnevno user posted image
nikad mi se ovo nije desilo otkako sam dobila 1. user posted image user posted image user posted image
ima li ko kakav savjet, iskustvo?

meni se desilouser posted image al mislim kad sam počela sa vrkutom i macnom travom...Meni su M bile 29-31 dan, pa se počele skraćivati od 26-29 dana,najčešće je dolazila 27dc i prvi put kad mi je došla 24dc, baš sam se bila prepala...Otišla sam na pregled (prvo sam test uradila, bio neg.) dr. mi rekla da se to dešava, da nije ništa strašno....Uradila hormone, nalazi ok...nekad mi se i sad dešava da dođe 24dc iako ne pijem ništa od čajevauser posted image
Za svaki slučaj uradi test, možda se ugodno iznenadišuser posted image
Sretnouser posted image

_____________________________

My Ovulation Chart

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Problemi sa menstruacijom
31.7.2014 13:28:05   
malena27 RR
Moja dosla i prosla user posted image
Nisam se iskreno nadala user posted image jer je kod nas jako mala sansa za prirodno zacece zbog muzevog loseg nalaza..
Mislim da ce problem prije biti hormonske prirode. Znaci user posted image je dosla 24. dan, prva 3 dana je bilo po par kapi, a onda je 4. i 5. sve nadoknadila kad je bila prava user posted image ...
Moram se natjerati da odem svojoj ginicki sa nalazima, radila sam i hormonski status ali mislim da je ipak nizak progesteron u pitanju (koji sam nekad regulisala dabrostonima).
Hvala cure na savjetima...

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu enaaa)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Problemi sa menstruacijom
31.7.2014 21:37:35   
kokouli
E pa nemoj misliti nego fino povadi nalaze hormona od 2 do 5 dana ciklusa kad god hoces i 21 dan progesteron ,i ako je to onda ce ti opet dati Dabroston .Sretno.user posted image

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Problemi sa menstruacijom
1.8.2014 1:36:42   
Mjeseceva Pratilja
Neredovita mjesecnica..

1. Smrsati.
2. Curekotovo ulje
3. Macina trava. Ona sladunjava..Ja pijem Biljana.
4. Caj od dzumbira
I evo je stize regularno a znala je ne doci i po 5 mjeseci.

_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu kokouli)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Problemi sa menstruacijom
1.8.2014 7:37:36   
malena27 RR
kokouli, tako sam mislila cim dodje sljedeca user posted image
meni je bila redovnija kad sam bila deblja, ja kako smrsah tako mi se i user posted image poremetise user posted image

< Poruku je uredio malena27 RR -- 1.8.2014 8:11:02 >


_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu Mjeseceva Pratilja)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Problemi sa menstruacijom
1.8.2014 11:47:12   
kokouli
Ja ako jos smrsam moracu na infuziju ....user posted image user posted image .Meni ili je ful redovna ili trokira i uvijek su hormoni razlog user posted image .

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Problemi sa menstruacijom
18.11.2015 10:56:06   
MiciS
Drage moje inam jedan problem?! Menga mi je neredovna, ali uvijek dođe i traje 5 dana. Prva dva dana je obilnije, ostala tri postepeno se smanjuje i peti dan mogu staviti i dnevni ulozak. Sad mi je došla na vrijeme ali ni približno obilno kao normalna menstruacija, pojavila se u obliku tackastog krvarenje i traje otp. 10-tak dana. Nikakvih simptoma nemam. Inace me grudi bole strašno. Negdje sam čitala da se to moze vezati za trudnoću! Inače navečer uopšte ne ide. Uložak mogu koristiti dnevni toliko je slaba, a krv crvenkasta bez ugrušaka ( koje obicno primjetim drugi treći dan normalne menstruacije) user posted image user posted image

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Problemi sa menstruacijom
18.11.2015 11:01:38   
Visnja RR
Uradi test za trudnocu i znaces da li je trudnoca...

a nisi robot ne moraju M uvjek biti iste user posted image

ako i dalje osjecas zabrinutost idi svom giniću!

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu MiciS)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Problemi sa menstruacijom
18.11.2015 12:34:33   
Jelena86
Meni je tako bilo zbog pada progesterona. Uradi test, a ako nije trudnoća, obrati se dr.da ti da uputnicu da uradiš hormone...

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Problemi sa menstruacijom
10.4.2016 10:11:18   
koka i po
da pocnem.

imala 21 marta uredan ciklus sa malo "drugacijim" krvarenjem.naime krv je bila svijetlo-roze crvena.ciklus trajao pet dana.
ponovo dobila 4 aprila.ciklus s normalnim krvarenjem koji je trajao cetiri dana...peti samo u obrisima.
nisam trudna.
jesenas radila uzv i papa...sve uredno.
nemam pojma sta je user posted image
voljela bih da cujem dali je neko imao slicno iskustvo.
vise nemam pojma kad cu ponovo da dobijem.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Jelena86)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Problemi sa menstruacijom
10.4.2016 19:23:54   
ljiljo
joj ne znam majke mi sta bih ti rekla, da nije anovulatorni ciklus neki hormonalni disbalans, i meni je pravo cudna ovih par mjeseci produzi mi se po 7 dana i ako joj je trajanje uvijek 5 dana i nije obilna, sad je i obilnija ma neki kurslus sigurno ne znam i meni je sve uredno al me zbunjuje

_____________________________

20.01.2009 ispunile sve naše želje

02.11.2013 - 8 sedmica - vanmatericna

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Problemi sa menstruacijom
10.4.2016 19:39:24   
koka i po
googlam ljiljo a bolje da ne googlam...

doduse...svi poremecaji ciklusa se prvenstveno vezu za stres....a ko ga nema....

naime...meni na pamet pada nesto drugo.

vec dvadeset godina zivim sa jednim jajnikom....pa kontam mozda i on zakazuje vremenom...ne znam.
jesenas bilo sve ok....
ako se ponovi valja mi opet doktoru...

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu ljiljo)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Problemi sa menstruacijom
10.4.2016 22:04:12   
Visnja RR
koko ja želim da vjerujem da je to samo dokaz da nismo savršeni organizmi kad M mora dolaziti uvjek bas uvjek u dan.... jednostavno nesto malo ubrzalo....da...moguce je stres.... vjerujem da će sve ubuduce biti onako kako je do sada....
nekom ubrza a nekom okasni...
user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Problemi sa menstruacijom
12.4.2016 20:12:47   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: koka i po

googlam ljiljo a bolje da ne googlam...

doduse...svi poremecaji ciklusa se prvenstveno vezu za stres....a ko ga nema....

naime...meni na pamet pada nesto drugo.

vec dvadeset godina zivim sa jednim jajnikom....pa kontam mozda i on zakazuje vremenom...ne znam.
jesenas bilo sve ok....
ako se ponovi valja mi opet doktoru...



meni je to bilo jednom od stresa. samo tada

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 123
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *