|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 22 23 [24]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori o očekivanju beba - Juni
30.6.2016 10:35:11   
Vrtni patuljak
Helou zenice!

Hvala na informacijama za vjezbe, Search pogotovo. Isti taj dan sam htjela da idem na vjezbe ali cesto imam nesvjestice pa se nisam usudila.

Tackice, sve su prilike da cemo ici zajedno user posted image uvijek sam za dogovor, pa da se druzimo sve.

BubaDaro, meni se apetit povecao bas puno a mjesta za hranu nema jer je beba visoko user posted image Jos mi se samo jedu nezdrave stvari - cevapi, pice, przeno, slatkisi, tjesto. Ginekolog nece da me vaga, kaze vitka si, samo imas stomak, a ja u zadnjih 5 sedmica dobila 5 kg.

Endokrinolog kaze da sam se previse udebljala i da moram da ukinem secere. (12 kg, 31 sedmica)

Odmah sam nasla sliku sladoleda na internetu i otpjevala mu: staaa ce mi zivot bez tebe dragi....
Voce i povrce moram podebljati a ne jede mi se...

user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Midnight_489)
Neposredna veza do poruke: 576
   RE: Razgovori o očekivanju beba - Juni
30.6.2016 13:56:25   
NARI
Cao zenice! Ja evo muku mučim, stalni mi je muka....onda jedem, prevrcem po ustima stalno nešto da ne bih povrat. ... I tako cijeli dan. Najgore mi hranu spremati. Iftar mora biti s mesom , a ne mogu ga smisliti.
Da znate kako meni zvuče te vaše " velike" sedmice. Blago li se vama... Valja meni dočekati Novu godinu trudna user posted image .

(odgovor članu Vrtni patuljak)
Neposredna veza do poruke: 577
   RE: Razgovori o očekivanju beba - Juni
30.6.2016 14:08:50   
Arijana2
Pozdrav drage user posted image ja se bas ulijenila sa pisanjem ,od ovih vrućina a i idem na Jezero svakih par dana pa sam u tome.Danas mi je ctg pokazivao od 130-150 i ako vecinom oko 140 a ranije je bilo vise oko 150 do 160,kako izgledaju vaša ctg mjerenja?

(odgovor članu NARI)
Neposredna veza do poruke: 578
   RE: Razgovori o očekivanju beba - Juni
30.6.2016 14:22:06   
nudzejma
Pozdrav zenice....

Ja vas procitam svaki dan a nekad mi se nista ne pise ili bolje receno nemam sta pametno napisatiuser posted image Kod mene sve standardno...U ponedjeljak aBd idem kod svoje dr. na kontrolu i onda prelazim na preglede u UKC.
Arijana ja ti nista o ctg-u ne znam jer se u Tuzli ne rade kao kod vas redovno.Ja prvi ctg na porodu imalauser posted image

_____________________________

"Šta je bilo-bilo je,a ono što želiš neizvjesno je! Imaš samo trenutak u kojem živiš"

(odgovor članu Arijana2)
Neposredna veza do poruke: 579
   RE: Razgovori o očekivanju beba - Juni
30.6.2016 14:38:58   
BubaDara
ćao raja user posted image user posted image
Evo da se i mi upišemo za danas, jer kasnije vjerovatno nećemo imati vremena user posted image
ema nećete se pokajati nijedna s papučama vjeruj user posted image Ja se super osjećam ova 2 dana u njima na poslu user posted image
A šta da ti pričam, moram biti fina prema kolegama, nema nas puno, a pošto mm zna i zagalamiti a ja s njima u kancelariji, vazda se trudim biti fina da malo ispeglamo situVaciju, iako on uvijek galami s razlogom hehehe. Sve u svemu nije mi lahko, ali ide nekako user posted image
I stvarno želim da radim koliko god mogu, bolje je da se krećem, kući bi se, znam već, ulijenila ali ono pravo i ko zna koliko bi kilica nabacila još hahaha user posted image
Hvala i vama tačkice i vrtni patuljčiću na odgovoru user posted image Drago mi je da nisam jedina kojoj se apetit povećao user posted image
I ja češće posegnem za nezdravim nego za zdravim nažalost hehehe ali trudim se izbjegavati user posted image Ja se tješim da je bitno da se trudim hahahahah pa uzmem što ne valja i onda popravim s nečim što valja user posted image user posted image
Dobra ti pjesma sladoledu hahahahahahha user posted image user posted image
NARI i mi smo nekad bile ljubomorne na starije trudnjače hehehe ali svako dočeka svojih 5 minuta user posted image Budi strpljiva, uz tebe smo user posted image
Arijana2 nek si nam svratila user posted image Ja još nisam stigla do ctg mjerenja user posted image Ima search ona sigurno zna hehe user posted image
nudzejma brojiš sitno i ti ako Bog daaa user posted image user posted image user posted image
Ostale ženice moje user posted image user posted image

_____________________________

12.01.2016.g. ugledali svoje user posted image user posted image

(odgovor članu Arijana2)
Neposredna veza do poruke: 580
   RE: Razgovori o očekivanju beba - Juni
30.6.2016 15:09:35   
tačkicaa
Huh evo i mene... Danas sam se baš smorila i preznojila i tabani mi otadaju user posted image Tako da Ema, eto gospođa guica opet mokra user posted image
Malaaaa Neka si nam se javila, neobično je sad vidjet' tvoj nick ovdje, neobično, a fino user posted image Pozdravi djecu svu čoporativno od mene user posted image
Eto onda Vrtni očekuj p.p. od moje malenkosti, da dogovorimo detalje poslije Bajrama aBd user posted image
Koja ono ne voli voće? Zaboravila sam, a ne mogu da vjerujem da neko ne voli lubenicu npr user posted image Joj kako se ja njom ubijam user posted image Doduše, ne zanemarim ja ni nezdravu hranu naravno user posted image
Nari Kako Buba reče, i nama je bilo baš nevjerovatno da ćemo ikad dogurat' dovdje, a evo nas sad, gegamo se k'o i one što smo im zavidile, tako ćeš i ti aBd vrlo brzo user posted image I ja mislim da je to što osjećaš nisko sve ok, dok god nemaš jake bolove ili krvrenje. Sve smo nosile nisko na početku, kasnije se podigne, evo mene redovno mlati po rebrima skoro, haman se igra tarzana i sa pupčanikom, a duša joj se neđe na stranu zavuć, čisto da me zezne kad tako legnem user posted image
Joj ljudi neku noć me tako zabolio želudac, sva sam se preznojila, a i hladno mmi bilo u isto vrijeme. Ali jela one svježe smokve, i kontam sigurno je od njih, jer ja sve jedem količinski umjereno user posted image
Šta još da vam kaže... Ne znam, k'o što Nudžejma reče, sve vas pratim user posted image ali nemam neku inspiraciju user posted image
Ima li Agathe? Ona ispliva samo ovako kad je neko pozove, pa rekoh da malo zakinem user posted image

(odgovor članu BubaDara)
Neposredna veza do poruke: 581
   RE: Razgovori o očekivanju beba - Juni
30.6.2016 16:54:16   
winky_sa
Evo da vam se i ja javim iako me niko jos uvijek nije prozvao user posted image
Nari i ja kad se sjetim tek se prijavila na forum pa mi sve daleko bilo, ali brzo prodje. ABd i ti ces jos malo da se gegas s nama user posted image
Mala_sa bas je fino vidjeti da nam se javis. Uzivaj sa svojom bebicom
I ja cu kao nudzejma, sve fino procitam ali ne znam sta bih pisala user posted image
P.s. da li se vama desava da vam se stomak stvrdne na trenutak, nekad imam osjecaj da beba pokusava pobjeci user posted image
Neko je spomenuo i nisko bebu, ja ne vjerujem da nisko nosi ili da je problem. Beba ima prostora u stomaku pa nekada bude nisko nekada ispod rebara.
Puno vas pozdravljam.

(odgovor članu tačkicaa)
Neposredna veza do poruke: 582
   RE: Razgovori o očekivanju beba - Juni
30.6.2016 18:54:38   
lejla80
Curke moje jeste li mi dobro sve redom, evo i mene malo jest da me niko nije tražio što bi rekla moja drugarica Winky user posted image

Ja evo tušim se višnjama i malinama, to su mi najdraža raja...pored toga mnogo volem borovnice, smokvice i kruškice...lubenicu ne volem user posted image U međuobrocima koji orah, brusnicu i sličnu raju pojedem kad mi se nađe, jer kakve god ja prohtjeve imala, imaju i ovi moji dečki, prate me u stopu, samo što i prenatal nisu počeli uzimat user posted image user posted image .

Pokušala sam sa ovim voćnim điđama kad me uhvati glad al jok, meni tad ni snikers ne pomaže user posted image , samo konkretne slane stvari dolaze u obazir. Mislim da ću vagu sakriti negdje. Nije mi zbog mene, al me mati moja maltretira, i to preko telefona mi prati svaki gram jer zna kako ja umijem prekrdasiti. U prvoj trudnoći preko 20 kg, i dalje sam prestala brojati.

Kad se radi o ovoj nezdravoj hrani, tu sam se prilično reducirala radi ovog mog velikog đeteta, jer gledam da jede zdravo i kvalitetno a pošto nisam baš toliko vrijedna da kuham nekoliko jela, onda smo svi na tom zdravom režimu, koliko god je moguće. Nekad naravno napravimo i koji izlet.

NARI vršnjakinjo i zemljakinjo hehe..do koje si ti sedmice dogurala? I ja sam imala sličnih problema u prvoj polovini Ramazana, tačno nisam znala šta spemiti jer mi je bilo muka a mm svejedno, samo nek se jede, tak da nije od neke pomoći kad zafali ideja. Mene popustiše mučnine negdje oko početka četvrtog mjeseca, valjda će i tebe.

Arijana pa očita li ti doktor taj nalaz? Ja nešto ne pamtim te brojeve al svaki put bi mi neko gore rekao je li u redu ili nije. Znam čak da su me jednom vratili da ponovim ctg, nešto se beba bila uspavala.

Buba Daro eh drago mi je da si našla odgovarajuće pape user posted image Šta taj tvoj čojk galama na narod, to vi radite u istoj firmi. Uh jest vam veselo hehe

Nudžejma ma samo ti nama piši šta bilo, ne mora bit pametno user posted image Još malo pa će bit i šetnjica user posted image

Tačkice jesi li makar šta sredila, da ne bude hodanje uzalud?

Winky to su ti one lažne kontrakcije, a št se tiče tog prostora za bebu, u pravu si, a posebno imaju prostora ove druge , treće i ostale bebe, kad su im ove prve sve lijepo raširilie, da ne kažem razvalile user posted image user posted image user posted image

Eto odoh sad opet da se spremam za iftar, pošto smo pozvani na jedno od mojih omiljenih mjesta kad je o iftarima riječ, odlučila sam da se malo i doćeram... Tak nahoda se ja ovaj Ramazan, šta ćeš kad nas je ko rokića a još nisam otišla na Tabiju da gledam topa, haman će me top i ovaj Ramazan obići...

Ljubim vas user posted image

_____________________________

2011.
2016.

(odgovor članu winky_sa)
Neposredna veza do poruke: 583
   RE: Razgovori o očekivanju beba - Juni
30.6.2016 23:01:27   
NARI
Lejla, ja sam ti tek 13 sedmica. A stomak ko nekoj u 25. user posted image Tješim se zato što je treće. Valjda ce ove mučnine i mene uskoro popustiti. Evo još me drži, cijeli dan. Uh....Ma ja sam , zenice moje, nestrpljiva jer mi nije prva trudnoća, pa sve znam sta slijedi i kako ću se osjećati. ...Jednostavno sam u onoj grupi žena koje se n osjećaju ženstveno , iako ništa mi nije teško . Mislim, nije me strah ni poroda ni obaveza , ni nespavanja, samo mi je 9 mjeseci trudnoće kao 9 godina. Oduzi se.
Mala Sa, dobro ti imaš vremena javiti nam se user posted image Ali lijepo nam dodje tvoja podrška.

Ostale zenice, hvala na razumijevanju, šaljem vam puno user posted image

(odgovor članu lejla80)
Neposredna veza do poruke: 584
   RE: Razgovori o očekivanju beba - Juni
1.7.2016 8:19:22   
Midnight_489
Jutroo,okruglice user posted image
Trebao bi neko otvoriti novu temu,juli je user posted image

NARI ma i mene muče mučnine,a nekad imam osjećaj da mi je želudac k'o kamen user posted image
A tek sam 12 sedmica user posted image a ponekad me i kiselina uz to muči.
tackicee i ja sam juče bila mokre guice user posted image što se tiče voća,evo ja prva ne volim lubenicu.
Ja se opet davim u breskvama,nektarinama... user posted image

Idem pristaviti kaficu,a ostalim user posted image šaljem puse 💋💋💋


_____________________________

Hana - mamina princeza 03.01.2017 :)

(odgovor članu NARI)
Neposredna veza do poruke: 585
   RE: Razgovori o očekivanju beba - Juni
1.7.2016 8:28:19   
NARI
Midnight, znači i ti muku mučis. Ja češće sad povrat.. nego u ranijoj trudnoći. Hajde valja i to izdeverati. Ja evo pijem kaficu pa odoh nalaze krvi i urina ponoviti. Prije 3 sedmice nisu bili baš sjajni, leukociti bili povišeni i u krvi i u urinu, a Fe isto poviseno (32). Odoh danas vidjeti kakvo je stanje.
Zenice evo nam opet vreline i danas.
Midnight, izgurasmo i mi juni na rr user posted image

(odgovor članu Midnight_489)
Neposredna veza do poruke: 586
   RE: Razgovori o očekivanju beba - Juni
1.7.2016 11:03:24   
eskimka
Drage moje ja evo opet muku mucim s poslom, nerviranjem, stresom :( bila sam pocetkom sedmice na konroli u skerlicevoj i doktorica mi nije htjela dati bolovanje... kao sve ok, trudnoca nije bolest bla bla tako da eto ne znam sta sad da radim :( neko neko savjet?

(odgovor članu NARI)
Neposredna veza do poruke: 587
   RE: Razgovori o očekivanju beba - Juni
1.7.2016 11:49:16   
lejla80

IZVORNA PORUKA: eskimka

Drage moje ja evo opet muku mucim s poslom, nerviranjem, stresom :( bila sam pocetkom sedmice na konroli u skerlicevoj i doktorica mi nije htjela dati bolovanje... kao sve ok, trudnoca nije bolest bla bla tako da eto ne znam sta sad da radim :( neko neko savjet?


Draga ja prvi put čujem da doktor ne želi trudnici otvoriti bolovanje na njeno insistiranje, ti si haman naletila na neku kobilu od doktorice da se drugačije ne izrazim user posted image Ne znam šta bi ti rekla, možda da prebaciš karton kod nekog drugog, il da nađeš nekoga ko poznaje dotičnu ili neku sestricu iz Skerlićeve da ti to sredi....u svakom slučaju sretno

Mi smo sad na temi za mjesec juli pa nam se priključi tamo ;)

_____________________________

2011.
2016.

(odgovor članu eskimka)
Neposredna veza do poruke: 588
   RE: Razgovori o očekivanju beba - Juni
7.7.2016 10:16:58   
Saraa...
Hej drage moje, ja nikako ne stižem da se javim.
Mi smo 11 sedmica i tek mi je prije dva dana mučnina krenula :(
Pijem donat, valjda pomogne :)
Sve vas pozdravljam, zao mi je što ne mogu da stignem da pratim sve.
:*

(odgovor članu lejla80)
Neposredna veza do poruke: 589
   RE: Razgovori o očekivanju beba - Juni
7.7.2016 13:48:10   
BubaDara
Saraa... prebacili smo se na JULI, pa piši nam tamo user posted image
Nadam se da će mučnine brzo proći user posted image

_____________________________

12.01.2016.g. ugledali svoje user posted image user posted image

(odgovor članu Saraa...)
Neposredna veza do poruke: 590
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  20 21 22 23 [24]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 22 23 [24]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *