|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Sloboda rađanja! - Porod trauma ili radost!
25.4.2015 9:48:29   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: Finepex

IZVORNA PORUKA: Alma_27

Na UKC Tuzla se svaki dan porodi ne znam koliko zena. Ja sam na prvom porodu bila 16. taj dan. Pa vi sad racunajte koliko je to zena recimo mjesecno. Znate li koliko zena sam vidjela u skoli za trudnice tog mjeseca kad sam isla a isla sam u obje trudnoce? Mozda dvadeset__ak.
Znaci, samo dvadeset__ak zena je islo na vjezbe disanja, predavanja, vjezbe na strunjaci i lopti koje se rade i kod kuce i druge oblike psihofizicke pripreme za porod kad se moglo sve lijepo pitati u relativno opustenom okruzenju kakvo sigurno nije kad odes u samo porodilise.
Vjezbali smo disanje u svim fazama poroda, pitali za epiduralnu, prisustvo oceva na porodu, sjedenje na lopti tokom trudova, porod sjedeci ili stojeci na onom stolicu, dojenje cak su i tate dolazili na jedno predavanje (to su ovi koji su zeljeli biti s mamom na porodu).
Ne mozemo ocekivati da nam ovo sve sto je stalo u 8 vjezbi i predavanja neko objasni u porodilistu.

Ja sam se mogla ljutiti na koga hocu gore u bolnic ali sam umjesto toga izabrala da se pripremim prije poroda u Domu Zdravlja i svakom bih to preporucila.

Sve je super, ali poredis mjesto gdje se mozes "zezati" sa mjestom gdje zene fakticke dozive traume, ili iz bolnice izadju iztraumirane. Da ne kazem, ti vamo zelis da se smiris, a cujes neciju vrisku..



Pa jedino da opremimo bolnice tako da svaka pacijentica bude u sobi sa zvucnom izolacijom. OK, hajmo da se pokrene finansiranje toga ako ej to rjesenje.

Ja sam mislial da je tema odnos osoblja prema pacijenticama i pomaganje pacijenticama prakticnim savjetima tako da sto lakse prodju kroz porod i zato sam spomenula pripremu od strane strucnog osoblja prije poroda a ne za vriijeme poroda.



MEDIC, i ja sam imala slicno iskustvo sa prvim i drugim porodom. To sto sam se tesko otvorila nije imalo nikakve veze sa osobljem porodilista. Nisam zeljela indukciju osim indukcije gelom i nije bilo potrebe za njom pa s mi je ukljucili tek kad sam bila 7cm otvorena da malo ubrzaju i zaista nisam umrla od bolova iako jako boli. Znala sam kako rebam disati na stolu i kako trebam tiskati i jos jednom su mi ponovili (ono poznato parafraziram: Tiskaj kao da kakis a ne da nabijes prisitsak sebi u glavu)



Drugi porod ko od sale al vec sam znala kako ide. iskustvo je nezamjenjivo.

Voljela bih samo da mogu buducim prvorotkama da pomognem i objansim da se ne plase toliko jer im to samo moze otezati. Bolje je pripremiti se prije. Neki ljudi kao da namjerno zele porodiliste predstaviti kao klaonicu.

(odgovor članu Finepex)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Sloboda rađanja! - Porod trauma ili radost!
25.4.2015 9:58:28   
Medić*
Ma nema veze moje prvo iskustvo toliko s osobljem. Ja sam bila najveci priblem jer sam bila uzasno preplasena.

A ruku na srce niko i nije posebno radio na tome da me opusti. A mogli su. Ne zalim se ja na njih. Vec sebe navodim kao velikog panicara na tom prvom. Sasvim normalo jer nemamo iskustva s porodjajima.

Ali ipak osoblje treba da ima dobru saradnju s pacijentima. Rade na takvim mjestima.

Ali po zavrsetku komunikacija jako dobra i mnogo savjeta i pomoci je bilo.
Na drugom isto. Samo lak porod, ja sabrana i svjesna da cu ubrzo zavrsiti jer sve ide u najboljem redu.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Sloboda rađanja! - Porod trauma ili radost!
25.4.2015 10:00:27   
Medić*
Niti me je iko pitao sta zelim. Niti sam trazila. Ali slobodu radjanja treba imati. Dakle komunikacija i odnos,saradnja trebaju biti prisutni i na visokom nivou. Nazalost kod nas nisu.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Sloboda rađanja! - Porod trauma ili radost!
25.4.2015 10:19:30   
Finepex

IZVORNA PORUKA: Medić*

Ne. Ne. Bolje ici svakako.
Meni je problem bio sto sam ja veliku paniku imala i to me je dovelo da mi bude lose, strah, ne znam disati...sama sebi sam pogorsala...

Zato drugi iz snova. Smirena i pribrana.

Na vjezbe svakako. Budu od pomoci. Ali prvo moramo mi sebi mali pomociuser posted image

I ja sam vec sada uplasena na samu pomisao kako ce to sve biti.

_____________________________

Pitala je Aišar.a. Poslanika, s.a.v.s.: “Ko ima najveće pravo nad ženom? Odgovorio je: “Njen muž“. Upitala je: “A ko ima najveće pravo nad muškarcem? Odgovorio je: “Njegova majka.“ (El-Bezzar/hasen)

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Sloboda rađanja! - Porod trauma ili radost!
25.4.2015 13:04:08   
Medić*
IZVORNA PORUKA: Finepex


IZVORNA PORUKA: Medić*

Ne. Ne. Bolje ici svakako.
Meni je problem bio sto sam ja veliku paniku imala i to me je dovelo da mi bude lose, strah, ne znam disati...sama sebi sam pogorsala...

Zato drugi iz snova. Smirena i pribrana.

Na vjezbe svakako. Budu od pomoci. Ali prvo moramo mi sebi mali pomociuser posted image

I ja sam vec sada uplasena na samu pomisao kako ce to sve biti.


Jesi li u drugom stanju ? Koja sedmica ?

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Finepex)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Sloboda rađanja! - Porod trauma ili radost!
25.4.2015 21:56:57   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: Medić*

Ma nema veze moje prvo iskustvo toliko s osobljem. Ja sam bila najveci priblem jer sam bila uzasno preplasena.

A ruku na srce niko i nije posebno radio na tome da me opusti. A mogli su. Ne zalim se ja na njih. Vec sebe navodim kao velikog panicara na tom prvom. Sasvim normalo jer nemamo iskustva s porodjajima.

Ali ipak osoblje treba da ima dobru saradnju s pacijentima. Rade na takvim mjestima.

Ali po zavrsetku komunikacija jako dobra i mnogo savjeta i pomoci je bilo.
Na drugom isto. Samo lak porod, ja sabrana i svjesna da cu ubrzo zavrsiti jer sve ide u najboljem redu.




ni meni osoblje nije bilo problem al eto ne mogu govoriti u ime svih. mozda nekome jeste. ja sam imala tu "srecu" da tri dana budem u porodilistu u jednoj sobi gdje su me pratili posto sam vec bila 42 sedmica. Mozes misliti nisu mi odmah dali indukciju. i, nakon svih pirca koje sam cula, iznenadila sam se sto su se mnoge prvorotke relativno lako porodile.


Inace, porodiliste je u odnosu na druga odjeljenja u bolnici specificno sto tu dolaze zdravi pacijenti i to sto je tu ponajvse potrebno aktvno ucesce pacijenta. Kada ono izostane, nastane problem jer vidjela sam svojim ocima da sestre nekim zenama nikako ne mogu da objasne da ne smiju da hodaju kad im se tek probusi vodenjak i da ne smiju da tiskaju dok se ne otvore. al neee one svoje pa svoje rade.

najmanji je problem ko vristi. nekom godi kad jauce dok ga boli, neko suti a mozda ga i vise boli. ako ti se vristi, vristi, sestro draga.
ne daj boze da moramo gledati patnje pravih teskih bolesnika na drugim odjeljenjima.
zenema bi trebalo objasniti da ce od vristanja vise pomoci pravilno disanje ali, ako ona to nece, ko ce joj sad zabraniti da jauce.

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Sloboda rađanja! - Porod trauma ili radost!
26.4.2015 14:13:34   
Finepex

IZVORNA PORUKA: Medić*

IZVORNA PORUKA: Finepex


IZVORNA PORUKA: Medić*

Ne. Ne. Bolje ici svakako.
Meni je problem bio sto sam ja veliku paniku imala i to me je dovelo da mi bude lose, strah, ne znam disati...sama sebi sam pogorsala...

Zato drugi iz snova. Smirena i pribrana.

Na vjezbe svakako. Budu od pomoci. Ali prvo moramo mi sebi mali pomociuser posted image

I ja sam vec sada uplasena na samu pomisao kako ce to sve biti.


Jesi li u drugom stanju ? Koja sedmica ?


Da, 16 sedmica, a koliko nekako racunam po sedmicama, od sutra ce 17.ako Bog da user posted image Uglavnom me nekako zbunjuje racunanje. user posted image

_____________________________

Pitala je Aišar.a. Poslanika, s.a.v.s.: “Ko ima najveće pravo nad ženom? Odgovorio je: “Njen muž“. Upitala je: “A ko ima najveće pravo nad muškarcem? Odgovorio je: “Njegova majka.“ (El-Bezzar/hasen)

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Sloboda rađanja! - Porod trauma ili radost!
21.5.2015 22:52:28   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: Finepex


IZVORNA PORUKA: Medić*

IZVORNA PORUKA: Finepex


IZVORNA PORUKA: Medić*

Ne. Ne. Bolje ici svakako.
Meni je problem bio sto sam ja veliku paniku imala i to me je dovelo da mi bude lose, strah, ne znam disati...sama sebi sam pogorsala...

Zato drugi iz snova. Smirena i pribrana.

Na vjezbe svakako. Budu od pomoci. Ali prvo moramo mi sebi mali pomociuser posted image

I ja sam vec sada uplasena na samu pomisao kako ce to sve biti.


Jesi li u drugom stanju ? Koja sedmica ?


Da, 16 sedmica, a koliko nekako racunam po sedmicama, od sutra ce 17.ako Bog da user posted image Uglavnom me nekako zbunjuje racunanje. user posted image



Sretno i uzivaj u trudnoci!
I ne daj da te uplase porodom nego se adekvatno pripremi user posted image

(odgovor članu Finepex)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Sloboda rađanja! - Porod trauma ili radost!
22.5.2015 8:25:40   
veeseelaa
po meni ej jako bitno da žena zna šta hoće a ne da se prepusti slučaju
kakva sam u životu takva bijah i na porodu
sve što mi nije jasno pitah bez ustručanja i dobih odgovor
jeste da oni krene neku spiku kao da se o meni ne radi ja odmah "ej molim da mi se kaže o čemu vi" i oni mi odma objasne

valjda su navikli na žene koje ne pitaju
sve je stvar porodilje, dal će nešto dopustiti ili ne, dal će pitati ili ne ili slijepo slijediti upute



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 34
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *