|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Trudnoca i porod
9.7.2014 10:15:14   
Lejla t
Drage moje, prvi put sam na forumu i jako bih voljela ako mi mozete pomoci, naime jucer ujutro sam uradila test i test je bio pozitivan, kada sam jutros otisla kod doktora na ultrazvuk pokazala je se mala crna tacka, obradovala sam se mnogo jer vec neko vrijeme pokusavamo dobiti bebu, medzutim doktor mi je rekao s obzirom da sam zadnju menstruaciju imala 20 05 a kako sam zaboravila da zapisem da li sam imala menstruaciju u 6 mjesecu on kaze da prema tome ta crna tacka bi trebala biti mnooogo veca, dao mi je da dodem na kontrolu za dvadeset dana i rekao ako se za dvadeset dana ta tacka ne poveca znaci da nesto nije u redu, sad se jako bojim i toliko sam pod strepnjom, da li je iko imao slican problem i ako mozete da mi pomognete, hvala unaprijed user posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Trudnoca i porod
9.7.2014 10:33:52   
Super Beba

IZVORNA PORUKA: Lejla t

Drage moje, prvi put sam na forumu i jako bih voljela ako mi mozete pomoci, naime jucer ujutro sam uradila test i test je bio pozitivan, kada sam jutros otisla kod doktora na ultrazvuk pokazala je se mala crna tacka, obradovala sam se mnogo jer vec neko vrijeme pokusavamo dobiti bebu, medzutim doktor mi je rekao s obzirom da sam zadnju menstruaciju imala 20 05 a kako sam zaboravila da zapisem da li sam imala menstruaciju u 6 mjesecu on kaze da prema tome ta crna tacka bi trebala biti mnooogo veca, dao mi je da dodem na kontrolu za dvadeset dana i rekao ako se za dvadeset dana ta tacka ne poveca znaci da nesto nije u redu, sad se jako bojim i toliko sam pod strepnjom, da li je iko imao slican problem i ako mozete da mi pomognete, hvala unaprijed user posted image


Po mojoj nekoj kalkulaciji, ti bi trebala biti trudna oko 7 sedmica, je li?
Imaš li ikakve mjere na UZ? Ja evo imam mjeru gestacijske vrećice (skraćenica GS) u 5 sedmici iznosi 0,54 cm; u 7 sedmici 2,37 cm...
Možda ti je bila kasna ovulacija? Jer vrlo često ona bude uzrok manjih dimenzija ploda, pa doktori misle da nešto nije OK...

Ako imaš priliku, možda da potražiš drugo mišljenje?

Mada, vjerujem da će sve biti ok. Sretno!

_____________________________

Bolje živjeti 100 godina kao milioner, nego 7 dana u bijedi.

(odgovor članu Lejla t)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Trudnoca i porod
16.7.2014 10:22:57   
BebeLina
Trenutno nosim bebu za koju mi je doktor rekao da moram očistiti. Uplašio me vodenom cistom koju sam tad imala (a koja je naknadno nestala), te predložio abortus. Bila sam dovoljno pribrana da (bez gaćica user posted image ) istrčim iz poliklinike i odem privatno drugom doktoru, koji me potpuno umirio. Kažem ti, danas nosim zdravog bebija, hvala Bogu, a moje ciste nigdje nema.

Želim da ti kažem - hitno potraži drugo mišljenje. Dvadeset dana čekanja je cijela vječnost. Odeš drugom doktoru, ne govori mu šta ti je prethodni doktor rekao i vodjećeš da se uzalud sekiraš.

Nije rijetkost da žene ne uprate datum menstruacije. Tako da je to posljednje na šta se tvoj doktro trebao osloniti kad je radio pregled.

Sretno i javi nam šta je bilo...

_____________________________

11.07.2013. godine - missed ab (16. sedmica)
2.11.2013. godine - spontani (8. sedmica)


(odgovor članu Lejla t)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Trudnoca i porod
23.7.2014 14:27:12   
Skvo RR
Molim nastaviti na sljedecoj temi:

http://www.ringeraja.ba/forum/m_304773/mpage_9/key_/tm.htm#2263486

LP

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu BebeLina)
Neposredna veza do poruke: 4
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *