|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  102 103 104 105 [106]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Tuta i kako naučiti!?
17.8.2015 10:19:09   
miracle
Je li ko vidio ili kupio nedavno tutu sto svira?
Moja na tutu sjedi po 2 sata i nista....cim ustne upiski se....da pokusamo sa ovom sto svira mozad bude zanimljivo..

(odgovor članu Lavica28)
Neposredna veza do poruke: 2626
   RE: Tuta i kako naučiti!?
17.8.2015 14:04:40   
Lavica28
Kupili smo mi u Bimacu u SCC-u. Mene mnofo nervira jer svira i kad ne treba, tj cim se malo pokvasi :)
Zanimljiva je u svakom slucaju njima, probajte, mada moj djecak opet preferira onu obicnu, ta muzicka nam dzaba stoji.

(odgovor članu miracle)
Neposredna veza do poruke: 2627
   RE: Tuta i kako naučiti!?
17.8.2015 15:30:48   
miracle
Hvala:)

(odgovor članu Lavica28)
Neposredna veza do poruke: 2628
   RE: Tuta i kako naučiti!?
14.10.2015 10:20:28   
grejp
Drage mame, treba nam pomoc,

Moja djevojcica ima tri i pol godine i nece niakako da skine pelenu. sve smo zivo pokusali, nema nacina na koji nismo pokusavali ali jednostavno nece i nece, kupovali razlicite tute, pa da sama ona izabere tutu, razlicite nastavke na wc skoljku, ali jednostavno nece. Ukoliko joj ne stavim pelenu necete vjerovati da to dijete ne piski ravno po 17 sati. Ona se nece ni upiskiti niti tutu traziti, kada god je pitam piski li ti se ona kaze ne, kada je stavim na tutu sjedi samo koliko god treba ali nista ne uradi. Nikada nisam na nju povisila ton, da galamim ili bilo sta, jednostavno nece. Kada joj stavim pelenu na kraju dana, jer se bojim da ne dobije kakvu bakteriju posto dugo trpi mokracu, kaze mi mama uspjelo je, sva je voda izasla. Ja dosista nemam nacina vise i ne znam sta da pokusam...Ako je neko imao slicnu situaciju pomagajte :( Ide u vrtic i jedina u svojoj grupi ima pelene :(

Hvala.

(odgovor članu miracle)
Neposredna veza do poruke: 2629
   RE: Tuta i kako naučiti!?
27.7.2016 23:20:46   
Gerber2112
Drage mame, nadam se da ce mi neka odgovoriti jer vidim da od prosle godine nije aktivna tema..i mi imamo problem s tutom, tacnije moja djevojcica ima 19 mjeseci i za dan je naucila na tutu da piski sama trazi i nisu joj mokre gacicr preko noci i vani kad ima pelenu bude joj suha i ispiski se u tutu kasnije. Problem je sto je prije 2 sedmice kakila i onda je trpila i imala zatvor 6 dana, sve sam pokusavala da kaki i u pelenu i gacice i na tutu i solju ali nikako..uspjele smo prokakiti uz pomoc cepica i to su bile takve muke poslije toga sam je vratila u pelenu samo da se smiri i opet pocne normalano kakiti sto se i desilo..sad smo opet pokusali s tutom ali prvo da kaki i kakila je dva dana za redom, piski normalno u tutu i sama trazi ali evo sada opet ne zeli da kaki. Definitivno sam odlucila da ostavim za sljedecu gosinu mialim da ce biti zrelija al me strah jer ona svjesno trpi i nece da kaki u tutu ali ni u pelenu...citala sam razlicite price ali nisam naisla na slicnu mojoj situaciji nadam se da neko ima pametan savjet..

(odgovor članu grejp)
Neposredna veza do poruke: 2630
   RE: Tuta i kako naučiti!?
31.7.2016 14:22:07   
maja78 RR
djeca dobiju strah od nepoznatog, znam da se moj malac bojao kakiti i bas smo imali problem, da sam na kraju najgor metodu iskoristila pocela prijetiti doktorom i kad je presao vise nije imao problema. Polako samo nije ti nikakva hica.

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Gerber2112)
Neposredna veza do poruke: 2631
   RE: Tuta i kako naučiti!?
31.7.2016 16:30:54   
marketing RR


IZVORNA PORUKA: marketing RR


Mame, pišite komentare, uskoro saznajemo ko su 3 julske dobitnice CortinaT kreme. Evo linka na temu KLIK OVDE

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 2632
   RE: Tuta i kako naučiti!?
2.6.2017 21:07:40   
Sunašce2015
Svako ima svoj nacin i svoje iskustvo, neko ostavi nocne pelene, a neko kao ja odmah sve ukine.

Ja sam svog malog odjednom naucila, sta je bio razlog? Odjednom mu se pocela crveniti guza, male cibice, vjerujte i kada pelena nije bila puna. Znaci da se samo jednom upiskio znalo se zacrveniti. Kupim ja njemu pamucnih gacica, i odjednom. I uzela sam najmanje dvije tute. Jednu sebi, jednu njemu. I po danu ga ostavljala da sjedi sa mnom na tuti, i svaki put kada bi nesta odradio dobio bi kinder cokoladicu.

Nocu se znao tri puta ispiskiti, znao se ukakiti, ali poslije toga vise nije. Zaista je kada bi trebao piskiti ili kakiti mene vukao za ruku. To je bio nas znak, jer nije pricao.


Eto najmanje je trajalo tri dana, ali je odmah ispocetka shvatio nelagodu kada se u gace upiski... znaci poceo se sam skidati. Imao je mozda godinu i po.

_____________________________

Imas ti tako doktora, za male pare poslati ce te na carski rez, al pisati knjige kako dijete treba dojiti. jer je to prirodan, pravilan i zdraviji nacin bebine ishrane

(odgovor članu Lejla K)
Neposredna veza do poruke: 2633
   RE: Tuta i kako naučiti!?
15.6.2017 9:34:57   
Bambi09
Prvo dvoje su skinuli pelene sa 2 i po godine. Ovaj treci indijanac je malo presao ovo pola godine, ali ovih dana krecemo intenzivno u akciju "tuta".
Slazem se u potpunosti da je puno lakse i brze kad se odmah skinu i dnevne i nocne pelene, jer ako se ostavi po noci pelena, dijete samo biva zbunjeno, jel ih koristi ili ne.
Jeste da treba strpljenja i zivaca i dosta umokrenih i ukakanih gacica, ali sve se to jednom zove "jucer".

_____________________________

25.03.2004. rodila se moja Bini
24.12.2009. rodio se moj Nane
19.08.2014. rodio se moj Mini

(odgovor članu Sunašce2015)
Neposredna veza do poruke: 2634
   RE: Tuta i kako naučiti!?
19.7.2017 14:34:59   
Bambi09
I evo da se pohvalimo, akcija "tuta" uspjela.
Dok sam bila na godisnjem odmoru, iskoristila sam vrijeme tako da maleni vise ne koristi pelene vec tutu, a u zavisnosti gdje se nalazimo moze i wc solja.
Jednostavno sam mu ujutro rekla da vise nema pelena, na sto je on prokomentarisao da ima u Bingu, a ja mu kazem da ni u Bingu vise nema, kaze ima u DM-u, reko nema ni tamo, nema u cijeloj BIH.
Samo je slegnuo ramenima i obukao gace.
Dva dana je bilo propusta, ali vec treci dan je sve bilo ok.
Jos ni jednom nije bilo propusta u noci, tako da mislim da je zadatak "tuta" vec iza nas.
Ako negdje dodjemo a da nema tute, moze i wc solja.
Uspjeli smo jeeeeeee user posted image

_____________________________

25.03.2004. rodila se moja Bini
24.12.2009. rodio se moj Nane
19.08.2014. rodio se moj Mini

(odgovor članu Bambi09)
Neposredna veza do poruke: 2635
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  102 103 104 105 [106]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  102 103 104 105 [106]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *