|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Zakazana Indukcija
26.2.2015 14:58:34   
Purplica
Zdravo drage mame,

Jučer sam bila na pregledu kod doktora, 37+4, bebica procijenjena kao jaaako krupna i 4 kg. Doktor mi je radi toga zakazao indukciju u ponedjeljak( ovaj sad.. za 4 dana) On nije za carski, a boji se čekati termin da se ne zakomplikuje, jer bebica ima nenormalno krupne kosti, 4 kg a još nije sala nabacila. Uspaničila sam se, jer sam bebicu očekivala za 3 sedmice, nikakvih znakova poroda nije bilo.. niti otvaranja.. Čak i lažne kontrakcije sam imala možda 5 maximalno..
Strah me, htjela sam sve prirodno, a ne da mi oni uzrokuju sve to i šokiraju tijelo.. Ali šta mogu, neću da pametujem, prepuštam se doktoru.
Nalazim se u Švicarskoj i taj doktor slovi za dobrog, tako da.. 100% zna bolje od mene.

Ali nije da me ne jede sumnja malo, da nije pretjerano odreagirao. (ovdje su ljudi generalno puno sitniji nego kod nas, pa se zato možda uplašio šta ja znam, ipak je to bosanska beba :) )
Da li je neko imao ovakvo iskustvo, ili iskustvo sa indukcijom općenito.. sve me zanima :) Pojma nemam, prvorotka..

user posted image user posted image user posted image

<3
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Zakazana Indukcija
26.2.2015 15:03:42   
MicoTico
IZVORNA PORUKA: Purplica

Da li je neko imao ovakvo iskustvo, ili iskustvo sa indukcijom općenito.. sve me zanima :) Pojma nemam, prvorotka..

user posted image user posted image user posted image

<3

Oba puta indukovan porod, prenesena trudnoća. Prva beba preko 4 kg. Druga beba skoro 4 kg.
Meni ta indukcija uopšte nije toooooliko teška koliko su me plašili.
HB na istoj.

Tebi sretno, vjerujem da će sve proći u najboljem redu, ipak se ti porađaš u jednoj od najuređenijih država svijeta.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu Purplica)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Zakazana Indukcija
26.2.2015 15:24:48   
Purplica
Eh baš me oraspoloži :) Svugdje sam nalazila samo na izjave tipa.. nemoj slučajno, nikad više, kako su to nenormalne kontrakcije bez pauze itd. A ja sam nekako tip osobe, da ako mi doktor kaže da dubim na glavi, dubit ću na glavi.user posted image

Čestitam ti za tvoje napredne bebice :).

Probati ću ja i 'narodne metode' ali nešto čisto sumnjam da ću išta promijeniti u ova 4 dana, ali eto :)

Hvala na odg :*

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Zakazana Indukcija
26.2.2015 15:33:30   
Teddy Bear
I kod mene su oba poroda bila indukovana, prvi sa 1 prstom otvorena, beba visoko, na indukciji bila od 16:15 , a rodila u 1 sat , al nisam imala jake bolove... beba 3800, drugi put sam bila otvorena 8 cm, i bila na indukciji par sati, bolovi jaki, al nista strasno, beba 3350 , prirodno rodila zadak. Tebi sretno, i ne boj se nista strasno, ne slusaj negativne price i ne istrazuj previse, kad te male okice pogledaju sve ces da zaboravis user posted image

< Poruku je uredio Teddy Bear -- 26.2.2015 15:34:47 >

(odgovor članu Purplica)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Zakazana Indukcija
26.2.2015 15:45:54   
Purplica
Joj tako je divno čuti pozitivna iskustva user posted image . Čestitam ti na tvojim srećicama. user posted image
Nadam se da ću i ja uskoro držati svoju u rukama :).

A eto meni je najgore nekako to, što mislim da to ide na silu, da mi ga na silu šokiraju da izađe.. A najbitnije mi je da on bude dobro, a hajde..ja ću istrpiti šta god..nadam se.

(mada sam na zadnjem vaginalnom smiješna bila, čovjek mi uzeo bris na streptokoke, kad nisam vrisnula haha. Baš me bilo stid, reći će vakat joj rađat a na štapić se dere. Toliko o mom pragu toleranicje, ali hajde.. skupit ću snagu i hrabrost)user posted image

(odgovor članu Teddy Bear)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Zakazana Indukcija
26.2.2015 16:09:19   
Isha
Kod mene je dr.porod indukovan,bila sam otvorena tri prsta.Indukcija je trajala 12 sati,a zadnjih pola sata mi je bilo najbolnije. Moze se izdrzati,nemoj se plasiti. Sretno.

(odgovor članu Purplica)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Zakazana Indukcija
26.2.2015 17:25:20   
Vanja88
Purplica
Ja sam rodila djecaka u Decembru...termin mi bio 11.12 ..medjutim kad sam otisla na pregled par dana pred termin doktor mi rekao da bi beba mogla biti preko 5kg i da bi trebala na cr...ja sam naravno odmah pristala ovo je bio dezurni doktor u bolnici
kod mog ginekologa trudnoca je tekla uredno nisam imala kontrakcije bila sam otvorena ali rekao mi je ma rodices ti kroz 2nedelje ja kad sam pitala za indukciju rekao je ne ne dolazi uobzir jer tad povecavas rizik za carski rez ...
Sretno :)

_____________________________


2010: Andjeo 1 ..6w3d
2011: Andjeo 2 .. 8w0d
2013: Andjeo 3...12w4d
8.12.2014 u 10:57 rodio se ZIVOT.. NIKOLA<3
6.7.2015 Biohem. 5w5d

(odgovor članu Isha)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Zakazana Indukcija
4.3.2015 20:37:24   
Purplica
Da vam se javim.. Možda ovaj moj post nekom pomogne u budućnosti. :)
(Pošto vidim da se ovdje na forumu brkaju pojmovi indukcije i simulacije, ovdje je riječ o izazivanju poroda kada si potpuno zatvorena, a ja bila 2 cm debelog cerviksa..)

Dobijala sam 4 vaginalete u bolnici u razmaku od 6 h. Prva..ništa se ne dešava, zacementirana. Druga, zacementirana i dalje ali su krenule neke kontrakcije. Treća, ništa, kontrakcije se nastavljaju. 4. Ispada mucus plug, pofine kontrakcije. Eh to je bilo jutros..
Iza mene su 2 neprospavane noći, bolovi, a i psihički sam užas.. čini mi se da mi to još teže pada od kontrakcija.
Rekli su mi da dođem prekosutra ponovo, i ja se nadam da ću tada biti otvorena par prstiju i spremna za epidural i jaču indukciju. Mada kako sve sporo ide, trebat će mi još puuno snage.. ko da gledam. Huh.

A oko mene sve žene (poznanice, u porodici itd..) tipa: " Na kontroli su primjetili da sam 5 prstiju otovrena bez ikakvih bolova" Majkooo user posted image Kontam, bit će da sam ja vanzemaljac user posted image

(odgovor članu Purplica)
Neposredna veza do poruke: 8
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *