|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Život bez auta
18.7.2009 13:45:43   
scarlett
Ja nemam položen vozački, niti imam namjeru polagati - ne mogu sebe zamisliti za volanom, nikada me to nije privlačilo. Odrasla sam u malom gradu i moja porodica nije imala auto, a nije ni bilo potrebe.
Sada u Sarajevu pogotovo nemam želju da vozim, psihički se moram pripremiti kada sa suprugom idem u Centar, iako on vozi, gužva me ubija. U ovom ljetnom periodu radije i prošetam više stanica, nego da se guram u troli ili tramvaju.
Ipak ne mogu reči da bih mogla bez auta sada kada sam u drugom stanju, par puta sam imala neke komplikacije i nema šanse da smo se mogli peglati do GAKa po JPS.
Dešavalo se da sam za jedan dan morala obići DZ Ilidža GAK i DZ na Vojničkom, suprug je radio i ja ovako debela i teška sama sebi, hajd po tramvaju, busu, presjedanje, al najveća čast je što ti na kraju opet trudnica ustane i oslobodi mjesto kada izađe, drugi ne vide da je to kulturno i POTREBNO, ma mogla sam uzeti i taksi, ali to bi me "oderalo".

Mislim da su i karte u JPS skupe, ako presjedaš.

Smatram da je u Sarajevu auto za obavljanje poslova i hitnih situacija stvarno neophodno.
Teta Berta i moj suprug kad radi, često molim nekog da me odveze na GAK ili sl. i stvarno nije zavidna situacija, ali eto... ko mi je kriv kada ne polažem, mada bi onda trebalo još jedno auto,... ma sve to vuče trošak za troškom....

Mene malo nervira ova gužva, kako je prije rata juga 45 vozao i Sejo iz Zabranjenog pušenja i njegov otac i dajđa i amiđa i komšija, pa nije bilo gužve u gradu. heheheuser posted image user posted image user posted image
Sad auto ima i otac i mati i sin, pa je ovolika gužvara. Šalim se malo, svako gleda da sebi olakša život i omogući komfor u skladu sa svojim mogućnostima.

(odgovor članu Rina26)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Život bez auta
18.7.2009 13:59:54   
LUNA4
meni je  osobno auto postao ovisnost kad smo se preselili od svekrve!zašto?
dok sam živjela sa njom nije mi bilo bitno dali imam auto ili ne imala sam ja svoj biciklouser posted image ..
možda smiješno zvući ali je tako to mi je bilo i bit će najdraže prijevozno sredstvo...
po ljeti sam išla na posao sa njim i vozila malenu u vrtić a po zimi ju je svekrva vozila...
auto mi je postao važen kad smo se preselili u svoj stan jel mi nije bilo druge nego upisati vozački i vozit malenu u vrtić po zimi...jel kako bi drukćije?a i moja mala je imala upalu gušteraće i može svaki čas doobit novi napad tako da moram imati auto spreman ispred zgrade nedo Bog zla!!
sad ćekam drugu bebu i iskreno nemogu zamislit kako bi bez auta sa 2 djece a trebaju u vrtić i ja na posao...moje radno vrijeme je od 6 pa kuda bi kad bi morala sve pješke krenut u 4 da sve obavim i stignem na posao...
ja i mm imamo svaki svoj auto jel on radi u zg i mora imat a ja sam sebi kupila sama zbog toga jel ga moram imati kao što sam već rekla!!!
oba auta smo kupili kešom ali samo zato jel su nam pomogli roditelji inaće nebi mogli nikako!!
mislim da nam auto postaje potreba kad postanemo roditelji jel nikad neznamo što nam sutra nosi!!



_____________________________

mama i tata imaju dva Anđela kraj sebe i najsetniji su na svijetu!!!!
LUNA 18.6.2004.
ANTEA 2.9.2009.
nase najvece bogatsvo su nase dvije prekrasne princeze!!!

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Život bez auta
18.7.2009 14:07:38   
nermina_
teta berta razumijem te kako ti je, i mi smo bez auta, ali sad za sad nije toliko ni potreban jer zivimo u centru grada pa nam je sve u 10 min. jedino kad osjetim da mi treba je kad se treba ici na vikendicu, kod nekih prijatelja koji zive malo dalje od centra ili kad idemo u nabavku... tada su moj i njegov tata zaduzeni za vozikanje ali eto ni to nije neki belaj. e sad jedino neznam kako ce biti kada beba dodje ako Bog da tada ce vjerovatno biti vise potreban... i brine me strasno kako cemo ako me zaboli da rodim nekad u noci a mi bez auta, sta ako bude petak ili subota pa zbog raje vani bude nemoguce dobiti taksi... 

_____________________________

Kan 28.11.2009 god.
Amani 14.07.2012.god

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Život bez auta
19.7.2009 13:02:07   
Anoniman
Mi imamo jedno auto i hvala Bogu dragome i na tom jednom,ako nekada bude neka mogućnost da kupim i ja sebi biće dobro ali sada sam zadovoljna i tim jednim jer auto je za mene samo potreba pogotovo sad kad imamo dijete.

(odgovor članu nermina_)
  Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Život bez auta
20.7.2009 23:37:16   
dana3
Imamo jedno auto:kupljeno je na kredit.onaj ko ga u svedskoj kupi kesom neka mi objasni otkud mu pare jer ovde je zivot na kredit.Kuce,stanovi, auta sve je kredit.auto u velikom gradu stvarno treba jer su guzve u gradskom prevozu i nekad moras propustit i po tri tramvaja jer nema mjesta za kolica.dalje,ako zelis sav posao da uradis u gradu moras imati auto inace ne stizes sve.zivi se brzo i to zahtijeva brzinu.u Bosni sma imala moje auto koje je ostalo od oca rahmetli.ovde ne vozim i nemam ni mogucnsoti ni volje da ima  jos jedno auto.treba platit registraciju ,odrzavaje,porez za dva auta.ko ima neka trosi...
ja se pokrivam koliko sam duga....

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Život bez auta
20.7.2009 23:45:58   
tea lana
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

MM vozi auto... ja ne... nikad nisam polozila vozacki... i ne zelim da polozim... volim kad me vozaju user posted image  ...
a auto je zaista potreba u ovom ludom vremenu... svejedno je koje auto samo nek se kotrlja po gradu... taxi nas opet oguli... a javni prevoz je takav da pozelis radije ici pjeske...



Ista sam ti takva,jednom sjela i drito u zgradu em ostetila zgradu em svekrovo auto.Ne volim auta i nemam namjeru da polazem,ono sto bi dala na benzin dam na taksi,Ili me muz vozi ili J G prevoz.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Život bez auta
14.8.2009 17:00:12   
Rina26
ja sam položila s 18 godina a da neznam voziti crkla bi jer mm je stalno na putu

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Život bez auta
4.5.2016 14:38:52   
Winona
Mi smo predmalo slupali auto i sad obilazimo okolo u potrazi za autodjelovima, toliko smo se navikli na njega da smo sad ludi i ne znamo šta, za poludit, tako da je nervoza prisutna svaki dan od kad većinu stvari moramo obaviti pješke, nadam se samo da će se to što prije riješiti. user posted image

< Poruku je uredio Visnja RR -- 4.5.2016 14:53:54 >

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Život bez auta
5.5.2016 10:30:52   
ladyblue RR
ja ne znam kako bih funkcionisala bez auta. meni je to stvar potrebe.

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu Winona)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Život bez auta
5.5.2016 19:15:13   
teacher75
Funkcionisem citav zivot user posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Život bez auta
9.5.2016 14:45:50   
ladyblue RR
drago mi je zbog tebe user posted image

svi mi možemo funkcionisati bez auta ali nema potrebe user posted image

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Život bez auta
29.10.2016 17:56:11   
ellala
Kupovina zajednickog auta sa svekijevcima, da ili ne ? user posted image

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Život bez auta
30.10.2016 12:03:27   
ellala
Ozbiljno pitam user posted image

(odgovor članu ellala)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Život bez auta
30.10.2016 13:05:24   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: ellala

Ozbiljno pitam user posted image


pa vjerovatno ti znaš najbolje kako bi to funkcinisalo dok razmisljas o tome user posted image
Predpostavljam da živite u zajednici zar ne?
Predpostavka je da nemate auto pa je bolje imati ga pa makar i sa svekijevcima...
Lupam , zaista ne znam.... user posted image
a ako se desi javi kako to funkcioniše user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu ellala)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Život bez auta
30.10.2016 14:30:22   
manuela RR
Ja imam prijatelje koji imaju auto sa svekijemcimauser posted image
Smijesna mi rijec.
Elem uglavnom njih dvoje koriste auto imaju dvoje djece idu i na posao it'd.
Svekar i svekrva samo kad idu na godisnji i porodici u CG.
Oni su u penziji pa im ni ne treba puno auto.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Život bez auta
30.10.2016 17:13:18   
salmy

IZVORNA PORUKA: ellala

Kupovina zajednickog auta sa svekijevcima, da ili ne ? user posted image

Neeeeee

(odgovor članu ellala)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Život bez auta
30.10.2016 17:39:27   
ellala
Hvala vam na odgovorima. Da, u zajednici odijeljenoj. Salmy, ako mozes da obrazlozis zasto ne?

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Život bez auta
30.10.2016 20:52:14   
salmy

IZVORNA PORUKA: ellala

Hvala vam na odgovorima. Da, u zajednici odijeljenoj. Salmy, ako mozes da obrazlozis zasto ne?

Auto i zena se nikome ne daje😂😂
Bez obzira sto su svekijevci u pitanju...djeliti auto ni sa kim...jednostavno obrazlozenje...cak ni sa muzem...ko ima mogucnosti najbolje varijanta svako svoje
A auto vise nije luksuz vec prijeka potreba ...za sitnu lovu mozete uzeti sebi...

(odgovor članu ellala)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Život bez auta
1.11.2016 18:46:33   
Galicia
Ja ne dijelim auto ni sa muzem, a Kamoli sa nekim desetim.
Svasta cu ovdje procitati.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Život bez auta
10.11.2016 15:12:03   
veeseelaa

IZVORNA PORUKA: salmy


IZVORNA PORUKA: ellala

Kupovina zajednickog auta sa svekijevcima, da ili ne ? user posted image

Neeeeee


neee, užas, ja ne bi


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 70
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *