|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Refundacija vto-a u Sarajevu
4.10.2016 11:22:43   
vrabchica
Drage moje zene,
Kao prvo da se zahvalim Bogu sto su u Sarajevu konacno poceli sa refundacijom za vto.
Eh sada ima li iko ko mi moze detaljno objasniti kojim redosljedom se ide da bi se to predalo na komisiju.
Procitah da se sa racunom od klinike u kojoj se radi vto dodje na komisiju i oni odobre/ne odobre, a onda mi prijateljica rece da prvo sve nalaze moras prikupiti, pa onda predas na komisiju. I koji su nalazi?
Dakle moramo na vto user posted image ali eto, srecom upadamo to refundiranje, jer tek krecemo sa tim.
Pa eto molim drage forumasice da mi malo pomognu.
Hvala puno.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Refundacija vto-a u Sarajevu
4.10.2016 11:30:57   
Visnja RR
Ne znam detalje
Za koju si se kliniku odlučila?

evo u teksti pise nesto

http://www.ringeraja.ba/clanak/odluka-o-refundiranju-sredstava-za-vto_2661.html#

ali ti detaljno mogu reći i ljudi u klinici za koju si se odlučila

Nadam se da će i nase članice koje su radile refundiranje pomoći s informacijama
Sretno! user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu vrabchica)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Refundacija vto-a u Sarajevu
4.10.2016 11:50:40   
vrabchica
Bili smo u New Life-u, i na vecu ljubaznost jos nisam naisla. Zaista su divni. Sada sam mislila prvo zaganjati ovo, pa onda otici i u Bahceci na konsultacije. Meni iskreno ljubaznost na prvu igra veliku ulogu.
Ja upadam u kriteriji za ovu refundaciju po svim stavkama... samo bih da me neko uputi kojim redom to ide.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Refundacija vto-a u Sarajevu
6.10.2016 7:36:38   
vrabchica
Samo malo da podignem temu, jer ne mogu da vjerujem da niti jedna forumasica, makar iz drugog kantona, nece da napise kakva je procedura. user posted image
Lijep pozdrav...

(odgovor članu vrabchica)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Refundacija vto-a u Sarajevu
13.10.2016 12:42:50   
ruza1984
Ja sam gledala odluku koja je objavljena na stranici Zavoda, gdje su nabrojani dokumenti za refundaciju...

Između ostalog treba i konzilijarno misljenje komisije na UKC (Klinici za ginekologiji...) Ja sam zvala navedenu kliniku pošto je to novo kaze jos nemamo informacije pa da je najbolje doci na kliniku odjel za Sterilitet pa se raspitat. Ja jos nisam otisla. Vjerovatno treba misljenje konzilija da ne postoji mogucnost prirodne trudnoce ili sl.
Ako saznam nesto dodatno, napisacu...

http://www.kzzosa.ba/files/pages/ODLUKA.pdf

U sustini ne mozes nista refundirati dok sve ne platis :) tako da kad zavrsis postupak onda Zahtjev sa svim dokumentima...Valjda ce bit i dodatnih pojasnjenja

(odgovor članu vrabchica)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Refundacija vto-a u Sarajevu
13.10.2016 14:15:43   
maxus svratila
Evo ja ću napisati kako je u Tuzli.

Od ginekologa koji me je vodio sam morala dobit napismeno da ne mogu ostavrit trudnocu na prirodan nacin, i da me upucuje na VTO.
Zatim sam uz preporuku sve nalaze koje sam radila predala u ambulantu za sterilitet sa podacima mojim i muzevim.
Nakon par dana su nas pozvali sa Gradine i dobili smo pozitivno misljenje od konzilija

U zavod sam otisla da se informisem, i oni su mi rekli da kad uradim oplodnju, onda račun uz misljenje kozilija predajem njima zajedno sa zahtjevom za refundiranje novca.

Ono klasicno:
Poštovani,
obracamo vam se za zahtjevom za povrat dijela novca oplodnje, u prilogu prilazemo račun klonike, misljenja doktora, kao i konzilijarno.

_____________________________

Sve što sam starija to udobnije gaće biram!

(odgovor članu ruza1984)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Refundacija vto-a u Sarajevu
20.10.2016 16:48:37   
ruza1984
Je li se iko raspitao kako se pribavlja konzilijarno misljene u UKCS?

(odgovor članu maxus svratila)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Refundacija vto-a u Sarajevu
26.10.2016 21:07:25   
vrabchica
Evo, ja sam bila prije dvije sedmice i dobila potvrdu na osnovu dva nalaza (oba iz privatne ustanove). Ja sam prije dva mjeseca saznala da moram na vto i razlog tome je zacepljen lijevi jajovod a to je potvrdjeno hsg-om. Desnog jajovoda i jajnika nemam (odstranjeni zbog dermatoidne ciste). Ponijela sam samo ta dva nalaza i dr. Edin Idrisbegovic mi je bez problema dao potvrdu. Tada nije bila oformljena nikakva komisija.
Prije tri dana mi je prijateljica javila da su oformili istu, pa moram opet na gak dami potvrdu potpisu jos tri doktora.
Eto. Javim kakva je dalja procedura.

(odgovor članu ruza1984)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Refundacija vto-a u Sarajevu
27.10.2016 10:49:06   
vrabchica
Izvinite na greskama, zurim pa ne provjerim kako treba user posted image

(odgovor članu vrabchica)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Refundacija vto-a u Sarajevu
28.10.2016 11:26:24   
vrabchica
user posted image user posted image
Dobila sam potvrdu od konzilijarne komisije BEZ PROBLEMA user posted image .
Komisija je petkom i narucuju samo po deset zena, sve ostale narucuju za slijedeci petak. I TREBA UPUTNICA, ja nisam imala i platila sam 15 km.

Vrlo su ljubazni i jako expeditivni.

Po zavrsetku postupka se ide u zzo sa tom potvrdom, racunom od klinike, vjencanim listom i jos nekim papirima... E onda je do njih kada ce isplatiti...

Nadam se da ce i ostalim zenama bar malo biti od pomoci ove informacije.

Sretno drage moje trudilice user posted image

(odgovor članu vrabchica)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Refundacija vto-a u Sarajevu
20.11.2016 20:34:45   
ajllin
I ja sam sve to predala sto je trebalo od papira. Onda su mi rekli da trebaju i nalazi mada nigdje ne pise da trebaju al eto barem to nije bilo tesko jos da dopunim jer ih imam na hrpe user posted image . Pa vidjet cemo sta ce biti ☺

(odgovor članu vrabchica)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Refundacija vto-a u Sarajevu
22.11.2016 20:17:01   
ruza1984
Jesi li predala u Zavod? Sto ce zavodu nalazi ako ne pise u odluci ne kontam?

(odgovor članu ajllin)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Refundacija vto-a u Sarajevu
22.11.2016 20:24:15   
ajllin
I ja sam to isto rekla sluzbenici, zbog cega hrpa nalaza kad je konzilij dao potvrudu u koj pise razloz za IVF. Kaze ona moguce da ce vam traziti a i kao svi predaju nalaze. Ja ono kontam hajd dobro mogu predat. I jos mi je rekla da ni jedan zahtjev jos nisu uzeli da rade 😮 pa kao bolje je da se preda. Predali smo prosle sedmice

(odgovor članu ruza1984)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Refundacija vto-a u Sarajevu
23.11.2016 8:00:07   
ruza1984
Moj muz je predao bez nalaza, niko mi nije rekao da treba. Predala sam dokumente po odluci ako im treba jos nesto dodatno nek traze pa necu trpat hrpe nalaza... ja gluposti.

(odgovor članu ajllin)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Refundacija vto-a u Sarajevu
23.11.2016 18:35:24   
ajllin
Samo da bude plusica na testu za ostalo je lako 😄😄 sretnoo

(odgovor članu ruza1984)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Refundacija vto-a u Sarajevu
9.1.2017 10:11:43   
vrabchica
Dame moje, imam pitanjce 😊 Uz sve dokumente koji se predaju za refundaciju vto-a traze li i racun od lijekova, i hoce li priznati racun od lijekova koji su nabavljeni u Srbiji?

(odgovor članu ajllin)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Refundacija vto-a u Sarajevu
27.3.2019 21:17:42   
Dušica81
Pozdrav! Da li je neka od vas u skorije vrijeme dobila refundaciju troškova za VTO? 

(odgovor članu vrabchica)
Neposredna veza do poruke: 17
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *