|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 9 [10]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Sindrom respiratornog distresa
24.12.2012 22:20:23   
klemzi
Cure drage, nema odustajanja...ne,ne i ne... idemo dalje...moj sin umro, poslije imala spontani u 9 sedmici...i sad čekam, ali još čvrsto vjerujem da ću biti mama zdravoj i živoj bebi, odnosno zdravim i živim bebama user posted image user posted image user posted image
Akobogda!

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu aida.)
Neposredna veza do poruke: 226
   RE: Sindrom respiratornog distresa
24.12.2012 22:28:00   
aida.
Ako Bog da... user posted image

_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 227
   RE: Sindrom respiratornog distresa
8.1.2013 13:38:57   
Mimacha

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

hvala vam drage moje....
meni je jasno šta se desilo sa mojom bebom al mi je upitnik iznad glave kad je u pitanju prijevremeni porod
ja sam dobila lagane bolove u dnu stomaku, ničim izazvana, koji su me jako uznemirili, kad sam otišla do toaleta vidjela sam blagu sukrvicu
to se sve desilo oko 16 sati, u 17 sam već bila na Jezeru, uz je pokazao da je sa bebom sve ok a vaginalni pregled da sam otvorena 5-6 prstiju
porodila sam se prirodno, iako je beba išla zadkom,  dvadeset minuta kasnije....
posteljica je bila ok, beba je proplakala i bila je ružičasta, 1700 grama i 43 duga.... situacija se kasnije iskomplicirala s disanjem.... probili su joj dren na plućima.... umrla je u 03:30 ....




Draga moja cestitam ti na hrabrosti i zelim da ti Allah podari svu srecu ovog svijeta.
Moja djevojcica je dosla na svijet u 32. sedmici trudnoce, koja je prije toga bila uredna. Dok sam sjedila na poslu osjetila sam da mi je pukao vodenjak u 27. sedmici trudnoce. Onda lezala jos 5 sedmica u bolnici dok nije krenuo porod...Poslije toga je malena bila u bolnici 5 sedmica i uz pomoc dragog Allaha pobjedila sve prepreke i sad je jedna zdrava i fina curica i za mjesec ce imati svoj prvi rodjendan!

_____________________________

09.02.2012. Sreća je ušla u naš dom! Dobro došla mrvice Amina!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 228
   RE: Sindrom respiratornog distresa
8.1.2013 23:51:19   
veeseelaa
sad je jedna zdrava i fina curica i za mjesec ce imati svoj prvi rodjendan!


hB, nek ti je živa i zdrava 100 godina

ja sam juče išla na pedijatriju, da vidim jel stigao nalaz obdukcije
i još nije
navodno samo 2 dr rade obdukciju, navodno imaju problem s administracijom, pedijatrija samo prosljedjuje nalaz itd
bilo je kasno, 16,30 sati pa sam odustala od posjete patologiju

glavna sestra, koja se već samnom susrela više puta mi je rekla da će najvjerovatnije nalaz pokazati ono što su pedijatriji već utvrdili, da pluća jednostavno nisu bila razvijena.....

no ja nalaz želim

malo sam ostala paf kad mi je kasnije, prilikom susreta sa prijateljem, koji je izgubio bebu u avgustu, rekao da nalaz neću dobiti, da će mi biti samo usmeno saopšten????

halo, čuj to

i tako jovo nanovo vazda se potresam

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Mimacha)
Neposredna veza do poruke: 229
   RE: Sindrom respiratornog distresa
8.1.2013 23:55:57   
aida.
Ma to samo ima u nas... Valjda bi morala dobiti nalaz.... user posted image Svasta...

_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 230
   RE: Sindrom respiratornog distresa
9.1.2013 0:09:00   
veeseelaa

IZVORNA PORUKA: aida.

Ma to samo ima u nas... Valjda bi morala dobiti nalaz.... user posted image Svasta...



pa kao nalaz ostaje u arhivi kod njih

no Boga mi samnom i mm neće lako izaći na kraj
mm je šiznuo kad je to čuo, kaže mi ništa se ti ne brini ja ću tebi nalaz donijeti pa makar i fizički ga morao uzeti
ovaj moj prijatelj kaže njemu samo pročitali i rekli ne možeš ga dobiti, traži na patologiji da ti daju urnek, na patologiji ga uputili na pedijatriju ponovo i tako u krug
helem, nalaz nije dobio

a baška priča što se isti čeka do beskonačnosti, igraju se sa smrvljenim živcima roditeljauser posted image

ne kažem da očekujem nešto posebno da ću dobiti tim nalazom, al niko mi ne može osporiti dobivanje istog
koji bezobrazluk

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu aida.)
Neposredna veza do poruke: 231
   RE: Sindrom respiratornog distresa
9.1.2013 0:12:32   
Hanady RR
vesela kopiju odmah tražite...predaj pismeni zahtjev ....da imaš pisani trag...
tako je na patologoji sa tim nalazima i u vojnoj znam kada je zaova nakon kiretaže htjela svoj...nisu joj ga dali ...zahtjevala kopiju pismeno i onda su joj dali

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 232
   RE: Sindrom respiratornog distresa
9.1.2013 0:12:43   
veeseelaa
vidim da se na ovoj temi spominje preeklampija kao uzrok prijevremenog poroda
malo proguglah i pročitah o čemu se radi
ja nisam imala povišen pritisak u trudnoći, nego uredan 120/80
zanima me da li preeklamsija može desiti odjednom, mislim da li ona odmah po pojavi može izazvati prijevremeni porod?

kontam možda se taj dan nešto desilo samnom? da li bi imala ikakve simptome? mislim glavobolje i sl

jel to znači da se svaki dan pritisak u trudnoći treba mjeriti il kako?

< Poruku je uredio veeseelaa -- 9.1.2013 0:14:05 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 233
   RE: Sindrom respiratornog distresa
9.1.2013 0:13:52   
veeseelaa

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

vesela kopiju odmah tražite...predaj pismeni zahtjev ....da imaš pisani trag...
tako je na patologoji sa tim nalazima i u vojnoj znam kada je zaova nakon kiretaže htjela svoj...nisu joj ga dali ...zahtjevala kopiju pismeno i onda su joj dali


koliko je čekala na kopiju?


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 234
   RE: Sindrom respiratornog distresa
9.1.2013 0:16:59   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa


IZVORNA PORUKA: Hanady RR

vesela kopiju odmah tražite...predaj pismeni zahtjev ....da imaš pisani trag...
tako je na patologoji sa tim nalazima i u vojnoj znam kada je zaova nakon kiretaže htjela svoj...nisu joj ga dali ...zahtjevala kopiju pismeno i onda su joj dali


koliko je čekala na kopiju?



pošto je znala proceduru da ga neće dobiti nego će biti očitan usmeno joj ona je podnijela zahjev dva dana po obavljenoj kiretaži i dobila ga kad je nalaz i bio gotov negdje 10 dana kasnije

nju je zanimalo čisto jer na kiretaži joj rako doktor da je miom u pitanju a oa je znama da je greška doktora da je ostala posteljica...i dobila je patološki nalaz koji je to potvrdio...nije bilo mioma nikakvih

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 235
   RE: Sindrom respiratornog distresa
9.1.2013 0:18:45   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

vidim da se na ovoj temi spominje preeklampija kao uzrok prijevremenog poroda
malo proguglah i pročitah o čemu se radi
ja nisam imala povišen pritisak u trudnoći, nego uredan 120/80
zanima me da li preeklamsija može desiti odjednom, mislim da li ona odmah po pojavi može izazvati prijevremeni porod?

kontam možda se taj dan nešto desilo samnom? da li bi imala ikakve simptome? mislim glavobolje i sl

jel to znači da se svaki dan pritisak u trudnoći treba mjeriti il kako?


šta miliš...ako želiš...da otvoriš temu sa nazivom npr. razlozi prijevremenoga poroda...
na mnogim temama ima o tome la mislim da neke odgovore iz isksutav može dobiti lakše na zbirnoj...
evo ovo pitanje je super samo male su šanse da neko na ovoj temi orgovori...
čisto razmišljam naglas jer namamo takvu temuuser posted image user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 236
   RE: Sindrom respiratornog distresa
9.1.2013 0:21:51   
veeseelaa

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

vidim da se na ovoj temi spominje preeklampija kao uzrok prijevremenog poroda
malo proguglah i pročitah o čemu se radi
ja nisam imala povišen pritisak u trudnoći, nego uredan 120/80
zanima me da li preeklamsija može desiti odjednom, mislim da li ona odmah po pojavi može izazvati prijevremeni porod?

kontam možda se taj dan nešto desilo samnom? da li bi imala ikakve simptome? mislim glavobolje i sl

jel to znači da se svaki dan pritisak u trudnoći treba mjeriti il kako?


šta miliš...ako želiš...da otvoriš temu sa nazivom npr. razlozi prijevremenoga poroda...
na mnogim temama ima o tome la mislim da neke odgovore iz isksutav može dobiti lakše na zbirnoj...
evo ovo pitanje je super samo male su šanse da neko na ovoj temi orgovori...
čisto razmišljam naglas jer namamo takvu temuuser posted image user posted image


i ja sam iznenadjena da nema ovakva tema na RR
pretraživala sam al ništa
otvoriću temu s nadom da će pomoći i meni i drugim ženama koje ovaj problem muči


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 237
   RE: Sindrom respiratornog distresa
9.1.2013 0:22:53   
veeseelaa

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: veeseelaa


IZVORNA PORUKA: Hanady RR

vesela kopiju odmah tražite...predaj pismeni zahtjev ....da imaš pisani trag...
tako je na patologoji sa tim nalazima i u vojnoj znam kada je zaova nakon kiretaže htjela svoj...nisu joj ga dali ...zahtjevala kopiju pismeno i onda su joj dali


koliko je čekala na kopiju?



pošto je znala proceduru da ga neće dobiti nego će biti očitan usmeno joj ona je podnijela zahjev dva dana po obavljenoj kiretaži i dobila ga kad je nalaz i bio gotov negdje 10 dana kasnije

nju je zanimalo čisto jer na kiretaži joj rako doktor da je miom u pitanju a oa je znama da je greška doktora da je ostala posteljica...i dobila je patološki nalaz koji je to potvrdio...nije bilo mioma nikakvih


hvala ti za info user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 238
   RE: Sindrom respiratornog distresa
22.2.2013 20:46:25   
Mango
Zdravo, ja sam ovdje nova ( majka sam i zaista imala sam dva poroda...rilično težak bio je prvi porod, nisam imala problema , niti sam rodila prijevremeno....majka sam i samim tim suosjećam sa vama u svim mogućim situacijama....

Neznam kako ćete me shvatiti ali željela bih nešto pitati sve vas i nadam se da će neka od vas i da mi odgovori;
Priprema se emisija na ovu temu mislim sad u ponedjeljak je snimanje u 13 sati...na TV OBN, Dejana talk show, a pošto ljudi jako malo znaju o ovom svemu...osim vas koje ste to doživjele, meni zaista treba neko od vas ko bi želio da javno ispriča svoju priču, da podijeli svoje iskustvo pred milionima gledalaca....
Emisija ne ide uživo, ali bitno je da će prisustvovati žene koje će da podijele svoju priču i da objasne ljudima ono što oni ne znaju...
Bila bih vam jako zahvalna da neka od vas odgovori na ovo i izrazi želju za gosotvanje u emisiji...pozzz i želim vam mnogo zdravlja i sreće u životu ( i bebama i vama ) pozzzuser posted image

(odgovor članu namkic)
Neposredna veza do poruke: 239
   RE: Sindrom respiratornog distresa
22.2.2013 20:57:47   
tekja
IZVORNA PORUKA: Mango

Zdravo, ja sam ovdje nova ( majka sam i zaista imala sam dva poroda...rilično težak bio je prvi porod, nisam imala problema , niti sam rodila prijevremeno....majka sam i samim tim suosjećam sa vama u svim mogućim situacijama....

Neznam kako ćete me shvatiti ali željela bih nešto pitati sve vas i nadam se da će neka od vas i da mi odgovori;
Priprema se emisija na ovu temu mislim sad u ponedjeljak je snimanje u 13 sati...na TV OBN, Dejana talk show, a pošto ljudi jako malo znaju o ovom svemu...osim vas koje ste to doživjele, meni zaista treba neko od vas ko bi želio da javno ispriča svoju priču, da podijeli svoje iskustvo pred milionima gledalaca....
Emisija ne ide uživo, ali bitno je da će prisustvovati žene koje će da podijele svoju priču i da objasne ljudima ono što oni ne znaju...
Bila bih vam jako zahvalna da neka od vas odgovori na ovo i izrazi želju za gosotvanje u emisiji...pozzz i želim vam mnogo zdravlja i sreće u životu ( i bebama i vama ) pozzzuser posted image




user posted image


< Poruku je uredio tekja -- 22.2.2013 20:59:42 >


_____________________________

Jul 20th

...just because it burns
doesn't mean you're gonna die
you gotta get up and try try try!

(odgovor članu Mango)
Neposredna veza do poruke: 240
   RE: Sindrom respiratornog distresa
22.2.2013 21:36:55   
veeseelaa
mango vjerujem da bi priče trebale biti sa sretnim krajem, moja nažalost takva nije
autopsija je pokazala da je sindorom respiratornog distresa uzrok smrti moje bebe

ja svakako i ne bi imala snage pred kamerama o tome, rasplakala bi se i rastužila mnoge.....
a to vjerujem nije cilj emisije

nadam se da će ti se neko već javiti od mama sa sretnim pričama

nadam se samo da će biti neko od gostiju od osoblja neonatalnog odjela
svakako bi voljela čuti malo o tome, iako sam mnogo toga pročitala na ovu temu



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu tekja)
Neposredna veza do poruke: 241
   RE: Sindrom respiratornog distresa
22.2.2013 21:39:22   
veeseelaa
rasplačem se kad vidim da je ova tema aktivna, ne moram je ni otvoriti user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 242
   RE: Sindrom respiratornog distresa
22.2.2013 21:39:39   
koka i po

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

mango vjerujem da bi priče trebale biti sa sretnim krajem, moja nažalost takva nije
autopsija je pokazala da je sindorom respiratornog distresa uzrok smrti moje bebe

ja svakako i ne bi imala snage pred kamerama o tome, rasplakala bi se i rastužila mnoge.....
a to vjerujem nije cilj emisije

nadam se da će ti se neko već javiti od mama sa sretnim pričama

nadam se samo da će biti neko od gostiju od osoblja neonatalnog odjela
svakako bi voljela čuti malo o tome, iako sam mnogo toga pročitala na ovu temu




samo da te jednomuser posted image


_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 243
   RE: Sindrom respiratornog distresa
12.3.2013 9:11:47   
Mimacha

IZVORNA PORUKA: Mango

Zdravo, ja sam ovdje nova ( majka sam i zaista imala sam dva poroda...rilično težak bio je prvi porod, nisam imala problema , niti sam rodila prijevremeno....majka sam i samim tim suosjećam sa vama u svim mogućim situacijama....

Neznam kako ćete me shvatiti ali željela bih nešto pitati sve vas i nadam se da će neka od vas i da mi odgovori;
Priprema se emisija na ovu temu mislim sad u ponedjeljak je snimanje u 13 sati...na TV OBN, Dejana talk show, a pošto ljudi jako malo znaju o ovom svemu...osim vas koje ste to doživjele, meni zaista treba neko od vas ko bi želio da javno ispriča svoju priču, da podijeli svoje iskustvo pred milionima gledalaca....
Emisija ne ide uživo, ali bitno je da će prisustvovati žene koje će da podijele svoju priču i da objasne ljudima ono što oni ne znaju...
Bila bih vam jako zahvalna da neka od vas odgovori na ovo i izrazi želju za gosotvanje u emisiji...pozzz i želim vam mnogo zdravlja i sreće u životu ( i bebama i vama ) pozzzuser posted image



Je li bila vec ova emisija na TV-u? Voljela bih je pogledati!


_____________________________

09.02.2012. Sreća je ušla u naš dom! Dobro došla mrvice Amina!

(odgovor članu Mango)
Neposredna veza do poruke: 244
   RE: Sindrom respiratornog distresa
12.3.2013 9:45:21   
Mimacha
user posted image

_____________________________

09.02.2012. Sreća je ušla u naš dom! Dobro došla mrvice Amina!

(odgovor članu Mimacha)
Neposredna veza do poruke: 245
   RE: Sindrom respiratornog distresa
19.7.2013 19:53:36   
vjera
Pozz, samo da javim da smo prošli bez ikakve posljedice,doktori su još u čudu a mi smo presretni,uživamo a mama se konačno opustila..Tako da zaključimo da iako na početku izgleda sve crno i strašno može da se završi dobro a mi smo najbolji primjer user posted image .Samo da se zahvalim još jednom na podršci u najtežim trenucima-bile ste divne i hvala vam user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Mimacha)
Neposredna veza do poruke: 246
   RE: Sindrom respiratornog distresa
31.5.2017 17:49:15   
Sunašce2015
mene zanima kome da se obratim da vakcinisem dijete? Nas pedijatar se ustrucava dati vakcinu, zbog kaslja. Bili smo kod profesorice serdarevic, ona rece da je to normalno, u cudu sto dijete nije vakcinisano. Krv mu je dobra, nema upala ali kaslje...da li da ga vakcinisem, ili pustim da se ne vakcinise? Imunitet mu je toliko jak da je bio u drustvu djece sa ospicama, ali on ih nije dobio.

< Poruku je uredio Sunašce2015 -- 31.5.2017 17:50:04 >

(odgovor članu AIDA RR)
Neposredna veza do poruke: 247
   RE: Sindrom respiratornog distresa
31.5.2017 17:59:27   
Sunašce2015
Izvinjavam se, ima li iko ko ce na ovoj temi pisati o vakcinacijama, i posljedicama (kasnije)

Zaista ne mogu da vjerujem, dodjes zbog sindroma citas kako je neko lezao dva mjeseca... zar se sva prica o sindromu zavrsila nakon dva mjeseca?
Sta je sa kasljom? Vakcinacijom? Aktivnostima?

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 248
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 8 9 [10]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 9 [10]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *