|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Smijem li se odluciti na carski sama?
11.10.2016 16:00:48   
EminaEmina
Sorry ako je bila teme negdje ne znam da nadjem. Tek sam se uclanila :)
Cijeli zivot me strah prirodnog poroda. Ne zelim ga po cijenu zivota (da ne nabrajam razloge).
Je li se kod nas smije trudnica sama odluciti da zeli carski ili nema pravo odlucivanja?

Hvala unaprijed za info! <3
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Smijem li se odluciti na carski sama?
11.10.2016 16:40:01   
lejla80
Draga za CR trebaš imati određene indikacije. U pravilu nikako ne bi mogla donijeti takvu odluku sama. Ali s obzirom da je kod nas sve korumpirano mogla bi platiti nekome da ti uradi CR. Eh sad trebaš se raspitati ko to radi.

_____________________________

2011.
2016.

(odgovor članu EminaEmina)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Smijem li se odluciti na carski sama?
11.10.2016 16:59:53   
Visnja RR
Draga EminaEmina skroz te razumijem user posted image
Isto sam razmisljala kao ti...

Igrom slučaja zbog mojih godina (rodila u 40. godini i zbog jedne nezgodne dijagnoze) su mi rekli da će biti CR. A dan pred porod još saznam da mi je karlica jako ska i da bi i to bio razlog za CR.

Međutim sve je mnogo lakše ako trudnoća ide normalno i bez komplikacija da se porodiš prirodno. Ako je porod teče normalno i oporavak je brz...

Nakon CR je teži oporavak .Prvih nekoliko dana se jedva mičeš, bebu jedva da možeš sama uzeti a moraš bar dok si u bolnici...boli svaki i najmanji pokret...
U tim trenutcima mnoge nove mame se pokaju što su se odlučile za CR jer ne mogu kako treba da uživaju sa svojom bebicom... I kad dođeš kući neko će ti se neko vrijeme morati naći pri ruci (u mom slučaju je muž uzeo mjesec dana slobodno)...

Ja bih ti preporučila dobar razgovor sa tvojom doktoricom.
Ako je kod tebe sve ok i nemaš ni jedan razlog za CR onda je samo problem psihološke prirode... A i to je probelm.... pa će tvoja doktorica zajedno s tobom donijeti pravo rješenje...

Ako je psihološla stabilnost trudnice dovoljno jak razlog za odluku da se porodi CR onda i to treba poštovati...

Znamo samo da su većine trudnice koje su se prirodno porodile skakutale ko vrapčić već pola sata nakon poroda a ja sam najmanje 5 dana bila ko invalid....

Operacija je to i nije to baš tako "carsko" user posted image ...

A kako te jako dobro razmumijem biću iskrena i reći da bih se ja zbog "straha" (ili ma šta gd to bilo) od prirodnog poroda opet odlučila za CR .....
Zbog tog mog stava sam često kritikovana li to je moj stav-moj život...

Sretno!


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu lejla80)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Smijem li se odluciti na carski sama?
11.10.2016 21:00:58   
salmy
Naravno da smijes
Ja sam trazila i dobila bez problema..doduse to je bilo prije 7 godina..mozda je sad druga cije..nikome nista platila nisam...doduse imala sam 34 godine pa sam imala vadionu
Raspitaj se obavezno

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Smijem li se odluciti na carski sama?
12.10.2016 10:50:03   
lejla80
Ti si onda imala sreće, ja znam slučajeva gdje su žene molile za carski a komisija nije htjela da im odobri a uglavnom jer nisu imale doktora koji će tu odluku malo pogurati. Lijepo je čuti i svijetle primjere.

_____________________________

2011.
2016.

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Smijem li se odluciti na carski sama?
12.10.2016 11:02:40   
EminaEmina
Hvala puno svima za odgovore!
Znam da je nakon poroda tezi oporavak onima koje su imale carski, da je operacija itd. Ali jednostavno cijeli zivot se zgrozavam tog poroda. Zbog toga sam odgadajala trudnocu godinama!
Nadam se da je psihicki faktor jednako prihvatljiv kao i fizicki. Logicno bi bilo da prihvate odluku. Ipak se radi o mom tijelu i mom psihickom stanju.
Ali, znaci nema neko zakonsko pravilo da bas bas imam pravo odluciti sama? :(
Pa, onda moram drzavu napustiti pred porod! user posted image

(odgovor članu lejla80)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Smijem li se odluciti na carski sama?
13.10.2016 7:47:04   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: EminaEmina

Hvala puno svima za odgovore!
Znam da je nakon poroda tezi oporavak onima koje su imale carski, da je operacija itd. Ali jednostavno cijeli zivot se zgrozavam tog poroda. Zbog toga sam odgadajala trudnocu godinama!
Nadam se da je psihicki faktor jednako prihvatljiv kao i fizicki. Logicno bi bilo da prihvate odluku. Ipak se radi o mom tijelu i mom psihickom stanju.
Ali, znaci nema neko zakonsko pravilo da bas bas imam pravo odluciti sama? :(
Pa, onda moram drzavu napustiti pred porod! user posted image


Pa, sta ti kaze tvoj doktor? Mozes obici i par doktora da se informises jos bolje, sto o zeljama, sto o prednostima i nedostacima carskog. Ja licno znam par zena iz mog grada koje su zbog same zelje otisle na carski, iako to neke nece priznati. Kao da si manje porodilja kad ides na CR, a krunu ti stave kad ides na prirodni.
Ja licno nikad ne bih trazila bespotrebnu operaciju, ali nisam nikad bila u tvojoj kozi i ne znam zasto tako mislis.
Jesi li se raspitala za epiduralnu? To isto moze, kako su nam rekli u skoli za trudnice, samo se mora platiti taj kao paket opereme za epiduralnu jer ga zdravstveno ne pokriva. Epiduralna se radi i kod nekih drugih procedura, pa ima ljekara koji je znaju dati. Ima i ona svoje pluseve i minuse, ali bar imas vise opcija.

(odgovor članu EminaEmina)
Neposredna veza do poruke: 7
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *