|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Toplomjer!!??
11.4.2016 8:58:44   
Visnja RR
user posted image

Obzirom na činjenicu da se više ne mogu kupiti živini toplomjeri dajte nam savjete koji su digitalni toplomjeri najpouzdaniji!


Ja imam dva digitalna ali oba su bezveze ....Pokazuju različitu temperaturu ili čim ga restartujem i stavim na mjerenje on nakon 5 sekundi pišti kao da je završio s mjerenjem.... To se baš ne bi smjelo dešavati kad nam je panika zbog temperature...

Koje koristite i koji su vama pouzdani?

I postoji li jos uvjek neka apoteka gdje se može kupiti živin?

Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Toplomjer!!??
11.4.2016 9:15:58   
mala_sa
I za mene je zivin toplomjer zakon, ali nazalost nigdje ga nisam nasla.
Imam jedan obicni dogitalni kupljen u DMu i dok mu je dobra baterija tacan je, pa vidi da te taj tvoj ne zeza zbog baterije? Takodjer imam jedan infracrveni Merisana i on je dosad najbolji al je i skup user posted image

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Toplomjer!!??
11.4.2016 9:25:03   
pocahontas
mi koristimo neki iz DM digitalni žuti, traje nam ima evo već 6 godina i pokazuje tačnu temepraturu kao i živin koji smo imali do nedavno (user posted image )
evo, ala ovakav samo uti, mislim da je kotao tada nekih 9 KM
http://g01.a.alicdn.com/kf/HTB1MJIUKFXXXXbmXVXXq6xXFXXXB/New-Baby-Adult-font-b-Body-b-font-LCD-Thermometer-Medical-font-b-Temperature-b-font.jpg


< Poruku je uredio pocahontas -- 11.4.2016 9:27:28 >


_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Toplomjer!!??
11.4.2016 9:29:44   
nudzejma
Meni zivin i digitalni uvijek pokazuju razlicitu temp.Npr. na digitalnom je 38.4 na zivinom 38.8 ili slicno.Znaci digitalni mi uvijek pokazuje manje.Njega koristim kad na brzinu ili u toku noci mjerim temp. i uvijek dodam par stepeni vise.

_____________________________

"Šta je bilo-bilo je,a ono što želiš neizvjesno je! Imaš samo trenutak u kojem živiš"

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Toplomjer!!??
11.4.2016 9:32:08   
M.A.M.
http://www.saturo.hr/toplomjeri/2133-beurer-ft-65-digitalni-toplomjer-za-celo-uho.html

Mi imamo ovaj i dosad je uvijek pokazao tacnu temp jer imam i zivin pa poredim

_____________________________

10.08.2015

03.08.2017

(odgovor članu nudzejma)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Toplomjer!!??
11.4.2016 9:58:39   
loptica7
Ja ne vjerujem digitalnom koliko zivinu i moze se dodat pola stupnja vise na vrijednost izmjerenu na digitalnom toplomjeru. Nisam gledala ima li ih kod nas jos kupiti, ali prvom prilikom provjerim.
Trenutno imam i digitalni i zivin, ali ako su povukli zivin iz prodaje, moram kupiti neki bolji digitalni.
Imam digitalni za uho, ali nije tocan. On mi pokazuje temp puno vecu nego zivin. Za stupanj i jace ovisi kolika je temp na zivinu. Bateije su promijenjene a problem ostao isti.
Za ove digitalne toplomjere birala bih ovaj za ispod pazuha, jer mislim da su točniji od ovih za uho, celo ili usta.

< Poruku je uredio loptica7 -- 11.4.2016 10:00:47 >


_____________________________

"Nitko se ne može vratiti u prošlost i stvoriti novi početak. Ali svatko može početi danas i stvoriti drugačiji završetak."

(odgovor članu M.A.M.)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Toplomjer!!??
11.4.2016 10:11:37   
minie
Mi imamo ovakav, doduse mrvicu se razlikuje oblikom, ali funckije su iste. Ja nisam bas zadovoljna sa njim, ili sam smotana toliko da ga ne znam pravilno korisiti user posted image

http://www.sanitas-online.de/web/en/products/bodytemperature/SFT65.php

A imamo iste marke i ovaj obicni digitalni. Doduse hB oba jako rijetko korisitmo, ali kad koristim opet uzmem ovaj obicni, Mislim da negdje u kuci ima i zivin, samo ga moram naci.

_____________________________

Mamino sunce, maza, zivot i sreca...
R 17.10.2011.

(odgovor članu loptica7)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Toplomjer!!??
11.4.2016 10:12:33   
SREĆNA
Jesu li u cijeloj BiH povuceni,da nema gdje u RS-u zivinih. Bas cu danas pitati imam.blizu par apoteka. Ja digitalnim nista ne vjerujem.

(odgovor članu loptica7)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Toplomjer!!??
11.4.2016 11:05:45   
Visnja RR
sad mi moja apotekarka rjesi problem user posted image
nema više živinih ali ima bez žive user posted image

treba paziti na upotrebu...ne tresu se kao živini...na vade se skroz tj ovaj plasticni zeleni dodatak se ne skida user posted image samo se odvrne ovaj prozirni.... drži se 3 miute

user posted image

user posted image

user posted image

uglavnom mi i apotekarka reče da digitlani uvjek pokazuju različito...i nisu pouzdani


ovom je cijena sitnica 7,20 km

< Poruku je uredio Visnja RR -- 11.4.2016 11:11:51 >


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu SREĆNA)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Toplomjer!!??
11.4.2016 11:17:36   
maksi

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

sad mi moja apotekarka rjesi problem user posted image
nema više živinih ali ima bez žive user posted image

treba paziti na upotrebu...ne tresu se kao živini...na vade se skroz tj ovaj plasticni zeleni dodatak se ne skida user posted image samo se odvrne ovaj prozirni.... drži se 3 miute

user posted image

user posted image

user posted image

uglavnom mi i apotekarka reče da digitlani uvjek pokazuju različito...i nisu pouzdani


ovom je cijena sitnica 7,20 km


Ja imam ovaj već dvije godine i odličan je
A imam i digitalni i ne pokazuje tacno uvijek manje od ovoga

_____________________________

Prva radost u nasem zivotu stigla je 29.07.2009,
Druga radost stigla nam je 17.03.2011
A treca radost stigla nam je 29.07.2015,sada je nasa sreca potpuna.........

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Toplomjer!!??
11.4.2016 11:54:47   
Leptirica87
Pozdrav mamama
Evo da se i ja nadovezem na temu.Mi imamo i zivin od prije a imamo i neki koji radi na principu cini mi se infra zraka moze da mjeri i tjelesnu i ovako temperaturu npr hrane,mlijeka...samo iskrena da budem ja njenu be vjerujem.Ali prije dva mjeseca kada je curica primala vakcinu pa ja isla u apoteku uzeti sirup za svaki slucaj da imam,tetka mi ponudila da mi da zivin (ona radibu apoteci),al nisam uzela jer sam vec imala.Sto znaci da je tad prije 2mj bilo se kupiti,E da i rijec je o Tuzli user posted image
Lijep pozdrav

(odgovor članu maksi)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Toplomjer!!??
11.4.2016 12:57:27   
Vanne
Ja sam takodje u potrazi za zivinim....imam dva digitalna,jedan je za nas starije a drugi babylove iz dm,e sad ovaj baby toplomjer uvijek pokazuje mnogo manju twmperaturu pa ja vise nemam blage na kojem on principu funkcionise...pokaze temp 37,5 a dijete gori temp 39 na drygom toplomjeru....ima li jos nwko babylove toplomjer? Kako vi deverate s njim?

_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu Leptirica87)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Toplomjer!!??
11.4.2016 14:17:55   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: Vanne

Ja sam takodje u potrazi za zivinim....imam dva digitalna,jedan je za nas starije a drugi babylove iz dm,e sad ovaj baby toplomjer uvijek pokazuje mnogo manju twmperaturu pa ja vise nemam blage na kojem on principu funkcionise...pokaze temp 37,5 a dijete gori temp 39 na drygom toplomjeru....ima li jos nwko babylove toplomjer? Kako vi deverate s njim?


ovo je razlog sto ne vjerujem digitalnim...
MM ih je nedavno testirao kad je imao gripu...stavi dva digitalna ispod pazuha...na jednom 37.5 na drugom 38.2.... kasnije to opet uradi pana jednom bude npr. 37 a na drugom 38...
ili na oba bude 37 a na živinom bilo 38.5.....

isprobala sam ovaj toplojer bez žive i fercera...apotekarka kaže da je pouzdan podjednako kao živin tj pouzdaniji od digitalnih....

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Toplomjer!!??
12.4.2016 10:03:46   
rose
ja juce vidjeh ovu temu i kupih ovaj toplomjer...ok mjeri on...ali nikad je spustiti na onu 35...tresi tj ljuljaj tamo vano zakucalo user posted image

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Toplomjer!!??
12.4.2016 10:44:33   
ladyblue RR
a što će ti 35?user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio ladyblue RR -- 12.4.2016 10:48:07 >


_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Toplomjer!!??
12.4.2016 22:11:24   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: Visnja RR


IZVORNA PORUKA: Vanne

Ja sam takodje u potrazi za zivinim....imam dva digitalna,jedan je za nas starije a drugi babylove iz dm,e sad ovaj baby toplomjer uvijek pokazuje mnogo manju twmperaturu pa ja vise nemam blage na kojem on principu funkcionise...pokaze temp 37,5 a dijete gori temp 39 na drygom toplomjeru....ima li jos nwko babylove toplomjer? Kako vi deverate s njim?


ovo je razlog sto ne vjerujem digitalnim...
MM ih je nedavno testirao kad je imao gripu...stavi dva digitalna ispod pazuha...na jednom 37.5 na drugom 38.2.... kasnije to opet uradi pana jednom bude npr. 37 a na drugom 38...
ili na oba bude 37 a na živinom bilo 38.5.....

isprobala sam ovaj toplojer bez žive i fercera...apotekarka kaže da je pouzdan podjednako kao živin tj pouzdaniji od digitalnih....



još da znam kako da spustim ispod 37 user posted image .... radim po uputstvu al šipak user posted image user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Toplomjer!!??
15.4.2016 21:56:36   
Visnja RR
otišla u apoteku da mi pokažu kako se spusti ispod 37.... user posted image
uglavnom kad se drzi za onu plastiku treba da toplomjer ide lijevo desno....da se bas energicno klati user posted image
a što objasnjavam...bilo bi pametnije da to snimim user posted image

uglavnom sad fercera pa se lakse diše

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Toplomjer!!??
15.4.2016 22:55:41   
rose

IZVORNA PORUKA: ladyblue RR

a što će ti 35?user posted image user posted image user posted image


pa startna user posted image

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Toplomjer!!??
15.4.2016 22:56:53   
rose

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

otišla u apoteku da mi pokažu kako se spusti ispod 37.... user posted image
uglavnom kad se drzi za onu plastiku treba da toplomjer ide lijevo desno....da se bas energicno klati user posted image
a što objasnjavam...bilo bi pametnije da to snimim user posted image

uglavnom sad fercera pa se lakse diše



ma tresla sam ga bas energicno i nije mrdnulo nize od onog sto sam izmjerila user posted image

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Toplomjer!!??
16.4.2016 0:09:16   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: rose


IZVORNA PORUKA: Visnja RR

otišla u apoteku da mi pokažu kako se spusti ispod 37.... user posted image
uglavnom kad se drzi za onu plastiku treba da toplomjer ide lijevo desno....da se bas energicno klati user posted image
a što objasnjavam...bilo bi pametnije da to snimim user posted image

uglavnom sad fercera pa se lakse diše



ma tresla sam ga bas energicno i nije mrdnulo nize od onog sto sam izmjerila user posted image


i ja sam isto tako veče prije...i MM...i sutra iznervirana odem u apoteku da im pokazem kako on ne fercera al apotekarka ga uze i 3-4 puta lijevo desno i spade na 35... user posted image
uglavnom opis u uputstvu nije bas najsretniji....
ako budem imala vremena sutra snimim mobitelom kako to radim pa postavim..... user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Toplomjer!!??
7.8.2016 22:20:12   
boki11
Digitalni izmjeri vrijednost u kratkom vremenu pa je zgodno uraditi 2 ili 3 mjerenja i uzeti srednji rezultat kao točan...

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Toplomjer!!??
22.8.2016 23:17:39   
snjesko
Ja sam nedavno nabavila infrared toplomjer koji preko cela mjeri temperaturu.. potrebno je 5 cm od cela pribliziti toplomjer i odmah izmjeri..u sekundi.. pokazuje 0.3 vise od standardnog sto je navedeno i i uputstvu..kod mene je neki marke easy home i kupljen je u inostranstvu i vjerujem da slicnih ima i kod nas.. ja sam platila cca 75 km u USA.. kod nas su skuplji ali definitivni imam sve pohvale za njega.. ja najcesce mjerim 3x zaredom i uzmem srednju vrijednost iako odstupanja nikada nisu velika

(odgovor članu boki11)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Toplomjer!!??
14.4.2018 18:13:34   
Antigona7
Pozdrav svima. Vidim da je post star, ali i ja sam u istoj dilemi, no shvatila sam da babylove toplomjer nastavi mjeriti temp i kada pisne, tj. nije jos kraj, treba gledati do kraja do koje temp ce doci. Samo bih rekla da sam evo vec koju godinu svima ukljucujuci djetetu mjerila temperaturu pogresno i gledala samo onu na kojoj zasvira. Evo ako nekom bude moglo pomoci. Pozz

(odgovor članu snjesko)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Toplomjer!!??
14.4.2018 20:07:36   
Visnja RR
ja i dalje koristim samo analogni...ne vjerujem digitalnim..imam nekoliko i svaki različito pokaže

http://www.iasc-shop.com/product_info.php?cPath=41_31&products_id=1054&more_id=1

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Antigona7)
Neposredna veza do poruke: 24
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *