|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   veličina trudničkog stomaka
30.5.2008 10:43:14   
ame_la
Drage moje
ja se nešto zabrinula iako nemam razloga
jer mi je sa user posted image  sve ok

ali došao sinoč muž s posla
i kaže vidio trudnicu
iste veličine kao ja  ( a ja sam vam kratka kao februar - valjda rođena u feb pa ostale posljedice - sve to ima svoje user posted image user posted image )
znaci malu trudnicu koja je i jako mlada kao ja
ali kaže ima, da se tako izrazim, ogroman stomak
pupa joj je dva puta veća od moje
ja sam ušla u 8 mjesec
mislim da mi je stoma normalne veličine
odnosno da user posted image  fino napreduje

onako nije ni mali ni prevelik
da li će se još povečavatiuser posted image
možda je ona pred poroduser posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: veličina trudničkog stomaka
30.5.2008 14:54:38   
*sunce*
user posted image user posted image  nemoj da brigaš, ista sam ti takva 21/22 mi sedmica znači kraj petog mjeseca, a stomaka sasvim malo svi bi mi dali tri...većina trudnica je puno veća od mene, ali ja ne brinem jer i mama kad je samnom bila trudna ista je kaže bila ko ja user posted image   a daans baš s trudnicama na pregledu pričam i kažu da obično žene koje nisu krupne rode krupne bebe user posted image  ne znam jel to tačno....

(odgovor članu ame_la)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: veličina trudničkog stomaka
30.5.2008 14:57:00   
ame_la
i ja sam za to čula
negdje.........user posted image

(odgovor članu *sunce*)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: veličina trudničkog stomaka
30.5.2008 15:07:13   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: *sunce*

user posted image user posted image   ...kažu da obično žene koje nisu krupne rode krupne bebe user posted image  ne znam jel to tačno....


Ja sam bila primjer sitne ženice/trudnice, a krupne bebe..međutim to nije pravilo.

Sve u svemu u devetom će svakako pibo biti tačno koliko i treba da bude.
Ne brini se, samo neka je bebača živa i zdrava.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu *sunce*)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: veličina trudničkog stomaka
30.5.2008 16:26:14   
nely
i meni je to nabijalo kompleks prvih mjeseci trudnoce,sve negdje do 7 mjeseca...a onda bummmuser posted image kao da je preko noci porasto..sve sam se pitala dali je beba dovoljno velika,posto sam ja rodjena sa 2,500kg,pa sam bila ubjedena da je i moj beban sitan.svaki pregled mi je dokt.odredivala bebinu tezinu,a ja opet zabrinuta bila...sada po procjeni beban je tezak 3,700user posted image ..masallah,a tibo,uhhh ko da nosim dvojkeuser posted image

_____________________________

...edvin...15/6/o8

(odgovor članu ame_la)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: veličina trudničkog stomaka
30.5.2008 18:36:01   
malecka60
Bas sam danas bila u apoteci i apotekarka mi govori da sam sitna trudnica, i da, inace, budu krupne bebe. Pa sam se sjetila kad sam imala prvi porod; bio je prirodan i ginekolog mi je rekao da drugi put necu moci prirodno nego da cu morati na sekciju. To zavisi od muskulature same zene. Ali, kako je neko vec rekao, ne mora biti pravilo. Ne mora znaciti ako je mali stomak da je beba nedovoljno razvijena. Neka su nase bebe zdrave i zive, a koliki je stomak, mislim da nije toliko vazno.

(odgovor članu nely)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: veličina trudničkog stomaka
2.6.2008 18:21:40   
ivancica
kada sam bila trudna prvi put niko mi nije vjerovao da sam trudna. u petom mjesecu ja ravna ko' daska, ali od 6-9 se sve nadoknadilo.user posted image  ništa ne brini, sve to dodje na svoje.

_____________________________

obraduj nas...

(odgovor članu malecka60)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: veličina trudničkog stomaka
2.6.2008 20:45:02   
lejlaze
i kod mene je slucaj slican. do 21 sedmice nije se nesto posebno vidjelo. mogla stare hlace obuci. a sada 25 sedmica, pravo mi je stomak veliki. ako ovako nastavi bicu pravo velika trudnica!!!!user posted image

(odgovor članu ivancica)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: veličina trudničkog stomaka
2.6.2008 23:37:35   
rozi
Kod mene je stomak ogroman i skoro kada sam isla na ultrazvuk( ne svojoj doktorici vec drugoj ) kada je dobila mjere bebe bas je iznenadjeno reagovala: ''Pa nije uopste velika kako izgleda po stomaku, cak malo manja od prosjeka''.  Ocekuje do poroda da bude oko 3,3 do najvise 3,5 kg. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu lejlaze)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: veličina trudničkog stomaka
26.6.2008 10:38:36   
bubamara80
ja do petog mjeseca imala mali stomak i svi me pitali pa kad će više taj stomak, onda jednog dana počeo rasti i sve se nadoknadilo do sada /27. sedmica /sa tendencijom rastauser posted image  Uglavnom stomak raste, visoka sam, ali je stomak čini mi se ogroman, osjećala sam se donedavno kao nasukani kit, sada više kao planeta zemlja.

_____________________________

Ten tiny little fingers that always want to play,
That never stop exploring the wonder of today.
Ten tiny little fingers that from the very start,
Will reach out for tomorrow yet always hold your heart

Moje srce se rodilo 25.09.2008

(odgovor članu lejlaze)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: veličina trudničkog stomaka
30.6.2008 15:55:01   
oksana
Ja sam trudna 32. nedelje znaci osmi mjesec  i stomak mi je upola manji kad je moja sestra bila u osmom mjesecu.

(odgovor članu ame_la)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: veličina trudničkog stomaka
30.6.2008 20:21:20   
majahodzic
I ja sam ti rođena u februaru i kratka ko i onuser posted image .Imam jos 20-ak dana do poroda i sasvim mali stomacic.Vidi se da sam trudna naravno,ali svi misle da sam u 5-6-mjesecu.Doktorica kaze da je sve ok i da to nema nikakve veze jer je beba prosjecna i sve je ok.Govori li ti dovoljno da imam 56 kila(46+10),a trebam rodit brzo?

(odgovor članu oksana)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: veličina trudničkog stomaka
19.7.2008 9:58:49   
bubamara80
da osvježim stanje stomaka user posted image  30.sedmica i muz ide za mnom i viče "save the whales"

_____________________________

Ten tiny little fingers that always want to play,
That never stop exploring the wonder of today.
Ten tiny little fingers that from the very start,
Will reach out for tomorrow yet always hold your heart

Moje srce se rodilo 25.09.2008

(odgovor članu majahodzic)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: veličina trudničkog stomaka
8.8.2008 23:05:05   
Romali
Stvarno se ne treba brinuti zbog veličine stomaka, to  ništa ne govori o bebi. Ja sam, po mišljenju većine, do samog kraja imala malen stomak, a iz njega je izašao mali džin- 4600g i 57 cm. Kad se Omar tek rodio, kaže dr. u rađaoni- Jao, nikad veće bebe iz manjeg stomaka user posted image .

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu bubamara80)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: veličina trudničkog stomaka
3.10.2008 10:25:09   
bebbe RR
Drage moje,

Evo, da "osvjezim" ovu temu, jer, neznajuci da postoji, ponovo otvorih istu. Vidim, nisam jedina koj razmislja o takvim stvarima:)
Trenutno sam u 31 sedmici , a stomak mi se do 23. sedmice skoro da i nije vidio. Sada ga imam i da se vidjeti da sam trudna. Zapravo, samoj sebi izgledam ogromna, ali nisam puno kila dobila i, iako ulazim u osmi mjesec, ljudi me pitaju jesam li u petom! A jedan lik mi je neki dan rekao da mu nije jasno kako to da tako dva velika covjeka (ja sam visoka 176, MM 191cm) imaju tako malu bebu!!!!! Vjerovatno potpuno nezlonamjerno... Beba, kada ju je posljednji put doktor gledao nije bila mala, cak malcice iznad prosjeka, no, valjda od tih hormona trudnickih o kojima se toliko prica, mene takvi komentari izbiljno izbiju iz ravnoteze, da ne kazem cipela:) Ni u prvoj trudnoci nisam imala neku strasnu stomacinu, a rodila sam bebu od 3 500 grama. A to je bilo davno, u ratno doba opste neimastine. I sve to ja znam, pa me opet nerviraju komentari. S druge strane, komsinica koja treba roditi u februaru i ciji je stomak fakat veci nego moj, kaze da je izludjuje sto joj svi govore da je ogromna. Zanima me, srecete li se i vi sa takvim komentarima, na koji vas se način dojme i zasto nam jednostavno ne kazu da smo super, nego svi nadju za shodno komentarisati velicine?! 


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: veličina trudničkog stomaka
3.10.2008 10:54:19   
mamin sin
Ama sta te briga bebbe! Neka se bebi dobro razvija. user posted image  Ja sam isto visoka 180 cm, pa valjda je moj stomak na moju visinu izgledao malen...U 8.mj mi govorili da sam kao u 5-6 mj. Meni je cak bilo i drago. user posted image  I fakat na vjezbama za trudnice kad bih pogledala svoj stomak u odnosu na neku drugu user posted image  koja je ista sedmica i sama bih se iznenadila ali se nikad nisam zabrinjavala jer mi je bilo bitno da je beba OK. Rodjen sa 3.450 gr i 52 cm. Taman! user posted image


(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: veličina trudničkog stomaka
3.10.2008 11:01:17   
Hankica
Draga Bebbe,

stalno se srecem sa tim komentarima. Prvo su mi govorili da mi je velik stomak za sedmicu u kojoj sam, mada meni ne izgleda tako. Pa mi je jedna osoba nekoliko puta rekla da mi se nisu usta promijenila i da to znaci da nosim musko!! Itd, itd. Sad se pitam da li sam i ja davala takve komentare drugim trudnicama, ne sjecam se, ali i ako jesam sigurno cu pripaziti za ubuduce, to tako nervira!!!!

_____________________________

Beba je dosla 22. decembra 2008.

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: veličina trudničkog stomaka
3.10.2008 11:04:11   
Anoniman
hehhe a kod mene je obrnuta situacija bila...
ja sam imala ogromaaan stomak, bar oni koji su ga vidjeli su tako govorili i dr je na pregledu desetak dana prije poroda govorio da ce beba biti krupna, ne ispod 3500 barem... ija na kraju rodih mrvu malenu od 2600 user posted image
pa sad zamislite mog iznenadjenja user posted image
po meni uopste nije relevantna velicina stomaka za velicinu bebe.. nak je ziva i zdrava beba to je najbitnije, mala ili krupna bila user posted image ionako kad izadje van ima sav prostor da raste... evo moja se uduplala i jos vise hB, a dva su joj mjseca user posted image

< Poruku je uredio Dina RR -- 3.10.2008 11:05:24 >

(odgovor članu mamin sin)
  Neposredna veza do poruke: 18
   RE: veličina trudničkog stomaka
3.10.2008 11:11:26   
jasmina_mm
kako ja nisam visoka osoba (158user posted image ) tako se svima cinilo da imam oooogroman stomak i svi su me pitali da li nosim dvojkeuser posted image .  A u trudnoci sam dobila nekih 13kg. Medjutim kad sam otisla u bolnicu i vidjela druge trudnice kolike su im stomacine u cudu sam se cudila sto li su mene pitali da li nosim dvojke a ja najmanja i sa najmanjim stomakom na patologiji bila. I kao sto dina rece ja mislila sad ce beba biti ihihi kad moj sin tezak 27000gr. Eto znaci velicina stomaka nije bitna uopste...

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: veličina trudničkog stomaka
3.10.2008 11:40:29   
sanja.sa
nista ti ne brini, velicina stomaka nije vazna.
ja sam visoka i na moju visinu je stomak izgledao mali, i strasno su me nervirali komentari kako mali stomak imam...
Rodila sam djecaka teskog 3460 i dugog 53cm. Tamanuser posted image

_____________________________

Mark - mamin zivot
29.08.2008.

(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: veličina trudničkog stomaka
4.10.2008 11:56:48   
Mara*
Neka te nebrine veličina stomaka, neke trudnice imaju veliki stomak, što i ne ovisi samo o veličini bebe nego i o količini plodne vode. Bitno je da beba dobro napreduje. moja  teta i u prvoj i u drugoj trudnoći je imala  mali stomak a rodila je dva sina normalne veličine i što je bitnije zdrave sinove!

(odgovor članu sanja.sa)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: veličina trudničkog stomaka
14.10.2008 15:18:43   
Arijana2
Ja sam sad 5 sedmica i vec mi se stomak "napuhao"user posted image

(odgovor članu Mara*)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: veličina trudničkog stomaka
20.10.2008 22:29:07   
Anoniman
Hehehehe znači nisam jedina!!user posted image  Ja sam u 7 sedmici i stomak mi je kao u 16 sedmici u prvoj trudnoći.

(odgovor članu Arijana2)
  Neposredna veza do poruke: 23
   RE: veličina trudničkog stomaka
21.10.2008 14:05:42   
mynxlee
u pocetku trudnoce i do 6-og mjeseca, cini mi se, stomak mi se nije ni primjecivao. sada sam usla u 8-i mjesec i iznenadim se kad ljudi skontaju da sam trudna user posted image , jer mi se fakat dugo nije nista ni primjecivalo. negdje u 3-4-om mjesecu doktor mi je rekao da imam vizuelno mali stomak, ali kad je pogledao na UZV dimenzije bebe su bile normalne. rekla sam nek je normalno, pa makar bilo i ono najmanje. MM i ja smo izuzetno visoki, ali ne i izuzetne kilaze. stomak mi nije ogroman kao u drugih trudnica, ali se ne opterecujem s tim. bitno je da mi doktor govori da je sve ok. to je sve individualno i nijedna trudnica nije ista. moze se roditi beba krupna, a kasnije da tokom rasta ostane sitna i obrnuto. najbitnije je da su one nama zive i zdrave. user posted image

_____________________________

Jedina pahuljica koja je sletila 21.12.2008. godine, sletila je u moje narucje i zove se Ivan.

S jesenjim liscem dosla je i Antea 28.10.2010. i sletila u mamine ruke.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: veličina trudničkog stomaka
12.11.2008 21:00:06   
neki
I ja lagano ulazim u 8.mj.,a pupo eto tako vala,ni mali,ni veliki,normalanuser posted image user posted image user posted image Ma samo nek je sa bebijem sve u redu,to je najbitnije

(odgovor članu mynxlee)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *