|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjemo na...
7.5.2009 23:39:41   
veeseelaa
Kad pomislim na more izgubim se, šta ponijeti za bebu od 5-6-7 mjeseci, kolica? ležaljku? auto sjedalicu? hrana? odjeća? pa gdje će to da stane? jooj kakva su iskustva mamica koje su vodile tako malu bebu na more? sta ste nosile? kad sve trebauser posted image
nešto sam razmišljala treba i rešouser posted image  pa kako cu bebi grijati vodu za mlijekouser posted image
neću valjda stalno maltretirati osoblje za malo prokuhane vode aaaa treba i šerpica, jaouser posted image

< Poruku je uredio veeseelaa -- 7.5.2009 23:40:18 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
7.5.2009 23:43:33   
cija
Dobar topic....

To najbolje iskusne mame znaju...sve će nam napisati.
Nego ako Bog Da ... moja se malena treba roditi 22.06. i ja kontam da bi je ako Bog Da bude sve ok mogla u septembru na more.I mama mi kaže da mogu ,a i moja rodica se porodila 20.06 i išla je u to vrijeme na more.

E tu je bebica manja...šta tu sve treba??

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
7.5.2009 23:46:18   
veeseelaa
cija mozda tebi i bude trebalo manje stvari jer je beba manja, bebice od 5-6-7 mjeseci već su postale opasneuser posted image  imaju već svoje navike pa neće bez nekih stvarčica da spavaju eeee evo ova moja prvo zaspe u ležaljci pa je onda prebacimo u krevetić, znači bez ležaljke ne možemo ići

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
7.5.2009 23:46:52   
Chuchi
Za mlijeko uzmes onaj bokal (kuhalo) za vodu, dobro ce doci i tebi i tm za kafu ujutro.
Pelene mislim da je svugdje ista cijena, ili barem priblizno ista, pa ne moras nositi nego
kupis na moru. Za setnju su spas ¨kisobran¨ kolica, ona sto se sklapaju kao kisobran, mala!
Ako ides svojim autom onda naravno nosis i baby sjedalicu, ako busem, pa i ne treba ti
sjedalica na moru. Sve ostale sitnice koje ti dnevno trebaju, spakuj i ponesi, zlu ne trebalo.
Podrazumijeva se flasice, casice, dosta bodija, nece ti padati na pamet da peres odjecu
pored ionako burnog odmora... user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Samo su tri muškarca u mom životu ;))

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
7.5.2009 23:47:50   
lely
vesela koliko si brza ,ja dok sam napisala poruku na drugoj temi ti ovu otvorila i vi se zive napisale,ma sta cu kad radim 2 stvari od jednomuser posted image

evo ti sad copy

Anes je imao 11mj kad smo ga vodili na more.Pa mogu ti reci svasta treba.....jedva smo sve u auto potrpali,a ja i mm hodali u istom-ma salim se.
Ja sam nosila krevetac,kolica  i As u kojem se i vozio da mora-to od opreme,veliku torbu njegovih stvari-jer nisam htjela da perem,pelena tonu za svaki slucaj-ko da nigdje pelena nema kupitiuser posted image ,hranu koju jede-ma sve osim vocauser posted image user posted image user posted image

Ko jadna majko prvi put s bebom na more pa te strah da ti sta ne zafali

Hej,sad se sjetih nosili smo i citavu kucnu apoteku
user posted image

A kad smo stigli mm je 3-4 puta morao nazad po stvari,a jos nas bilo sramota pa smo nesto krijumcarili i po mrakuuser posted image user posted image


(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
7.5.2009 23:48:05   
tweety
Ja kad sam rezervisala za more ljudi su me pitali da li mi treba rešo i krevet za bebu.Mojoj bebi će biti 9mj aBd kad budemo putovali.Još ne razmišljam šta ću ponijeti,ali znam da će biti ono što svaki dan koristim,to kao ono osnovno.Naravno obavezno nosim sirup za skidanje temperature i za dijareu.

_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
7.5.2009 23:48:59   
Ilhana RR
mi kad smo isli u tursku prosleg jesena Lamiji je bilo 5 mjeseci.. mi smo letili tako da smo joj ponijeli samo kolica sa nama i to je bilo sasvim dovoljno... u njima je spavala sjedila igrala se ama bas sve i nonstop je bila u hladu, sunce je nikako nije dotaklo...

sto se tice hrane ja sam izracunala koliko ona popije hape sedmicno, ponijela joj toliko i plus extra... u ostalom ima svukuda da se kupi hapa ;)

pelene sam kupila ovde, ali vecinom je lezala bez pelene jer sam ponijela joj podmetaca i stavljala pod nju... uzivala je ;)

Sto manje odjece ponesi, ja sam ponijela previse za nju pola nije stigla nositi...

ja sam imala samnom njenu dekicu tako da sam morala i hotelu traziti carsafcic mali da je prekrijem, u hotelu su imali besike cool izgleda, ako Bog da sledecem djetetu cu gledati samo nesto nako da uzmem hihihi...

sto se tice vode mozes koristiti flasiranu vodu... u mikrotalasnu podgrijevaj ;)

neznam jesam li ti sada sve nabrojala al ako imas jos kakvi pitanja slobodno pitaj ;)

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
7.5.2009 23:50:47   
Chuchi
Da se nadovezem, sorry ako sam odsadna....
Imajte na umu i promjenu klime, pa se moze desiti da vasa beba cijeli odmor
bude bolesna, da povraca, ima proljev... itd. takodjer i zbog puta !
ali se moze desiti i obrnuto, da spava kao kladica kad joj je vrijeme za to.
promjena zraka, klime, mjesta spavanja, sve to utice na bebu vise nego na odrasle!

_____________________________

Samo su tri muškarca u mom životu ;))

(odgovor članu Chuchi)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
7.5.2009 23:53:37   
Ilhana RR
IZVORNA PORUKA: Chuchi

Da se nadovezem, sorry ako sam odsadna....
Imajte na umu i promjenu klime, pa se moze desiti da vasa beba cijeli odmor
bude bolesna, da povraca, ima proljev... itd. takodjer i zbog puta !
ali se moze desiti i obrnuto, da spava kao kladica kad joj je vrijeme za to.
promjena zraka, klime, mjesta spavanja, sve to utice na bebu vise nego na odrasle!


da ja sam mojoj ponijela cepice, sprej za nos i raznorazne kreme u slucaju da zatreba... takodjer i u bosnu kad sam isla ali Masala super mi je mala sve podnijela...

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Chuchi)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
7.5.2009 23:54:48   
Ilhana RR
ja sam nosila velika kolica... sa velikim tockovima koja su extra za voznju po pijesku ;) i koja su mi bila jako korisna svo vrijeme...

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
7.5.2009 23:58:31   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Kad pomislim na more izgubim se, šta ponijeti za bebu od 5-6-7 mjeseci, kolica? ležaljku? auto sjedalicu? hrana? odjeća? pa gdje će to da stane? jooj kakva su iskustva mamica koje su vodile tako malu bebu na more? sta ste nosile? kad sve trebauser posted image
nešto sam razmišljala treba i rešouser posted image  pa kako cu bebi grijati vodu za mlijekouser posted image
neću valjda stalno maltretirati osoblje za malo prokuhane vode aaaa treba i šerpica, jaouser posted image


ja sam sa Asjom isla na more kad je ona imala 5 m
nosili smo
-kolica sa AS
-lezaljku
-aptamil (jer je ona bila jos uvjek samo na apatamilu brz cvrste hrane)
-odjecu (svu koju bi nosila i u SA da je vruce... njena torba je bila veca od moje user posted image ... da se ne bi mucila dole sa pranjem i peglanjem ponesi puno bodia i laganih stvarcica... ali ponesi i neke toplijegegice akozahladi i neki dux...peskire...)
- naravno pelene i vlazne maramice, kremicu i sampon za tusiranje...
- kupi onaj grijac za vodu (imas i onaj za marku na pijaci user posted image ) ...i ponesi termosku da drzis toplu vodu u njoj ( i na moru ali i u autu dok putujete)...posebno u jednoj flasi drzi vec ohladjenu prokuhalu vodu da je mozes mjesati sa onom toplom)...
- i kremu za suncanje iako nece biti na suncu...

nama je sve pored nasih torbi jedva stalo u auto... a kolica i lezaljku smo morali na prednje sjediste zavezati...

eto user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
8.5.2009 0:02:59   
Visnja RR
i da ...hranu i pelene ponesi odavde .. u Hrvatskoj je sve preskupo...
npr Aptamil koji je ovdje 25 km...dole je bio 36 km user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
8.5.2009 1:04:33   
mynxlee
vesela, stavljam se u tvoju situaciju i vec mi je puna glava svega. i mi cemo aBd u avgustu na more. tada cemo imati 8 mjeseci. ja kakva sam, sve cu ponijeti da tamo ne trebam nista kupovati, ne zbog cijena, nego ne daj Boze da toga tamo nema. a kakvog muza tek imam... gori je od svih nas zena. mislim da ce nam termometar biti glavni, jer ne daj Boze da se prekoraci temperatura koja pase nasem Ivanu.
kad smo isli sad za Bosnu, Ivan je imao veeeeeeliki kofer, 3x44 pampers, kolica, njegova torba sa svim neophodnim stvarima sto trebaju usput. necu ulaziti u detalje sto je bilo u koferu i u toj torbi da vas glava ne zaboli. uglavnom, vecina stvari se nosila bez potrebe, ali opet... zlu ne trebalo.
bolje ponijeti i visak, nego da ti tamo zatreba, a nema.

_____________________________

Jedina pahuljica koja je sletila 21.12.2008. godine, sletila je u moje narucje i zove se Ivan.

S jesenjim liscem dosla je i Antea 28.10.2010. i sletila u mamine ruke.

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
8.5.2009 8:49:12   
bebbe RR
Ma, nije to frka, ljudi moji! Vjerujte meni, imam iskustva sto malo ko. Moja Ema je za svojih pet mjeseci proputovala drzava i drzava. Nakupi se stvari, ali ako pakujes "po pameti" sto nas narod kaze, nije to takva drama. Pogotovo na moru. No, svi smo razliciti. Ja sam praktican tip i sve sto pakujem mora imati namjenu, a ne "ako zatreba", a MM sve sto vidi gura u auto. Prije smo se prepirali oko toga, sad popusti:) Sreca, imamo veliki auto, Forda Galaxya, pa stane sva skalamerija:)

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
8.5.2009 8:56:01   
Skvo RR
Uh...sad citam temu....jeza me hvata.....user posted image user posted image user posted image
Ja sam totalno neopterecena sa pakovanjima i slicno....ali mi idemo akoBogda 1 juna i ostajemo mjesec....Moram Micu spakovati...a vidi te koji je datum...kao da gledam necu nista do dva dana prije puta....ja nemam pojma sta da nosim...garderobu, lijekove, igracke i valjda je to sve....Vazno je samo da ne zaboravim bebu...user posted image user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
8.5.2009 9:00:03   
bebbe RR
Bas me nasmija, Skvo! Ali, to je super tacno - nemoj zaboraviti bebu, a sve drugo ces imati. Pakuj se po segmentima, tipa, garderoba - pa sve sto ti treba, onda kozmetika i lijekovi - pa sve sto ti treba, onda igracke i slicno. I nosi samo ono sto upotrebljavas i sto znas da ces upotrebljavati i eto ga! 

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
8.5.2009 9:54:38   
new mama
Joj i ja kad vidim ovo panika me hvata sta ponijeti,mi dok smo isli sami jedva stane u auto sta ponesemouser posted image ,a ne sad s bebom,ali valjda cemo uspjeti potrpati,a i mi cemo u junu na more aBd,pa se moram lagano priprematiuser posted image ,nego zna li iko ako se ide u polupansion,kako sa kreveticem,moze li se ponijeti i kako bebi pripremati hranu,vec sizimuser posted image user posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
8.5.2009 22:11:48   
Ivona
Samo cu reci UH user posted image
Mi cemo ici sredinom juna na more,a ja sam se spakovala nekad u decembru user posted image
Nemam pojma kako cemo sve to strpati u auto user posted image I dok nas je bilo dvoje,auto bi izgledalo kao gliser,kada ja zavrsim s pakovanjem.Bude pun i gepek i zadnje sjediste user posted image
Pretpostavlajm da mi sada nece trebati sve one sandale i tasne...,nego patike na noge i za djetetom koje prohodava ili ce vec mozda prohodati do tada.

_____________________________

SELENA 02.06.2008.
Mamin kasni proljetni cvijetak ;o)

SERGEJ 07.03.2011.
Mamina kasna snijezna pahuljica ;o)

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
8.5.2009 22:38:19   
Anoniman
moje dijete ce gologuzo da hoda fino kao sto sam i ja (mislim kada sam bila malauser posted image ) e jedino cega mene prpa hvata posto sam ja hipohondrija.com je alergija na komarce i ostale bajkice..ja cu ja mislim apoteku ponijeti

(odgovor članu juni)
  Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
8.5.2009 22:39:49   
Ilhana RR
imas one kreme protiv toga, funkcijonisu super.. namazes se i nijedan komarac te nemoze ujesti... probaj... ja sam jedno ljeto koristila samo stik po onim dijelovima tijela sto se vide i nijedan komarac me nije ujeo...

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
12.5.2009 9:30:07   
juni
Svasta smo nesto nabrojale sta treba ponijeti ali niko nije spomenuo suncobran ili tako nesto. Bez obzira sto cemo biti u hladovini, ipak treba imati suncobran ili ste vi koristile nesto drugo, kao npr. oni mali satorcici za bebe. Iskusne mame nek se jave i udjele nam savjet da bezveze ne kupujem sator user posted image

_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
16.5.2009 10:44:40   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: juni

Svasta smo nesto nabrojale sta treba ponijeti ali niko nije spomenuo suncobran ili tako nesto. Bez obzira sto cemo biti u hladovini, ipak treba imati suncobran ili ste vi koristile nesto drugo, kao npr. oni mali satorcici za bebe. Iskusne mame nek se jave i udjele nam savjet da bezveze ne kupujem sator user posted image


Ja ga nisam spomenula jer uvijek ima na palzi ;) u turskom cak i ulazi u cijenu hotela tako da nismo o tome se sikirali... al ja sam doduse ponijela jednu maramu koju sam stavljala preko kolica kad Lamija spava ako bi sunce preslo na drugu stranu da nebi u nju sijalo ;)

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
7.7.2009 15:15:23   
teta berta
beba spava a mama pravi spisak. Evo napisala:

- Krema za sunčanje
- Sprej ili krema protiv insekata
- čepići za temperaturu
- Paracetamol
- krema za sunčanje
- krema nakon sunčanja
- Neštouser posted image  protiv dijareje
- bočice
- aptamil
- pelene
- maramice
- kreme
- odjeća
- calgel
- kupaće
- šlauf

Mi inače idemo kod mojih tako da u kući ima sve potrebno. Ako sam nešto zaboravila molim vas da "nadodate" bila bi vam zahvalna... MM mi je inače dao zadatak da napravim spisak da zna šta sve treba kupiti user posted image

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
7.7.2009 15:29:34   
mišur
Ja sam još nosila i Humana rastvor u slučaju dehidratacije, kapi za uši i Linex za proliv...
Sve za ne daj Božeuser posted image
Nosila sam i vatu i alkohol, hanzaplast...
Ako se još nečeg sjetim, napisaću...
I ja sam tako pravila spisak, a i ove godine ću...user posted image

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
7.7.2009 15:35:40   
Lulu_
kucna apoteka(sredtvo protiv dehidratacije i protiv proliva,lupocet cepici ili neki drugi u slucaju temp.,
krema protiv i poslje ujeda komarca,voda u spreju za osvjezenje(tremalna),bepanten u slucaju opekotina,ujeda,ogrebotina,zdravstvenu knjizicu za nedaj Boze da moze vidjeti ljekar sta je sve primala,antisepticko sredstvo u spreju u slucaju pada i povrede,................sesirice,kupace gacice,bazencic,dosta pamucne odjece,pamucne gacice,dosta peskirica,pelene za kupanje(ako nije nesto najcisce ili ima puno ljudi.......ako ce cega sjetim javim se

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *