|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Izlazak iz porodilista
12.2.2008 22:22:06   
fata
Pozdrav svima.Evo bas prebirem odjecicu za bebicu,
Zanima me u cemu ste iznijeli bebu iz porodilista?
Sto obuci bebi koja ce ,ako Bog da ,doci polovinom sljedeceg mjeseca?
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Izlazak iz porodilista
12.2.2008 22:39:04   
laracroft
Odjelce i skafander,jer ce biti jako hladno.

_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu fata)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Izlazak iz porodilista
12.2.2008 22:54:46   
stella
bodi,stramplice,odijelce,skafander i korpu i za svaki slucaj jednu dekicu.sretno

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Izlazak iz porodilista
12.2.2008 22:55:52   
stella
zaboravih pamucnu kapicu i ako skafander nema kape onda jos onaj set kapa sal rukavice

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Izlazak iz porodilista
12.2.2008 23:10:29   
triplemama
Nema potrebe za skafanderom ako imas onu ravnu korpu. Neces ga nosaiti preko svijeta iz bolnice u auto iz auta u kucu. Bodi dugih rukava, gegice dugih rukava plisane, pamucnu kapicu, pamucne rukavice i dobro ususkati dekicom  ili dj. jorgancicem.   

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Izlazak iz porodilista
13.2.2008 0:35:39   
Visnja RR
mislim da je triplemama u pravu... polovina marta i ne bi trebala biti prehladna... ako bude lijepo vrijeme pored navedenih krpica samo lagana dekica a ako bude hladno utopliti sa toplijom dekicom... pa sve u nosiljku... ionako ce to biti samo  bolnica-auto-stan :)

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Izlazak iz porodilista
13.2.2008 8:48:39   
Blue rose RR
Ja sam svoju bebicu iznijela 27 oktobra..znači približno vremenu koje je i u martu...
Bodi naravno dugih rukava, imate ono, ja sam ga zvala noćno odijelce koje se kopča između nožica, čarapice (uh ja sam uvijek uzimala par brojeva veće, da mi može preći koljena bebe), i može se kupiti ono plišano odijelce malo deblje, kapica ...
Dekicom ušuškati, i moj savjet...većina onih korpi ima ono kao krov, ipak preko toga prebacite kakvu pelenu ili šal..zamislite koji je šok djetetu kada poslije topline prostorije udahne prvi put hladan zrak vani...



_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Izlazak iz porodilista
13.2.2008 9:04:15   
Nadi
IZVORNA PORUKA: maryam amina

Ja sam svoju bebicu iznijela 27 oktobra..znači približno vremenu koje je i u martu...
Bodi naravno dugih rukava, imate ono, ja sam ga zvala noćno odijelce koje se kopča između nožica, čarapice (uh ja sam uvijek uzimala par brojeva veće, da mi može preći koljena bebe), i može se kupiti ono plišano odijelce malo deblje, kapica ...
Dekicom ušuškati, i moj savjet...većina onih korpi ima ono kao krov, ipak preko toga prebacite kakvu pelenu ili šal..zamislite koji je šok djetetu kada poslije topline prostorije udahne prvi put hladan zrak vani...





U potpunosti se slažem sa Maryam aminom  user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Izlazak iz porodilista
13.2.2008 9:14:25   
M kao Mama
dobro jutro drage moje forumašice, da VAm se i ja javim. LAjla je iz porodilišta izašla 2.februara, bio je lijep i sunčan dan, ali sa nekoliko minusa ispod nule. Imala je na sebi bodi, preko toga kompletić pamučni malo deblji, zamotana u plišanu dekicu koja se mogla zatvoriti kao vrečica, kapica pamučna i rukavice, i prekrila sam je pamučnom tanjom dekicom. Tako je bilo do auta, čim smo ušli dijete u vrisku, nekoliko mjeseci kasnije smo skontali da joj je bilo vruće, jer ni danas ne podnoi previše toplote.

(odgovor članu Nadi)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Izlazak iz porodilista
24.4.2008 16:02:27   
Golubica
Poštovane mame i trudnice,
Trebam ako Bog da da se porodim 31. 07. '08. Zanima me da li je neka od vas koja je već mama iznijela bebu u onoj sjedalici ili kako se već zove? Šta je praktičnije korpa ili ta sjedalica? Vjerujem da je možda pitanje glupo ali zaista me zanima pošto sam vidjela par puta na TV da bebu, mislim novorođenče iznose iz bolnice u toj sjedalici. user posted image

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Izlazak iz porodilista
25.4.2008 8:29:48   
ebru
Golubice mi smo nasu Monu iznijeli u onoj korpi od kolica!A vecina su bebu iznijeli u toj AS.
Sobzirom da ces se ti porodit aBd na ljeto za tebe bi bila bolja auto sjedalica,jer neces morat utoplit bebu(bebe ne vole vrucinu),a mozda je neces trebat ni pokrivat!Mislim da je ta AS ipak prakticnija i sigurnija!

_____________________________

MONIKA 11.12.2007
Jeder Mensch begegnet einmal dem Menschen seines lebens,aber nur wenige erkennen ihn rechzeitg!
http://www.youtube.com/watch?v=P6WlXmHrnyU

(odgovor članu Golubica)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Izlazak iz porodilista
25.4.2008 10:31:11   
mamina cura
Moju malenu je  iznio dedo u svojim rukama. Nikada necu zaboraviti taj dan. Ne trebaju vam korpe, ipak je najtoplija ljudska ruka. Nema nista ljepse nego doci kuci iz bolnice ma koliko vas sve bolilo.

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Izlazak iz porodilista
25.4.2008 16:43:52   
Visnja RR
Asju smo iz bolnice iznijeli u nosiljki koja dodje uz kolica.. ali isto tako mozes i u AS ...

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Izlazak iz porodilista
8.5.2008 10:55:00   
bebano
Ja "podizem" ove temu jer me zanima iskustvo mama koje su nedavno rodile, u cemu su iznjele bebace iz bolnice. Ne mislim u kojoj nosiljci nego sta su obukle djetetu. Ja bih trebala roditi kraj maja/pocetak juna, pa nemam blage veze sta obuci. Ovo kada citam body, pa odjelce sve me to cini zbunjenom.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Izlazak iz porodilista
8.5.2008 11:31:32   
Emina*
Mi smo ga obukli u bodi ( dugih rukava), kompletic, carapice, kapica ,
i u nosiljku  i pokrili ga dekicom...
Odmah je usao u auto, tako da je to fakticki bilo iz bolnice u auto,
iz auta kuci user posted image   user posted image   user posted image

Mozda ipak kod tebe vrijeme bude bas ljepse,
pa uzmes bodi kratkih rukava,i neki tanji kompletic....


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Izlazak iz porodilista
8.5.2008 11:37:28   
Ivona
Nas termin je 7.juni. Vjerujem da ce tada biti toplo.
Ja sam pripremila body kratkih rukava,tanji pamucni kompletic dugih rukava (nesto premedeno user posted image ),papice i kapicu.
Iznijet cemo je u nosiljci i ipak pokriti tanjom dekicom.

Za svaki slucaj cu pripremiti i varijantu za hladnije vrijeme.

Meni je veci problem sta cu ja obuci!Pretpostavljam da necu moci obuci hlace! Iskusne mame,HELP!!!!

_____________________________

SELENA 02.06.2008.
Mamin kasni proljetni cvijetak ;o)

SERGEJ 07.03.2011.
Mamina kasna snijezna pahuljica ;o)

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Izlazak iz porodilista
8.5.2008 11:37:57   
Visnja RR
Asja je na sebi imala body, preko gegice,  preko jedan dux i kapicu...sve roze boje user posted image  i sve joj blo veliko user posted image ...preko jedan lagani pamucni prekrivac...
isto to je imala i kad sam je vodila na vakcinu... al vec je malcice porasla user posted image
user posted image

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Izlazak iz porodilista
8.5.2008 11:40:39   
Ivona
Medena roza princezica!user posted image  Visnja,nemoj biti tako sebicna!Postavi nam jedan albumcic sa Asjinim slicicama!user posted image

_____________________________

SELENA 02.06.2008.
Mamin kasni proljetni cvijetak ;o)

SERGEJ 07.03.2011.
Mamina kasna snijezna pahuljica ;o)

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Izlazak iz porodilista
8.5.2008 11:46:03   
Blue rose RR
Ivona, ja sam obukla ono u čemu sam i došla, izuzev unutrašnjeg veša, i majice, i potkošulje..hahah

U stvari da skratim, obukla sam trudničke hlače..jer se boga mi stomak i nije baš vratio za 24 sata u normalu user posted image

Odnosno pošto ćeš ti se poroditi haman u tople dane..onda suknja, ono neka šira, ili haljina...

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Izlazak iz porodilista
8.5.2008 11:58:09   
Ivona
Eh,u tome i jeste problem...Nemam adekvatnu suknju.
Mozda da kupim neku siru na gumu?user posted image  
Ja bih rado u ovim trudnickim farmericama, kada bih znala da me one nece zuljati (mislim na ranu). Bez obzira koliko ce toplo biti,ipak je to samo put od bolnice do kuce.

Hvala!user posted image

_____________________________

SELENA 02.06.2008.
Mamin kasni proljetni cvijetak ;o)

SERGEJ 07.03.2011.
Mamina kasna snijezna pahuljica ;o)

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Izlazak iz porodilista
8.5.2008 14:44:03   
bebano
Hvala vam zenice na pomoci user posted image .
Ivona u pravu si, neka nam Visnja napravi neki album sa Asjinim slikicama, taaaako je medena. Sva u roza, ko mali andjelak.

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Izlazak iz porodilista
16.6.2008 18:00:35   
Adana
I ja bih trebala roditi krajem jula aBd, pa sta obuci bebi, nesto kontam da ne pretjeram da joj ne bude vruce...
I razmisljam o onom jastucetu pa u autu premjestiti bebu u AS, ili je iznijeti na rukama, ipak nije preko svijeta.
A pri izlazenju iz bolnice, kao sto je i Ivona pitala, da li smetaju hlace ili je bolje obuci suknju/haljinu, radi epiziotomije?

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Izlazak iz porodilista
16.6.2008 19:40:16   
Emina*
Adana mila, bodi bez rukava, i neke ljetne benkice kratkih rukava i nogavica...
Tanje carapice, sesiric/ kapica i jako tanka dekica......
Ako bude bas ono ljetno vrijeme user posted image   user posted image
Mi smo malenog iznijeli u kosari....

Mozda nije prakticno da bebu iznesu u rukama, nemam pojma, ja ne bih


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Izlazak iz porodilista
16.6.2008 20:05:22   
Ivona
Eh,ja sam na kraju izasla u trudnickim hlacama.
Obzirom da je kod mene u pitanju rana od sekcije, to je bilo odlicno rjesenje,jer me nisu stezale.
Medjutim,primijetila sam da i zene koje su se porodile prirodnim putem uglavnom izlaze u hlacama.

Princezi Seleni smo obukli body dugih rukava i sminkerskeuser posted image  gegice od tanjeg pamuka...,tanku kapicu i rukavice.Pokrili smo je i tankom dekicom,jer je taj dan bilo malo hladnije...,a iznijeli smo je u nosiljci (platnenoj).

Mislim da ne bi bilo pametno iznijeti bebicu na rukama...,pa cak ni do auta...,jer je ona ipak mala i krhka,a to joj je prvi susret sa vanjskim svijetom.user posted image

_____________________________

SELENA 02.06.2008.
Mamin kasni proljetni cvijetak ;o)

SERGEJ 07.03.2011.
Mamina kasna snijezna pahuljica ;o)

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Izlazak iz porodilista
7.9.2008 22:45:45   
aazra
Ja sam pravo u nedoumici sto se ovoga tice - molim savjet jer kako koji dan sva sam se zapetljala u kontanju..user posted image  
dakle ovako - dobila sam od prijateljice onu cipkanu posteljinu tu imaju i vezice radi sigurnosti, preko toga prekrivac i kontala sam dodati dekicu ako bude trebalo. Bebu bi iznio u tome MM.
Od parkinga do auta kontali smo AS ali je neprakticno bebu vezati u sve ono i jos da bude u polulezecem polozajuuser posted image  Onda mi je prijateljica rekla posuditi korpu, iako se meni ta opcija ne svidja ali izgleda da je ipak najprakticnija.

Mi smo kontali AS koristiti npr. kad negdje odemo da ne spustamo bebu svuda okolo i po krevetima vec fino da bude u tome, ili kod kuce nakon hranjenja. Ali me zbunjuje taj polulezeci polozaj iako sam vidjela na nekim slikama da beba ne sjedi vec nekako "utone" u to.

I jos nesto posto mi je termin u oktobru sta mislite je li dovoljna malo deblja benkica i one stramplice - pantolice sto dodju u kompletu, ili treba biti i bodi? Malo se dvoumim zasto bebu toliko utopljavati kad ce biti u toj posteljini plus dekica plus malo debla benkica...
Ali glavna mi je dilema oko AS i korpe i te posteljine...

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *