|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Koje igre usporavaju ili oštećuju razvoj djec...
29.2.2012 23:38:43   
kaktuscic
Jako dobro predavanje. Pogledajte obavezno, bilo bi korisno kad bismo mogli imati sva njegova predavanja.

http://www.youtube.com/watch?v=-E7GWiEjju4&feature=share

Moderatori, ako ima tema gdje bi se mogao svrstati ovaj video molim prebacite.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Koje igre usporavaju ili oštećuju razvoj ...
29.2.2012 23:45:04   
Leena
upravo pogledalauser posted image

_____________________________

<3 Ljubičica <3 21. 4. 2010. u 15:10h (3400g, 52cm)

*Pahuljica* 7. 1. 2014. u 20:15 (3450g, 54cm)

Macak mali 23.12.2015. u 21:20 (4100g, 57cm)

All I ever wanted
All I ever needed
Is here in my arms


(odgovor članu kaktuscic)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Koje igre usporavaju ili oštećuju razvoj ...
1.3.2012 0:06:22   
Esmica
Pregledala.
Ja sam grozna majka user posted image
Danas kad smo isli vani,nisam im dala da diraju snijeg,mada su hiljadu puta uzeli,a ja samo ruzila,prljav snijeg,nemas rukavice...itd.
Jos kisa padala,svo vrijeme mi je bilo da se ne ukvase,mada sam za svaku lokvu morala unaprijed opominjati,i opet su bili mokri.
Da ne govorim da im nedam da se vrte u krug,jer to kod nas nema kraja kad pocne.

Et jedino sto ne gledaju crtice i ne vise na kompjuteru,vec po cijeli dan se igraju s lego kockicama,ili prave satore,ili se svi igramo neke igre,itd.

Al stvarno sam skontala da ih previse sputavam.
Bitno mi je da su fini sredjeni kad negdje idemo,i zbog toga ih drzim urednim,na stetu da se putem zaigraju,ili isprljaju,kao sto to zaista zele.
A i ljudi nisu ko prije,danas kad smo se vozili u autobusu,neki covjek ispred nas svo vrijeme se okretao,bas se vidjelo da su mu smetala djeca,iako stvarno nisu bili nemirni,vec su medjusobno pricali,i takmicili se ko ce visocije dohvatiti onu sipku u busu.
I zbog ljudi ja samo ruzim,smiri se,sjedi...kao da su roboti,a ne djecauser posted image


_____________________________

Hvala Ti Gospodaru moj na blagodati koju Si mi dao...

(odgovor članu Leena)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Koje igre usporavaju ili oštećuju razvoj ...
1.3.2012 10:20:42   
mama_debeljuca
Kaktusić user posted image
Odličan video!!
Imala sam priliku, na faxu, prisustvovati njegovim predavanjima, čovjek je zaista pravi znalac!! user posted image

_____________________________

:-)

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Koje igre usporavaju ili oštećuju razvoj ...
1.3.2012 12:52:30   
Lady26
MM i ja zajedno pregledali sinoc, odlican klip user posted image user posted image
MM samo govori ovo joj dopustam, vidis da treba, e vise joj necu branit da se vrti i sl. user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 5
   [Obrisana poruka]
1.3.2012 12:55:05   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Lady26)
  Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Koje igre usporavaju ili oštećuju razvoj ...
1.3.2012 12:58:02   
mala_sa
Pregledala, divan video user posted image



_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Koje igre usporavaju ili oštećuju razvoj ...
1.3.2012 13:05:14   
Anoniman
Odlican video.

Ja nisam svojoj djeci branila da se vrte u krug, ali sam im branila da skacu po krevetu.To je meni i bratu mama branila, kao otice jogiji, pa i meni ostalo...nakon sto sam pregledala video, rekla sam svojim curama:'idite iskacite se po bracnom, pa cete na spavanje'user posted image

U sustini, ne sputavam djecu, ne dam im samo da diraju steke na javnim vratima, ograde i sl. koje svako dira, ali nisam branila lokve, snijeg...Od sada im nista ne branimuser posted image

Svoju F. nisam nikad forsirala da crta, uci, boji...radila je to kad se njoj radi, a mozda sam trebala...

Ne gledaju crtice vise od 30min do 1h. Ne igraju igrice. Nema da sjede na jednom mjestu bez ikakve aktivnosti. Ako su u jednoj cosi, onda prave svoju kucu i kreativno se zabavljaju.

Video je zasita poucan i nastojacu da mi uvijek bude na pameti.

(odgovor članu mala_sa)
  Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Koje igre usporavaju ili oštećuju razvoj ...
1.3.2012 13:26:25   
Hanady RR
Hm...
moje ne smiju skakati po mom bračnom krevetu...niti će smjeti bez pbzira na preporuku iz ovoga videauser posted image
razlog: moja seka kao mala pala i udarila do komodu pored završila na šivanju...

ali da se vrte u krug i skaču na livadi to su radile i radeuser posted image

lokvice, ivičanjaci uz moj nadzor naravno to im je dozvoljeno...lokvice sam ih i tjerala...starija recimo nebi se isprljala nema šanse...sad već hoćeuser posted image

a u svojoj sobi nemaju TV niti kompijuter niti će imati...( mislim da sam o ovome već govorila na nekoj do tema)
nisam ni ja...
imala sam sobu pored naše za spavanje koja je bila opremljena televizijom i video rekorderom...pod ključem uz stalnu pratnju moga oca koliko to koristimo.
Mi gledanje TV-a i korištenje računara i sada kontoliramo...imamo pravila koja ih baš dovode u poziciju da računaru i ne prilaze...jer nema računara po mrakuuser posted image


Dopada mi se ovaj dio sa slikovnim pismomuser posted image
Mi poprilično asocijama komuniciramo , tačnije objasnim im postavljena pitanja i damo na njih odgovore zajedno...
a pokušat ćemo i sa učenjem pjesmicama...mislim da će lakše pamtiti i duže će trajati pamećenje istogauser posted image

Inače ne forsiram ih za učenje bilo čega...
ali ne gušim ni želju u njima da to nauče...
Starija je vrlo rano počela iaskazivati želju za znanjem slova, brojeva, pisanjem itd...
doka mlađa u donsu na nju je kasnila...ali sada već vidim da i ona ima iste želje i rpohtjeve u smislu pisnja svofa imena , sekinog itd...
crtanje ne brojim pod isto...nekada nacrta perfektno što zamisli nekada nam mora reći što je to jer mi ne prepoznamouser posted image ovo za mlađu..
dok starija dok ne nacrta da svako živ zna šta je ne odustaje...

Dopadaju mi se predavnja ovoga čovjeka...
da ga tražimo negdje i organiziramo jedno za nasuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Koje igre usporavaju ili oštećuju razvoj ...
1.3.2012 13:35:25   
leona81
ja svom djetetu ne mogu zabraniti crtane, pogotovo kad je bolesna i kad je bio ovaj snijeg pa to je haos, inace se trudimo da to ogranicimo na sat dnevno...kod mene je problem sto mm voli gledati tv i uvijek je upaljen, a ja to mrzim...
racunar nikad ne koristi sama, niti gleda crtane na compu...to pravilo stoji oduvijek...u spavacoj sobi nema tv niti bilo sta slicno - niti ce ga imati kad bude veca - zna se gdje tv treba da stoji...mobitel i daljinski nikad ne dira jer je tako naucena, i ne namjeravam joj kupiti mobitel dok ga bas ne bude trebala...ne dopustam da skace po krevetu jer se jednom pukla od ogradu i to u sljepocnicu - to stvarno moze biti opasno, kad se vrti - vrti se, nekad padne i udari se ali sta cu...jako puno se igra, crta, slaze slagalice, boji bojanke i bas je umjetnicki tip, jako puno pjevamo pjesmice i ima dobro pamcenje i sluh - sto mi je jako drago, jako lijepo plese i ima osjecaj za ritam...ono sto ne radi puno jer nemamo uslova - ne skace po trotoaru jer zivimo pored ceste i nema sanse da bi je to pustila pa da je udari auto, zao mi je sto nema livada i parkova da je mogu pustiti da trci a mi smo ograniceni jer nemamo svoje auto pa je rijetko odvedemo na neki izlet ili planinu...nazalost...i nemamo nanu na selu nego u gradu...mislili smo zato mjesec dana otici u Bihac ljetos jer je kod njih predivno:) pa da seta uz Unu:)

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Koje igre usporavaju ili oštećuju razvoj ...
1.3.2012 14:36:42   
emma.L
Nama se odlasci u igraonicu već par godina svode na tramboline jer sam čitala koliko je bitno za koordinaciju pokreta i ravnotežu pustiti djecu da skaču po nečemu od čega mogu odskakati. Šta smo samo para dali u Promajni na trambolinu user posted image . U njenoj sobi je pustim da skače, ali ne u bratovom krevetiću jer je uzak i blizu radijatora. Na našem novom bračnom isto tako može skakati, ja umirem od straha, ali može user posted image . Ovo u krug joj ponekad dozvolim, nije me strah padanja ako se negdje na čistini vrti, nego joj je jednom pozlilo user posted image .
Lokve su normalna stvar, ivičnjaci na unutarnjim stranama trotoara isto, ali ove zime je otkrila crtane na youtube i skontala da uz kratki Peppa Pig ima i dugometražne braće Grimm. Uz ovaj snijeg koji nas je bio zatrpao, pa još uz pljuskavice, dopustila sam baš dosta vremena pred kompjuterom, nažalost. I to ćemo sad na proljeće mijenjati sigurno.
Uglavnom, kad bi ovaj čiko došao u Sa i govorio za šire mase, natjerala bih muža da uzme slobodan dan i svo četvoro bismo išli user posted image .

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Koje igre usporavaju ili oštećuju razvoj ...
1.3.2012 19:03:04   
juni
Odlicno predavanje, ja bas htjela staviti ovaj video kad vidim neko me preduhitrio user posted image

Mogu samo reci da prema svemu sto sam cula na ovom predavanju, ja ne sputavam Emila i bas mi je drago. Jos kad je prohodao i htio skakutati po lokvama nisam mu branila nego i ja snjim skakalauser posted image

Danas se isprskao ko mali prasac, ali zar je bitno, vazno je da je on uzivao.

Za okretanje u krug sam znala da je dobro za dijete jer sam davno nekad procitala tu informaciju.

Skakaknje, ventranje i ostale fizicke aktivnosti mu takodjer ne branim.


_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Koje igre usporavaju ili oštećuju razvoj ...
1.3.2012 22:26:07   
Crvena
Procitala sam dvije knjige ovog autora i odusevljena samuser posted image

_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Koje igre usporavaju ili oštećuju razvoj ...
1.3.2012 22:36:02   
lejla80
Gdje si nabavila knjige..rado bi i ja da ih citam?

_____________________________

2011.
2016.

(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Koje igre usporavaju ili oštećuju razvoj ...
1.3.2012 23:33:17   
veeseelaa
Bitno mi je da su fini sredjeni kad negdje idemo,i zbog toga ih drzim urednim,


ma daj baaa
pa meni su gori oni koji primjećuju šta je dijete imalo na sebi il jel se slučajno uflekalo il isprljalo nečim, pa to su za Boga djeca, koji papak na njih obraća pozornost u tom smislu?
ma daj, ja se uopće ne smaram s tim, za mene ljudi koji se smaraju u vezi s tim, da prostiš imaju neku falinku user posted image
a možeš me ubiti nemam pojma šta je ko imao na sebi a ne šta mu je s djecom user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Koje igre usporavaju ili oštećuju razvoj ...
1.3.2012 23:52:50   
saritaa
eh kako ovo prije nisam znala, koliko sam djetetu branila sve sto bi trabalo da rade djeca...ali sreca moja cura je veliki vragolan pa i nije puno slusala sta mama prica user posted image

_____________________________

Ako te jednog dana sustigne bijeda, ti ne govori Stvoritelju o tome kako imas jako veliki problem.Okreni se svojoj bijedi i reci joj da ti imas jako mocnog Stvoritelja.

mamina princeza 25.02.2008.
mamin princ 01.10.2011


(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Koje igre usporavaju ili oštećuju razvoj ...
2.3.2012 0:02:58   
Miracle*3
Uskoro ce biti organizovano predavanje i seminar u Sarajevu za roditelje. Udruzenje koje to organizuje ce mi javit, a ako zelite mogu ih zamoliti da ovdje objave. Trenutno pregovaraju oko termina i kakav aranzman da dogovore.
A knjige su mu za 10.

(odgovor članu saritaa)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Koje igre usporavaju ili oštećuju razvoj ...
2.3.2012 0:05:10   
Hanady RR
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Miracle*3)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Koje igre usporavaju ili oštećuju razvoj ...
2.3.2012 0:44:08   
bananica
http://www.pino-toys.rs/srp/saveti/?conid=273

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Koje igre usporavaju ili oštećuju razvoj ...
2.3.2012 11:35:13   
new mama
Odlican video..
Moja A uziva da skace po krevetu i to joj je svakodnevno,jos ima veliko ogledalo pa se gleda,ja joj to ne branim,veliki je krevet i neka skace,a sad mi je drago jos kad sam cula da je to dobro za djecu,a sto se tice vrtenja to joj branim,jer u vecini slucajeva padne,pa me je strah da se ne udari,hehehe bas kao sto i ovdje se govori.Definitivno mislim da su racunar i tv losi za djecu mislim ako se duze koristi,kod nas nema toga,najduze joj je pola sata ili jedno ili drugo,a nastojacu i kasnije da to odrzim,pa vidjecemouser posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Koje igre usporavaju ili oštećuju razvoj ...
3.3.2012 23:23:17   
leonela
Super predavanje user posted image ,a kad malo bolje i razmislimo te sitne stvari zaista usrecuju djecu pa zasto da im branimo...treba djecu samo napolje na livade u pakrove,eh da jos imamo dobre i ocuvane parkove gdje bi im kraj bio.

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Koje igre usporavaju ili oštećuju razvoj ...
13.3.2022 16:42:03   
Komentator
Odlično, ovu temu valja osvjećiti nakon toliko godina.
Novi snimci:

https://youtu.be/y65GbGDVokI
https://youtu.be/NpALbJb9hvg
https://youtu.be/Ed4yTT6bS0Q

Pozdrav :-)

(odgovor članu leonela)
Neposredna veza do poruke: 22
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *