|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Apetit bebe
12.2.2009 11:58:43   
mivica
Ne znam da li ovo ima veze sa apetitom? Da li vam se desavalo da vam bebac nece slani obrok. Ustvari, nakon sto je bio malo bolestan (prije 3 sedmice) on vise ne voli slani obrok. Pojede par kasika, a vrlo rijetko se mogu pohvaliti da pojede neku vecu kolicinu. Ja se svaki dan trudim, kuham mu povrce, piletinu, teletinu itd, ali on i dlje protestuje, tj vrlo nerado jede. Takodjer sam primjetila da nije ljubitelj ni mlijeka (Hipp 2). Tacnije ja kad mu ponudim, on nece da prihvati flasu, ali kad prihvati popije citavu dozu user posted image I da, jos sam primjetila da pravi puno vece razmake izmedju mlijecnih obroka, pa i 5-6 sati!!!

_____________________________

Bakir, 21.06.2008.

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Apetit bebe
19.11.2020 23:47:30   
Kikitown
Valjda netko odgovori, posavjetuje... Djevojčice rođene sa 32 sedmice,obje oko 1500 gr, jele aptamil, pa neke druge hrane od kojih su bljuckale i imale grčeve, jedino što su prihvatile je babylove hrana pre i 1, jedna beba jede prilično uredno druga već odavno znatno manje količine. Sad im je 5 mjeseci, imaju oko 5 i 6 kg, jele su skoro 800, jedna sad jede 700 do 800, druga jedva 500-600. Ne djeluju mi bolesno, mada pomalo blijedo. Ne mijenja nam se formula dok ne uradimo krvnu sliku, na svakom pregledu sve uredno, dobijaju više od pola kg mjesečno, pedijatar kaže to je ok obzirom na nisku porođajnu težinu. Savjeti? 



_____________________________

Ja pcos, on azoo
25.05 ICSI, Beta 0.

(odgovor članu mivica)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Apetit bebe
19.11.2020 23:58:08   
Visnja RR
Svaka beba je priča za sebe pa i tvoje bebare koje su rođene zajedno...
Ono što je najvažnije u cijeloj priči je to da bebe napreduju i da je pedijatrica zadovoljna...
da li si razmišljala o uvođenju guste hrane obzirom da im je 5 mjeseci ili ćeš čekati 6...

ovdje imaš (a vjerujem da si to već vidjela) divne savjete naših mama...kreni ispoetka i verujem da će gusta hrana bebarama biti zanimljiva

KLIK

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Kikitown)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Apetit bebe
20.11.2020 0:06:10   
Kikitown
Hvala na brzom odgovoru :* iako su mišljenja oprečna, probala sam uvesti bar poneku voćkicu, zasad jabuku, krušku, šljivu i bananu ( koju više neće jesti zbog zatvora bar za sad :) ) no to je kafena kašikica do dvije, ne znam mogu li to brojati u obrok.. nekako sam se malo bojala za njihovu probavu, a tako male još ih jedva držim u krilu vrlo su živahne :) Idem iščitati temu, drago mi je za zeleno svjetlo za krutu hranu jer ja sam se izdajala dva mjeseca dok nije jednostavno nestalo mlijeka onda smo jedva našli ovo jedino koje ne povrate veći dio :) hvala još jednom za link 



_____________________________

Ja pcos, on azoo
25.05 ICSI, Beta 0.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Apetit bebe
21.11.2020 9:47:16   
Amelaa RR
Kiki mila, blijed izgled koze nije potvrda da su bolesljive i slabe krvne slike.. Moj A je nedavno na pregledu kod dr.bio po izgledu jakoooo anemican, bijele i blijede koze.. ali kad smo uradili krvnu sliku sve super..jednostavno je takve puti.Da li si im posla davat krutu hranu.. vjerujem da ti je najbitnije da su zdrave, a ako dr to kaze onda jesu. Vidjet ces kad krenu s kasicama i hranom..idu kilice gore❤️

_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu Kikitown)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Apetit bebe
21.11.2020 9:47:33   
Amelaa RR
Kiki mila, blijed izgled koze nije potvrda da su bolesljive i slabe krvne slike.. Moj A je nedavno na pregledu kod dr.bio po izgledu jakoooo anemican, bijele i blijede koze.. ali kad smo uradili krvnu sliku sve super..jednostavno je takve puti.Da li si im posla davat krutu hranu.. vjerujem da ti je najbitnije da su zdrave, a ako dr to kaze onda jesu. Vidjet ces kad krenu s kasicama i hranom..idu kilice gore❤️

_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu Kikitown)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Apetit bebe
21.11.2020 9:59:12   
Kikitown
One su nedonoščad i u skladu svime što su prošle super su... Ja zaista imam realna očekivanja za njih. Ono što me je zabrinulo je taj nagli pad apetita, da su uvijek tako malo jele ne bi me brinulo. Evo baš sam spremila krušku i rižine pahuljice pa im planiram dati jednu "šoljicu" od kafe prvi puta to je 6-7 kašikica kafenih. Da vidim šta će biti :) do sad sam uvijek po jednu kašikicu pa dvije i tri treći dan za svaku namirnicu. Možda je malo off, ali buni me kad da im dam, ne mogu kad su gladne, ne mogu kad su site :) jel ok pred hranjenje petnaestak minuta pa odmah flašicu na kašicu? Da ne budem off, javiću se poslije kontrole nakon dvije sedmice da javim stanje, na vagi i opšte :) tj kako je uvođenje dohrane u malo većoj količini utjecalo na apetit. Možda nekom pomogne.



_____________________________

Ja pcos, on azoo
25.05 ICSI, Beta 0.

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Apetit bebe
22.11.2020 17:35:55   
Visnja RR
Kikitown, imas i neki tajming za mlijeko?

koliko često dajes flasicu.... mozda da im izbacis prvo jedan a onda nakon desetak dana dva obroka flasice a ubacis kašice...

evo nasla sam jedan primjer jedne mame (beba joj je imala 5ipo mjeseci)...naravno ni jedna beba nije ista pa sama pravis tajming...
npr moja beba nikada nije bila budna u 7 h :) a beba mame lane je već papala u 7 ...tako da .... :)


lana (5,5)

-7h.....voćna kašica
-9h.....adaptirano mlijeko (150ml)
-12h...tikvica s rižinim....ili
riža i mrkvica....ili
krumpir i mrkvica....ili
rižine pahuljice s bilo kojim voćem ili povrćem
palenta s bilo kojim povrćem ili voćem
griz....ali s njim malo čekamo radi glutena
itd, itd
-15h...adaptirano mlijeko
-18h...voćna kašica, domaća ili kupovna (pola teglice)
-20h...adaptirano mlijeko i na spavanje
-23h...adaptirano mlijeko
-04h...adaptirano mlijeko..........i sve se tako nastavlja iz dana u dan bez ikakvih problema user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Kikitown)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Apetit bebe
22.11.2020 18:47:16   
Kikitown
Baš čitam recepte i savjete, ima zaista korisnih stvari. Ja njima ne mogu izbaciti još uvijek ni jedan obrok iz dva razloga: navikle su jesti svaka tri sata, pale se kao alarmi :) pored toga njihovi su obroci još mali za njihovu dob, kreću se u rasponu 80 do 110 ml. Juče i danas sam im dala između obroka dva puta po 6 kašikica kašice (prijepodne i poslijepodne), moram reći da su predobro prihvatile, čak im se lagano vraća apetit, pa evo vezano za temu :) da kažem da su nama te promjene u jednu ruku pomogle, jer ipak su to dodatne kalorije i hranjive materije, a iako im zbog toga ponudim i čaja, počele su ponovno jesti mlijeko kao do sada. Taman dok im uvedem još poneku povrćku one će napuniti 6 mjeseci i nafam se povećati količinu mlijeka po obroku dovoljno da im uvedem kašicu kao obrok.



_____________________________

Ja pcos, on azoo
25.05 ICSI, Beta 0.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 34
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *