|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Porodilište u Banja Luci
22.10.2007 14:34:26   
mišur
Ćao cure!
Nova sam na forumu, i stavrno sam prijatno iznenađena što sam pronašla jedan ovakav portal u BiH, jer sam do sada bila član nekoliko iz Hrvatske i Srbije.
Zovem se Marina, iz Banja Luke sam i u 5. sam mjesecu trudnoće.
Pošto još nisam naišla na neka iskustva trudnica u BL, ovim putem pozivam sve trudnice iz mog kraja da se jave kako bi razmjenili mišljenja i iskustva po pitanju porodilišta i doktora u Banja Luci.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Porodilište u Banja Luci
12.11.2007 13:46:17   
sasha
Po svemu sto sam cula, kazu da je porodiliste sa osobljem u BL katastrofalno!!! Moj termin se priblizava, u decembru (doduse, ja vec imam kontrakcije pa mozda i prije), i pokusavam da ne razmisljam o  tome... Mislim, kako su druge, tako cu i ja.... Samo da bude sve u redu sa bebom i sa mnom i da sto pre posle poroda zbrisemo sa Paprikovca user posted image  
Ako ko ima drugacije iskustvo, javljajte se!!!!! Ja cu svoje sigurno podijeliti, kada se to sve zavrsi user posted image

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Porodilište u Banja Luci
14.11.2007 10:20:34   
mišur
Sasha, sretno i želim ti da sve super prođe i da rodiš zdravu bebicu!
I ja znam da je naše porodilište katastrofalno, ali kao što kažeš, kako sve žene, tako ćemo i mi. I što prije pobjeći odatle, nažalost!
Piši kako je prošlo, ako stigneš od bebice!
I još jednom, želim ti brz i lagan porod i zdravu bebicu

(odgovor članu sasha)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Porodilište u Banja Luci
3.1.2008 14:50:33   
mišur
Drage trudnice iz BL,

ako vas uopšte ima ovdje....
Prije par dana sam gledala na tv-u da je počelo renoviranje porodilišta u Banja Luci i da prva faza treba biti gotova u februaru! Ja sam se jako obradovala, bar nek toalete srede, odmah će biti bolje

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Porodilište u Banja Luci
15.1.2008 9:03:43   
anitab
Konačno ima i trudnica iz BL.Tačno je da se porodilište renovira,ja sam bila na patološkoj kada je to počelo,tako da ženske moje čeka nas komforuser posted image .Možda se vidimo gore.Kada vam je termin?Meni je 10. marta.Pišite.user posted image

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Porodilište u Banja Luci
15.1.2008 9:06:06   
anitab
Opet je.Da li ide neko u školicu za trudnice?Super je,a i kažu da pomaže.
Pozdrav još jednom.user posted image

(odgovor članu anitab)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Porodilište u Banja Luci
15.1.2008 15:26:30   
mišur
Anitab,

drago mi je da se konačno neko iz Banja Luke javio.
Meni je termin 21.marta, pa ako meni bebac porani, a tebi malo zakasni, možda se i sretnemo gore user posted image
Baš si me obradovala kad si potvrdila da je započelo renoviranje, sumnjala sam kad sam gledala na tv-u. Čula sam da kažu da će buduće mame imati apartmane... Nešto opet ne vjerujem,ali, ko zna.....
Ja idem u školu za trudnice, počela sam sad u januaru, i mogu ti reći da je stvarno super! Ja sam oduševljena!
Malo se rade vježbice za relaksaciju, ali veći dio provedemo u razgovoru o:porođaju, bebi, dojenju...Uče se tehnike disanja, kada krenuti u bolnicu kada počnu kontrakcije, šta nas očekuje kad dođemo u bolnicu, kako disati u svakoj porođajnoj fazi, šta se dešava poslije porođaja, kako dojiti, kako prepoviti bebu, kako brinuti o sebi prvih 40 dana....
Stvarno super stvar, i mnogo korisna. Bar meni, jer mi je na neki način približilo sve to što me čeka, pa me više i nije toliko strah koliko je bilo u početku.
Vodi jedna žena, koja je po profesiji viši terapeut, uz podršku jedne doktorice.
Pošto je tebi termin prije mene, ako misliš ići, i ti bi se trebala priključiti, pa mi javi ako si zainteresovana da ti dam broj telefona.

(odgovor članu anitab)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Porodilište u Banja Luci
16.1.2008 9:21:42   
anitab
user posted image Draga moja, pa mi smo na istim vežbama.Što se tiče apartmana za trudnice ?To suviše dobro zvuči.Neka porođaj prođe kako treba i da beba bude dobro,a za ostalo ne brinem.Da li si kupila nešto za bebu,a za sebe kada odeš u bolnicu?Ja još ništa samo razgledam.Vidimo se na vežbicama u sredu.Pozdravuser posted image

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Porodilište u Banja Luci
16.1.2008 9:50:36   
mišur
Kako je svijet mali user posted image user posted image  
Izgleda da nema više trudnica iz Banja Luke, sem nas dvijeuser posted image
Vidimo se u srijedu....

(odgovor članu anitab)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Porodilište u Banja Luci
16.1.2008 9:58:48   
abeille
ah, ja se rodih u tom rodilištu davne 1980 kad je bolnica sagrađena, a sad se spremam roditi al u drugoj državi, u drugom rodilištu..
banja luka, moj rodni grad koji nisam vidila od rođenja...

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Porodilište u Banja Luci
17.1.2008 14:31:23   
anitab
Nije mali svet već BL.Mislim da je to ovde jedina škola za trudnice pa nije čudo da smo obe tamo.Videla si da ima još trudnica,ali one izgleda ne posećuju ove sajtove kao ti i ja.Meni je ovo super možeš saznati neke korisne stvari ,mada koliko ja vidim ove što se porode prestanu sa pisanjem.Pozdrav i čujemo se i naravno vidimo.user posted image

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Porodilište u Banja Luci
24.1.2008 9:45:00   
mišur
Anitab,

juče sam propustila vježbe zato što me uhvatila prehlada, i mada sam malo bolje, nisam htjela ostale trudnice da zarazim.
Možeš li mi samo reći za kada ste dogovorile sledeći put?

(odgovor članu anitab)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Porodilište u Banja Luci
25.1.2008 12:20:37   
nely
drage moje,evo da se i ja javim.nisam trenutno u b.luci ali sam inace rodom iz okoline,pa tako da se ferie provodi u rodnom kraju.nedavno sam se vratila odozdo,i posto mi je prijateljica rodila isla sam na babine kako se to kod nas kaze.kada sam cula kako je sve to proslo s njom sretna sam sto se necu poradjati dole...tako mi je bilo tesko i zao nje i bebice...osoblje je haos neljubazno,cak joj nisu pokazali nacin dojenja,a posto je prva beba logicno je da nije znala,i tako da je dobila upalu grudi,zbog cega ni dana nije dojila svoju curicu(zalosno).a i jos mnogo stvari mi je ispricala pa sam ostala sokirana...drage moje nek vam bude sa srecom,i da rodite zdrave i sretne bebice....

_____________________________

...edvin...15/6/o8

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Porodilište u Banja Luci
25.1.2008 12:44:40   
mišur
Uh, sve sami grozni komentari za naše drago porodilište user posted image
Sve se nadam da će se neko javiti sa pozitivnim iskustvom, riječima hvale...ali ništa!

(odgovor članu nely)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Porodilište u Banja Luci
28.1.2008 8:37:41   
anitab
Dobro jutro svima.Kako je danas,ja naravno slabo spavam pa da vidim da li ima koga na forumu,ali vi sve spavate.Blago vama.
Mišure vežbe su 31.01. u 17h,ali ona je rekla da će nam javiti ako bude promena.Vidimo se.user posted image

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Porodilište u Banja Luci
28.1.2008 9:03:42   
biki
POZDRAV TRUDNICAMA JA JESAM IZ B.LUKE ALI NISAM RODOM .RODJENA SLOVENKA ALI STA CES SVE SE JEDNOG DANA OKRENULO I MORALA DOĆI ALI NEŽALIM SE ZATO ŠTO MI JE OVDE LEPO.................A JA NISAM JOŠ TRUDNICAuser posted image ALI SAM FEBRUARSKA BORKA PA STA BOG DA......A VAMA PUNO SREĆE I BEZ STRAHA NEMA POTREBE VEĆI STRAH KAD HOĆEŠ DA BUDEŠuser posted image A NEMOŽE JOŠ KAD SE DUGO OKO TOGA VRTIŠ.......MA JEDVA ČEKAM TE BOLOVE SLATKE!!!!
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

BIKI

(odgovor članu anitab)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Porodilište u Banja Luci
31.1.2008 12:37:37   
mišur
Biki, držim ti palčeve da uspije u februaru user posted image user posted image user posted image

Samo naprijed, i bićeuser posted image !

Ja i moj user posted image  navijamo za tebe user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu biki)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Porodilište u Banja Luci
14.2.2008 8:47:33   
anitab
Žene, gde ste? Samo da vas sve puno pozdravim, a i mogle bi da se javite.Kukate kako nema nikoga iz BL, a vi se ne javljate već duže vreme.
Da li neko ima preporuku za kolica(koja,gde, koliko,prednosti...).Čitala sam na forumu,ali su sve varijante za Sarajevo.Pozdrav svim mamarama.user posted image

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Porodilište u Banja Luci
24.3.2008 15:46:51   
leela
E pa, ja sam nova i pokusacu da ozivim ovaj "zamrli" forum... Bas sam se obradovala kad sam ga pronasla, a onda vidim da se vec dugo niko ne javlja... sta je to s BL trudnicama? Ja sam iz BL, prva trudnoca, termin krajem septembra i stalno razmisljam o tom nasem porodilistu, odnosno alternativama... mozda zbrisem poroditi se drugdje... nisam jos nista definitivno odlucila pa bi mi bilo drago da javite ako ima kakvih novosti u vezi sa tim renoviranjem... ne misle se valjda zaustaviti na tim toaletima? Eh, pitam se sta bi trebalo biti spremno do septembra?
Javite se ako raspolazete informacijama...i molim vas napisite gdje vjezbate, tj. pripremate se za porod, treba mi kontakt tog jedinog mjesta u BL. Pozdrav svim trudnicama!

(odgovor članu anitab)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Porodilište u Banja Luci
24.3.2008 16:11:11   
leela
Drage moje, upravo sam pronasla odgovor na vlastito pitanje o renoviranju BL porodilista pa pozurih da ga podijelim s vama:  

" 17. 3. 2008. Obnova porodilišta banjalučkog Kliničkog centra, prema riječima zaposlenih u ovoj ustanovi, pri kraju je.
Porodilište danas ima zidove toplih boja na kojima su naslikane bebe, leptirići, mede, zeke, kao i novo osvjetljenje, podove,stropove,uređen je mokri čvor, obnovljenu čajnu kuhinju, dnevni boravak za osoblje i pacijentkinje. Za novi izgled ovo porodilište može da zahvali firmi „Integral inženjering“, koja je kao donator u akciji „Uljepšajmo naša porodilišta“ uradila  njegovu kompletnu rekonstrukciju.





"Porodilište je uređeno onako kako je bilo i dogovoreno u sklopu akcije Ministarstva zdravlja i socijalne zaštite. Radovi u njemu su uglavnom završeni i ostalo je da dovršimo neke sitnice – rekao je načelnik Klinike za ginekologiju i akušerstvo prof. Dr Nebojša Jovanić.
Novi izgled posebno je oduševio porodilje, koje su naglasile da im lijep ambijent mnogo znači.
Ministar zdravlja i socijalne zaštite Ranko Škrbić reka je početkom akcije „Uljepšajmo naša porodilišta“ koja je obuhvatila cijelu Republiku Srpsku, da bi društvo trebalo da pokaže svoje zaintresovanost za akciju, odnosno brigu za majke i novorođenčad."


Ovo zvuci ok, ali ja zapravo sanjam o malo vecoj "modernizaciji", sa mogucnoscu porodjaja u vodi i raznim drugim varijantama koje se vec odavno nude zainteresovanim trudnicama u zemljama EU, pa cak i u nekim porodilistima u Hrvatskoj (npr. procitala za Rijeku). Eh, kad cemo mi tako nesto docekati? Pa ipak, bolje ista nego nista... barem su malo popravili izgled, jos kad bi i to osoblje koje nije na dobrom glasu malo promijenilo svoj pristup... 

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Porodilište u Banja Luci
24.5.2008 1:00:00   
djokosaurus
Ma hajde, nije valjda da od marta nema nijedne trudnice u BL osim mene?! Nevjerovatno! Pa s kim da pricam na ovom forumu?! Ajte, zene, javite se-ja samo znam kako je gore bilo prije 12 godina-blagi uzas-cujem da je sada bolje, zna li neko?
Molim bar jedan odgovor prije nego odem gore-a sad sam 27 nedelja-7.mjesec.
Pozz svima i HELP!!!
P.S. Je li neka od vas zainteresovana da ide u skolicu/vjezbe za trudnice?

(odgovor članu leela)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Porodilište u Banja Luci
25.5.2008 18:00:20   
ewica
Evo, i ja sam iz Banjaluke:))))Sada sam 20 hbd, dakle jos je malo rano za skolicu za trudnice:)

(odgovor članu djokosaurus)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Porodilište u Banja Luci
29.5.2008 15:30:57   
mišur
Evo i ja da se konačno javim i prenesem iskustva iz prve ruke-....

Ja sam 30.03. postala mama jednog preslatkog dječaka u BL porodilištuuser posted image

Prije porođaja sam ležala par dana na Patologiji trudnoće, na II spratu i nisam primjetila da je nešto renovirano, a ista situacija je i u Babinjarama(tu leže mame sa bebama). Ustvari, vjerovatno je jedino okrečeno, i ništa drugo.
Porođajna ssala je renovirana, odnosno okrečena u neke vesele boje, kao i hodnik ispred,ali znate koliko vam je do toga....
Sve u svemu, ništa od nekog luksuza. I sama sam bila baš optimistična prije poroda, ali izgleda da ćemo se još načekati.
Ali ne brinite, ionako vam je svejedno gdje ste kad dobijete svoju bebu, i vjerujte da nećete ni misliti o tome...samo ćete čekati dr da vam kaže da možete ići kući sa svojim anđelčićem....
Eto drage buduće mame....Sve što vas još zanima o našem porodilišu, samo pitajte.....

(odgovor članu ewica)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Porodilište u Banja Luci
29.5.2008 15:32:56   
mišur
Broj skole za trudnice je 065 612 556, vodi je jedna divna teta Nada i svima bih preporučila da obavezno odu-
Nalazi se pored Muzičke škole u Novoj Varoši


(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Porodilište u Banja Luci
29.5.2008 20:23:10   
ewica
Čestitam bebicu:)))
Reci mi, jel tokom prvog porođajnog doba treba da ležiš ili se možeš slobodno kretati?
Samo istiskivanje bebe-jel možeš recimo da se porađaš čučeći ili samo ležeći?
Jel ima epiduralna (mislim da nema, ali ko zna...)
Ima li stalno ljekar u pripravnosti u slučaju komplikacija?

< Poruku je uredio dina RR -- 29.5.2008 22:05:09 >

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *