|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Čuvanje djeteta/teta
10.1.2007 19:19:19   
Ivona RR
Svaki dan u novinama se susrecem s oglasima (cuvala bih dijete u vasem stanu, ili cuvala bih dijete u svom stanu)

Koliko mozemo vjerovati takvim oglasima?



< Poruku je uredio maja78 RR -- 21.4.2010 7:26:24 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Čuvanje djeteta
10.1.2007 21:42:31   
BebaEna
Prvo da se predstavim kao novo clan foruma... Iz sarajeva sam, zovem se Maida i mama sam jednogodisnje djevojcice Ene user posted image
Zelim da pohvalim site i drago mi je da i kod nas ima nesto ovako, ja sam vec clan jednog hrvatskog foruma koji je sjajan.
A sto se teme tice, ja ne bih vjerovala bas tim oglasima i mislim da se ne bih usudila ostaviti dijete nekome iz oglasa na cuvanje. Moguce je da tu zaista ima jako dobrih i dragih ljudi koji su zaista posteni i cuvali bi dijete ali ne znam, ja se ne bih usudila bez neke preporuke i dobre provjere osobe kojoj ostavljam dijete na cuvanje.
Ne znaci da sam u pravu, ali to je moje misljenje.

(odgovor članu Ivona RR)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Čuvanje djeteta
11.1.2007 17:25:22   
Ivona RR
Dobro nam dosle Maida i Ena  user posted image  

(odgovor članu BebaEna)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Čuvanje djeteta
24.1.2007 17:21:10   
Happy
Ne znam da li bih se usudila ostaviti svoje dijete kod neke nepoznaze zene/djevojke, mada ona moze biti sjajna. Rade bih isla na neku prporuku ili u vrtic.

(odgovor članu Ivona RR)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Čuvanje djeteta
4.5.2007 11:45:30   
Selma
Posto se prvi put obracam preko ovog foruma, da se predstavim... Ja sam Selma iz Sarajeva. Imam dvoje djece: djecaka (12) i djevojcicu (5). Sad sam u petom mjesecu trudnoce.

Sto se tice cuvanja djece, ja sam uvijek za opciju unajmljivanja profesionalne babysiterice sa preporukama. Oglasi su u Sarajevu jos uvijek prilicno nepouzdani i ja se ne bih usudila dati dijete nekome nepoznatom. Iskustvo me je naucilo da je bitno sljedece: unajmiti nekog ko se djetetu svidi na prvi pogled i pristane sjesti u krilo toj osobi; uvijek unajmljivati preko poznanstava i preporuka; odrzavati profesionalan odnos sa babysitericama - one su da cuvaju djecu a mi smo tu da ih odgajamo; i odmah skretati paznju na stvari koje Vam ne odgovaraju.

Moja stara teta je sada zauzeta, ali se nadam da cu na jesen uspjeti naci opet nekoga poput nje za trece dijete.

(odgovor članu Ivona RR)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Čuvanje djeteta
12.5.2007 10:08:55   
AIDA RR
Veliki pozdrav na našoj Zajdnici Ringeraje!

Selma, ja se sa tobom potpuno slažem "unajmiti nekog ko se djetetu svidi na prvi pogled i pristane sjesti u krilo toj osobi; uvijek unajmljivati preko poznanstava i preporuka; odrzavati profesionalan odnos sa babysitericama - one su da cuvaju djecu a mi smo tu da ih odgajamo; i odmah skretati paznju na stvari koje Vam ne odgovaraju".
To je najbitnije za nas kao mame i za djecu, koju prepuštamo u tuđe ruke bez našeg prisustva. Hvala ti na tako vrijednom savjetu, vjerujrem, da je to dobar savjet i upozorenje za sve one, koje žele unajmiti nekog da mu čuva djete u slučaju, da ne ide za blisku ili poznatu osobu več duže vremena.

(odgovor članu Selma)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Čuvanje djeteta
24.8.2007 11:02:35   
JABUKA
Mišljenja sam da je upravo prijeko potrebna preporuka za ženu kojoj se povjerava dijete na čuvanje. Oglasi ni pod razno. Moju curicu je čuvala žena po poreporuci. I stvarno sam bila zadovoljna tih 18 mjeseci. Ona je kuhala obrok za curicu svaki dan, izvodila je vani, kupala po potrebi, uspavljivala, spremala čak i po stanu ... ipak, odlučili smo se prije godinu da curica krene u vrtić. Zbog mnogih stvari - socijalizacije,  stvaranja navika dijeljenja igračaka, osjećaja prijateljstva ... ali, i zbog dječijih bolesti. Bolje da ih prođe u vrtiću, nego u školi. I vrtić smo birali po preporuci. Kad smo odabrali, ova žena je curicu vodila u taj vrtić nekoliko puta tako da je curica, kad je krenula redovno, već znala prostor, znala djecu, čak i neke igračke itd... Vrlo smo zadovoljni vrtićem "Skenderija". A i curica je stvorila prijateljstva, ima svoj red...puno je bolje nego da je neka žena čuva.

(odgovor članu AIDA RR)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Čuvanje djeteta
30.8.2007 19:17:03   
Aida
Slažem se s tobom da je djetetu potrebno da ide u obdanište (iako nemam iskustva s djecom, odnosno nemam djece), a upravo zbog druženja s ostalom djecom, jer ako dijete od ''malih nogu'' odnosno u svom ranom djetinjstvu se uklopi s ostalom djecom i stekne prijatelje, mnogo će mu lakše biti snaći se u raznoraznim okolnostima u budućnosti, te će se znati ponašati u društvu.

(odgovor članu JABUKA)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Čuvanje djeteta
10.9.2007 22:39:22   
STUHA
danas je teško ako se radi, treba raditi a djecu isto odhraniti.
Teško je ako nemaš baš nikog da ti pomogne oko čuvanja dijece.
Ja imam tu sreču da mi je mati blizu pa mi nekad i pomogne i pričuva dijete!

Sad baš preko oglasa, ja iskreno da kažem bojala bi se toga jer insan nikad nezna na šta more da naleti!?


_____________________________

Ti si sreča moja največa
ALVIN 04. avgust

(odgovor članu Aida)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Čuvanje djeteta
1.11.2007 17:07:21   
Pcelica
Dragi moji,

upravo sam postala novi clan, pa vas sviju srdacno pozdravljam.
Majka sam uskoro jednogodisnjeg sina, zivimo u Sarajevu. Ova tema mi je trenutno najiteresantnija jer trazim neku pouzdanu gospodju za cuvanje djeteta, no ne nailazim niti na potencijalnu kandidatkinu! Svima poznatima sam razglasila da trazim nekog, ali mi se cini da ljudi nerado preporucuju takvo sto. Oglas u novine nisam dala, nekako mi je to nesigurno. Ako su oglasi nepouzdani, preporuke pomalo "nezahvalne" kako kazu, koji bi bio onda nacin?


(odgovor članu Ivona RR)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Čuvanje djeteta
10.12.2007 15:10:16   
remila
Meni je sina od 8 mj.čuvala tetka mamina sestra i ja sam bila zadovoljna žena je sada bolesna ,i upisaću ga u obdanište sad mu je 3 god i to smijem ali prije ne bi dok mi dijete nije znalo reći da je gladno ili za Wc.Nepoznatoj osobi nikad ne bi smjela dati djete koje nemože reći kako mu je kod te osobe!

(odgovor članu Pcelica)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Čuvanje djeteta
10.12.2007 15:21:22   
Blue rose RR
Žao mi je što djeca moraju da idu kod nepoznatih teta.
Naravno najbolja opcija su naše mame ili "normalne" svekrve, međutim objektivno je to nemoguće uskladiti.
Znam da je od nekih oglas-teta ipak bolja solucija obdanište. Zato draga remila, mislim da je to najbolja odluka koju si mogla donijeti.

(odgovor članu remila)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Čuvanje djeteta
12.4.2008 13:33:00   
pile
Nadam se da nisam zakasnila valjda ce mi se neko prikljuciti temi.
Ja sam novi clan od juce i majka sam devetomesecne bebe iz Banja Luke.
Ja sam u dilemi ne znam kome da ostavim dete i ako pocinjem da radim u julu mesecu kada ce moja Anja imati godinu dana. Moja mama, a i svekrva mi je zaposlena tako da ne mogu da je cuvaju. Muz mi isto radi. Da je posaljem u vrtic svi mi kazu NEMOJ! -jako je mala a i bice vise bolesna nego zdrava,a meni iskreno receno ne ostavlja  mi se dete sa nepoznatom osobom pa gde god da je nadjem . Pomozite mi neznam stvarno sta cu . Imam jos malo vremena da se odlucimuser posted image user posted image user posted image  

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Čuvanje djeteta
14.4.2008 9:26:11   
mamsi
Draga moja imala sam isti problem i prvo sam upisala kenana u vrtić i stalno je bio bolestan.Onda sam našla djevojku koja će ga čuvati u mojoj kući.Nisam tražila preko oglasa nego sam svima koje dobro poznajem govorila da mi neko treba i rodica mi je našla preko svoje sestre kolegicu.Iako je nisam znala drugačije je kad ti neko preporuči i garantuje za tu osobu.Bila sam prezadovoljna sad ga čuva druga teta,jer mi se prva udala i sad ima svoju bebu.mislim da je bolje uzeti osobu koju i ne poznaješ dobro nego nekog iz familije,jer se drugi bolje trude i odgovorniji su jer znaš kako je s familijom raditi,uvijek neko nezadovoljstvo.Sretno

(odgovor članu pile)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Čuvanje djeteta
14.4.2008 15:42:07   
enaa
Zovem se Mirela i mama sa četverogodišnje djevojčice, ja baš i nisam za te oglase što se daju za čuvanje djece jer lično ja neznam da bih smjela dati svoje dijete na čuvanje nekom koga neznam..... mislim da je ipak najbolje u vrtič, tamo bar znamo da su vaspitačice završile za to i da su nam djeca koliko, toliko sigurna eto toliko od mene, što se tiče toga pozzuser posted image

_____________________________

Moje največe blago je moja djevočica Nina

(odgovor članu mamsi)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Čuvanje djeteta
16.4.2008 11:46:55   
peanut
Po mom misljenju, a govorim samo iz svog iskustva, bolje je da malo dijete u vasoj  kuci cuva neka teta, po preporuci, naravno. Teta moze i skuhati i pospremiti po kuci, tako da i vama olaksa dio posla. Naravno, prethodno se dogovorite. Mislim da je vec negdje sa tri godine krajnje vrijeme da se dijete upise u vrtic. Ipak, druzenje s vrsnjacima uz nadzor za to edukovanih osoba je potreba i samog djeteta. Da ne govorim o socijalizaciji, pripremi za skolu, dodatnim aktivnostima (ples, strani jezik, zimovanje sa vrsnjacima, bez roditelja). A i dijete treba da stekne imunitet provodeci vrijeme sa drugom djecom, "razmjenjujuci" bakterije i sl. user posted image   I, naravno, kako cujem, danasnji nastavni planovi u skolama su vise nego zahtjevni, i, mada zvuci surovo, mislim da se i dijete boravkom u vrticu, na neki nacin priprema za skolu i obaveze koje ga cekaju.user posted image

(odgovor članu enaa)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Čuvanje djeteta
16.4.2008 11:53:04   
majki
Ja isto mislim da je vrtić dobro rješenje za čuvanje djece, mada treba voditi računa i o kakvom vrtiću je riječ, prije svega mislim na vaspitačice koje često i nisu posvečene svome poslu na pravi način. Kad ako Bog da dođe vrijeme da svoju curicu pošaljem u vrtić najprije ću se raspitati o učiteljici, to kako sam čula od dječijeg psihologa (moje prijateljice) treba gledati i kada dijete polazi u školu.

(odgovor članu peanut)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Čuvanje djeteta
22.6.2008 22:37:24   
lasta
Dobro vece svima
Imam sina od tri godine i namjeravam ga upisati u vrtic NUR.Molim vas da mi proslijedite informacije o vrticu

(odgovor članu majki)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Čuvanje djeteta
22.6.2008 22:49:31   
Anoniman
imas temu vrtici u BiH user posted image

http://www.ringeraja.ba/forum/tm.asp?m=41&mpage=1&key=


mozda je bolje da svoje pitanje postavis tamo, a vjerujem da ces naci i odgovor ubrzo

pozz

(odgovor članu lasta)
  Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Čuvanje djeteta
22.6.2008 23:23:39   
vuk
nikada ne bih ostavila dijete teti iz oglasa već ako majka mora raditi djetetu je najbolje u vrtiću,naravno prije toga raspitamo se ovrtiću i osobama koje rade u njemu i izaberemo onaj sto nam najvise odgovarva ,

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Čuvanje djeteta
9.7.2008 12:27:57   
Najdraza mama
Novi sam clan ovog foruma iz Sarajeva sam imam 2 sina stariji je sada zavrsio 4 razred osnovne ,mladzi je upisan u 1 razred.Sto se tice vrtica nemam nista protiv njih jer je stariji sin do skole isao u vrtic.Po rodzenju mladzeg morala sam poceti da radim prije godine dana i njega je cuvala jedna teta .Mogu samo reci da dijete vise paznje i njeznosti ima kad ga cuva jedna teta a ne u vrticu njih ko zna koliko jer prosla sam sve to  .. u svakom slucaju samo sam za tete vise nago vrtic..sto se tice svega bolje je ..znam da nije lako naci pravu osobu ali treba se potruditi..sretnoo

_____________________________

Mama vas voli..

(odgovor članu vuk)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Čuvanje djeteta
22.7.2008 13:40:15   
Mrka
Mog sina je nekada cuvao moj muz, jer radi u smjenama, a najcesce svekrva kojoj nisi mogao objasniti sta ti hoces i kako hoces da ti se ponasa prema djetetu. Ona mi je bila prosto upropastila dijete i sve one mjesece truda sto smo ja i moj muz pokusavali i uspjeti da se zna red kad je spavanje, kad je jelo, sta se smije, a sta ne smije. Ona mu je sve dozvoljavala, a nocna budjenja su postajala sve cesca, a ja sve umornija, jer moje radno vrijeme je od 06-16:30h.
 
U firmi gdje r4adim ima mnogo zena koje su sebi dovele zene sa Hrvatskom putovnicom ili nekim drugim pasosem za koje nije potrebno pravljenje vize. Zive s njima, hrane se, sve kao da su clan porodice. Obicno te zene ne cuvaju samo djecu, vec pomazu i u kucanskim poslovima. Valjda im je dosadno dok dijeca spavaju, pa pomognu nesto.
 
E, sad i ja trazim takvu jednu zenu koja bi cuvala moje dvoje dijece od pocetka decembra. Trazim osobu koja ce iskjucivo cuvati moju dijecu. Meni je bitno da su cista, suha i nahranjena. Meni ne treba da bilo sta drugo obavlja u kuci.
 
Jako je dobro ako ima preporuka. Nasli smo neku agenciju koja trazi te zene za cuvanje djece u inostranstvu. Takodjer ti daju i brojeve telefona kome su one prije cuvale dijecu, te se mozes informisati.
 
Ovdje je jako tesko za cuvanje djece. Vrtica gotovo da i nema, a i oni sto imaju ne pase ti vrijeme, a i uzasno su skupi. Sto se tice familije i rodbine, uglavnom svi rade, a i tko ne radi nece obavezu.
 
Ja ne vidim nista lose u tome da ti neko cuva dijete. Posebno u tvojoj kuci.

_____________________________

Adin 12.01.2007.

(odgovor članu Najdraza mama)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Čuvanje djeteta
22.7.2008 14:10:45   
Happy
Ne vidim ni ja loše u čuvanju djece, ali naći dobru ženu je čista lutrija, osim ako nije po preporuci.

(odgovor članu Mrka)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Čuvanje djeteta
19.8.2008 12:29:58   
milenaa
Pozdrav svima.O ovoj temi mogu da pise kao ona druga strana,tj teta cuvalica.Ni ja nisam znala u kakvu cu porodicu upasti.Upravo sam se vratila iz Njemacke gdje sam isla da "cuvam "trogodisnju curicu.Ocekivala sam da cu da pomognem u kuci ali zaista ne u ovolikoj mjeri.Jeste,cuvala sam ja curicu,igrala se sa njom,pripremala joj hranu,setala je,kupala i uspavljivala ali pored toga moj radni dan je izgledao ovako: ustanem u 7,skuvam 3 termosa kafe za gazdinih 5 radnika i postavim im stol sa doruckom,poslije to isto uradim za gazdinu porodicu.Poslije dorucka staviti sudove u masinu, usisavanje kompletne kuce(12 prostorija)i pranje dzogerom gdje god su plocice,uglancati i posusiti 3 kupatila,izneti smece ,prljav ves staviti u masinu za pranje i kasnije za susenje,svakodnevno peglanje 2masine vesa i spremanje istog na mjesto,ocistiti i nakremati svu obucu koja se prethodni dan nosila,prebrisati prasinu u svim sobama,namjestiti krevete i gdje treba promijeniti posteljinu,po potrebi pranje svih prozora na kuci a u trpezariji svakodnevno kao i ogledala puno puta na dan zbog otisaka prstica,pranje tepiha po potrebi,usisavanje i preslagivanje u podrumu,rucno usivanje ako se sta pocijepa,izvodjenje psa u setnju 2puta dnevno,pranje njegovih nogica,peglanje uniformi za radnika i spremanje uvece 20ak sendvica za njih,kad je velika guzva u njihovom beer gartenu pranje casa od 8 do ponoci,zalivanje cvijeca,lastenje namjestaja preparatima,ribanje rerne po porebi,bukvalno sve sto je trebalo u toj kuci da se uradi ja sam radila osim kuvanja.Pored toga kad gazdaricu bole ledja morala sam da je masiram po pola sata a pri kraju je trazila i kosu da joj peremuser posted image .Bila sam kod njih 6 mjeseci iz dva puta.Ni jednom za sve sto je trazila nisam rekla necu ili ne mogu ali vise necu tamo otici iako mi se nadaju za nekoliko mjeseci.Ja mislim da su malo pretjerali a vi?Jedino mi je zao malene jer sam je zavoljela kao i ona mene.I sad su mi pred ocima njene suze i zagrljaj kad mi je poklanjala plisanog zeku da njega uspavljujem kad nisam sa njom i njene rijeci:Van du kom vida Milena?user posted image Nisam znala ni jednu rijec njemacki ali sam zbog nje morala nauciti osnove njemackog...

(odgovor članu Happy)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Čuvanje djeteta
19.8.2008 12:39:46   
milenaa
P.S.Kazite vi meni jeli mislite da ce ona da da nekome dobre preporuke za mene ako je moja buduca gazdarica nazove?Nece sigurno jer ce biti bijesna zasto se njima nisam vratila...

(odgovor članu milenaa)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *