|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Predstavljamo se
4.5.2009 14:20:51   
dambolina
dakle moja cura Iman je rodjena u 34. nedelji sa kilazom od 2030 gr i 47 cm duzine. Prenocila je u inkubatoru, a 7. dan smo izasle iz bolnice. Onda je fasovala bronhiolitis, pa smo bili 7 dana na Pedijatriji. Od tada je hvala Bogu dobro i nemamo problema.
Danas ima punih 6 mjeseci (4,5 nekorigovano) oko 5700 grama i 63 cm.

Kako su i kolike su vase bebe?
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Predstavljamo se
4.5.2009 21:48:41   
magde
moja beba je rodgena 3200 i to 10 dana kasnije kad sam otisla kuci imala je 2900 pala je.ali nakon neke stvare sta su se desili kod mene u veze majcino mleko sad je super u 4 i po meseci sa 6300 kg odlicno i poceli smo sa hranu sa jabuke i dr.

(odgovor članu dambolina)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Predstavljamo se
5.5.2009 7:44:55   
dambolina
Moje predstavljanje je bilo na nedonoscadi, a po ovim mjerama, ne bih bas rekla da vi imate nedonoscad?? Ili??

user posted image user posted image user posted image
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Predstavljamo se
5.5.2009 14:12:38   
zeky
Moj dječak je rođen sa 3150kg, u bolnici je izgubio 80g. sutra mu je mjesec dana i idemo na prvu kontrolu- malo me je strah,stalno sam sa njim pa ne primjetim da se deblja puno mada svi koji dolaze kazu da se vidi na njemu.user posted image

(odgovor članu dambolina)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Predstavljamo se
7.5.2009 18:27:56   
andddy
Dambolina!!!

Moja je rodjena 2450 a iz bolnice kad smo izasli nisu nam napisali na otpustu koliko je izgubilasmo a mislim da je dosta jer  lezale 4 dana .. Onda jos 7 dana kod kuce pa na kontroli prvoj kod pedijatra je imala 2360 gr. a Rodjena je 48 duga , u 37 nedelji trudnoce znaci usla sam 7 dana u 9 mjesec..
Sutra puni 2 mjeseca i odvest cu je da se vaga i mjeri da vidim kolko je napredovala .. pa se javim sa novostima!!

(odgovor članu zeky)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Predstavljamo se
7.5.2009 21:50:26   
Visnja RR
ovo je pdf samo za nedonsocad... user posted image  male slatke mrvice

pa vas molim da predstavljanje bude samo za bebe koje su rodjene prije vremena...
pozdravcic

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu andddy)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Predstavljamo se
8.5.2009 9:13:39   
dambolina
@andddy: aha, prvi dan 34. nedelje je kod nas bio odlucujuci za porod. Rodila sam na carski rez, jer mi je druga beba. Mojoj je najniza kilaza u porodilistu bila 1870 gr, a kuci smo dosle sa 1910 gr.
I obavezno se javi i ljubi bebacicu!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Predstavljamo se
9.5.2009 18:41:20   
andddy
Ej bila sam juce sa bebicom na kontroli ima sad 4400 a 2 su joj puna mjeseca i nije je mjerila al mislim da je duga 52 il mozda malo vise nesto mi slabije raste il mozda sto je se rodila 48 cm pa treba vremena da stigne one normalne porodjane tezine i duzine ..

ko je jos rodio sitne bebice neka pise u kojem su mjesecu imale koliko kila i kolko su bile duge !!!

(odgovor članu dambolina)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Predstavljamo se
13.5.2009 20:58:18   
mirnac
moje blizanke nisu nedonoscad (prvi dan 38 sedmice),ali se osjecam pozvanom na ovaj pdf, a napisacu zasto.
Moja (3min) starija djevojcica, Leila, rodjena je 2600gr i 45cm. 24 sata nakon poroda, a zbog gutanja i udisanja zagadjene plodne vode, pluca su skoro bila prestala da rade, 8 dana se borila za svoj zivot. Iz bolnice je izasla nakon mjesec dana sa 2140gr. Sa svojih 6 mjeseci imala je 7150gr.
Jede sve sto im skuham, a cak je pojela, za razliku od 'mladje' seke,  i onu smrdljivu hipp-ovu kasicu "riza s brokulama"user posted image

(odgovor članu andddy)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Predstavljamo se
13.5.2009 21:18:19   
M kao Mama
Moja Lajla je rođena u 37 nedjelji, sa 3 kg i 52 cm, iz bolnice je izašla sa 2,900 grama, a na prvoj kontroli je imala 3,150 grama. Tada je nastala panika i uključen je aptamil. Danas ima 27 mjeseci, zadnji put sam je vagala u novembru imala je oko 13 kg i visoka 96 cm.

(odgovor članu mirnac)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Predstavljamo se
13.5.2009 21:30:13   
Anushka
i mi da se predstavimo:
tek smo zagazili u 37.sedmicu i porodjaj krenuo a zavrsio se hitnom sekcijom. Rodio se sa 2250g i 46cm. Ostali u bolnici 10 dana, u medjuvremenu je pao ispod 2kg, pa kad smo uveli dojenje od 6.dana poceo rasti i izasli iz bolnice sa 2350g, na kontroli za dva dana imao 2300 i kako rece mama alma nastupila panika i ukljucen aptamil tj prematil ili kako se vec zove prialgodjeno za nedonoscad.nastavili smo sa dojenjem + ta jedna do dvije flasice i kad je napunio 6 mjeseci imao je 8000g okruglo a dug oko 70cm.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Predstavljamo se
13.5.2009 21:39:38   
mirnac
Mashallahuser posted image
Alen je dan stariji od mojih cura.hehe.. Zelimo mu svako dobro
pusa

(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Predstavljamo se
13.5.2009 21:40:19   
mirnac
Mashallahuser posted image
Alen je dan stariji od mojih cura, hehe.. Zelimo mu svako dobro
pusa

(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Predstavljamo se
13.5.2009 21:43:44   
dana3
moj sin je rodjen carskim rezom u 35 sedmici ili prvi dan 36 sedmice.
rodjen je sa 2890 a zatim pao na 2500,bilo je borbe sa ishranom jer dojiti nije mogao pa je hranjen sondom na nos a mojim mlijekom koje sma danonocno pumpala da pocne nadolaziti.danas sa 6 mjeseci i 3 sedmice vaze 8700  a dug je 67 cm.a da rodio se da 48 cm .uveli smo i cvsteu hranu i u glavnom sta jedem ja i on ali bez soli i ide nam

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu mirnac)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Predstavljamo se
13.5.2009 21:48:59   
dana3
ko je jos rodio sitne bebice neka pise u kojem su mjesecu imale koliko kila i kolko su bile duge !!!





andddy-bas sam neku noc razmisljala o tim mjerama i sl.pa nase bebe su rodjene puno prije nego su trebale ali kad su se rodile sve se poredi sa "normalno"rodjenom i mislim da to nije ok.tako sam rekla i u bolnici jer mi govorila kako ce moj sin da puuuuuunoooo zaostaje za normalno rodjenom djecom a on presisao njene standarde.

zato kad citam sta bi beba trebala da savlada i u kojme mjesecu ja to ostavljam po strani pratim svoje dijete i njegov tempo


malo je off topic

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu andddy)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Predstavljamo se
13.5.2009 23:15:21   
lely
Ja tek sada vidjeh da je ovo pdf za nedonoscad,doduse moj Anes je rodjen ranije,ali nije nedonosce.

Bravo za sve male mrvice koje lijepo napreduju.user posted image

< Poruku je uredio lely -- 13.5.2009 23:18:03 >

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Predstavljamo se
13.5.2009 23:54:27   
lejlašh
Moja mrvica je rođena u 35 sedmici hitnom sekcijom, bila je poprilično teška - 2950g, bila je u inkubatoru 5 dana, hranjena je nazogastričnom sondom,  a najviše su joj davali moje mlijeko koje sam izdajala za nju. Kada smo stigle kući nakon 7 dana odmah je prihvatila siku i ostala je i dan danas vezana za nju - nakon punih 18 mjeseci dojenja. Napredovala je lijepo  900g-1kg mjesečno, nikad nije bila debela beba, ali je jako čvrsta i uvijek jede koliko joj treba i onda okrene glavu i kaže neću.
Njen razvoj je bio sasvim normalan do sada, hvala Bogu, jedino su joj kasno počeli izbijati zubi - tek sa navršenom godinom dana.
Sa 6 mjeseci je imala oko 6kg, a sa godinom 9kg

< Poruku je uredio lejlašh -- 13.5.2009 23:56:42 >


_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu lely)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Predstavljamo se
14.5.2009 8:09:23   
Anushka
i ja kazem masala i hvala Bogu za svog sincinu, sa 2 mjeseca je imao oko 4,400 a sa oko 4 mjeseca je sustigao mjere kao da je na vrijeme rodjen sa OK kilazom tj imao je oko 6kg, dobio je prvi zub sa 6 mjeseci i 3 dana, a visok je na tatu (on je visok skoro 2 metra i ima preko 100 kila:) visinu nisam puno mjerila jer je nemiran i jako je tesko tacno izmjeriti, a jak je i kako kazu cust (za mene je cvrst:), glavicu je drzao od prvog mjeseca iako je tako mali bio, svako rebro mu se vidjelo do kraja prvog mjeseca, dusica moja, i mami se nasmijao kad me vidio poslije 5 dana u bolnici, uhvatila sam taj osmjeh mobitelom! i meni su svi govorili da male bebe puno brze napreduju i tako je i bilo.

< Poruku je uredio Anushka -- 14.5.2009 8:10:53 >

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Predstavljamo se
14.5.2009 18:33:43   
dana3
30.4 bili smo na kontroli i imao je 8680 gr,dug 67,3 a obim glave je 42 cm za sada.imamo kontolu i vakcinu za dva mjeseca pa vidjecemo kako napreduje.

gledam u njegovoj knjizici da je do sada svaki mjesec dobivao oko 900 do 1000 grama mjesecno a od 5 do sad dobio 600 .aktivniji pa trosi energiju

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Predstavljamo se
14.5.2009 18:51:30   
andddy
Moja mrvica napreduje pomalo se to primjecuje al jedino sto me muci jeste da joj jos ni jedne gegane ni benkica nisu omanjale bez obriza sto ima vise od 2 mjeseca jel i kod vas tako bilo ?? Jest da kada smo dosle iz bolnice bilo joj je sve veliko a sad je onako taman al nije upelo uz nju nego ono duzina gega taman al joj malo siroko pa joj se nogica zaplete kako se gica i onda se ona ljuti hehe ... user posted image

Anuska i moja curica isto dize glavicu ko velika hehe od rodice mi mali imo 3 mjeseca a bio miran i ono sav da ne kazem mlitav a pravo napredan sa 3 mjeseca imao 7 kg , a moja curica nemas je sta vidit al ona ti ko prava to drzi glavicu pa oce da se odupre nogama i tako to .. Onda kad je stavim potrbuske ona vrti glavu sad  na jednu stranu pa sad na drugu i sve tako mjenja polozaje!!  Lopuza mamina!! user posted image

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Predstavljamo se
14.5.2009 18:56:13   
dana3
tako je i kod mene bilo,vazno je d adobija na kilazi.i moj sin slabije ide u visinu.ja sma ga dojila i dojim,flasicu isto davala jer mu od pocetka tako bilo lakse i sad isto flasau bar dv aputa na dan ,doji i jede cvrstu hranu.ti ako dijs nastavi ali mozes i flasicu a a ko je samo flasica isto ponudi cesce.moj se sin i dalje budi svako sat i po do dva i jede.cijelu noc doji a nekad pred jutro moram napraviti i u flasici jer izvuce iz sisa pa bude nervozan jer ne ide mlijeko u mlazu

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu andddy)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Predstavljamo se
14.5.2009 18:59:23   
dana3
nisam procitala ovo za drzanje glavice.to su se cudili i mojoj bebi.valjda su manje taske glave pa ih lakse drze,volio je i voli da spava na stomaku tako da je isto sa mjesec i po vec drzao glavu.imam snimak sto sma napravila kad sam ga ljuljala i glava mu na mom ramenu i prestala, kad se on izmace ,pogleda me pa zaljulja glavicu sam da nastavim.

kad sam to primijetila muz mi nije vjerovao kao on je  tako mali a kad je vidio valjali smo s eod smijeha.



_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Predstavljamo se
14.5.2009 19:03:30   
andddy
dano cime ga hranis sada kada ima 6 mjeseci jesi li uvela cvrstu hranu i dali ti se cini ako jesi uvela da sad bolje napreduje ili prije dok je bio samo na mlijeku bas me i to zanima jer mnogi govore joj ma napredovat ce ona tebi kad pocne jest ovo kad ono vidjet ces i tako to ... user posted image

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Predstavljamo se
14.5.2009 19:06:48   
dana3
pa iskreno da ti kazem vise je napredovao tj dobijao na kilazi kad je bio na mlijeku nego sad.  kazem ti zadnji mjesec 500-600 gr a znao je prije 900-1000.
dajem cvrstu hranu ali nekad prodje dan da samo doji i flasica i malo voca.kad hoce jede kad nece ne tjeram ga

< Poruku je uredio dana3 -- 14.5.2009 19:07:35 >


_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu andddy)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Predstavljamo se
14.5.2009 21:33:52   
mirnac
IZVORNA PORUKA: andddy

Moja mrvica napreduje pomalo se to primjecuje al jedino sto me muci jeste da joj jos ni jedne gegane ni benkica nisu omanjale bez obriza sto ima vise od 2 mjeseca jel i kod vas tako bilo ?? ....

Mozda si procitala, moja je Leila sa mjesec dana imala 2kg, a Ema 4kg, a jednojajcane bliznakinjeuser posted image . Sad sa 6 mjeseci razlika je manja od 1500gr. Leila je otprilike nekad sa 3 i po mjeseca pocela da je stize, a prva tri mjeseca stvarno je bilo tesko, ali sad joj odjednom sve okraca. Vjeruj mi, nekako odjednomuser posted image  Dedo ih zove Lela zmaj i Ema maza, da nije tako mozda bi i ona jos bolje napredovala, ali ja sam zadovoljna kad vidim kako je cvrsta i borbena.
m.

(odgovor članu andddy)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *