|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Emetovi rascjepi
6.8.2012 16:16:47   
ajnur
U 40 sedmici trudnoce sam i na pregledu su mi rekli da imam emetov rascijep?Ako ima neko da mi kaze nesto o ovom strasno sam se zabrinula user posted image

_____________________________

Blagost ne dotakne ni jednu stvar a da je ne ukrasi,a grubost ne dotakne ni jednu stvar a da je ne upropasti.Muhammed a.s

A 18.10.2010 mamin djecak
A10.08.2012 mamina cura
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Emetovi rascjepi
6.8.2012 16:50:55   
Skvo RR
Nadam se da neko nesto zna o tome...
Ja sam malo googlala, ali slabo ima na net-u. Ja koliko sam skontala, ostaje od prvog poroda, radi neusivanja.
Sta je tebi rekao doktor? Da li je on zabrinut?

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu ajnur)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Emetovi rascjepi
6.8.2012 19:01:49   
MicoTico
Na slično pitanje sam našla na netu odgovor:
"U porođaju grlić materice zna da pukne obostrano bočno, pogotovo kod brzog porođaja ili rađanja velike bebe.
Ukoliko se rascep ne uoči i ne sašije odmah nakon porođaja ostaje tzv. Emetov rascep.
Rascep se može zbrinuti i kasnije "osvežavanjem" ivica rascepa i ušivanjem što neki nazivaju "plastičnom operacijom" inače se ne ugrađuje nikakva plastika.
Uobičajno je da se ova operacija radi tek nakon planiranih porođaja!

Vama se ništa ne može dogoditi slobodno možete ostati trudni i izneti trudnoću do kraja!"

I to je, na žalost, sve što sam našla! Nadam se da sam bar malo pomogla.


_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Emetovi rascjepi
7.8.2012 12:55:58   
veeseelaa
svašta
i moja je beba bila krupna a porod brz
i šta sad s tim emetovim rascjepom? jel problem za drugi porod il šta?


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Emetovi rascjepi
7.8.2012 13:00:46   
animagical

IZVORNA PORUKA: MicoTico

Na slično pitanje sam našla na netu odgovor:
"U porođaju grlić materice zna da pukne obostrano bočno, pogotovo kod brzog porođaja ili rađanja velike bebe.
Ukoliko se rascep ne uoči i ne sašije odmah nakon porođaja ostaje tzv. Emetov rascep.
Rascep se može zbrinuti i kasnije "osvežavanjem" ivica rascepa i ušivanjem što neki nazivaju "plastičnom operacijom" inače se ne ugrađuje nikakva plastika.
Uobičajno je da se ova operacija radi tek nakon planiranih porođaja!

Vama se ništa ne može dogoditi slobodno možete ostati trudni i izneti trudnoću do kraja!"

I to je, na žalost, sve što sam našla! Nadam se da sam bar malo pomogla.




ah da se javim...ja ovo imam....dr mi nije nista rekao, u smislu da bi moglo smetati u buducim trudnocama, samo je komentarisao kako nije sasiveno i nije bilo sraslo tri mjeseca iza poroda... s obzirom da su sili vaginalnu stjenku nikako mi nije jasno kako su grlic preskocili,ali eto... jedino mi je rekao da bi mogao biti losiji papa test kod bilo kakvih ranica na grlicu, i pokazao je upalu,ali se i to rijesilo...

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Emetovi rascjepi
7.8.2012 13:31:41   
ajnur
I kod mene je bila krupna beba al mi nije jasno kako do sad niko mi nije rekao nije moguce da nije vidio.user posted image Rodica me natjerala da odem kod njenog prijatelja dr Gorana Stojkanovica i stvarno me covjek pregledao temeljno kad na nalazu pise u spekulima vidljivi emetovi rasjepi.Plus mi ctg nije bio ok,posteljica prezrela,beba odgovara 38 nedelja znaci stala u razvoju,pokazala mu zadnja 2 ctg iz vojne kaze nisu ok ni onii bili ....ne znam sta da mislim o onim iz vojne bolnice.user posted image user posted image user posted image user posted image Na zadnjem pregledu u vojnoj dr Beciragic koji nije se udostojio da digne glavu da me pogleda rekao ok je ovo kontrola za 5 dana.user posted image Idem na komisiju u cetvrtak inajvjerovatnije ce me i poroditi taj dan dal carski ili ce provocirati porod jer bebi vise nije dobro u pupiuser posted image user posted image user posted image Htio me ostaviti u bolnici ja ga zamolila da idem kuci jer mi nema ko starije dijete cuvati dok mama ne stigne. Strasno!!!

< Poruku je uredio ajnur -- 7.8.2012 13:36:10 >


_____________________________

Blagost ne dotakne ni jednu stvar a da je ne ukrasi,a grubost ne dotakne ni jednu stvar a da je ne upropasti.Muhammed a.s

A 18.10.2010 mamin djecak
A10.08.2012 mamina cura

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 6
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *