|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Prva beba
21.2.2013 14:28:36   
babyline
Drage moje,

ako ima negdje ova tema ili ne odgovara podforumu , molim da prebacite.

Zanima me nakon koliko ste se odlucile da pokusavate ostati u drugom stanju, ili ste odmah krenule u akciju :)
Da li ste prije pokusaja da ostanete trudni obavili preglede i kakve? Da li ste nesto pile prije, npr. folnu kiselinu isl?

Ja sam malo u nedoumici, imam 28.god.. u braku smo 6 mj. do sad smo se cuvali, zeleci uzivati u braku, medjutim sve cesce spominjemo i pricamo o tome, iako nisam sigurna da li sam jos spremna, psihicki i fizicki :) I nasi prijatelji vecinom vec imaju djecu ili iscekuju, pa me i zato malo povuce zelja, onda nisam vise bas ni mlada toliko pa razmisljam i o tome. Radovalo bi me da cujem vasa iskustva i vase savjete.

Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Prva beba
21.2.2013 14:33:52   
veeseelaa
ja sam se udala u 28 godini
i odmah smo poželjeli imati bebu
nakon 4,5 mjeseca bračnog staža ugledala sam + na testu
nisam pila folnu, tek nakon što mi je dr potvrdio trudnoću

ako ti i tm imate dobar odnos samo naprijed

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu babyline)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Prva beba
21.2.2013 14:35:56   
babyline
Da li si prije toga isla gin. i vadila nalaze krvi da vidis stanje zeljeza, papa test itd?

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Prva beba
21.2.2013 14:41:46   
tukica
Ja sam bila u braku godinu dana i tako smo se i dogovorili jer smo htjeli malo uzivati sami, kada sam se odlucila da zatrudnim, obavila sam redovne gin.preglede i prestala piti kontracepcijske pilule pola godine prije samog pokusavanja jer mi je moja dr.rekla da to moram uraditi da bi mi hormoni bili ok... i tako, kad smo se odlucili, to ljeto, odmah smo, hB,  ostali trudni user posted image

(odgovor članu babyline)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Prva beba
21.2.2013 14:41:57   
ljiljo
Ma to mozes (pregled)onako radi sebe da si mirna, samo se ne treba opterecavati. I jos nesto nikad neces biti 100% spremna. Najbolje je opustiti se i uzivati i sve sto dođe od Boga je i u pravo vrijeme. Nije na odmet zdrav biti, zdravo se hraniti cuvati se prehlade i sl. Ja pijem folnu kiselinu neke cajeve pijem i vitamicice i zdrava hrana i to je to.

_____________________________

20.01.2009 ispunile sve naše želje

02.11.2013 - 8 sedmica - vanmatericna

(odgovor članu babyline)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Prva beba
21.2.2013 15:21:23   
aneliii
zdravo svima, suprug i ja smo pokusvali osam mjeseci prije nego sam zatrudnila, nakon dva tri mjeseca iskreno bila sam se zabrinula pa sam obavila preglede rutinske, bilo je sve ok, a zatrudnila sam uz pomoc lh trakica za ovulaciju user posted image user posted image

(odgovor članu ljiljo)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Prva beba
21.2.2013 17:28:35   
minja_
Mi smo ostali trudni vec u prvom mjesecu "rada na bebi"user posted image nakon 6 mjeseci braka.

Mislim da je u trudnocu bolje uci s nekom jasnijom slikom o svom zdravlju, da niste anemicni , da ste urednog Papa nalaza I vaginalnih I cervikalnih briseva, nego se u trudnoci boriti s necim sto se moglo sanirati prije. Folna kiselina bi se trebala poceti piti 2 mjeseca prije trudnoce, da bi u tijelu postigla adekvatnu koncentraciju u 4. sedmici trudnoce, kada sprijecava eventualnu pojavu spine bifide kod bebe.

Postojali su neki krupni preduslovi za ulazak u brak, za moj pojam, na kraju I za roditeljstvo, ali mislim da malo ko moze reci da je bio 100% spreman. S druge strane, prati svoj unutrasnji glas I ne opterecuj se s time dokle ti je dosla generacija.

< Poruku je uredio minja_ -- 21.2.2013 17:32:39 >

(odgovor članu aneliii)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Prva beba
22.2.2013 23:37:35   
visnjica1
Ja sam bila nesto vise od godinu dana u braku, kada smo se odlucili za bebu nije nam od prve upalilo, ja sam uradile sve nalaze a takodje i moj muz, i kada sam se opustila ne mislila na bebu hop ja ugledah user posted image crtice, nisam ni ja bila sigurna u sebe kako cu ja sa bebom, ali kada sam je rodila ko da smo 100 godina skupa bile sve to samo po sebi dodje.
Nemas se sta brinuti ako osjecas da bih trebala imati bebicu onda i navali, jer to je najljepsi osjecaj koji postoji user posted image

_____________________________

Moje Sunce 25.11.2012

(odgovor članu minja_)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Prva beba
23.2.2013 6:59:05   
teacher75
ja sam se udala sa skoro 32 godine a mm je imao 34. zabavljali smo se samo 6 mjeseci prije toga pa nismo odmah htjeli bebu. nakon nekoliko mjeseci smo se "opustili" i beba je dosla nakon 2 mjesecauser posted image nismo radili nikakve nalaze, mada sam ja do tada uvijek redovno isla na sistematki ginekoloski 1 ili 2 puta sedmicno i sve je bilo ok. folnu sam pocela pit kad sam ostala user posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu visnjica1)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Prva beba
23.2.2013 7:13:03   
jasmin
Udala se u julu sa svojih 19 g i 8 mjeseci,odmah smo željeli djecu i rodila sam u maju s 20 g i 6 mjeseci.
U prvih mjesec dana braka sam išla na rutinski ginekološki pregled,ništa posebno. Folnu kiselinu sam počela piti s 5 tjedana trudnoće.


_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Prva beba
23.2.2013 9:57:28   
smajli80
Kod mene je bila malo specifična situacija.

Sticajem životnih okolnosti mm i ja smo počeli živjeti zajedno kad sam imala 23 god a prije toga smo se zabavljali 5 god.

Nakon 2 god zajedničkog života ostala sa u drugom stanju i izgubila user posted image ,i sledeće god opet istouser posted image

Malo sam odmorila i godinu dana poslije ostala trudna sa kćerkom.Kad je ona imala 3 god ozvaničili smo naš brakuser posted image .Nedugo potom ostajem trudna sa sinom i tu trudnoću jako teško iznesem-ali je najbitnije da sam je iznjelauser posted image .

Ako planiraš trudnoću što prije obavi preglede i ako postoji neki problem odmah ga rješavaj da se ne zavlačiš.

I samo polako i opušteno,negledaj kako drugi već sama planiraj svoj život-srećnouser posted image

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Prva beba
25.2.2013 8:22:13   
babyline
Hvala na podjeljenim iskustvima. Malo sam razmisljala ovi dana, i razgovarala sa MM pa smo odlucili da prvo obavim pretrage, pa da onda krenemo u akciju :) Osjecam nekako da bi nas to dodatno usrecilo i upotpunilo. Nije pitanje kako drugi organizuju svoj zivot, vec me povuce zelja kada vidim prijatelje i to me jos vise povuklo da razmisljam :) Nadam se da cemo imati srece da to bude brzo.

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Prva beba
25.2.2013 9:05:02   
malena27 RR
Babyline, dobrodosla na forum.
Zamolicu vas da ne idete OT. Tema nema karakter chata, stoga ostajemo pri naslavu.
Svi OT postovi ce biti obrisani.
Za svaku drugu temu koja vas interesuje, mozete koristiti trazilicu koja se nalazi u gornjem desnom uglu foruma.

LP, RR Tim user posted image


_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu babyline)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Prva beba
14.3.2013 14:39:49   
dandi84
Kad smo počeli pokusavati bili smo u braku već nepune dvije godine...Željela sam ja i ranije al mi se ugovor na neodređeno smiješio pa sam sačekala prvo to pa bebu...Ostala trudna nakon 3 mjeseca pokusavanja i nakon 3 imala spontani...Pauza 6 mjeseci i evo opet treći mjesec pokusavamo...Nisam pila nikakve tablete a sada pijem one iz DM MAMA od A-Z, pretstala sam pušiti, hranim se dosta zdravo, voće povrće i sl i nadamo se da će user posted image  doći uskoro....user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Život nam vraća ono što mi drugima dajemo....

15.07.2012. god -missed ab. (8 ned+4)

28.12.2013. god -ugledali smo user posted image

29.08. 2014. god. - rođen N, mamino žuto pile...

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Prva beba
14.3.2013 14:41:31   
malena27 RR
Sretno svim curama koje su donijele odluku da zatrudne!

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu dandi84)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Prva beba
15.3.2013 9:23:46   
babyline
Bila sam kod dr. i sve je ok, osim male upalice koju sam ocekivala, svaka od nas gotovo da je ima.

Poceli smo raditi na bebi, O mi je za nekih 7 dana, a M (ne) ocekujem 05.04. :) Pocet cu piti i macinu travu i vrkutu, nije na odmet, pa cemo vidjeti aBda.

I vama koje pokusavate da ostanete u drugom stanju zelim da sto prije ugledate user posted image

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Prva beba
15.3.2013 10:15:29   
Leptiri
Moj muz i ja smo od prvog dana braka odlucili se za bebu, medjutim vec sedam mjeseci nista user posted image
Prema preporuci ljekara od prvog dana unosim folnu kiselinu jednu tabletu dnevno, objasnjeno mi je da to ne utice na plodnost zene vec da ukoliko dodje do zaceca sluzi u svrhu kvalitetnijeg razvoja nervnog sistema bebe. Vec mjesec dana pijem cajeve vrkutu i macinu travu, obzirom da je ginekoloski sve uredno mislim da mi ne moze stetiti, vec samo ubrzati proces. Svim buducim mamam koje su se odlucile za prvu user posted image zelim da sto prije ugledaju svoje user posted image

(odgovor članu babyline)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Prva beba
15.3.2013 11:38:42   
Super Beba
Kod mene je slično kao i kod tukice - bili smo godinu dana u braku bez ikakvog pokušavanj...prestala sam sa kontracepcijom i hB odmah nakon toga sam ostala trudna...

_____________________________

Bolje živjeti 100 godina kao milioner, nego 7 dana u bijedi.

(odgovor članu Leptiri)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Prva beba
15.3.2013 14:40:15   
nikikiki
Pozdrav cure,ja sam nova ovdje ali sam vas danima pratila na forumima i odlucila i ja da se pridruzim.
Godinu dana sam u braku i radimo na user posted image ali nista,ginekoloski sve je ok.
user posted image mi je trebala doci juce ali nema je ,uradim test popdne i negativan i totalno razocarenje

(odgovor članu Super Beba)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Prva beba
15.3.2013 14:52:32   
dandi84
IZVORNA PORUKA: nikikiki

Pozdrav cure,ja sam nova ovdje ali sam vas danima pratila na forumima i odlucila i ja da se pridruzim.
Godinu dana sam u braku i radimo na user posted image ali nista,ginekoloski sve je ok.
user posted image mi je trebala doci juce ali nema je ,uradim test popdne i negativan i totalno razocarenje

nikikiki dobro nam došla...Ne sikiraj se nista, biće beba aBd...Drago mi je da si nam se pridružila, ovdje je sa ženicama lakše doći do cilja....user posted image

_____________________________

Život nam vraća ono što mi drugima dajemo....

15.07.2012. god -missed ab. (8 ned+4)

28.12.2013. god -ugledali smo user posted image

29.08. 2014. god. - rođen N, mamino žuto pile...

(odgovor članu nikikiki)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Prva beba
15.3.2013 15:37:55   
nikikiki
Hvala dandi84 aBd bit ce ali svaki mejsec se nada i onda na kraju padnu ande u vodu i hajd opet ispocetkauser posted image
Puno je lakse kad se ima sa nekim podjeliti i muke i radosti i cuti savjete...

(odgovor članu dandi84)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Prva beba
15.3.2013 18:07:17   
ljiljo
nikikiki ne brini mila, svi mi to prolazimo usponi i padovi ako hoces dodzi nam u cekaonicu u martu/forum razgovori o svemi i svacemu da se druzimo user posted image

_____________________________

20.01.2009 ispunile sve naše želje

02.11.2013 - 8 sedmica - vanmatericna

(odgovor članu nikikiki)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Prva beba
10.6.2023 22:09:37   
Miljevicka
E ovako.Ja i muz smo odma htjeli djete i tako smo vec prvi mjesec pokusavanja ostala u drugom stanju.Sada imamo curicu od 4 mjeseca, i nadamo se drugoj bebi ako Bog dragi da.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 23
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *