|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojite Co...
29.1.2015 20:17:04   
Visnja RR
Ekcem je najčešće oboljenje kože. Svake godine je sve veći broj oboljelih kod nas i u svijetu. Taj porast je posljedica sve većeg zagadjenja sredine i prisustva mnogih alergena u vazduhu i hrani, svakodnevne izloženosti hemijskim supstancama (sapuni, deterdženti, kozmetički preparati...) Takođe poznati okidači su stres i pad imuniteta. Prisutni genetski–nasljedni faktori povećavaju mogućnost pojave ekcema i ozbiljnost simptoma.

Ekcem–dermatitis je hronično oboljenje kože koje se odlikuje stalnim zapaljenjem sa karakterističnim simptomima: crvenilo, jak svrab, perutanje, ispucalost i suhoća kože.

Ekcem–dermatitis pogađa dječju populaciju (atopijski dermatitis) tako i odrasle (kontaktni, seborejični dermatitis)

Najčešće se liječi uz pomoć kortikosteroida, međutim postoji i prirodno rješenje.


Pomoć iz prirode CORTINAT krem 75ml(bez kortikosteroida)
Kompanija Pharmalife research, Italija, u saradnji sa INSTITUTOM EMPOLI, je proizvela prirodnu kremu bez kortikosteroida - Cortinat krem - brzo i efikasno otklanja simptome EKCEMA –Atopijskog dermatitisa kao što su crvenilo, svrab i suhoću kod ispucale i nadražene kože a ujedno njeguje i štiti kožu od ponovne pojave simptoma.

Za djecu od rođenja ( 0 mjeseci ) i za odrasle.
Procitajte vise!

Efikasnost CORTINAT krema se zasniva na udruženom djelovanju aktivnih principa iz 6 biljnih ekstrakata i ulja.: Liquorice (Glycyrhiza glabra ), Bacopa Monnieri, Oryza sativa bran oil, Onopordum acanthium, Bisabolol, Alantoin


user posted image



Pod sponzorstvom kompanije Vitamedic, distributera Pharmalife proizvoda, otvaramo temu gde ćemo razgovarati o ekcemu-dermatititsu, davati savjete i odgovarati na vaša pitanja (na pitanja odgovara dr. Mirjana Mišić). Pitanja treba da budu isključivo vezana za ekcem/dermatitis i upotrebu CortinaT krema.
3 najaktivnij korisnika koji u ovoj temi sa nama razmjene savjete i pitanja vezana za ekcem/dermatitis, će svakog mjeseca biti nagrađena sa po jednim CortinaT kremom koji vrlo djelotvorno rješava sve promjene na koži kako kod djece tako i kod odraslih. Dakle učešće u temi donosi poklon u vidu CortinaT krema. Dobitnici se ne mogu ponavljati tokom trajanja konkursa. U slučaju izjednačene aktivnosti na temi, CortinaT krem osvaja korisnik koji je prvi ostavio komentar. Poklone šalje sponzor o svom trošku, na adresu dobitnika.


< Poruku je uredio Visnja RR -- 7.2.2015 10:58:08 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
29.1.2015 21:12:57   
elmaL
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
29.1.2015 21:16:48   
MicoTico
user posted image za ideju, a i za nagradeuser posted image

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
29.1.2015 21:18:18   
MicoTico
Ja , nekad mi se čini, cijeli život vodim borbu sa dermatitisom/ekcemima.
Kulminacija je bila iza prvog poroda.
jedine kreme koje su mi imale učinak su kortikosteroidne.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
29.1.2015 21:22:44   
elmaL
Mom djecaku se negdje u februaru prosle godine pojavio osip ispod koljena jedne noge, potom se prosirio i na drugu nogu, a u roku mjesec dana pojavio se i na pregibima ruke. Pedijatrica nam je rekla da se radi o atpijskom dermatitisu, da povedemo racuna o higijeni u smislu pranja njegovog vesa odvojeno uz dodatno ispiranje, koristenje neagresivnih kupki i sl.
Djecak inace ima jako suhu kozu. Njegov osip bi se nekad skoro potpuno povukao, da bi opet buknuo i tako n er ka 3 mjeseca odprilike. Od tada mu se nije vise vracaouser posted image
Da li je moguce da dr nije dala pravu dijagnozu mozda? Cudno mi je jer je nestalo skoro samo od sebe.



_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
29.1.2015 22:33:06   
Lady26
Odlicna tema user posted image
Borim se godinama sa dermatitisom i nista ne pomaze osim kreme sa kortikosteroidima...

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
29.1.2015 23:27:21   
minie
Super tema, i moj R je kao beba imao problema sa kozom, dr rekli da je atopijski dermatitis. Evo hB vec duze vrijeme nema nikakvih simptoma. Eh, ponekad mu zna biti koza suha na lijevom listu, ali nema osipa.

_____________________________

Mamino sunce, maza, zivot i sreca...
R 17.10.2011.

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
29.1.2015 23:30:17   
minie

IZVORNA PORUKA: elmaL RR

Mom djecaku se negdje u februaru prosle godine pojavio osip ispod koljena jedne noge, potom se prosirio i na drugu nogu, a u roku mjesec dana pojavio se i na pregibima ruke. Pedijatrica nam je rekla da se radi o atpijskom dermatitisu, da povedemo racuna o higijeni u smislu pranja njegovog vesa odvojeno uz dodatno ispiranje, koristenje neagresivnih kupki i sl.
Djecak inace ima jako suhu kozu. Njegov osip bi se nekad skoro potpuno povukao, da bi opet buknuo i tako n er ka 3 mjeseca odprilike. Od tada mu se nije vise vracaouser posted image
Da li je moguce da dr nije dala pravu dijagnozu mozda? Cudno mi je jer je nestalo skoro samo od sebe.




ElmaL a da mu taj osip nije bio reakcija na neku hranu. Moj R dok je bio alergican na mlijeko imao je i osip, otkako je alergija prosla nista nema (vec 2 god), a najmanje 5 razlicitih doktora reklo da je atopijski dermatitis bio u pitanju.


_____________________________

Mamino sunce, maza, zivot i sreca...
R 17.10.2011.

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
30.1.2015 0:12:14   
hatepsut
mi smo se s kod starijeg borili s atopijskim dermstitsom,medjutim od nekog da kazem "pred puberteta" se borimo s seboreicinim dermatitsom.nas dermstolog nam objasnila da djeca koju su imala atopijski dermatits sklona su kasnije da obole od seboreicnog.a mama,eh mama se bori s necim jos gorim(ali ovdje pise da se pominje samo dermatitis).

< Poruku je uredio hatepsut -- 30.1.2015 0:14:14 >


_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu minie)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
30.1.2015 9:24:46   
sara123

IZVORNA PORUKA: elmaL RR

Mom djecaku se negdje u februaru prosle godine pojavio osip ispod koljena jedne noge, potom se prosirio i na drugu nogu, a u roku mjesec dana pojavio se i na pregibima ruke. Pedijatrica nam je rekla da se radi o atpijskom dermatitisu, da povedemo racuna o higijeni u smislu pranja njegovog vesa odvojeno uz dodatno ispiranje, koristenje neagresivnih kupki i sl.
Djecak inace ima jako suhu kozu. Njegov osip bi se nekad skoro potpuno povukao, da bi opet buknuo i tako n er ka 3 mjeseca odprilike. Od tada mu se nije vise vracaouser posted image
Da li je moguce da dr nije dala pravu dijagnozu mozda? Cudno mi je jer je nestalo skoro samo od sebe.



ISto se pitam.
Naime,mojoj curi se pojavilo crvenilo po obrazima, najvise po bradi. Jedna pedijatrica je rekla da je to uzrokovano pojacanim lucenjem pljuvacke usljed nicanja zubica. Donekle me taj odgovor zadovoljio,a kako se crvenilo pojavljivalo pa nestajalo(samo na licu),odvedemo je jucer dermatologu koja je konstatovala pocetak AD.
Dobili smo terapiju pa na kontrolu za sedam dana. Ja se iskreno nadam da je pogrijesila u dijagnozi user posted image
Citam kao luda o AD i hvala Bogu, ovo kod moje bebe ne izgleda strano kakvih slucajeva ima, jest da je na licu, pa nekako nije lijepo vidjeti.
Sretno svim malisanima u borb i protiv ADuser posted image

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
30.1.2015 9:37:55   
Mamica24
Ne znam odakle da pocnem.. Moja curica vodi bitku sa ekcemom od rodjenja...
Nema sta nismo probali... Od dijetalne hrane preko krema steroidnih biljnih ...
Znala sam u apoteci ostaviti kamaru para jer sam se uvijek nadala da je to to.. Al se ekcem.opet vracao... I sad ga ima po ruci linevoj.
Jako je svrbi... Zadnja terapija bila nam je Diprogenta al ubrzo se vratio..
Jedino me tjesi to sto joj se povuklo sa lica... Ima jos malo na bradi i nadam se da se nece siriti..
Ne moram ja osvojiti ovu kremu
Ali ako je dobra kao sro kazete rado bih je kupila
Samo recite gdje je ima kupiti!???

_____________________________

Živi dobar i častan život, tako da kad ostariš i pogledaš unazad moći ćeš da uživaš po drugi put. (L. i B. - naše neprocjenjivo blago)

(odgovor članu sara123)
Neposredna veza do poruke: 11
   [Obrisana poruka]
30.1.2015 9:56:25   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Mamica24)
  Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
30.1.2015 10:02:16   
EEDITH
moja sada ima samo oko zglobova ruku (sa gornje strane ) i na unutrašnjosti lakta ,koristimo puno nekih losiona i kada je baš puno onda pomiješam malo kortiko.kreme sa običnom user posted image

oblačim joj još i neki veš sa srebrnim nitima

_____________________________

U životu ti je najvažnije biti živ,sve ostalo je lahko .........

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
30.1.2015 10:09:07   
sara123
Fakat,gdje se moze nabaviti?

(odgovor članu EEDITH)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
30.1.2015 10:22:24   
sara123
http://ukctuzla.ba/ukctuzla/using-joomla/extensions/components/content-component/article-categories/3088-atopijski-dermatitis-ekcem

(odgovor članu sara123)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
30.1.2015 11:06:56   
MicoTico
Moja djeca hB nemaju tih problema, niakd ni nisu, po tome srećom nisu na mene.
Ja imam problem s pregibima.
Iza koljena, na pregibima ruke, pazusi, iza vrata na liniji sa kosom mi je nadrmatičnije.
I ja nemam uopšteno suvu kužo, nego baš zahvalnu, normalnu, ali imam th nekoliko kritičnih mjestakoja teško reguliše.


_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu sara123)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
30.1.2015 11:24:06   
irenaSA
S od 5 mjeseca ima atopijski dermatitis u nekom blažem obliku...za koji su rekli da će se povući do 5,6 godine života...
U početku bio je vidljiv na rukama, nogama i obrazima. Sada se zadržao na obrazima...
Do sada smo probali Mustelu, Adermu i većinu biljnih preprarata..bez nekog većeg uspjeha...
Zadržali smo se na Adermi jer u slučaju da se okupa ili namaže nekom drugom baby markom sve se pogoršava...
Ovo nismo probali..no voljeli bi...jer sada imamo i novog člana porodice user posted image ...pa bi mogli popolovitiuser posted image

_____________________________

Sarah, mamina i tatina princeza stigla je na ovaj svijet 16.02.2010. godine
Dani, mamin i tatin princ stigao je na ovaj svijet 19.09.2014 .godine
Iza tuge vedrije je nebo...iza tuge čistija je duša...

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
30.1.2015 11:29:13   
MicoTico
Eh da, ja sam išla i na test intolerancije na hranu i utvrđena mi je izuzetno jaka reakcija na kravlje mlijeko i sve proizvode koji sadrže isto. pa sam ja na nekoliko mjeseci skroz izbacila isto i stanje mi se još više pogoršalo.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu irenaSA)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
30.1.2015 11:53:35   
sara123
MicoTico
Cime tretiras kozu?
Je li ti inace suha?

Koje sastojke u kremama bi trebalo izbjegavati-pitanje za one iskusne?
Neke kreme ocito samo pogirsavaju situaciju-ovo za odrasle pricam,bebu svakako i ne mazem svim i svacim

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
30.1.2015 11:59:04   
sara123
Jao sorry citam s mob.i ne vidjeh da si ti to pisala.gore :))

(odgovor članu sara123)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
30.1.2015 14:41:06   
irenaSA
Ako sam dobro shvatila iz uvoda na neka naša pitanja će odgovarati i dr.
Mene zanima da li je mojoj curici možda postavljena pogrešna dijagnoza AD ili je moguće da to oboljenje ima različite ekspresije pa je kod nas srećom neki blaži oblik?
Da li će uistini se AD povući nekada u njenoj starijoj životnoj dobi?
Da li prebolovani AD može imati neke posljedice tipa preosjetljivosti i intolerancije kože na dekorativnu kozmetiku...curica je pa me zanimauser posted image
I mi smo radili alergotest kada je imala osam mjeseci i da li ga je sada potrebno ponoviti i kakva je uopće korelacija alergena i AD-a?

< Poruku je uredio irenaSA -- 30.1.2015 14:42:51 >


_____________________________

Sarah, mamina i tatina princeza stigla je na ovaj svijet 16.02.2010. godine
Dani, mamin i tatin princ stigao je na ovaj svijet 19.09.2014 .godine
Iza tuge vedrije je nebo...iza tuge čistija je duša...

(odgovor članu sara123)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
30.1.2015 14:45:50   
irenaSA

IZVORNA PORUKA: MicoTico

Eh da, ja sam išla i na test intolerancije na hranu i utvrđena mi je izuzetno jaka reakcija na kravlje mlijeko i sve proizvode koji sadrže isto. pa sam ja na nekoliko mjeseci skroz izbacila isto i stanje mi se još više pogoršalo.


Da li je to isti test kao i alergotest...jer se posmatra i intolerancija na kikiriki, med, jagode kao i na alergene koji nisu hrana...user posted image

_____________________________

Sarah, mamina i tatina princeza stigla je na ovaj svijet 16.02.2010. godine
Dani, mamin i tatin princ stigao je na ovaj svijet 19.09.2014 .godine
Iza tuge vedrije je nebo...iza tuge čistija je duša...

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
30.1.2015 17:19:17   
koka i po
crvenilo, svrab i suhoću



za lice koristila Kuterid kremu u kombinaciji sa Canestenom.
najcesce se javlja zimi.....i momacki svrbiuser posted image

za kosu koristila Oronazol sampon....

generalno gledajuci oboje je na bazi kortikosteroida....al Boze moj sta je tu je

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
30.1.2015 19:06:32   
Galicia

IZVORNA PORUKA: irenaSA

Ako sam dobro shvatila iz uvoda na neka naša pitanja će odgovarati i dr.
Mene zanima da li je mojoj curici možda postavljena pogrešna dijagnoza AD ili je moguće da to oboljenje ima različite ekspresije pa je kod nas srećom neki blaži oblik?
Da li će uistini se AD povući nekada u njenoj starijoj životnoj dobi?
Da li prebolovani AD može imati neke posljedice tipa preosjetljivosti i intolerancije kože na dekorativnu kozmetiku...curica je pa me zanimauser posted image
I mi smo radili alergotest kada je imala osam mjeseci i da li ga je sada potrebno ponoviti i kakva je uopće korelacija alergena i AD-a?



Mogu li ja nesto reci. user posted image
Malac od brata od rodjenja mu je utvrdjen ekzem, muke su samo takve bile, otvorene rane na tijelu. Jadnicak se stalno ceskao. Elem, uradise alergo test i ispostavilo se da je alergican kao Mica na protein u mlijeku. Znaci nije smjeo nista na mlijecnoj bazi. Stanje se s vremenom pogorsavalo, kreme i kremice se koristile bezuspijesno. Osim jedne koja je pomogla na kraju, da ne reklamiram ovdje, koga interesuje javicu u pp. Elem, prema dr dogovoru sa roditeljima, polako su mu uvodili mlijecne proizvode i sad je stanje skroz bolje, znaci smije sve jesti. Inace puni 6 u aprilu i samo ponekad ima suhu kozu, a ni naznake vise na ekcem. Sto ne znaci da mu se nece vratiti tokom zivota u istoj mjeri.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu irenaSA)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
30.1.2015 19:27:05   
Galicia
CortinaT je takodje dobra krema.
Ko god osvoji, cestitam. user posted image

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *