|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Registracija dva imena u rodnom listu
8.7.2013 15:44:09   
Rio_de_Janeiro
Pitanje za sve mame koje imaju bebice/djecu sa dva imena kako im je riješeno to pitanje u opštini? Sa crticom, bez, jesu li pravili probleme? Dovoljno je što imamo problema sa JMBG, nadam se da nema prepreka oko upisa dva imena. user posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Registracija dva imena u rodnom listu
8.7.2013 17:07:44   
Romali
Nema tu problema ili prepreke. Oni upisuju kako im ti kazes, naglasi da hoces sa ili bez crtice. Fino im spelujteuser posted image

Moj djecak nema crticu izmedju imena i to je to. U svim dokumentima mu je isto, samo ponekad tete u vrticu prelete kad mu oznacavaju remek djelauser posted image user posted image


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Rio_de_Janeiro)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Registracija dva imena u rodnom listu
8.7.2013 17:16:39   
Rio_de_Janeiro

IZVORNA PORUKA: Romali

Nema tu problema ili prepreke. Oni upisuju kako im ti kazes, naglasi da hoces sa ili bez crtice. Fino im spelujteuser posted image

Moj djecak nema crticu izmedju imena i to je to. U svim dokumentima mu je isto, samo ponekad tete u vrticu prelete kad mu oznacavaju remek djelauser posted image user posted image


Hvala Romali.
Moja rodica koja je rodila 2001. godine ima curicu (sad već curetinu) sa dva imena i natjerali su je da joj stavi crticu između dva. Drago mi je da se to promijenilo :) Hvala na odgovoru. user posted image

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Registracija dva imena u rodnom listu
8.7.2013 17:20:54   
Romali
Cuj 'natjerali' ? Pa moj djecak je rodjen 2008. god. i tako je kod nas oduvijek (koliko znam ).
Mada, moze zavisiti i od mjesta boravka...Ma sve je moguce u ovoj zemlji, svako kroji svoja pravila.
Sta njih briga kako mi se dijete zove??

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Rio_de_Janeiro)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Registracija dva imena u rodnom listu
8.7.2013 17:39:41   
Rio_de_Janeiro

IZVORNA PORUKA: Romali

Cuj 'natjerali' ? Pa moj djecak je rodjen 2008. god. i tako je kod nas oduvijek (koliko znam ).
Mada, moze zavisiti i od mjesta boravka...Ma sve je moguce u ovoj zemlji, svako kroji svoja pravila.
Sta njih briga kako mi se dijete zove??

Crtica je pod izgovorom da kod nas nije norma da djeca imaju 2 imena (nešto oko identifikacije) i da crtica služi da se dva imena spoje u jedno i ispoštuje ta norma. Ona i dan danas ima crticu u imenu.

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Registracija dva imena u rodnom listu
8.7.2013 17:44:28   
prskalica
moja sestra ima dva sina,obojica imaju dva imena bez problemauser posted image

(odgovor članu Rio_de_Janeiro)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Registracija dva imena u rodnom listu
8.7.2013 17:47:27   
Rio_de_Janeiro

IZVORNA PORUKA: prskalica

moja sestra ima dva sina,obojica imaju dva imena bez problemauser posted image

Super vijest. Hvala :)

(odgovor članu prskalica)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Registracija dva imena u rodnom listu
8.7.2013 21:06:03   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: Rio_de_Janeiro


IZVORNA PORUKA: Romali

Nema tu problema ili prepreke. Oni upisuju kako im ti kazes, naglasi da hoces sa ili bez crtice. Fino im spelujteuser posted image

Moj djecak nema crticu izmedju imena i to je to. U svim dokumentima mu je isto, samo ponekad tete u vrticu prelete kad mu oznacavaju remek djelauser posted image user posted image


Hvala Romali.
Moja rodica koja je rodila 2001. godine ima curicu (sad već curetinu) sa dva imena i natjerali su je da joj stavi crticu između dva. Drago mi je da se to promijenilo :) Hvala na odgovoru. user posted image


Ma ne mogu te natjerati. I kad svom prezimu dodas muzevo lijepo te pitaju: da li ce prvo ici tvoje pa njegovo, ili njegovo pa tvoje, te da li ces staviti crticu izmedju ta dva ili ne. Licno, nije mi jasno cemu dva imena kad dijete uvijek zovemo jednim imenom.

(odgovor članu Rio_de_Janeiro)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Registracija dva imena u rodnom listu
8.7.2013 21:39:40   
Rio_de_Janeiro

IZVORNA PORUKA: hanabanana


IZVORNA PORUKA: Rio_de_Janeiro


IZVORNA PORUKA: Romali

Nema tu problema ili prepreke. Oni upisuju kako im ti kazes, naglasi da hoces sa ili bez crtice. Fino im spelujteuser posted image

Moj djecak nema crticu izmedju imena i to je to. U svim dokumentima mu je isto, samo ponekad tete u vrticu prelete kad mu oznacavaju remek djelauser posted image user posted image


Hvala Romali.
Moja rodica koja je rodila 2001. godine ima curicu (sad već curetinu) sa dva imena i natjerali su je da joj stavi crticu između dva. Drago mi je da se to promijenilo :) Hvala na odgovoru. user posted image


Ma ne mogu te natjerati. I kad svom prezimu dodas muzevo lijepo te pitaju: da li ce prvo ici tvoje pa njegovo, ili njegovo pa tvoje, te da li ces staviti crticu izmedju ta dva ili ne. Licno, nije mi jasno cemu dva imena kad dijete uvijek zovemo jednim imenom.



Malenu zovu sa oba imena, jer su kratka i u kombinaciji skupa lijepo zvuče. A svako ima izbor, jedan, dva, tri imena... lična stvar.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Registracija dva imena u rodnom listu
8.7.2013 22:02:47   
hanabanana
Ma naravno, i ja sam isto htjela ali sam odustala radi komoditeta.

(odgovor članu Rio_de_Janeiro)
Neposredna veza do poruke: 10
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *