|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Ishrana beba od 18 do 24 m...
29.1.2009 23:15:52   
Visnja RR
Drage forumasice potrebno je pridrzavati se iskljucivo  starosti beba od 18 do 24 m..
Dakle unosicemo  iskustva o jelovniku beba koji se odnosi samo na ovu dob…
Molim da se  pridrzavate tog pravila… 
Naravno forumasice koje imaju starije bebe \ djecu mogu podijeliti svoja iskustva I reci da li su njihvoa djeca to jela tada…

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
3.4.2009 2:36:43   
stella
Eh evo da se ovdje javimouser posted image
Moja curica sto se tice hrane mogla bi komotno u onu prvu grupicuuser posted image

Danasnji meni.
Dorucak: nestle riza i kukuruz,1banana,kompot od borovnica,1mali monte(banana izmixana i sve pomijesano)
Rucak: gotova hipp kasica od teletine i povrca
Uzina:poneki zalogajic sirnice, cokoladna bananica
Vecera :ako se tako moze nazvati,veceras pojela samo pola pudinga od vanilije

Mislim da joj opet niknu zubici pa slabije puno jede,malo cesce doji a bili smo dosli do 2-3 dojenja dnevno.

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
3.4.2009 17:15:54   
Visnja RR
konacno med medeni dodje u trecu grupu.... cetitike user posted image
i da papa bolje i ne sekira mamicu user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
5.8.2009 23:32:04   
Amrino
Evo i nas ovdje user posted image user posted image user posted image .

_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
25.8.2009 21:24:09   
stella
Hehe sad cemo za mj dana prerasti i ovu grupu,sta cemo daljeuser posted image
Mada jos uvijek pretezno jede mixanu hranu,i zna da zeza ali jede puno boljeuser posted image

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
28.10.2009 14:34:31   
mišur
Evo da se i mi zvanično prijavimo ovdje, mada smo još aktivni na temi o prethodnom uzrastu...

Sačekaćemo da nam se još bebara pridruži, pa ćemo se i ovdje aktiviratiuser posted image user posted image

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
28.10.2009 14:36:34   
Suzana
IZVORNA PORUKA: mišur

Evo da se i mi zvanično prijavimo ovdje, mada smo još aktivni na temi o prethodnom uzrastu...

Sačekaćemo da nam se još bebara pridruži, pa ćemo se i ovdje aktiviratiuser posted image user posted image



Vraćaj se na 12-18 mjeseci. user posted image Nećemo je vala ni mi za mjesec dana napuštati kada aBd punimo 18 mjeseci, jer nema razlike u ishrani. user posted image


_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
28.10.2009 14:45:54   
mišur
Hahahhahauser posted image
Ne daš mi da mrdnem ovamouser posted image user posted image user posted image
Neću ja još od vas, nego sam se samo prijavila, onako zvanično, user posted image a nastavljam tamo sa vama, dok mi se ovdje još neko ne pridruži....

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
28.10.2009 15:41:29   
Nedi
Naš današnji meni

06:00 - mlijeko 200 ml
doručak - jaje sa malo mlijeka i malo pavlake
sokić - domaći od grožđa
užina - banana
voda po želji
ručak - čorbica: 1 krompir+pileći batak(mali i bez kožice)+mrkva+malo luka bijelog i crvenog i nekoliko mahuna
večera - vjerovatno ću napraviti puding od jagode



_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
2.11.2009 15:14:31   
Nedi
Izgleda da bebe od 18-24 mjeseca ne ručke...

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
5.11.2009 1:37:37   
Visnja RR
evo i nas u ovoj grupi user posted image
jutros u 8:30 h (ne znam sta joj bi da spava tako dugo) 210 ml AD
oko 10 domaci sokic
u 12 supica (pileca sa malo povrca i tarhanom) malo crnog hljeba i par kasika jogurta a onda domaca vocna kasica...nama je to dorucak jer ona nece da jede ranije ...pa ovo dodje i kao rani rucak user posted image
zaspala je u 1 i preskocila pola flasice koja obicno bude u 14...
probudila se u 16 (opet mi se djete uspavalo) i papala musaku u koju sam stavila dvije kasike jogurta... jela je gledajuci Nodija user posted image ...
u 19 cokolesnik

caja u nemam pojma kojoj kolicini... najblaza verzija hipp caja (komorac, kamilica, anis).. kod nas uzina nema ... nece ih...ponekad gricne 2-3 grisinija... voce ni u ludilu user posted image

nakon kupanja u 21 flasica AD 210 ml

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
5.11.2009 9:22:29   
Nedi
Višnja baš mi je drago da si se javila, bas nešto hoću da pitam. Nedi jede sve, ama baš sve, za ručak ali KUHANO. Komadić pečenog mesa ili krompirić NEMA ŠANSE. Salama - jok samo jednom malo probao. Kako vi stojite sa pečenim ručkom? Bar da hoće "čopnut" od našeg ručka koji zalogaj

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
5.11.2009 12:13:08   
mišur
Evo i nas malouser posted image

Luka je juče ručkao
kajgana sa kajmakom i jogurtom
banana i pola jabuke sa medom
domaći sokič
krompir i mrkvica sa piletinom
jedna jabuka i pola  voćnog Dukatina
kifla i domaći džem i mlijeko na slamčicu

Danas:
griz sa pavlakom i jogurtom
banana i kruška sa voćnim jogurtom
pileća supica sa brokulama, prosom i mrkvom
za ostalo ćemo vidjeti...

Nedi, moj mali probirljivac slabo hoće da jede hranu na koju nije navikao...
Kad to kažem mislim da nema šanse da bi probao nešto iz mog tanjira, a da ne zna šta je to...Znam puno djece koja će to uraditi iz čiste radoznalosti, što je djeci i svojstveno, ali on neće...
Jede sa nama kuvani ručak, ali neće ni okusiti neku šniclu ili musaku ili pitu...Pokušavala sam i jednostavno samo napravi gadljivu facu i pljune...
Ja više i neću da ga tjeram, valjda će i to doći na svoje jednog dana...
Bitno je da sada koliko toliko dobro jede ovo ostalo...

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
5.11.2009 12:58:59   
Nedi
Buđenje - mlijeko 200 ml
Doručak - sirni namaz i sokic (grožđe + limun)
Užina - mamin voćni miks - jabuka, mandarina, borovnice, kruška + žitarice +
                                        domaći   pekmez od šipka (1 kašikica), pola Nediju za
                                        užinu pola mami za doručak na poslu)
Ručak - pileća jetrica(naravno kuhana) + standardni dodatci mrkva, luk bijeli i crveni, paradajz za kuhanje i špinat
Večera - hmm kifla, ali mi jedemo samo suhu kiflu i zalijemo čajem ili sokom
U toku dana: voda, sok domaći i HIPP voćni čaj

Mi smo najstariji na ovoj temi user posted image
Puse Asji i Luki


_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
5.11.2009 16:26:46   
Visnja RR
moja smizla nece nikakvo peceno meso

jutros 18m ml AD
oko 10 sokic domaci
u 12 pita (polasir pola tikva - baka pravila) s jogurtom

u 14 h 80 ml AD

u 16 bio pokusaj supice la joj danas nije odgovarala...pa smo se odlcuili sa pitu kormpirusu sa 2 dc jogurta (jogurt rjesenje za sve)

u medjuvremenu caj... i jedan grisini

pokusacu je kasnije natjerati da pojede domacu vocnu kasicu...
ja ne znam kako ovo moje djete natjerati da jede voce ... al kad razmislim ni ja ga ne jedem user posted image ne pada iver daleko od klade user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
6.11.2009 10:33:04   
Amrino
Eh evo i nas konacno...Nesto mi bilo dosadno pisati onako kad nema nikoga...A vidim sad ste se i vi malo "razbudile" user posted image .

Evo sta smo mi juce ruckili...

- dojenje (cim se probudi)
- cijelu bananu, malo pistacija, mlijeka (ovaj dio odradi MM a ja jos uvijek spavam user posted image )
- dojenje (na frku- dok ja spavam)
- dorucak (kad ja ustanem): jaje na oko i solja kozijeg mlijeka
- dojenje
- uzina: stapici, smoki, kinder jaje, komad jabuke
- dojenje
- rucak: gusca supa od kosti sa tjesteninom i povrcem i hljebom (pun tanjir)
- dojenje
- uzina: pola nara, malo "ribica"
- vecera: makaroni sa puterom, maslinovim i pavlakom

...i puuuno vode.




_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
6.11.2009 11:04:11   
Nedi
Buđenje - mlijeko 200 ml
Doručak - domaći sirko (2 vrste sira + pavlaka) i integralni hljeb
Užina - po želji iz zdjelice: grožđice, suhe smokve, svježa jabuka,madainauser posted image (mandarina) i obavezno presvlačenje poslije samostalnog grickanja madaine
Ručak - čorbica: komadić teletine+mrkva+oba luka+krompir+mahune, sasvim malo hljeba
i mi stavljamo malo maslinovog ulja skoro u svu hranu
Večera - pošto ćemo biti vani kifla, jogurt
U toku dana konbinacija: voda, HIPP čaj i domaći sok od grožđa sa dodatkom limuna  

Višnja - pokušaj staviti voće u zdjelicu, više vrsta da onako baš primaljivo izgleda i NE DAJ joj. Neka vidi iz daleka i da proradi ono dječije "baš hoću ono što mi se ne da", kod nas ponekad upali

Amrino - mi imamo više propalih pokušaja davanja kozijeg mlijeka, a ne pije kraš, čokoladno i sl.  pa da mu "podvalimo", kako ti Hamzi daješ? 






_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
6.11.2009 11:10:04   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: Amrino RR

- cijelu bananu, malo pistacija, mlijeka (ovaj dio odradi MM a ja jos uvijek spavam [



Amrino, nije te strah davati Hamzi pistacije? On će u decembru imati dvije godine, ako sam dobro upratila?!
Mene je rodica prije par mjesec tako naribala kada je vidjela da Hana jede kikiriki da se ja još uvijek oporavljam. Rekla mi je da barem dva puta mjesečno na hirurškom stolu imaju dijete kojem iz pluća vade bobe kikirikija, pistacija ili oraha.
Još mi je pride opisala način na koji to rade, i da se utvrdi u čemu je stvar tek nakon određenog vremena, ja sam se uglavnom stresla od šoka.
Ja sam kontala da je Hana već velika da može orašaste plodove jesti ( pet i pol godina ) a žena me izriba ko niko u životu.

Evo malo više o tome ima i u ovom članku
http://www.paedcro.com/clanak.asp?id=270

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
6.11.2009 11:41:07   
Amrino
Nedi- ovaj moj stvarno oduvjek voli mlijeko u svakom obliku i oko toga nikada nismo imali problema. Kozije mu dajem ono malo na slamcicu (nazalost nemam domace...a i izbjegavam sve nepreradjeno zbog bruceloze)..Vindija...valjda. Pije li jogurt? Ovaj je prvo prihvatio jogurt a onda je mijesao jogurt i slatko...pa sad pije sve user posted image .

hanabanana- da budem iskrena- mene toga stvarno nikada nije bilo strah. Pisala sam vise puta o tome- kako ja njemu nisam nikada pasirala hranu. Davala sam mu komade cak i kada nije imao nijednog zuba. Bilo me strah alergija...ali gusenja nije nikada. Ne znam zasto user posted image . Ovaj jede pistacija odavno...a kikiriki jos nije probao...Ne znam...pistacije mi djeluju nekako bolje...a nisu ni slane isl. Takodje jede sve moguce "bobe" (grozdje, sipak, kospice, suncokret...) a najdraze voce su mu jabuke (koju mnogi izbjegavaju zbog gusenja) cak ih jdede i u polusnu jer to je jedino sto trazi navece kada se probudi od kada smo izbacili nocne podoje.
Ne znam stvarno...mozda se "igram s vatrom" ali do sada nismo imali epizoda gusenja i sl (aBd i necemo) a pistacije tako voli da ne znam kako bi mu ih ukinula...i drobi i h bolje od mene user posted image .
Da do gusenja, ne daj boze, moze doci znam...ali isto tako i kod odraslih. Ja sam se recimo najvise puta u zivotu zagrcnula i pocela gusiti od vode user posted image . P sta kaze rodica, kada se smiju poceti davati?

Zene- dajete li vi orasaste plodove?

< Poruku je uredio Amrino RR -- 6.11.2009 11:42:33 >


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
6.11.2009 11:47:32   
Amrino
Upravo sam procitala tekst sa linka koji si postavila...Uzas...Dodje mi da mu nikad vise ne dam nista da jede...user posted image . Jadan onaj mali...i do dijete jelo smoki...


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
6.11.2009 11:53:50   
juni
Uh... i ja sam procitala, i zaista se covjek prepane kad vidi do cega sve moze doci. Emil je jos mali da bih mu davala kostunjavo voce. Pitam se da li je onda opasan sipak jer su bobice male pa ih moze lako udahnuti. Doduse, on svaku prvo iscjedi zubicima user posted image

_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
6.11.2009 11:55:18   
hanabanana
Kažem ti da je mene tako naribala, da ja sebi još uvijek dolazim. user posted image
A mojoj Hani je pet i pol godina.
Ja sam kontala da mi govori da joj ne dajem zbog alergije na kikiriki, i kažem joj: nije hana alergična. Tek tad mi je rekla zašto mi govori.

Ja da budem iskrena nisam joj davala da jede orašaste plodove u dobi u kojoj je tvoj Hamza, ali evo moja mladja jede groždje od godinu dana bez problema, samo ljupe izbacuje, to Hana nije htjela ni u ludilu.

Uglavnom, ja sam kontala da je Hana dovoljno velika da može jesti bademe, kikiriki, pistacije.....a ona me tako prepala, da me sada fakat strah da joj dam.
Najgore je što dijete to može imati danima u plucima a da se ne otkrije sta je.
Puj puj...ne daj Boze nikome.

Ona kaže da ne bi trebalo davati do 10 godine, a meni to nešto dugo. Mada s druge strane, dijete od 10 godina uglavnom ima većinu stalnih zuba, mliječne izgube.


(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
6.11.2009 11:56:47   
Nedi
Znači orašasti plodovi do polaska u školu samo ponekad uz nadzor...

Evo nešto kontam kikiriki i pistacije je probao nekoliko puta od mm-a kad gleda utakmicu, a nije ih jeo sam - mislim sam svojom rukicom, ne sam u prostoriji. A orahe u nekoj hrani onako mljevene ili isitnjene, uglavnom u nekim domaćim specijalitetima koje mama miksa preko vikenda.
Mi pijemo jogurt i obično slatko mlijeko - mlijeko sa popije sa užitkom, a ako ga pomiješam sa bilo čim onda neće. PA smo kontali da će i kozije prihvatiti bez problema, mada je i meni odvratnog okusa i imam nagon za povraćanje od jednog gutljaja.


_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
6.11.2009 12:48:07   
mišur
Nedi,

i meni se povraća od kozijeg mlijeka, ali moj Luka izgleda ne primjeti razlikuuser posted image ...Čak sam primjetila da ga i više voli od kravljeg, jer uvijek popije cijelu čašu, za razliku od kravljeg...
Ja njemu uzimam Z Bregov, na slamčicu, to sam jedino našla u Mercatoru...

A što se tiče pistacija, kikirikija, oraha i sličnih, Luka nije probao ništa od navedenog...
Jedino grožđice  i brusnice, ali i njih melja po ustima i onda ispljune onu kožicu...
Ista stvar je i sa grožđem, pojede ono unutra, a kožicu izbaci...

Danas je jeo i ješće sljedeće:
flašica mlijeka u 6.30
palenta sa pavlakom i jogurtom
banana, štapići, pola Wellnes čokoladnog keksa
spavanjac
pileća supa sa tikvicom, karfiolom i krompirom i hljebom
vjerovatno neko voće:jabuka ili kruška, malo ćemo se i zasladiti sa nečimuser posted image
za večeru planiram praviti proju sa jogurtom

Ja ću sad postaviti jedno pitanje i nadam se da ćete mi odgovoriti...
Već dugo razmišljam da otvorim temu vezanu za ovo, ali možda je bolje ovako...

Na koji način vaša djeca jedu? Jeli sjede u hranilici/za stolom, pojedu obrok bez ikakvih dodatnih zanimacija i ustanu kad završe?
Ili, kao što je slučaj mog momka, sjede u stolici(u koju se borimo na milon načina da uopšte sjedne), ispred imaju milon igračaka i neigračaka, traže da gledaju crtani, da im se pričaju priče i pričice???

Ja znam da je ovo prvo moja greška, jer kad god nije htio jesti, ja bih dala nešto da se zanima... Samo da jede...Ima dosta udjela  i mm i sveki, ali više nije bitno ko je kriv...
Bitno je da on bez svih tih gluposti neće da jede, a nekada neće ni ako ih sve ima, i mene to izluđuje..

Niti ga mogu ostaviti da cijeli dan gladuje, pa da onda sjedne kao što treba i jede, a niti mogu više ovako...
Posebno jer on žvače po 5 minuta jedan zalogaj...Samo drži u ustima i ne da mu se žvakati, tako izgleda...
Tako da naše jelo zna trajati i po sat vremena...

U zadnje vrijeme je sam sa mnom cijeli dan i pošto ga ne smijem uopšte dizati, pa ni u stolicu, stavim ga u njegovu malu stolicu,u koju sam sjedne...Međutim, on sto puta ustane i ode...

Pitam ja vas sadauser posted image , na koji način ručkaju vaši mališani?
Jesu li "normalna" djeca po tom pitanju, ili gnjavatori kao ovaj moj?
I na koji način ga sad zainteresovati da sjedne i samo jede???



(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
6.11.2009 12:54:00   
sanja.sa

IZVORNA PORUKA: juni

Uh... i ja sam procitala, i zaista se covjek prepane kad vidi do cega sve moze doci. Emil je jos mali da bih mu davala kostunjavo voce. Pitam se da li je onda opasan sipak jer su bobice male pa ih moze lako udahnuti. Doduse, on svaku prvo iscjedi zubicima user posted image


ja nisam kompetentna da komentarisem za orasaste plodove jer je Mark jos uvijek mali i mi to nismo probali, a sto se tice sipka ja sam mu davala da jede i bas ih je super jeo kao tvoj Emil, sve dok me svekar (koji je doktor) nije nalijepio. kao i sa orasastim plodovima i sipak zna da izazove slicne probleme:(. ja mu vise ne dajem, ne usudjujem se...

_____________________________

Mark - mamin zivot
29.08.2008.

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *