|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   ostavljanje djece u kuci-bez odraslih
9.2.2009 9:55:34   
larina
jeste li vi kad svoju djecu ostavljali same u kuci i sa koliko god.mogu vec ostati?ja svako jutro dok odvedem dvoje u vrtic trece ostane gleda tv.,a tek ima 3 god.ali to je samo 10-15 minuta,jer mi je vrtic blizu.A kad imam nekih obaveza ili kupovina djeca koja imaju 6 i 4 dod smijem ih ostaviti 2-3 sata same kuci,samo im zakljucam kuhinju,balkon i pustim crtani i ostavim telefon pa me stalno nazovu i kazu sta rade,a i ja njih nazovem. najmanje vodim sa sobom jer ih nebi smjela ostaviti kad ih je vise onda su i nemirni pa trce po kuci.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: ostavljanje djece u kuci-bez odraslih
9.2.2009 10:00:11   
ElmaB
Ja, licno, jos uvijek ne bih svoju Teu ni minut ostavila samu u kuci. Toliko opasnosti vreba, a djete od cetiri godine je itekako radoznalo!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu larina)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: ostavljanje djece u kuci-bez odraslih
9.2.2009 10:04:53   
andji
kad sergej spava,sletim do marketa u prizemlju zgrade,to je 5-10 min....ali kad je budan još nikad nisam ostavila samog,mada imam prijateljicu koja svog jednogodišnjaka ostavi budnog dok ode do marketa....ja nešto ne bi smjela ni na 5 min....odem u kupatio a on ostane u dnevnoj pa se pitam šta radiuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: ostavljanje djece u kuci-bez odraslih
9.2.2009 10:06:34   
Anoniman
Ma nema sanse!!! Najezim se i kad pomislim na to.

(odgovor članu ElmaB)
  Neposredna veza do poruke: 4
   RE: ostavljanje djece u kuci-bez odraslih
9.2.2009 10:06:47   
Ilhana RR
Slazem se, vise opasnosti ima u kuci nego napolju... Dok dijete nepodje u skolu mislim da se nebi trebali da ostavljaju sami u kuci... a ni tad na duze vrijeme... zar nemozes i to najmanje da povedes sa sobom, i tom najmanjem djetetu ce biti fino sa jednom malom setnjom jutarnjom...

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: ostavljanje djece u kuci-bez odraslih
9.2.2009 10:10:54   
larina
kod mene je dnevni boravak napravljen bas za djecu i sve je u stanu zasticeno,a kucni telefon mi je ko bebi fon tako da ga nekad postavim i kad se nesto cuje on se aktivira i zove me na mobilni tako da cujem kad se djete probudi.a curica od 6 god. je naucila meni sve da pomogne i ona ovu mlanju djecu cuva i neda im sve sto ja nedam

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: ostavljanje djece u kuci-bez odraslih
9.2.2009 10:13:28   
larina
eh to najmanje vodim kad idem da ih dovedem-a izutra radi 10 minuta se ne isplati voditi.

(odgovor članu larina)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: ostavljanje djece u kuci-bez odraslih
9.2.2009 11:38:56   
almai
Slazem se sa Larinom da se djeca na kratko sami mogu ostaviti ali NE SVAKO DIJETE.
Ja sam Hanu ostavljala samu sa 2god. i dva mj. i to uspavaj bih Adina i stavi  ga kraj nje ako bi plako da mu da cucu,dok Adina jos uvijek nesmijem ostaviti ni sec.samog mada za dva mj. puni 3 godine.Majke nabolje poznaju svoju djecu i znaju kad je spremno dijete samo da ostane a kad ne.


_____________________________

moja su djeca zlatna...
kad spavaju:))

(odgovor članu larina)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: ostavljanje djece u kuci-bez odraslih
9.2.2009 12:13:25   
larina
i kod mene najmanje za 2 mj.puni 3 god.njega nesmijem ostaviti duze od 10-15 min.a i nema potrebe.jednostavno kad imas vise djece oni tako odrastaju da najsatarije pomaze majci,ali bas tako svako djete nije isto-ipak djete sa 6 god.treba ove god.u skolu ono mora da zna da se dogovara i da zna sta smije i sta ne i vec sam primjetila da sa 6 god. vise nije ona bebeca prica,jer ako djete nije dovoljno zrelo nece ni u skolu da prime bas je bila na testovima i postave joj kompijuter i da odgovara na pitanja preko kompijutera-dosta toga je u o vrticu naucila i drago mi je zbog toga i meni je lakse jer znam kako sam se borila oko njih kad su bili bebe i sve troje malo-lahko je sa jednim djetetom,mozes gdje hoces.Primjetila sam da neki ljudi toliko razmaze jedno djete,pa im je tako tesko da vladju sa jednim djetetom,moja rodica curicu od 10 god.nesmije da ostavi samu,jer je nije navikla tako i djete jednostavno nezna samo...

(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: ostavljanje djece u kuci-bez odraslih
9.2.2009 13:18:42   
Blue rose RR
Profesionalna deformacija - NE SMIJEM.
Nisam je još ostavljala samu, i mislim da neću imati potrebe. Sve što trebam obaviti može pričekati dok se ona probudi, ili da odgodim isto.
Sve u svemu za sada imamo majku i dedu, i nanu da uskoče kada treba da bude bez mene.
Ali i to je do sada bilo mislim samo jednom ili dva puta.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu larina)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: ostavljanje djece u kuci-bez odraslih
9.2.2009 13:32:03   
juni
Nema sanse da bih dijete ostavila samo pa makar i na kratko, to mi nije u redu. Djeca su nepredvidiva i radoznala!

_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: ostavljanje djece u kuci-bez odraslih
9.2.2009 13:39:50   
mamyca

IZVORNA PORUKA: juni

Nema sanse da bih dijete ostavila samo pa makar i na kratko, to mi nije u redu. Djeca su nepredvidiva i radoznala!


Potpisujem.user posted image


_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: ostavljanje djece u kuci-bez odraslih
9.2.2009 13:44:07   
HanaBana
IZVORNA PORUKA: juni

Nema sanse da bih dijete ostavila samo pa makar i na kratko, to mi nije u redu. Djeca su nepredvidiva i radoznala!


Potpisujemuser posted image user posted image

_____________________________

Hana 26/06/07- mamina najbolja prijateljica

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: ostavljanje djece u kuci-bez odraslih
9.2.2009 13:58:36   
tea lana
ne znam kao bi je ostavila da joj je 6 ili 7 godina a ne sad u ovom uzrastu a imam primjer mame koja dijetetu upali crtane i ode na pijacu,dijete ima tri godine i jeste mirno dok god cd vinta al sa njima nikad ne znas.Pogotovo sto ja od ove svoje ni u vc ne mogu sama.Eto je odmah da izvidi sta se radi.user posted image

(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: ostavljanje djece u kuci-bez odraslih
9.2.2009 14:27:52   
batterfly
Slazem se sa Larinom ,ali i sa Almai,kada kaze DA,ali NE svako dijete....

Svaka mama najbolje zna procjeniti svoje dijete i da li je ono "sposobno" ostati samo u kuci...
Ja svog starijeg sina koji sada ima 3,6god.pocela pomalo ostavljati samog kada je napunio 3.god. Znala sam ostati ispred kucnih vrata i osluskivati sta radi....Uvijek bi me poslusao kada bih mu rekla sta treba da radi i da se javi na telefon,ukoliko bude zvonio...Kada sam se uvjerila da stavrno moze ostati sam i da me slusa,pocela sam polako ici do prodavnice ali bih ga obavezno zovnula na tel.i pricali bi sve dok se ne vratim...( 5min.)...
E onda sam i to prestala,i sad se znam zadrzati i po 15min. u prodavnici....
Nedavno sam morala mladjeg odvesti na injekcije,i namjerno nisam htjela da vodim i njega,ostavila sam mu upaljen crtani,i igrice na racunaru,zakljucala kucu i objasnila mu gdje idem, itd.. Imala sam izbor ili da ga povedem ili da zovnem mamu da ga pricuva,koja je preko puta mene,ali svjesno sam isla na to da ga krenem pomalo uciti da ostaje sam...Nazvala sam mamu i rekla da bude u pripravnosti,ali da ne dolazi...Zadrzali smo se malo vise od pola sata,i u tih pola sata zvala sam ga 3puta na tel.,....a ma ne da me je djete odusevilo,ostala sam i vise nego pozitivno iznenadjena....Doza straha je prisutna,to bez daljneg....

Svjesna sam ja da su nepredvidljivi, i svjesna da je do neke mjere opasno,ali sta danas nije???
Ja sam procjenila da moje dijete moze i da je poslusno,i stvarno to prihvati kao ozbiljnu situaciju i ponasa se "zrelo"(ne znam kako bi se drugacije izrazila),znam da postoji doza rizika,ali u cemu je nema kada su djeca u pitanju???

A isto tako imam primjer prijateljice koja svoje djete nije smjela ostaviti ni sa 6 punih godina,ni toliko da ode do prodavnice...I jasno mi je zasto,ali nisu sva djeca ista....

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: ostavljanje djece u kuci-bez odraslih
9.2.2009 14:47:59   
larina
ni ja ih nisam ostavljala dok su bili mali,ali sad vidim da mogu bez problema ostajati,jer me slusaju a i mogu me zvati na mobilni koliko god hoce, A U STANU JE SVE ZASTICENO MAKSIMALNO SVE NAPRAVLJENO ZA DJECU DA SE NEMOGU POVRIJEDITI:sve mi je ispred stana,vrtic,kupovine razne ,doktori razni itd.tako da nisam daleko,a i sa mm i najmanjim odem nekad i autom dalje.jednostavno oni nekad nece imaju svoju zanimaciju,hoce omiljeni crtani i sl.meni je trenutno to toliko olaksanje da vam nemogu opisati,jer sve sama oko djece stizem i sve sam ih ubrzo rodila i puno truda oko njih vidjela.A od 6 god.djete kako ce ici samo u skolu ako nije sposobno da samo ostane kuci,ali eto najbolje znaju roditelji o svojoj djeci da li ih smiju ostaviti ili ne- nisu ni sva djeca ista....

(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: ostavljanje djece u kuci-bez odraslih
9.2.2009 15:37:38   
alisa grabus
Ja cu zbog ''specificne situacije'' opet imati problem kakav niko na forumu nema. Naime, mojih dvoje nisu jedno drugome nista, sin je od mm iz prvog braka, a djevojcica je moja iz mog prvog braka. Izuzetno se dobro salzu i nikada do sada nisam imala nikakav incident s njima, cak ni ono sto bi rodjeni brat i sestra ponekad uradili, npr.potukli se, razbili nesto ili se jednostavno posvadjali. No, konstantno slusam od ljudi okolo (rodbina moja, rodbina od mm i prijatelji) kako ih ne trebam ostavljati nikada na samo jer eto on je musko a veci i vec skoro u pubertetu (ima skoro 11godina), a ona ima sedam godina i kao eto svasta se tu moze dogoditi. Zar to nije najveca glupost na svijetu? Djeca uopce ne pokazuju sklonost takvim stvarima. Ponasaju se kao brat i sestra i tako im je na oncu i objasnjeno da su oni sada brat i sestra.

(odgovor članu larina)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: ostavljanje djece u kuci-bez odraslih
9.2.2009 16:14:59   
D_K
ja sam svoju navikla da nikad nije sama.. tako je bilo i kad je bila mala - znam da sam trcala do svekrve (sprat ispod) kad mi je nesto trebalo i sve osluskivala da se ne probudi jer je odmah dreka.. e sad zna sama ostati na spratu ako joj se ne silazi a mi odemo na kafu kod svekrve ali ja nisam mirna - sve malo, malo izvirim.. nije ona sklona nekim velikim nestaslucima ali sta ja znam, volim da provirim.. tako je sa starijom a tako je i sad sa mladjom.. hvala Bogu da uvijek mogu nekoga pozvati da bude sa njom kad ja idem negdje na duze tako da ne strepim.. e dokle cu tako i kako ce biti poslije - nemam pojma.. znam da sam se smijala nekim ljudima koji su svoju djecu pratili do srednje skole pa poslije nisu jer je bilo ofirno ali meni se cini da cu i ja biti takva - makar do petog :)

(odgovor članu alisa grabus)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: ostavljanje djece u kuci-bez odraslih
9.2.2009 20:00:45   
mamina cura
Ja uvijek teglim svoju djecu sa sobom osim ako nemam ih skim ostaviti. Pa i kad Timura vodim u vrtic Hena ide sa nama. NE BIH je nikada ostavila samu u kuci pa ni na 5 min.

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: ostavljanje djece u kuci-bez odraslih
9.2.2009 20:57:42   
andji
Ja cu zbog ''specificne situacije'' opet imati problem kakav niko na forumu nema. Naime, mojih dvoje nisu jedno drugome nista, sin je od mm iz prvog braka, a djevojcica je moja iz mog prvog braka. Izuzetno se dobro salzu i nikada do sada nisam imala nikakav incident s njima, cak ni ono sto bi rodjeni brat i sestra ponekad uradili, npr.potukli se, razbili nesto ili se jednostavno posvadjali. No, konstantno slusam od ljudi okolo (rodbina moja, rodbina od mm i prijatelji) kako ih ne trebam ostavljati nikada na samo jer eto on je musko a veci i vec skoro u pubertetu (ima skoro 11godina), a ona ima sedam godina i kao eto svasta se tu moze dogoditi. Zar to nije najveca glupost na svijetu? Djeca uopce ne pokazuju sklonost takvim stvarima. Ponasaju se kao brat i sestra i tako im je na oncu i objasnjeno da su oni sada brat i sestra.

Draga moja,svijet je lud pa tako i ti što to pričaju,nebuloze,sramota,gluposti...naravno ako mislimo na isto....još su to mala djeca,šta je 11 god. no svejedno,ako ste ih naučili da gaje bratske i sesrinske osjećaje,to je gotovo i nema tu šta da se priča....pusti ti svijet i njihove izmišljotineuser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: ostavljanje djece u kuci-bez odraslih
9.2.2009 22:08:21   
stella
Ja Hanu jako rijetko ostavim(mozda dva tri puta do sada)dok odem do prodavnice ali ona spava u kreveticu iz kojeg nemoze izaci,a ako je budna obavezno je ponesem.

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: ostavljanje djece u kuci-bez odraslih
9.2.2009 23:12:39   
Anoniman
E stvarno mi je ova tema trebala. Naša Sara ima 6 god. i 4 mj., ide u školu, prije toga je od svojih 2,5 god. išla u vrtić i ja je još uvijek ne smijem ostaviti samu. Ne vjerujem da bi joj se nešto desilo ili da bi ona uradila neki nestašluk već jednostavno ja ne mogu još uvijek da se "opustim" i dalje idem sa rečenicom "....još je mala" pa se MM buni i kaže da mu ja malo više dozvolim da bi ona bila već odavno "samostalna". Ja je ješ uvijek uvodim u produženi, skidam joj jaknu, stavljam torbu na predviđeno mjesto.....i meni je to sasvim normalno al mm hoće nešto biti, stalno ponavlja da bi je trebala puštati da sama obavi sve to... čak govori da od drugog razreda ide sama u školu a meni se diže kosa na glavi na samu pomisao da sama ide u školu. Ja bih je mislim do IV razreda vodila u produženi....i tu se ja "kosim" sa MM. Nekad pomislim da je u pravu da je trebamo osamostaljivati al nikako da to primjenim u praksi.

(odgovor članu stella)
  Neposredna veza do poruke: 22
   RE: ostavljanje djece u kuci-bez odraslih
9.2.2009 23:39:14   
dinaa
Ja bih smjela ostaviti svog sina samog u kuci jer vec je veliki i nije neko nemirno dijete sad vec zna sta se smije a sta ne dirati u kuci i koje opasnosti vrebaju,ali on ne smije da ostane sam mozda i zato sto ja ne radim pa nikad nije ni trebao da ostaje sam,sa odlaskom u skolu nemam problema vodila sam ga samo prvu sedmicu kad je krenuo i od tada ide sam,a da ih oboje ostavim zajedno u kuci ma nema sanse posebno sto je djevojcica nemirna puno,nedavno sam ih ostavila i otisla u prodavnicu koja se nalazi ispod zgrade nisam se zadrzala vise od 10minuta i kad sam se vratila imala sam sta vidjeti oboje stoje na vratima drze se za ruke i placu,e nisam znala bil se smijala ili plakala s njima.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: ostavljanje djece u kuci-bez odraslih
10.2.2009 0:07:05   
Anoniman
Ma meni je problem što do škole ima dvije raskrsnice sa semaforima koje su poprilično prometne. Živimo na Vracama a ide u školu u "Kovačiće"... Nije daleko al je prometno....

Oprostite odoh ja od teme.....

(odgovor članu dinaa)
  Neposredna veza do poruke: 24
   RE: ostavljanje djece u kuci-bez odraslih
10.2.2009 10:34:06   
larina
imam srecu sa skolom tu mi je ispred zgrade,pa cu opet paziti i pratiti djecu-to je kod tebe malo nezgodno ipak je bolje odvesti djete kad je saobracaj tako cest.A to za jaknice i ja sam tako navikavala djecu dok mi nisu u vrticu zabranili oni puste djecu da se sami oblace puste ih na igraliste,da kupe igracke,da prave zajedno dorucak i tako sl.jednostavno vaspitacice kazu da djeca se moraju trenirati da sami neke stvari rade i uce.A ja sam isto svoju djecu naucila da me slusaju njima se zna da svaku noc u 7 idu na spavnje,oblace pidame i u svoju sobu iako neko od gosta je tu,sve od igracki sto prospu-pokupe i sve iza sebe sklanjaju kao npr.kad dodu jakne u ormar,obucu.kad jedu sklone svoje tanjire i sl.Jer da nemam takav neki svoj program u kuci nebi se znalo na sta sve lici-ipak 3 djece mora sve biti organizovano.najstarijoj ce 6 god. ali ona je tako poslusna,mirna i fina da bi jos pored nje smjela bebu ostaviti da je cuva,jer sve kako joj ja kazem ona me to poslusa,a gledala sam kako ima djece nemirne,pa isprepadju manju djecu a kamoli bebe sa vriskom ,galamom-ja sam to svojoj djeci zabranila,znaju sta nesmiju-nisam stroga prema njima ali sam ih jednostavno navikla na svoju ruku,da oni mene slusaju,a ne ja njih...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *