|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   hematom i trudnoca
12.9.2008 10:39:46   
miha
drage moje,prije svega želim se zahvaliti svima koji ste mi čestitali nauser posted image .bio je predivan osjećaj napokon dočekati te dvije crtice,ali i veliki strah da se ne ponovi spontani pobačaj kao u prve dvije trudnoće.
prije 10 dana dobila sam krvarenje user posted image .otišla sam dr. i on je utvrdio trudnoću,malo srce je kucalo,bilo je tada 6 sedmica,ali je rekao da je to krvar.od hematoma koji je čak 2xveći od user posted image .rekao je strogo mirovanje,dabroston i progesteron injekcije.terapiju koristim ,ali već  10 dana krv.je istog intenziteta.nije baš preobilno,tamne boje,a kontrola je iduće sedmice...user posted image
molim vas ako je neko imao sličnu situaciju da napiše svoje iskustvo,savjet...
puno pozdrava


< Poruku je uredio Dina RR -- 28.1.2009 21:48:17 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: hematom i trudnoca
12.9.2008 10:44:10   
Skvo RR
Draga Miha,

ja sam imala hematom na pocetku trudnoce....krvarila sam smedje jedan dan...i nakon toga su mi ukljucili dabroston 3X dnevno i na treci dan inekcije depo-progesterona....hematom se na kraju povukao....to je moje iskustvo....

< Poruku je uredio Dina RR -- 28.1.2009 21:50:38 >

(odgovor članu miha)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: hematom i trudnoca
12.9.2008 10:48:44   
anitaMO
ja sam imala u 8 tjednu.prvo sam imala spontani pa ovu trudnocu.bila sam u bolnici 1 mjesec i svo vrijeme sam krvarila.trazi lezanje u bolnici a ne kuci lakse je.pila sam utrogestan 3x2 i apaurin3x1,aspirin jedan ujutro.kad sam izasla lezala sam kuci.sad imam svoju princezu lauru.draga moras lezati ne smijes nista raditi.ako ti jos nesto treba pitaj me slobodno.sretno.

< Poruku je uredio Dina RR -- 28.1.2009 22:05:28 >


_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu miha)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: hematom i trudnoca
12.9.2008 11:30:02   
blondi
Draga Miha,
jednom prilikom moj dr je meni rekao da gotovo 80% trudnica ima razne hematome  koji uzrokuju krvarenja i koja nestanu u prvom tromjesečju trudnoće. Ono što ti je dao piti su standardni lijekovi / hormoni kod te pojave. Moja sestra je imala hematom (ne znam koje veličine) u ranoj trudnoći i krvarila je. Međutim, pila je Dabrostan do kraja prvog trimestra, primila je jednu injekciju progesterona negdje u 8 ili 9 sedmici i krvarenje je prestalo jako brzo. Prije toga, imala je 2 spontana i to oba u 8 sedmici a sada ima dva sina. (s oba sina je imala krvarenja na početku trudnoće a radi hematoma). Vjerujem da ćeš ovaj put i ti kao moja seka. Sretno u svakom slučaju.Biti će to sve u redu!

< Poruku je uredio Dina RR -- 28.1.2009 22:06:23 >

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: hematom i trudnoca
12.9.2008 21:41:27   
batterfly
Draga Miha,
jednom prilikom moj dr je meni rekao da gotovo 80% trudnica ima razne hematome koji uzrokuju krvarenja i koja nestanu u prvom tromjesečju trudnoće


Potpuno identicno,jer sam i ja imala hematom koji je otkriven odmah na samom pocetku trudnoce!!
Propisana mi je terapija isto kao i tebi i mirovanje dok se situacija ne popravi!!!
HB,brzo sam rjesila problem uz pomoc terapije,ali moras ozbiljno shvatiti da pored redovnog uzimanja lijekova,moras da mirujes,jer je skoro pa jednako bitno...Samo to shvatis kao dio svoje terapije i aBd sve ce biti u redu!!!

Nadas se da ces trudnocu iznjeti do kraja i da ces svog bebacha drzati u narucju zivog i zdravog!!
Sretno i cuvaj se!!!

< Poruku je uredio Dina RR -- 28.1.2009 22:10:53 >

(odgovor članu blondi)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: hematom i trudnoca
13.9.2008 8:05:31   
miha
hvala vam puno,drage moje.imate toliko lijepih i ohrabrujućih riječi,ali i  savjeta da mi baš bude lakše.
puno pozdrava,a sada idem natrag u krevet...javiću se




< Poruku je uredio Dina RR -- 28.1.2009 22:14:20 >

(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: hematom i trudnoca
23.9.2008 12:36:56   
miha
evo da vam javim da mi je krvarenje prestalo prije 3 dana.večeras idem na kontrolu,nadam se da će sve biti OK.sada imam samo neke bolova na sredini stomaka ,oko pupka,javi se oštra ,ali kratka bol.javiću se sutra.....

< Poruku je uredio Dina RR -- 28.1.2009 22:08:57 >

(odgovor članu miha)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: hematom i trudnoca
23.9.2008 17:08:04   
Enana
Draga Miha,

I sama imam hematom. Trenutno sam u 12 sedmici trudnoce. Lezim (u bukvalnom smislu rijeci) posljednjh 6 sedmica. Hematom se pojavio u 6-toj sedmici i bio je mnogo veci od ploda. Jedina razlika je sto ja nisam imala nikakvo krvarenje vani. Ali ne brini se. Trenutno je najbolje sto mozes uraditi da mirujes i budes optimisticna. Sve ce biti u redu. Ja slijedece sedmice ulazim u cetvrti mjesec, aBd, pa cu se moci lagano vratiti medju zive. Vjeruj mi, bitno je budes istrajna. Poslusaj doktora i bit ce sve u redu.
Cuvam ti fige

< Poruku je uredio Dina RR -- 28.1.2009 21:43:08 >


_____________________________

Nase malo pile nam dolazi 05.04.2009. aBd

(odgovor članu miha)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: hematom i trudnoca
28.1.2009 22:07:47   
Anoniman
prenos posta

IZVORNA PORUKA: Apotekarka

isla sam u ponedjelj.na pregled ne znam koliko ste upoznate blago krvarenje bilo ,dabroston i mirovanje trudna sam 18 tjedana...kaze doktor kontrakcije se smirile beba ok bpd 39 mm,femur 22 mm kčs+,samo mi straznji zid trudnoca i posteljica izgleda straga...medjutim mene zabrinjava na rubu prema fundusu manji hematom u organizaciji kaze doktor nastao je usljed nog krvarenja kad se zaustavilo i jos 3 tjedna mi preporucio mirovanje po potrebi apaurin i prekid dabrostona,ja i dalje prilicno mirujem najvise lezim i pocela sam osjecati bebu kako se pomakne blago...malo me strah nemam nikakvih krvarenja vise...kad sam je vidjela na ultrazvuku koliko je narasla i vrti se toliko sam je zavoljela...je li tko imao slicno iskustvo s tim prokletim hematomom...


(odgovor članu Enana)
  Neposredna veza do poruke: 9
   RE: hematom i trudnoca
16.10.2009 11:51:46   
mišur
Evo da malo podignem ovu prastaru temu....

Ja sam u 12. sedmici trudnoće, druga po redu, i u 8. sedmici mi je uočen hematom.
Imala sam blago krvarenje, više smeđi iscjedak, i na kontroli je bio vidljiv subhornijalni hematom...
Dr mi je dala Utrogestan 2x1 i mirovanje...
Ja  sam odmah otvorila bolovanje...
Međutim, pošto imam bebu od 1,5 godinu, naravno da ne mogu baš strogo mirovati, pa se nisam baš toliko pazila koliko sam trebala..Ipak njega treba podići u krevetić ili u stolicu za hranjenje ili oprati rukice, izvesti u šetnju itd...
Vjerovatno zbog svega toga, opet sam imala krvarenje, po par kapi, i na pregledu je opet bio vidljiv hematom, koji se malo smanjio...
Smješten je između posteljice i materice, kako mi je dr objasnila...
HB, beba super napreduje i nema nikakvih problema, a ja sam sad na strogom mirovanju...I Utrogestan 3x1 vaginalno...
Pored toga, dr mi je utvrdila da nisko nosim, pa odatle vjerovatno imam konstatni pritisak i osjećaj kao da svaki momenat trebam dobiti...
Takođe, čim malo više stojim na nogama ili nešto lagano radim po kući, odmah osjetim blagi bol u donjem dijelu stomaka koji me tjera da legnem...Sjedenje mi nikako ne paše, jer mi stomak smeta kao da sam pred kraj trudnoće...user posted image

Dižem temu da vidim ima li neka od vas sličnih iskustava...
Nije da sam se jako prepala ili da paničim, bitno mi je da je beba ok, ali interesuje me kako se ovaj hematom povlači i kada?Da li će njegovo povlačenje značiti i krvarenje?
I šta ako se ne povuče?
Da li će smetati bebi kako bude napredovala i rasla?
Prva trudnoća mi je bila školska, bez ikakvih problema, mučnina, pa mi je ovo sad sve novo...



(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: hematom i trudnoca
16.10.2009 11:57:48   
mamina princeza
Hej draga misur.. zao mi je sto rinse al bice to sve ok vjerujem .... iako sam i sama imala dosta problema i krvarenja u trudnoci nikad mi niko nije uocio hematom iako su na to sumnjali.
Imam 3 prijateljice koje su imale hematom i sve je bilo ok nestao je tako do 20 sedmice.  Bilo je bas i obilnih krvarenja neke su bile u bolnici ali sve je hŽB ok.
Ono sto ti ja mogu preporuciti je da se cuvas sto vise mozes. Znam da je nemoguce s Lukom al eto probaj angazovat nekog so vis da ti pomogne dok se to ne smiri.

Zelim ti puno sreca i da mi se sto manje brines.

Ljubi Luku i bebu u stomaku ,,,,
pusa


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: hematom i trudnoca
16.10.2009 14:59:06   
mišur
Hvala, draga...
Ma već sam angažovala sveki, dolazi svaki dan i bukvalno sve radi po kući...Moja mama, nažalost, radi, pa ne može toliko pomagati...Popodne preuzima mužuser posted image
I ja se nadam da će se do nekog perioda trudnoće povući, jer me baš brine kako bi beba napredovala ako ne bude tako...

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: hematom i trudnoca
16.10.2009 15:06:14   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: mišur

Evo da malo podignem ovu prastaru temu....


Dižem temu da vidim ima li neka od vas sličnih iskustava...
Nije da sam se jako prepala ili da paničim, bitno mi je da je beba ok, ali interesuje me kako se ovaj hematom povlači i kada?Da li će njegovo povlačenje značiti i krvarenje?
I šta ako se ne povuče?
Da li će smetati bebi kako bude napredovala i rasla?
Prva trudnoća mi je bila školska, bez ikakvih problema, mučnina, pa mi je ovo sad sve novo...




Mila, ja sam imala hematom, u istom periodu trudnoce u kojem ga imas i ti. Lijekove si dobila i ja sam ih pila, vezano za povlacenje, meni u nalazu pise "absorbirao se", sta god to znacilo, ja nisam krvarila. Nije ga bilo na kontroli sa 14 sedmica! Bebe se sve vrijeme normalno razvijala.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: hematom i trudnoca
16.10.2009 15:11:28   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: skvo

Draga Miha,

ja sam imala hematom na pocetku trudnoce....krvarila sam smedje jedan dan...i nakon toga su mi ukljucili dabroston 3X dnevno i na treci dan inekcije depo-progesterona....hematom se na kraju povukao....to je moje iskustvo....


Evo pisala sam i ranije.user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: hematom i trudnoca
16.10.2009 15:12:50   
mišur
Hvala, skvo...
Nadam se da će se i ovaj moj absorbirati, šta god to značilouser posted image

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: hematom i trudnoca
16.10.2009 15:17:47   
Suzana
Draga moja mišur,

Sigurna sam da će se hematom povući i da će sve biti OK, ali te molim da paziš na sebe. Neka pomažu svi, a ti se samo mazi sa Lukom.

PUSA.



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: hematom i trudnoca
16.10.2009 22:54:42   
Junior
Ja sam imala hematom na pocetku trudnoce koji se povukao nakon 2 sedmice...koristila sam dabroston...na pocetku 6og mj trudnoce mi je pozlilo...opet hematom...dali mi apaurin i magnezij i povukao se pravo brzo....moj ti je savjet samo slijedi savjete doktora, a nije zgoreg da potrazis i misljenje drugog doktora...mislim, dvije glave su pametnije od jedne...zelim ti sve naj!!!

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: hematom i trudnoca
17.10.2009 14:04:59   
mišur
Hvala, Suzana...
To i radim...Samo se mazimo, mada i to oprezno, da me u igri i maženju ne zvekne po szomakuuser posted image

Junior, hvala
Sigurno ću potražiti mišljenje još jednog dr...

(odgovor članu Junior)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: hematom i trudnoca
17.10.2009 14:10:53   
Romali
mišure, nemam iskustva s hematomom hB, ali samo da potpišem cure koje su te zamolile da se čuvaš . Neće Lukaču ništa faliti, a dobit će malog bracu/ seku kao poklon.
Želim ti puno strpljenja i sreće
user posted image


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: hematom i trudnoca
17.10.2009 14:18:41   
Azure
mishur i ja sam imala krvarenje od neke6 nedjelje, nekad vise nekad manje. Nekad su bili ugrusci maleni. Isprepadala sam se pravo. Pila sam kao i Ti Dabrostan, Magnezij i injekcije Progesterona, a kasnijei apaurin. Krvrenje je znalo da se povuce, i ne bude ga recimo sedam dana, ali isto tako i da se vrati. Dr. mi je rekla cim plod pocne preko placente uzimati ono sto treba i krvarenje nestaje. E sad ne sjecam se ali mislim da je stalo negdje izmeju 10 i 12 nedjelje. Tada sam presla na Ginipral. Mila jako je bitno da sada budes na STROGOM MIROVANJU. Ja sam kod sebe primijetila ako sam ista radila ili kretala se da se krvarenje pojavljivalo, jace ili kao ugrusak. Mada nemoj da se prepadnes kad izadje ugrusak, to je dobro. Ne znam da li ti je dr. rekao da li je hematom iznead ili ispod ploda.

Zelim ti srecu i samo mirno.




_____________________________

Nasa princeza je rodjena 3.9.2006, a mladja princeza i princ rodili su se 29.12.2009.

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: hematom i trudnoca
19.10.2009 13:37:55   
mišur
Azure,
hvala na umirujućim riječima...user posted image
Ne znam jeli hematom iznad ili ispod, znam samo da je između poteljice i materice...
I ja sam primjetila da čim se ma više od 5 minuta krećem ili nešto radim, odmah imam malo sukrvice i osjetim pritisak u donjem dijelu stomaka...
I nikako mi ne paše da sjedim, i sti problem kao i sa hodanjem, odmah pritisak i neki tupi bol..
Najgore je što ne mogu nigdje mrdnuti...Hajde za ove kućanske poslove, nije mi žaouser posted image , ali bar da mogu negdje po radnjama prošetatiuser posted image

(odgovor članu Azure)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: hematom i trudnoca
19.10.2009 13:49:32   
Mamica24
I meni je nekad na početku (mozda 5-6 sedmica) na UZV doktorica vidjela hemato ali ja nisam krvarila
već me je samo stomak bolio. PIla sam Dabroston i primila 3 inekcije ja mislim da je bio Progesteron nisam sigurna.

Sad je sve ok. Malo me nekad stomak žigne al čim se ja primirim il popijem Mg šumeće tablete
to prestane.



(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: hematom i trudnoca
19.10.2009 14:38:25   
Azure
Ma nema na cemu mil amoja. Znam kako se osjecas. Ja sam se osjecala uzasno. Samo sam lezala i ni casu vode nisam sama uzimala. Cak sa i jela u polulezecem polozaju. Najvise mi je tako prijalo. Vjeruj mi najbolje je da sada u tom kriticnom periodu lezis. I meni je bilo tesko jer nisam mogla nigdje izaci, sto se kaze medju cetiri zida i cami cekajuci. Najteze mi je bilo kad navecer moj muz i malena krenu vani, a ja ne mogu. Pa je i maci to nedostajalo. Ali eto pocela sam opet citati knjige, gledati tv itd. Nisam smjela ni za kompjuter sjesti, jer mi nije prijalo. Zato mila moja strpi se procice i taj period uskoro. A za hematom sam pitala jer je meni rekla dr. da je sreca pa mi je hematom ispod ploda a ne iznad, pa ne postoji mogucnost da ga izgura vani.

Cuvaj se i zelim ti sve najbolje. Kad prodje kritican priod moci ces malo i prohodati i na kaficu negdje otici.

cmokic


_____________________________

Nasa princeza je rodjena 3.9.2006, a mladja princeza i princ rodili su se 29.12.2009.

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: hematom i trudnoca
3.11.2009 21:48:32   
mišur
Evo samo da prijavim da je hematom nestao!!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Bila sam na pregledu i dr kaže da je sve ok... Sad sam 15 sedmica...
Baš mi je pao kamen sa srca...Ne zbog ležanja i mirovanja, nego sam se brinula i stalno razmišljala...
Valjda kako je prva trudnoća bila idealna hB, pa nisam navikla...

Hvala svim curkama na savjetima....

Guramo daljeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Azure)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: hematom i trudnoca
11.11.2009 16:36:15   
Anoniman
nova sam na forumu, i da i ja ispričam svoj problem. imam dvoje zdrave djece, 2 i 5 god. sad sam u 24.tjednu treće trudnoće. problemi su počeli u 19.tjednu. naime posle uobičajene šetnje, dođem kući, odem na wc i vidim smeđi iscjedak. odmah se uspaničim, zovem svog dr, on mi kaže da odmah dođem na pregled (iako je bilo već 9 uveče), inače privatno vodim trudnoću. bojala sam se da nije došlo do otvaranja jer mi je u prethodnoj trudnoći rađena serklaža, ali kad me je pregledao, sve u najboljem redu, beba dobra, cerviks 50 mm, što je po njegovim riječima super za trećerotku. odem kući mirnija, ali to i dalje traje. od tada sam ga zvala jedno 5 puta i išla na pregled, nalaz uvijek isti, beba dobro, nije niska trudnoća, nema otvaranja, ali meni i dalje curi smeđi iscjedak, nekad jače, ponekad(obično ujutro) ga skoro nema, jednom se pojavila i svježa krv, ali vrlo malo. par puta je izašlo i par komadića tamno crvene boje, ali svaki put kad odem, nalaz je isti. sada pijem normabel, u početku po jedam od 2mg na osam sati, pa kad smo vidjeli da se stanje ne mijenja, pijem 3x4mg. mirujem jer imam pomoć u kući, ali ni to ne utiče toliko na iscjedak. od seksualnih odnosa se suzdržavam od početka trudnoće tako da je i to kao uzrok isključeno. javite se sve koje ste imale slične probleme, jer ne znam šta da radim od brige.

(odgovor članu miha)
  Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *