|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Papa test u trudnoći
25.1.2009 1:28:55   
Anoniman

Nisam radila papa test, pa mislim i 2 godine ako ne i malo jače user posted image user posted image i mislim da bih sada definitivno trebala. Trenutno sam u 21-oj sedmici user posted image pa me interesuje da li papa test može naškodoti plodu na bilo koji način? Ono što znam je da ne može ali eto opet da pitam.... Jeste li vi radile PT u user posted image i u kojem periodu? Ne da mi je mrsko raditi taj nalaz nego mi se plače kad pomislim, al mislim da stvarno moram.....
  Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Papa test u trudnoći
25.1.2009 13:54:27   
kamenica
Ja sam radila papa test nekad u 14 sedmici. Morala jer mi prije toga test nije bio u redu. Imam popip na grlicu m. pa je to prokrvarilo, neprijatno zaista, ali inace sve ok. Jedino sto sam se ja uzasno prepala tog krvarenja.
Inace, moja doktorica bas i ne voli da se trudnica pregleda, kaze da nema potrebe.
Provjeri sa svojim doktorom radije sta da radis.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Papa test u trudnoći
25.1.2009 16:08:39   
mishel
Nema razloga za brigu. Ja sam radila papa test u 10 sedmici trudnoće i sve je prošlo super. Nisam poslije toga imala nikakvo krvarenje. Papa test je bio uredan i drago mi je da sam to uradila jer ipak je to preporuka svakog doktora. Da netreba i da šteti trudnoći ne bi to niko radio. Samo naprijed i bolje ti je da to što prije uradiš. Nema razloga za brigu.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Papa test u trudnoći
26.1.2009 12:03:30   
Adana
ma ne brigaj. Ja sam i sto radila PT nekad oko 30-te sedmice. Sve je proslo OK. Meni je bilo malo neugodno, ne bolno, vec bas neugodno... Ali sto se mora nije tesko jeli tako? :-)

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu mishel)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Papa test u trudnoći
27.1.2009 11:44:47   
EminaCizmic
Ja sam radila PT juce u 26-oj sedmici...Cekam nalaz i nadam se da je O.K...Inace radim PT redovno, jednom godisnje...Posto ujedno radim kod ginekologa znam od kakve je koristi da se zene redovno kontrolisu i tako sprijece ozbiljna oboljenja!!!

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Papa test u trudnoći
30.5.2009 1:06:47   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: edijevamama

Dali se u trudnoci radi papa test?jeli neko radio?
Naime sad sam u 8/9 tj.trudnoce i hvata me panika i crne misli jer nisam vec dvije godine uradila papu.:) jednostavno po cijeli dan razmisljam dali je sve ok i joj crne me misli svu okuprale....


IZVORNA PORUKA: dana3

dobila sam bila poziv da radim papa test ali moj gin je rekao da ne trebam da to radim kad sam trudna-radili mi samo brisove


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja radila papa test u trudnoci, kako znam ginekolog te odmah nakon što ustanovi trudnoći pošalje na papa test
I tu nema ništa loše


IZVORNA PORUKA: Mya_81

Ja isto znam da je obično takva praksa...ja sam doduse dva mjeseca prije nego sam shvatila da sam trudna uradila PAPU pa nije bilo potrebe...


IZVORNA PORUKA: skvo

Meni je dr. ponudio, da mi uradi Papa-test, ali sam ja odbila...ni sama ne znam zasto...nisam smjela...odmah sam ga uradila na kontroli, poslije poroda.


IZVORNA PORUKA: Hankica

Ja sam radila kod dr Godinjaka, ne sjecam se u kojem sam mjesecu bila, ali znam da sam cekala na rezultat skoro dva mjeseca, tako da sam mogla komotno da ga i ne radim. Dobila nalaz negdje na kraju trudnoce i doktor mi nije dao nikakvu terapiju, kaze sad je kasno, a bila je neka infekcija. Negdje 10 dana pred porod sam stavljala kremu, cini mi se Canesten, ili nesto sl. To su nam preporucili u Skerlicevoj na vjezbicama za trudnice


IZVORNA PORUKA: Hankica

Greska - nije bila krema, nego vaginalete, sorry (sve se nekako brzo zaboravi)


IZVORNA PORUKA: ena26

Ja sam radila u 14.sedmici, sada sam u 19. i jos uvijek cekam rezultate, tako da bas i ne vidim svrhu toga. u navedenom su mi se nalazi promijenili za 360stepeni...tako da ne znam....user posted image


IZVORNA PORUKA: scarlett

Ja sam radila papa - test u 12 sedmici i nalazi su došli nakon 7 dana, ali to je bilo kod privatnog dr.


IZVORNA PORUKA: nanika

Meni je taman bilo vrijeme da radim papa test i saznam da sam trudna.radila sam ga u 6. sedmici trudnoce i nalaz je bio za 5 dana. Sve je bilo uredu s tim sto to nije bas skroy mjerodavno jer za vrijeme trudnoce ne uzimaju bris sa grlica marerice nego vaginalno pa kada je uredu treba ponoviti za pola godine. Kad se radi sa grlica onda 1. godisnje.  Sada sam u 9. sedmici. Pozdrav svim user posted image


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu EminaCizmic)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Papa test u trudnoći
5.3.2010 10:12:21   
Skvo RR
Prebacivanje postova
 
IZVORNA PORUKA: vriskica

Drage moje, imam jedno pitanje?
Danas sam bila kod doktorice na kontroli (12 sedmica), i ona mi reče da će nakon ultrazvuka i ostalih nalaza da mi radi papa test?????? Malo sam se zabrinula, jer po mom skromnom mišljenu to nebi trebalo da se radi u trudnoći....ako imate kakva iskustva u vezi ovoga, bila bi vam zahvalna da ih podijelite sa mnom-da li se to smije ili ne???????user posted image !!!!!!


IZVORNA PORUKA: Husic10

I meni su to rekli prosle sedmice, ja sam bila na 11 sedmici pregled, kaze slijedeci pregled ce raditi i papa test. Radili su mi pap test i kad sam bila trudna sa Ailom, pa je bilo sve uredu. Ne mislim da je ista stetno.

Pozdrav


IZVORNA PORUKA: sara.at

to je cita glupost sto si cula da se to nesmije user posted image
meni papa test radi doktro svake dvije sedmice tj na svakom pregledu..
Papa test nije nikakva procedura to je samo obris glica maternica to se radi sa stapicem i taj obris se salje na analizu...
papa test se mora u trudnoci napraviti jer u trudnoci je najveca mogucnost infekcija i bakterija i analizom se to moze pravovremeno sprijeciti ili lijeciti....
Tako bez straha doktor najbolje zna svoj posao user posted image


IZVORNA PORUKA: lejna_


IZVORNA PORUKA: vriskica

Drage moje, imam jedno pitanje?
Danas sam bila kod doktorice na kontroli (12 sedmica), i ona mi reče da će nakon ultrazvuka i ostalih nalaza da mi radi papa test?????? Malo sam se zabrinula, jer po mom skromnom mišljenu to nebi trebalo da se radi u trudnoći....ako imate kakva iskustva u vezi ovoga, bila bi vam zahvalna da ih podijelite sa mnom-da li se to smije ili ne???????user posted image !!!!!!



to je normalno, meni je rađen u 5-oj sedmici, zato ne brini. mislim da je to i obavezno.



IZVORNA PORUKA: mamilica

I meni radjen na poctku trudnoce. Rezultat mi nikada nije procitan, osim kontrola za 6 mjeseci, tj. nakon poroda. Tako, bez brige, nece nicemu skoditi.


IZVORNA PORUKA: š t a

Ja sam u 23. nedelji trudnoće i nisam radila nikakve testove pa čak ni papu, bila sam  na 5 kontrola i svaka je bila samo ultra zvuk i ćao. e sad ja vas pitam jeli to dovoljno? user posted image user posted image


IZVORNA PORUKA: teacher75

ja sam ga radila par dana prije trudnoce tako da nije trebalo da ga radim opet u trudnoci, a preporucljivo je ako neko nije duze vrijeme prije radio da ga uradi u trudnoci


IZVORNA PORUKA: felix

ja sam radila papa test haman u 19estoj sedm.trudnoce nista opasno ni stasno niti mi je sta bilouser posted image


IZVORNA PORUKA: vriskica

Hvala puno svima na informacijama. Kako mi je prva trudnoća, i sve mi je novo tako sam se baš zabrinula, jer nisam znala da to može i u trudnoći. Doktorica koja mi vodi trudnoću je mlada, pa kontam da se nije šta zeznula.


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Papa test u trudnoći
8.3.2010 8:44:55   
tap3ah
Cure znate li cijenu papa testa u Ze-Do kantonu???

Mislim u bolnici s ovjerenom knjižicom i privatno.

Bili smo kod ginekologa i rekao je gđi da dođe njemu privatno uraditi ga .... miša li mu njegovog. user posted image

< Poruku je uredio tap3ah -- 8.3.2010 8:46:25 >


_____________________________

:) ..... šprinc je stigao ........... :)

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Papa test u trudnoći
8.3.2010 8:49:42   
de_de
U TK je 40 KM, eto da znas orjentaciono, a valjda ti se neko javi i iz Ze Do:)

_____________________________

Keno mamino zlato
22.11.2009.

(odgovor članu tap3ah)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Papa test u trudnoći
8.3.2010 13:43:24   
tap3ah

IZVORNA PORUKA: de_de

U TK je 40 KM, eto da znas orjentaciono, a valjda ti se neko javi i iz Ze Do:)


A je li to u bolnici ili privatno??

_____________________________

:) ..... šprinc je stigao ........... :)

(odgovor članu de_de)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Papa test u trudnoći
8.3.2010 14:06:16   
de_de
Privatno, kod nas se u bolnici nista ne placa, al se nacekasč prvo te naruce, pa kad uradis opet dugo cekas na nalaye. A privatno bude gotovo sve ya najvise 7 dana.

_____________________________

Keno mamino zlato
22.11.2009.

(odgovor članu tap3ah)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Papa test u trudnoći
9.3.2010 7:47:15   
tap3ah
A znaš li koliko je novaca u privatluku ..... ako je nešto mnogo nije nam frka najavitćemo se u bolnici.

_____________________________

:) ..... šprinc je stigao ........... :)

(odgovor članu de_de)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Papa test u trudnoći
9.3.2010 10:30:52   
bebbe RR


IZVORNA PORUKA: sara.at

to je cita glupost sto si cula da se to nesmije user posted image
meni papa test radi doktro svake dvije sedmice tj na svakom pregledu..
Papa test nije nikakva procedura to je samo obris glica maternica to se radi sa stapicem i taj obris se salje na analizu...
papa test se mora u trudnoci napraviti jer u trudnoci je najveca mogucnost infekcija i bakterija i analizom se to moze pravovremeno sprijeciti ili lijeciti....
Tako bez straha doktor najbolje zna svoj posao user posted image


Čista i prečista i presmijeešna glupost je ovaj papa test svake dvije sedmice! Ne mogu da vjerujem, hahahahahahahahaha.... Papa test se radi jednom godišnje. U većini država, ako je sasvim u redu, čak i jednom na tri godine. To je test koji se radi da bi se spriječio rak na grliću materice, a ne bakterije i infekcije. Čak i da hoće dr, ne može ga raditi svake dvije sedmice, jer, nakon što ga jednom uradi - odnosno, brisom skine sloj stanica sa grlića materice, treba proći 6 sedmica da se taj sloj obnovi, kako bi bilo ponovo moguće uraditi papa test.
Trudnice, ne sekiraj se. Doktori, u većini slučajeva, znaju šta rade. Sretno!


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Papa test u trudnoći
9.3.2010 21:32:28   
de_de
IZVORNA PORUKA: tap3ah

A znaš li koliko je novaca u privatluku ..... ako je nešto mnogo nije nam frka najavitćemo se u bolnici.


Privatno je 40 KM, a u bolnici se ne placa.


_____________________________

Keno mamino zlato
22.11.2009.

(odgovor članu tap3ah)
Neposredna veza do poruke: 14
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *