|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Ad mlijeko - do godine i dalje...
23.7.2009 15:18:37   
teta berta
Zanima me koliko mama ima (tema se ne odnosi na mame dojilje), koje djeci nisu davali kravlje mlijeko do godine i dalje... Evo ja sam do neki dan izdajala mlijeko i davala bebici, ali smo sa 6 mjeseci uveli i ad jer mog nije bilo dovoljno. Sada smo na aptamilu 2 i mislim uskoro preći na aptamil 3 a kako sam mogla primjetiti ovdje je malo mama koje i nakon godine prakticiraju ad mlijeko. Jednostavno, imam neku odbojnost prema kravljem mlijeku. Još dok sam studirala, jedan moj kolega je radio istraživački rad na temu "mlijeko je otrov" i donjeo ne baš bezazlene činjenice o tome kakve se supstance nalaze u kravljem mlijeku i da mlijeko nije tako idealno kako se misli i govori. Ja zbog toga nisam prestala piti mlijeko, ali kad je beba u pitanju uvijek sam pomalo skeptična. Tako ćemo do gidine i po biti sigurno na aptamilu a dalje ćemo vidjeti. A vi....????

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Ad mlijeko - do godine i dalje...
23.7.2009 15:35:51   
hanabanana
Već sam napisala na par mjesta: Hana je odrasla na AD mlijeku. Pila ga je do 4-te godine, ujutro i naveče.
Mladja je dojila 13 mjeseci, sada je na AD. Pit će ga dokle bude htjela.
Hana je htjela do 4-tog rodjendana, i onda je prešla na obično mlijeko.

Napominjem da su od godinu koristile i obično mlijeko - kad pravim puru, pravim voćne hape sa keksom, i slično.

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Ad mlijeko - do godine i dalje...
23.7.2009 15:47:50   
dana3
Ne znam koje podatke teta berta imas i koje misljenje imas o kravljem mlijeku ali sto se tice evo bas ove svedske,nema nekih puno pametovanja o tome kad sta djetetu davati.prvo se majke savjetuju da doje ali ako ne imaju zamjensko mlijeko.poslije navrsenih 6 mjeseci,nema AD 3 ili nekih vecih brojeva vec se daje jedan prasak pomijesan sa vodom(veling ga zovu)obogacen svim i svacim.Sve mi se cini da sam vec pisala negdje o ovomeuser posted image
Ja sinu dajem kravlje mlijeko,naravno iz teterpaka 3,2% mlijecne masti
u njega su dodani zeljezo,kalcijum,d-vitamin.Znaj da su sva ta mlijeka ustvari samo bijela tecnost kad su sve iz njega izvadili za druge porizvode ma i ne mislim da je toliko opasno kao ono samo pomuzenouser posted image user posted image user posted image .

Ne znam sta bih ti rekla jer moj sin kojem je punih 9 mjeseci jede i pije sve sto mu dam.probali smo svega pomalo,nije bilo reakcija i sad sve jedemo-poslije sike naravnouser posted image user posted image user posted image .
Piti adaptirano mlijeko poslije godine dana,ne moze stetiti djetetu ali mislim da vece dijete ima i vece potrebe i da ih AD ne moze zadovoljiti

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Ad mlijeko - do godine i dalje...
23.7.2009 15:55:48   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: dana3

Piti adaptirano mlijeko poslije godine dana,ne moze stetiti djetetu ali mislim da vece dijete ima i vece potrebe i da ih AD ne moze zadovoljiti


Upravo tako ne može štetiti. Ima u svakom slučaju više vitamina i željeza nego ovo obično koje imamo na bh tržištu i o kojeg se svako toliko neka afera pojavi. ( previše antibiotika, previše nedozovljenih sastojaka )

A mlijeko, bilo koje, ne može svakako zadovoljiti dnevne potrebe dijeteta od godinu dana. ONo se tada uzima kao nadopuna prehrani.



< Poruku je uredio hanabanana -- 23.7.2009 15:56:49 >

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Ad mlijeko - do godine i dalje...
23.7.2009 16:32:22   
Adana
Moja Asja je dojila, i još uvijek doji. Znam da je gore navedeno da se ne odnosi tema na mame dojilje. user posted image  Ali... Kako je zadnjih mjeseci smanjila dojenje, nisam sigurna da popije pola litre svaki dan. Pokušala sam sa AD mlijekom, ali joj se nije sviđalo. Popije gutljaj - dva i to je to. Tako da sam ga stavljala u kašice, uz mileram i mladi sir (od nekih 9 navršenih mjeseci).
Do godine nije ni okusila kravlje mlijeko. user posted image  I za prvi rođendan - neki dan - je probala kravlje i svidjelo joj se! user posted image  Sretna sam jer sada znam koliko mlijeka popije tokom dana, mimo ostalih mliječnih proizvoda... Da li je dobro ili ne... ne bih zalazila u to... drago mi je da hoće ikakvo... Voljela bih da pije AD mlijeko, ali kada neće drago mi je da pije i kravlje. user posted image

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Ad mlijeko - do godine i dalje...
23.7.2009 18:20:42   
Visnja RR
moja Asja ce uskoro imato 16 mjeseci i jos uvjek smo na Aptamilu 3

Kravlje mlijeko korisitim samo kad pravim cokolesnik ili kad treba da dodam u neku hapicu koju pravim za nju...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Ad mlijeko - do godine i dalje...
23.7.2009 18:24:31   
teta berta
Vušnja primjetila sam da jedino ti dajes bebi aptamil 3, mozes li mi reci je li velika razlika izmedu 2. i 3.? Mogu li ja i prije godine preci na 3 ili da sacekam? Hvala

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Ad mlijeko - do godine i dalje...
23.7.2009 18:37:00   
škorpija
mislim da većina mama ne daje ad mlijeko nakon što dijete navrši godinu jer je skupo, a to nije neophodan izdatak, znam dosta primjera koje iz tog razloga, sasvim prestaju davati ad mlijeko čim počnu sa dohranom

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Ad mlijeko - do godine i dalje...
24.7.2009 11:12:27   
Anoniman
i ja sam presla na aptamil 3, prije 2 dana (rodjnedan je za 7 dana) i mislim ga davati dokle god to moja maca zeli

(odgovor članu škorpija)
  Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Ad mlijeko - do godine i dalje...
24.7.2009 11:25:54   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: škorpija

mislim da većina mama ne daje ad mlijeko nakon što dijete navrši godinu jer je skupo, a to nije neophodan izdatak, znam dosta primjera koje iz tog razloga, sasvim prestaju davati ad mlijeko čim počnu sa dohranom


Slažem se da možda većina roditelja misli da je AD mlijeko skupo, ja se s tim neslažem. Evo, dijete od godinu i nešto max pije tri puta mlijeko u toku dana ( moja malena pije tako, tri puta po 150 ml - ujutro, podnevno spavanje i naveče ).
Nama sada kutija Aptamila 3 može biti skoro 20 dana. Mlijeko košta cc 26 KM.
E sada, ako daju dijetetu obično mlijeko, za 20 dana treba min 15 l  - jer vjerujem da niko ne daje dijetetu mlijeko koje je otvoreno i stoji u frizideru duže od 2 dana.
Računica je jednostavna: 15 l mlijeka x 1,40 km.
Znači, da to nije toliko skupo koliko se govori.

Ja isto tako znam dosta roditelja kojima je skupo kupiti ad mlijeko, ali će bez problema svaki dan dati 2 marke za cigarete.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Ad mlijeko - do godine i dalje...
24.7.2009 12:43:54   
Amrino
Moj sin jos uvijek doji kao i prije tako da nemam tih nedoumica- za sada- ali jedno vrijeme sam se i ja pitala nesto slicno pa sam malo caprkala i citala...neke stvari koje sam nasla i o kravljem ali i o AD mlijeku su me blago receno- sokirale.
Mislim da je kako god mi to gledali najsigurnije i najbolje sto je moguce prirodnije...Mada uz pojavu raznih bolesti i zaraza covjek pocinje da sumnja u prirodu mislim da je ipak bolje povesti racuna o pripremi kravljeg mlijeka (da se dobro skuha i sl) nego razbijati glavu time sta je neki proizvodjac stavio u njega...
Evo nekih tekstova nad kojima sam ja ostala paf...

Dojenačke formule nikada nisu bile zamišljene za široku uporabu kao što je to danas slučaj. One su osmišljene krajem 19. stoljeća kako bi osigurale potrebnu hranu za nahočad i siročad koja bi, u suprotnom, bila gladna. U ovom kontekstu – gdje druga hrana nije bila dostupna, formula je spašavala živote.

No, kako je vrijeme prolazilo, a s njim je i predmet ljudske ishrane općenito, a posebice ishrane dojenčeta, postajao znanstveniji, započelo se s prodajom nadomjestaka za majčino mlijeko široj javnosti, kao tehnološkog poboljšanja u odnosu na majčino mlijeko.
"Ukoliko bi bilo tko zapitao 'koju dojenačku formulu bi trebalo koristiti' ili 'koja je po okusu i sastavu najbliža majčinom mlijeku?', odgovor bi bio 'nitko ne zna', zato što ne postoji niti jedan objektivan izvor takve informacije", kaže Mary Smale, koja radi kao savjetnica za dojenje pri National Childbirth Trust-u (NCT) već 28 godina. "Samo proizvođači znaju što se nalazi u njihovom proizvodu, no oni to ne govore. Oni će reklamirati posebno "zdrave" sastojke kao što su oligosaharidi, masne kiseline dugog lanca ili, donedavno, beta karoten, ali vam zapravo nikada neće reći što čini osnovu njihovog proizvoda i koje je porijeklo sastojaka." Obično se naučnici koji stvaraju dojenačku formulu, pozivaju na poznate sastojke iz majčinog mlijeka. No, do današnjeg dana ne postoji "formula" za pravljenje formule. Zapravo, proces proizvodnje dojenačke formule je od prvog dana bio proces pokušaja i greški.

U okviru razumnih granica, proizvođači mogu staviti bilo što u dojenačku formulu. Zapravo, recept za određeni proizvod može varirati od serije do serije, shodno cijeni i dostupnosti sastojaka. I dok mi pretpostavljamo da su proizvođači dojenačke formule podložni strogoj kontroli, od njih se ne zahtijeva transparentnost. Oni ne moraju, na primjer, registrirati specifične sastojke bilo koje serije ili vrste formule određenom autoritetu ili državnom uredu.

Osnova većine komercijalnih dojenačkih formula je kravlje mlijeko. No, prije nego što beba može unijeti kravlje mlijeko u obliku dojenačke formule, ono mora biti značajno izmijenjeno. Potrebno je smanjiti sadržaj bjelančevina i minerala, a povećati sadržaj ugljikohidrata, obično dodavanjem šećera. Mliječna mast koju ljudsko tijelo (a posebice tijelo s nezrelim probavnim sustavom) ne apsorbira tako jednostavno, uklanja se i zamjenjuje s biljnim, životinjskim i mineralnim masnoćama.

Dodaju se vitamini i aditivi, ali ne uvijek u obliku koji je najlakši za probavu. (Ovo znači da su tvrdnje da je dojenačka formula "nutricionistički kompletna" točne, ali samo u najgrubljem smislu, zato što su nutricionistički inferiornom proizvodu u potpunosti dodani vitamini i minerali.)

Većina dojenačkih formula je previše zaslađena. Iako većina dojenačkih formula ne sadrži šećer u obliku saharoze, one sadrže visoke razine drugih vrsta šećera kao što je laktoza (mliječni šećer), fruktoza (voćni šećer), glukoza (također poznata kao dekstroza, jednostavan šećer koji se nalazi u biljkama) i maltodekstroza (slad). Zbog rupe u zakonu, dojenačke formule moguće je reklamirati kao proizvode koji ne sadrže šećer.

Dojenačka formula može, također, sadržavati nenamjerne tvari koje onečišćuju i mogu biti unesene tijekom proizvodnje. Neke od njih mogu sadržavati tragove genetski izmijenjene soje i kukuruza.

Bakterija Salmonella i aflatokisni – snažni, toksični, kancerogeni, mutageni, imunosupresivni agenti koje proizvodi jedna vrsta Aspergilus gljivice, redovno se pronalaze u komercijalnim dojenačkim formulama, kao i Enterobakterija sakazakii - uništavajući patogeni uzročnik koji se prenosi hranom i koji može uzrokovati sepsu (prekomjerna bakterijska infekcija krvnog toka), meningitis (upala moždane ovojnice) i nekrotizirajući enterokolitis (ozbiljna infekcija i upala tankog i debelog crijeva) u novorođenčadi..

Prilikom pakiranja dojenačke formule moguće je da dođe do onečišćenja iste česticama slomljenog stakla i metala, kao i industrijskim kemikalijama poput  ftalata i bisfenola A (oba su kancerogeni) i, od nedavno, sastojkom koji se koristi pri pakiranju, izopropil tioksantonom (ITX), još jednim od mogućih kancerogena.

Dojenačke formule mogu također sadržavati prekomjerne razine otrova ili teških metala, uključujući i aluminij, mangan, kadmij i olovo.

Dojenačke formule na bazi soje posebno su zabrinjavajuće, zbog toga što sadrže visoke razine estrogena dobivenog iz biljaka (fitoestrogen). Zapravo, koncentracija fitoestrogena pronađena u krvi dojenčadi koja su hranjena dojenačkom formulom na bazi soje, može biti od 13.000 do 22.000 puta veća od koncentracije prirodnog estrogena. Estrogen u količinama većima od onih koje se normalno mogu naći u tijelu, može uzrokovati rak.





_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Ad mlijeko - do godine i dalje...
24.7.2009 12:55:42   
aazra

Hvala bogu pa ne koristim ni jedno ni drugo i gledat cu da dojim sto duze i sto kasnije da moje dijete pocne uzimati industrijsko mlijeko.

Meni se nekako cini da je i obicno kravlje bolje od ovih dojenackih formula.
Znam da u nekim slucajevima jednostavno "ne ide" i hvala bogu da postoje zamjenska mlijeka, ali koliko ona mogu biti zamjenska u pravom smislu te rijeci?
Meni je samo zalosno kad vidim koliko neke zene odustanu kod najmanjeg problema i predju na adaptirano, uvijek pod izgovorom "moja beba ne zeli..", "nije dovoljno..", "njemu-njoj ne prija.." i uvijek kao argument vidim jednu te istu recenicu
"evo bolje se razvija od beba koje doje..", ma no commentuser posted image

zao mi je samo onih malisana u Kini sto su pomrla od AD mlijekauser posted image

_____________________________








(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Ad mlijeko - do godine i dalje...
24.7.2009 13:05:48   
Suzana
Draga Amrino,

Dobro nam došla nazad! user posted image
We missed you!



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Ad mlijeko - do godine i dalje...
24.7.2009 13:37:03   
bebano
Draga Amrino,
 
hvala na tvom postu ali ja ne shvatam sta si njime htjela reci.
Slazem se da je najzdravije i najbolje dojiti svoje djete sto duze ali sta sa mamama koje to nisu bile u stanju. Zato smatram da ako se na neku temu nema sta pozitivno reci, da se i ne treba javljati. Jer recimo ovim tvojim postom, mi mame koje dajemo svojoj djeci AD mlijeko, mozemo samo da se nasekiramo, a to nikome ne treba.

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Ad mlijeko - do godine i dalje...
24.7.2009 13:41:19   
aazra


Mozda je htjela reci da je i kravlje bolje od AD, i mi dojilje cemo jednom poceti davati djeci kravlje mlijeko, nebitno da li sa godinu, dvije ili vise.
Tako da i nas ova tema zanimauser posted image

_____________________________








(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Ad mlijeko - do godine i dalje...
24.7.2009 13:48:37   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: bebano

Draga Amrino,
 
hvala na tvom postu ali ja ne shvatam sta si njime htjela reci.
Slazem se da je najzdravije i najbolje dojiti svoje djete sto duze ali sta sa mamama koje to nisu bile u stanju. Zato smatram da ako se na neku temu nema sta pozitivno reci, da se i ne treba javljati. Jer recimo ovim tvojim postom, mi mame koje dajemo svojoj djeci AD mlijeko, mozemo samo da se nasekiramo, a to nikome ne treba.


Slazem se sa tobom... Totalno nebitno za ovu temu.  Evo ja sam jos jedna mama kojoj nije dobro nakon ovog teksta.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Ad mlijeko - do godine i dalje...
24.7.2009 13:50:01   
Amrino
bebano- nije mi namjera da nekoga sikiram. I mi koje dojimo imamo tu dilemu- kravlje ili AD jer nece ni nasa djeca dojiti vjecno...
U zadnje vrijeme covjek vise ne zna sta da jede i pije...mnogo losih stvari se govori o kravljem mlijeku...a i AD mlijeko, htjeli mi to ili ne, ima i svoje lose stvari...
Ja pijem tetrapak ali svaki put kada ga popijem zapitam se- sta li ja to pijem?!...Jer niti izgleda niti ima okus kao pravo kravlje...
Ponavljam- nije mi namjera bila da nekoga nasikiram nego jednostavno da podijelim informacije do kojih sam dosla...Upravo trazim onaj tekst o kravljem (negdje sam ga zagubila) koji je slican ovom gore...a na nama je da odlucimo hocemo li procitati, poslucati, izignorisati, razmisliti, zapitati se...


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Ad mlijeko - do godine i dalje...
24.7.2009 13:56:46   
bebano
IZVORNA PORUKA: Amrino RR

bebano- nije mi namjera da nekoga sikiram. I mi koje dojimo imamo tu dilemu- kravlje ili AD jer nece ni nasa djeca dojiti vjecno...
U zadnje vrijeme covjek vise ne zna sta da jede i pije...mnogo losih stvari se govori o kravljem mlijeku...a i AD mlijeko, htjeli mi to ili ne, ima i svoje lose stvari...
Ja pijem tetrapak ali svaki put kada ga popijem zapitam se- sta li ja to pijem?!...Jer niti izgleda niti ima okus kao pravo kravlje...
Ponavljam- nije mi namjera bila da nekoga nasikiram nego jednostavno da podijelim informacije do kojih sam dosla...Upravo trazim onaj tekst o kravljem (negdje sam ga zagubila) koji je slican ovom gore...a na nama je da odlucimo hocemo li procitati, poslucati, izignorisati, razmisliti, zapitati se...



Ma sve ok Amrino. Znam da si ti brizna majka i da sigurno nebi ni jednu drugu mamu namjerno nasekirala.
Medjutim meni stvarno bude lose kada procitam ovakve textove, jer znas i sama da se covjeku suha sveze za sve cim mu je djete u pitanju.

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Ad mlijeko - do godine i dalje...
24.7.2009 15:46:24   
mivica
Pitam se samo da li bi djeca lako prihvatila promjenu sa AD na kravlje mlijeko i da li bi mu bilo dovoljno samo mlijeko. Ja sam bas u dilemi da li da probam navecer dati Bakici kravlje mlijeko, i da mozda stavim kasiku keksolina u njega! Bi li spavao dobro, jer pretpostavljam da je AD mlijeko malo jace od obicnog kravljeg. A preko dana mu naravno dajem obično mlijeko u kombinaciji sa nekim jelom. Čak sam mu nedavno dala da proba i kakao!

_____________________________

Bakir, 21.06.2008.

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Ad mlijeko - do godine i dalje...
25.7.2009 12:08:00   
R&T@
Mi smo koristili Nan junior od prvog do drugog rođendana, ujutro i uvece. Vjerujem da samo AD mlijeko, predviđeno nakon prve godine ime sve potrebno za dijete u tom uzrastu. Svi ti dodaci, čokolino ili keks ili kakao, samo će otežati djetetu da kasnije prihvati mlijeko bez dodataka.


_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu mivica)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Ad mlijeko - do godine i dalje...
25.7.2009 12:33:25   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: teta berta

Vušnja primjetila sam da jedino ti dajes bebi aptamil 3, mozes li mi reci je li velika razlika izmedu 2. i 3.? Mogu li ja i prije godine preci na 3 ili da sacekam? Hvala


ja ti uvjek gledam da sve radim po nekim pravilima... pa sam cekala bas godinu i presla na Aptamil3 ... vjerovatno je hranjiviji jer dok nisam presla na Aptamil 3 Asja se cesto budila po noci... ali nakon toga je u pocetku samo jednom trazila flasicu oko 4 ujutro...a vec nesto vise od mjesec dana spava u komadu od 9:30 do 8 ujutro bez flasice u 4... al kako ce tvojoj Niki uskoro godina mozes poceti...nekoliko dana vise manje nije frka :)

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Ad mlijeko - do godine i dalje...
25.7.2009 12:35:47   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: škorpija

mislim da većina mama ne daje ad mlijeko nakon što dijete navrši godinu jer je skupo, a to nije neophodan izdatak, znam dosta primjera koje iz tog razloga, sasvim prestaju davati ad mlijeko čim počnu sa dohranom


Slažem se da možda većina roditelja misli da je AD mlijeko skupo, ja se s tim neslažem. Evo, dijete od godinu i nešto max pije tri puta mlijeko u toku dana ( moja malena pije tako, tri puta po 150 ml - ujutro, podnevno spavanje i naveče ).
Nama sada kutija Aptamila 3 može biti skoro 20 dana. Mlijeko košta cc 26 KM.
E sada, ako daju dijetetu obično mlijeko, za 20 dana treba min 15 l  - jer vjerujem da niko ne daje dijetetu mlijeko koje je otvoreno i stoji u frizideru duže od 2 dana.
Računica je jednostavna: 15 l mlijeka x 1,40 km.
Znači, da to nije toliko skupo koliko se govori.

Ja isto tako znam dosta roditelja kojima je skupo kupiti ad mlijeko, ali će bez problema svaki dan dati 2 marke za cigarete.


potpisujem svaku rijec...
i da dodam mnogo sam mirnija kad pije AD jer znam da u sebi ima dosta toga sto je bebama tog uzrasta potrebno... pa i kad Asja zabusava sa hranom nekako to lakse podnesem uz AD...


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Ad mlijeko - do godine i dalje...
25.7.2009 12:40:48   
Visnja RR
I da jos dodoam...Asja ne voli obicno kravlje mlijeko...probala je...al voli jogurt...

i da...zamolila bih da nekad mame koje doje preskoce optuzbe kako neke mame lako odustaju od dojenja... ako je nekom Bog dao tu blagodet da moze dojiti djete to je divno... ali nismo sve te srece... i takve recenice zabole... bar nas majke koje jednostavno nismo imale mlijeka... a sve bas sve smo uradile da dojimo... jer nismo neobavjestene o svim sto smo mogle uraditi po tom pitanju... user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Ad mlijeko - do godine i dalje...
25.7.2009 13:35:21   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: Visnja RR


i da...zamolila bih da nekad mame koje doje preskoce optuzbe kako neke mame lako odustaju od dojenja... 



Vrlo je ruzno i neprimjereno ostavljati takve komentare, hvala Bogu pa su neke forumasice uspjele u tom prelijepom zadatku, ali nije red da se prozivaju mame koje nisu bile tako uspjesne.

Takvom analogijom, sada bi trebali svi isticati sta bolje radimo od drugih, kako smo u necemu uspjesniji od drugih, kako su nam djeca naprednija u nekim stvarima od svojih vrsnjaka.....

Napominjem, da to nije lijepo, ni kolegijalno.

Mi smo ovde da se druzimo i razmjenjujemo iskustva, a ne da sudimo o nekim stvarima koje nas nije briga.



_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Ad mlijeko - do godine i dalje...
26.7.2009 12:05:39   
aazra

[/quote]


Vrlo je ruzno i neprimjereno ostavljati takve komentare, hvala Bogu pa su neke forumasice uspjele u tom prelijepom zadatku, ali nije red da se prozivaju mame koje nisu bile tako uspjesne.

Takvom analogijom, sada bi trebali svi isticati sta bolje radimo od drugih, kako smo u necemu uspjesniji od drugih, kako su nam djeca naprednija u nekim stvarima od svojih vrsnjaka.....

Napominjem, da to nije lijepo, ni kolegijalno.

Mi smo ovde da se druzimo i razmjenjujemo iskustva, a ne da sudimo o nekim stvarima koje nas nije briga.


[/quote]

Upravo tako - nije nas brigauser posted image
Ja sam samo podrzala Amrino u onome sto je rekla, uvijek i na svakoj temi.
Da li je taj tekst bio primjeren bas ovoj temi, ne znam, ali ja sam ga procitala i rekla svoje misljenje na isti, upravo iz tog razloga sto je bio na OVOJ temiuser posted image

< Poruku je uredio aazra -- 26.7.2009 12:07:38 >


_____________________________








(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Samopouzdanje


(kod djece kako do njega ? ) kako povecati samopouzdanje ? sta vi mislite

odg (98%)

odg (2%)


Broj svih glasova: 48

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *