|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Sekundarni sterilitet
8.11.2011 22:36:24   
malena27 RR
Sekundarnim sterilitetom se smatra nemogucnost zaceca parova koji su vec uspjeli ostvari trudnocu u toku godine dana redovnih spolnih odnosa.

Izvolite cure! Pisite o svojim iskustvima i pretragama u vezi sa sekundarnim sterilitetom.

< Poruku je uredio malena27 RR -- 9.11.2011 10:21:38 >


_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Sekundarni sterilitet
8.11.2011 22:39:40   
malenaa
onda kopiram ovdje text:
drage moje, mnoge ce se vjerovatno koje me znaju zacuditi da otvram ovu temu,ali sam se zaista vec zabrinula...
imam djecaka dvije i pol godine mu je,od njegovog rodjenja nikada se nisam ¨cuvala¨, jer sam odmah zeljela drugo trece..itd hehehe
kao prvo moram se vratiti malo unazad, prije zaceca sa malenim imala sam prolaktinom tj adenom hipofize, prestanak ciklusa u periodu od 4 mjeseca ,terapiju bromergonom s kojim sam 26.dan ostala trudna ,trudnoca protekla uredno porod carskim rezom . od tada ne idem doktorima,tj vezano za prolaktin jer sam malog dojila do druge godine pa bi nalazi svejedno bili lazni pokazatelj visokog prolaktina. kako vrijeme odmice zaista me hvata panika...
ja se ne cuvam ali nikako niti jednom, ciklus je postao uredan unazad tri mjeseca, do tada je kasnilo po 15/mjesec dana ali ipak smatram da je to zbog dojenja . sad je ciklus ok... ali ja ne ostajem trudna :(  papa i nalazi prije 6 mjeseci sasvim uredni ???
morala sam s nekim ovo podijeliti, zelim bebicu... zelim bracu ili seku mom dinciju.
ako je neko imao slican slucaj ili ima savjet pliz recite planiram sad kad mi prodje ciklus, jer mi je u toku, uraditi opet kompletan pregled i ganjati bebu,,,,,
kisssssssssss veliki


_____________________________

MAMINO SRCE I DUSA ..SVE MOJE DOSLO NA SVIJET 1.6.2009... CITAV SVIJET JE TAKO MALI NA PREMA TVOJIM OKICAMA SINE MOJ!!

Nedostajes mrvice mamina 18.4.2012. :(

Ema & Kaan. 19.3.2014. Duse moje malene...


(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Sekundarni sterilitet
9.11.2011 8:43:21   
Lulu_08
malenaa, čula sam ovaj pojam tj. sekundarni sterilitet, kažu da sve češće parovi bivaju suočeni sa ovim problemom.

Što se tiče savjeta ne bih ti znala reći šta i kako, ali obzirom da si imala taj problem a eto sada više ne dojiš, najbolje bi bilo da uradiš opet sve nalaze hormona da provjeriš njihovo stanje.

Mi se također trudimo za bebicu br 2, do prije cca pola godine smo se čuvali. MM je u inostranstvu dolazi svaka 2-3 mjeseca kući. U aprilu je bio prvi pravi pokušaj koji se završio biohemijskom, odmah u maju poslje biohemijske smo pokušali opet ali je MM otišao poneki dan prije O a plivači očigledno nisu bili preživjeli. U avgustu je bio naredni pokušaj, kada navodno nakon pregleda nisam ovulirala. Sada u oktobru smo ponovo pokušali, eto sada sam u iščekivanju. Da li će uspjeti i koliko ćemo se truditi ovaj put nemam pojma. Napominjem da sam prvi put ostala trudna u neznanju, nisam se čak ni trudili, nalazi su uredni.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu malenaa)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Sekundarni sterilitet
9.11.2011 10:03:48   
hatepsut
Nisam cula za ovaj pojam,ali desava mi se...imam djecaka od 9.5g,ne zasticene odnose nekih pola godine i jos nista...bila na pregledu sve u redu.Uradjen mi i vaginalni uz (na pregledu sam bila 15ti dc)folikula bilo vise,doktor mi rekao da nema potrebe ni za stimulacijom (a prije uz mislio mi ukljuciti nesto).
Svih ovih mjeseci pratila sam tjelo,znakove radila testove i kazala sam necu vise.samo se opterecujem.jer mi se isto desavalo i u prvoj trudnoci.Trudili smo se oko godinu dana,iz mjeseca u mjesec plakala,radila testove,pratila simptome i sl.kad sam malo "ohladila" i prestala da budem opterecena simptomima,testovima...dosla je i trudnoca !


_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Sekundarni sterilitet
9.11.2011 10:08:49   
vjestica
sekundari sterilitet, isto kao i primarni zahtjeva adekvatnu obradu - ti trebaš uraditi hormone, uzv, papa, briseve, ali prvo pošalji tm na spermiogram (pošto je najjednostavnija pretraga, ta se prva radi) jer iako ste dobili jedno dijete, ne znači da se stanje i kod tebe ili kod njega nije promjenilo
ima masa žena koje su dokaz da dojenje nije kontracepcija


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Sekundarni sterilitet
9.11.2011 10:18:45   
Lejla Ka
Malenaa prolaktin sporo pada nakon perioda dojenja. A ti si imala probleme sa začećem zbog njega. OBAVEZNO se konsultuj sa ljekarom, i nemoj se sekirati što se tiće trudnoće, vjerovatno će biti "stari problem" kojeg ćeš terapijom regulisati.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Sekundarni sterilitet
9.11.2011 15:23:54   
Nedi
Više se i ne sjećam kada smo tačno prestali da se čuvamo sigurno već 2 godine a bar zadnju godinu smo intenzivno radili na bebici...

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Sekundarni sterilitet
9.11.2011 22:42:34   
mila132
ja imam sina 11 god.trudimo se vec punih 9god.ali bezuspesno .radili smo nekoliko puta inseminaciju opet  veliko nista.i ja sam se porodila carskim rezom .pre 1.i po.god.mm je orerisao tumor  levog testisa imao je i hemoterapije,za 2 m. treba da radi spermogram pa da vidimo sta dalje.jos uvek se trudimo i nadamo jer je nada nesto sto se poslednje gubi.nadam se da cu jednog dana uspeti obradovati sina sa batom ili sekom sto zelim i vama od srcauser posted image user posted image

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Sekundarni sterilitet
10.11.2011 9:50:41   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: Nedi

Više se i ne sjećam kada smo tačno prestali da se čuvamo sigurno već 2 godine a bar zadnju godinu smo intenzivno radili na bebici...


Jest li radili nešto od pretraga?


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Sekundarni sterilitet
11.11.2011 8:18:48   
ivannna
Samo da na pomenem da se sec. sterilitetom smatra i ako je prva trudnoća završila pobačajem. Naime ja sam imala jednu trudnoću krajem 2009 godine nakon skoro godinu dana pokušavanja, ali je na žalost ta trudnoća završila kao missed ab., kiretažom u 9-om tjednu, a u stvari plod se nije razvijao kako treba i na kraju prestao skroz. E nakon toga jos naredne dvije godine nisam mogla zatrudniti, liječila sam se kod dr. Godinjaka, a vodila sam se kao sec. sterilitet.
I evo dokaza da treba samo naci dobrog ljekara i biti strpljiv, jer ja sam sada 7-mi mjesec trudnoće user posted image
Sretno svima i da što prije ugledate svoj user posted image

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Sekundarni sterilitet
11.11.2011 8:49:08   
Nedi
IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: Nedi

Više se i ne sjećam kada smo tačno prestali da se čuvamo sigurno već 2 godine a bar zadnju godinu smo intenzivno radili na bebici...


Jest li radili nešto od pretraga?



Jesma naravno...ali mi treba malo vise vremena na napisem sve sta i kako

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Sekundarni sterilitet
14.11.2011 18:15:16   
mali suncokret
Cao...ja sam nova i zelim da vas sve puno pozz!!
Pitala bi "ivannna" :ti si lijecila sec. sterilitet i sad si trudna user posted image interesujeme kakva ti je bila terapija,sta si koristila? Ja imam isti problem....nisam mogla dugo dugo zatrudniti i nekim cudom 2006 ostanem trudna i rodim cerkice.....sada bi zeljela drugo al vec 2 i pol god. NISTA

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Sekundarni sterilitet
14.11.2011 18:17:09   
mali suncokret
....samo da se ispravim rodila sam cerkicu user posted image eh kamo srece da su cerkice...............

(odgovor članu mali suncokret)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Sekundarni sterilitet
15.11.2011 10:30:16   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: Nedi

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: Nedi

Više se i ne sjećam kada smo tačno prestali da se čuvamo sigurno već 2 godine a bar zadnju godinu smo intenzivno radili na bebici...


Jest li radili nešto od pretraga?



Jesma naravno...ali mi treba malo vise vremena na napisem sve sta i kako



I jesu li ustanovili neki konkretan razlog ili im "ništa nije jasno" po običaju?


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Sekundarni sterilitet
17.11.2011 10:21:16   
ivannna
Mali suncokret, kod mene je problem izgleda bio endometrioza, imala sam laparoskopiju uklanjanja čokoladnih cisti sa jajnika i usput provjera prohodosti jajovoda i stanja maternice. Prije operacije smo prvo pokušali par mjeseci sa klomifenom i pregnylom bez uspjeha, onda operacija, nakon toga 2 mjeseca na dabrostonu bila od 3-eg do 21 dana mestruacije, da se stanje sa endometriozom smiri, i onda opet klomifen i eto uspjelo drugi mjesec s klomifenom user posted image

(odgovor članu mali suncokret)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Sekundarni sterilitet
24.11.2011 22:50:58   
malenaa
CAO drage moje nije me bilo ovih dana jer sam razvucena na sve strane, usput sam stigla i na pregled kod masica. on je upoznat sa mojim slucajem od pocetka, prepostavlja da su opet hormoni u pitanju ali nece nista da daje dijagnoze bez nalaza, uradila sam papa test...cekamo ga zeljno, ginekoloski pregled pokazao postojanje sekreta, a ultrazvuk da bi mi ovulacija mogla biti nedjelja i ponedjeljak. ???? sto meni nikako nije jasno... jer po svim ovim racunicama po netu i rr meni ovulacija prosla ?????? prvi dan zadnje m. je bio 4.11. pa eto izracunajte??? jel moguce to? ja nemam niti jedan jedini simptom plodnih dana niti da ce nadoci :)
ostaje mi da cekam papu,pa onda i nalaze endokrinologa (ovih dana idem uraditi komplet nalaz hormona)...pa onda uzdati se u Boga...
kisssssssss zenice,samo reko malo da podijelim s vama moju situaciju. kissssss

< Poruku je uredio malenaa -- 24.11.2011 22:52:33 >


_____________________________

MAMINO SRCE I DUSA ..SVE MOJE DOSLO NA SVIJET 1.6.2009... CITAV SVIJET JE TAKO MALI NA PREMA TVOJIM OKICAMA SINE MOJ!!

Nedostajes mrvice mamina 18.4.2012. :(

Ema & Kaan. 19.3.2014. Duse moje malene...


(odgovor članu ivannna)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Sekundarni sterilitet
1.12.2011 10:02:08   
malenaa
svaki dan otvorim ovu temu da vidim ima li kakvog odg,savjeta... ali nista :((( smrc,,,,



_____________________________

MAMINO SRCE I DUSA ..SVE MOJE DOSLO NA SVIJET 1.6.2009... CITAV SVIJET JE TAKO MALI NA PREMA TVOJIM OKICAMA SINE MOJ!!

Nedostajes mrvice mamina 18.4.2012. :(

Ema & Kaan. 19.3.2014. Duse moje malene...


(odgovor članu malenaa)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Sekundarni sterilitet
1.12.2011 10:18:31   
AAvalon
malenaa, nemoj se ljutit, ali stvarno ti i nemamo na sta odgovoriti kad jos uvijek cekas nalaze... to sto po RR i nekim druim racunicama O treba da je bila, ne mora nista da znaci, jer to uzima u obzir da je ciklus redovan i da traje 28 dana... a ako sa hormonima nije sve u redu, onda to ne mora biti tako. ja bih prije vjerovala UZV, jer nekom ovulacije dodju 40-ti dan zbog poremecaja hormona i sl. tako da, ne mozemo ti ni mi, kao ni ljekari, bez nalaza ista posebno pomoci, pa se nemoj ni ljutit na nas user posted image

_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu malenaa)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Sekundarni sterilitet
4.12.2011 23:11:29   
malenaa
eh evo mene ...dobila jucer kao nikad u zadnjih 5 godina ciklus izmedju dvije m trajao 29 dana ...ma skolski!!!!! a inae 35-60 dana... nikad se ne zna. zvala danas masica kako mi je rekao kad dobijem i rekao mi od 5.dana da pijem klomifen 5 dana, 11,12 dan da se javim i dodjem na pregled... eto toliko odoh sada citati o klomifenu!!! kissssssssss

_____________________________

MAMINO SRCE I DUSA ..SVE MOJE DOSLO NA SVIJET 1.6.2009... CITAV SVIJET JE TAKO MALI NA PREMA TVOJIM OKICAMA SINE MOJ!!

Nedostajes mrvice mamina 18.4.2012. :(

Ema & Kaan. 19.3.2014. Duse moje malene...


(odgovor članu malenaa)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Sekundarni sterilitet
5.12.2011 23:18:07   
malena27 RR
Zamolicu vas da se drzite teme a to je Sekundarni sterilitet.
Tema nije duzina menstrualnog ciklusa!

Lp, RR Tim user posted image

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu malenaa)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Sekundarni sterilitet
8.7.2012 0:08:57   
malena27 RR
IZVORNA PORUKA: ljiljo

Za mame koje su dozvjele prvu trudnocu a imaju poteškoća s drugim začećem, pišite svoja iskustva.
Ja sam jedna od vas, ostala trudna iz prve, trdnoća školska i porod za poželjeti, ali od tada je prošlo 3 i po godine i vec 2 god želimo jos jednu bebu i nikako da se desi. 1001 PITANJE kako je moglo prvi put a sad ne moze, ZBOG ČEGA? Kako? ZAŠTO? U čemu je problem, Podijelite svoje brige pišite šta poduzimate radite li pretrage,kod kojih doktora....


IZVORNA PORUKA: koka i po

cesto se desi da nakon normalnog i brzog prvog zaceca drugo ide malo teze.
ja sam imala sekundarni sterilitet i nakon dvije godine rodila zdravog djecaka.
savjetujem ti da se konsultujes sa svojim ginekologom sta i kako dalje.nije na odmet da neko vrijeme koristis hormonske pilule(naravno sa pristankom ljekara) da bi se jajnici pripremili zadrugu trudnocu.
sretno.



_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Sekundarni sterilitet
24.4.2017 10:58:01   
malena27 RR
IZVORNA PORUKA: NEAS

Pozdrav drage moje,
Nisam sigurna da li postoji slična tema, ako postoji, voljela bih da me uputite...

Ovako, imam curicu od 25 mjeseci, dr.put sam ostala trudna kad je ona imala 8 mj,ali se za trudnoća nažalost završila kiretazom...sad evo pokušavamo neko vrijeme i nista se ne dešava...bila na pregledu, za sad sve ok...
Pa evo da vidim jel i ovdje ima mama sa sličnim iskustvom, da razmijenimo mišljenje, savjete,budemo podrška...user posted image




IZVORNA PORUKA: Galicia

Nakon godinu dana pokusavanja, ides kod strucnjaka za neplodnost. On/ona ce te uputiti sta i kako dalje. Ovdje mozemo samo nagadjati. Puno srece.




_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 22
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *