|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Dijete koj je uvijek ZDRAVO
3.2.2012 15:20:54   
ivona29
Drage moje,ja cu mozda zvucati malo blesavo i nepismeno...ali obrazovana sam,majka troje djece...od kojih najstarija ima 12godina,6 razred,ima alergijsku bolest atopijski dermatitis..Po rukama ima kao ljustenje koze,ali prodje i vrati se..lijecimo kremama i.t.d.Naime kazu da alergicari imaju slab imunitet,ali moja Paula nikada nije bolesna,sva djeca u razredu imaju upale,ospice,gripe..Moje dvoje ostale djece,3 i 2god...bar su tri puta od jesenas imali prehladu, temperaturu,ja bolesna, muz bolestan..ali Paula nikad,pa ni da nos curi..nepostoje izostanci iz skole..Mnoge ce rebi,vidi budale ima zdravo dijete,Ali ja osjecam da to nesto nije uredu?Vec se dugo mislim otici njenom ljecniku i pitati Je li uredu nikad nebiti bolestan??Sta vi mislite,da li neko ista slicno ima,da li je to mozda zbog ATOP.DERM...samo me strah da joj nesto kasnije ne izbije...

_____________________________

mamina djeca
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Dijete koj je uvijek ZDRAVO
3.2.2012 15:22:42   
koka i po
zahvali Bogu sto je tako.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu ivona29)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Dijete koj je uvijek ZDRAVO
3.2.2012 15:26:28   
ivona29
Koko..jedna prijateljica mi kaze da to nije uredu..da bi ona za svojih 12 godina morala bar jednom dobiti temperaturu i da bi se ja trebala posavjetovati s ljecnikom.Nisam pametna


_____________________________

mamina djeca

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Dijete koj je uvijek ZDRAVO
3.2.2012 15:31:26   
koka i po
ja rijetko kad dobijem temperaturu.
bezbroj puta sam imala gnojnu anginu a mozda par puta u zivotu i temperaturu kao prateci simptom.
sto znaci da tvoja djevojka nije usamljen slucaj.
najbolje bi bilo da se posavjetujes s doktorom cisto da otklonis svoje strahove.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu ivona29)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Dijete koj je uvijek ZDRAVO
3.2.2012 15:32:03   
maja78 RR
pa kako nije bolesna kad ima atopijski
vidis da ipak ima neku "boljku", a za ovo ostalo joj vjerovatno dobar imunitet
sigurno je isla na ljekarske preglede sa skolom, znam oni nisu nesto specijalno, ali opet su pregledi, dijete se normalno razvija

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu ivona29)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Dijete koj je uvijek ZDRAVO
3.2.2012 15:33:29   
Esmica
Ne znam,sve zavisi od djeteta do djeteta.Od imuniteta odredjene osobe.
Kod mene su djeca jako cesto bila bolesna,posebno kad su isli u vrtic (i sada idu).Sad ove zime hvala Bogu nisu nikako bili bolesni,i stvarno se ne sjecam kad smo zadnji put isli doktorici.Imam osjecaj da su im jednostavno trebale sve te prehlade i bolesti,ospice,da bi njihov imunitet ojacao,i postao otporan na sve te baje.
I dalje kazem idu u vrtic,i dalje su djeca bolesna,dolaze s kasljem i svim,ali na njih hvala Bogu ne prelazi.

Uglavnom da sam na tvom mjestu ne bih se brinula,pusti price.Dok nisu bolesni uzivaj,gledaj da se zdravo hrane,i ne razmisljaj o tome uopste.Ne prizivaj nesto sto ne bi voljela.


_____________________________

Hvala Ti Gospodaru moj na blagodati koju Si mi dao...

(odgovor članu ivona29)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Dijete koj je uvijek ZDRAVO
3.2.2012 15:35:27   
Honey3
draga ivona29 ja jos nisam cula da djecu vode doktoru sto su "previse"zdrava...Sto kaze koka samo Bogu zahvali sto je tako i uzivajuser posted image

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu ivona29)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Dijete koj je uvijek ZDRAVO
3.2.2012 15:38:35   
koka i po
mislim da ivona misli u vezi temperature.
temperatura je u stvari odbrana organizma od virusa.
ako je nije nikada imala znaci da ima dobar imunitet i da se njezino tijelo moze oduprijeti virusima.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Dijete koj je uvijek ZDRAVO
3.2.2012 15:54:06   
Skvo RR
pa ne znam ako ti je lakse ja do 8 godine nikada nisam bila bolesna..ni nos, ni tura..nista....i prvu bolest koju sam dobila su pljuskavice....imala sam 2x gripu u 11 godini i 17 godini...kasnije sam sve nadoknadilauser posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu ivona29)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Dijete koje je uvijek ZDRAVO
3.2.2012 16:05:15   
Nasmijana1
IZVORNA PORUKA: ivona29

Drage moje,ja cu mozda zvucati malo blesavo i nepismeno...ali obrazovana sam,majka troje djece...od kojih najstarija ima 12godina,6 razred,ima alergijsku bolest atopijski dermatitis..Po rukama ima kao ljustenje koze,ali prodje i vrati se..lijecimo kremama i.t.d.Naime kazu da alergicari imaju slab imunitet,ali moja Paula nikada nije bolesna,sva djeca u u upale,ospice,gripe..Moje dvoje ostale djece,3 i 2god...bar su tri puta od jesenas imali prehladu, temperaturu,ja bolesna, muz bolestan..ali Paula nikad,pa ni da nos curi..nepostoje izostanci iz skole..Mnoge ce rebi,vidi budale ima zdravo dijete,Ali ja osjecam da to nesto nije uredu?Vec se dugo mislim otici njenom ljecniku i pitati Je li uredu nikad nebiti bolestan??Sta vi mislite,da li neko ista slicno ima,da li je to mozda zbog ATOP.DERM...samo me strah da joj nesto kasnije ne izbije...

Ja bih da pohvalim tvoje odlicno zapazanje, sto cesto roditelji ne smatraju vaznim. Ja sam ti upravo bila dijete iz tvog opisa. Samo da te ispravim, alergicari nemaju slab imunitet nego poremecaj imuniteta. Cesto je prejak imunitet ali kad imunitet ''radi'' on napada i samog sebe jer normalne stvari prepoznaje kao strano tijelo. Ja sam kao i tvoja curica imala alergijakw reakcije, ali ostalo nista ni dj bolesti ni temp ni ni nista. Kasnije sam otkrila da imam i ozbiljnije probleme, ali ne znam koluko je to povezano. Preporucujem ti da pazis na promjene djetta kasnije, jer najcesce u pubertetu se upalw neki autoimuni procesi. Mozes popricati sa nekim dobrim dr, ali nazalost ne moze se preventivno djelovati. Iako alergije izgledaju bezazleno, ja sam imala dosta problema. Najvaznijw je izbjegavanje stresa, zdraviji nacin zivota...iako ovo tesko pratimo osim ako nas bas nesto jako ne opameti :). Ugl. Prati svoje dijete i dalje, ne sad panicno, ali da mozes reagovati ako taj imunitet malo odstupi.

< Poruku je uredio Visnja RR -- 3.2.2012 16:16:30 >

(odgovor članu ivona29)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Dijete koje je uvijek ZDRAVO
3.2.2012 17:19:41   
taurus
ivona 29, evo nasmijana 1 je rekla ono najvažnije
dobro si zapazila, to i jeste karakteristika bolesti koje su vezane za imunitet (a alergije su jedna od njih)
ali na žalost malo toga se može uraditi preventivnouser posted image

< Poruku je uredio taurus -- 3.2.2012 17:20:01 >

(odgovor članu Nasmijana1)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Dijete koj je uvijek ZDRAVO
4.2.2012 17:40:27   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: ivona29

Koko..jedna prijateljica mi kaze da to nije uredu..da bi ona za svojih 12 godina morala bar jednom dobiti temperaturu i da bi se ja trebala posavjetovati s ljecnikom.Nisam pametna



bas tako , svako dete do skolske uzrasti treba 50 infekcija da preboli ( da kazem ili kako se to kaze) , upale ili bolovi  uha, grla, temperature, prehlade, curenje nosa , kasljanje i ostalo  da bi zadobilo imunitet

al opet  ne bih da te ne plasim  ali ja bih razgovarala sa doktorom  user posted image

< Poruku je uredio triputmama -- 4.2.2012 17:48:03 >

(odgovor članu ivona29)
  Neposredna veza do poruke: 12
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *