|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: vrtic u prirodi, Igman
10.5.2012 22:16:05   
M kao Mama
Čitam, ja VAs čitam, ja sam sa 5 i po išla na Borike 7 dana, bilo mi predobro, nakon pola godine znači sa 6 išla na more opet sa obdaništem, ma odlično mi bilo, ova moja čini mi se do udaje bez mame neće nigdje, danas je moj brat ubjeđivo da ide, ma kakvi nema šanse, sve je super, al gdje je mama, tako da neću insistirati, vala mi ne treba belaj da mi dijete plače i preživljava traume, kad bude spremna bujrum. Očito nije na mene, mene su mogli na Masr poslati, meni super, uvijek sam bila društvena i komunikativna

(odgovor članu madam x)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: vrtic u prirodi, Igman
11.5.2012 19:02:15   
Amrino
Meni je ovo super. Doduse- da me neko pitao prije dvije godine ...ili godinu rekla bih nesto totalno kontra ali...dosta toga se promijenilo. Jedne prilike su nam nase tete na roditeljskom prepricavale dogodovstine iz tih skolica u prirodi i ostali roditelji i ja smo se odusevili i nasmijali do suza. Moj Hamza je samo jednom do sada prespavao kod nane i kada smo ga pitali za skolicu kategoricki je odbio- ali da je on pristao i pokazao interes i da je navikao na odvajanje- bez problema bih ga pustila. Nane i dede vole djecu ali mislim da bih ja sa tetama bila sigurnija nego sa bilo kim. Ipak one s njima provode po cijele dane, odgajaju ih za razliku od nana kod kojih je obrnuta situacija tj. nane plesu kako djeca sviraju.

_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: vrtic u prirodi, Igman
11.5.2012 19:07:20   
Visnja RR
MM je danas bio na Igmanu ...i vidio djecicu iz vrtica... zakljucak "Asju nikad necemo poslati sve i da je samostalna" gore je duvao hladan vjetar a neka djeca u majicama bez rukava , druga obucena ko da su na snijeg dosla ... a tete se skupile i dimikaju ...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: vrtic u prirodi, Igman
11.5.2012 23:27:38   
Amrino
Pa poenta je da se dijete nauci na sve vremenske i ostale uslove- a to su vec veca djeca i ne vidim zasto tete ne bi dimkale? Nece valjda samo hodati za djecom?! Nije poenta ni vrtica ni ovakvih skolica da tete ugadjaju djeci. Djetetu od 5 godina ako je hladno ili vruce- ono samo treba da zna da se obuce pa nije beba?!

_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: vrtic u prirodi, Igman
11.5.2012 23:55:30   
Medić*

IZVORNA PORUKA: Amrino

Pa poenta je da se dijete nauci na sve vremenske i ostale uslove- a to su vec veca djeca i ne vidim zasto tete ne bi dimkale? Nece valjda samo hodati za djecom?! Nije poenta ni vrtica ni ovakvih skolica da tete ugadjaju djeci. Dd 5jetetu o godina ako je hladno ili vruce- ono samo treba da zna da se obuce pa nije beba?!


Naravno da djeca od 5 godina to znaju, znaju i ona manja kada im je hladno ili vruce. Ali ta djeca trebaju imati 24 – satni nadzor odgajatelja, teta, uciteljica i sl, to im je posao pa onda neka dimkaju.

Recimo jedan petogodisnjak sav sretan dosao na izlet, lijepo mu sa drugarima, uziva u prirodi, trci i oznoji se a tete vide oni fino trckaraju, igraju se i nastavljaju dimkati. Dijete se moze razboljeti ??? Njihova je duznost reagovati mnogo prije nego dijete dodje i kaze teta ja se oznojio, idem se presvuci ili me presvuci. Navedoh samo primjer vezano za ove vremenske uslove koje spominjete.



_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: vrtic u prirodi, Igman
12.5.2012 0:26:14   
Amrino

IZVORNA PORUKA: medic slatki


IZVORNA PORUKA: Amrino

Pa poenta je da se dijete nauci na sve vremenske i ostale uslove- a to su vec veca djeca i ne vidim zasto tete ne bi dimkale? Nece valjda samo hodati za djecom?! Nije poenta ni vrtica ni ovakvih skolica da tete ugadjaju djeci. Dd 5jetetu o godina ako je hladno ili vruce- ono samo treba da zna da se obuce pa nije beba?!


Naravno da djeca od 5 godina to znaju, znaju i ona manja kada im je hladno ili vruce. Ali ta djeca trebaju imati 24 – satni nadzor odgajatelja, teta, uciteljica i sl, to im je posao pa onda neka dimkaju.

Recimo jedan petogodisnjak sav sretan dosao na izlet, lijepo mu sa drugarima, uziva u prirodi, trci i oznoji se a tete vide oni fino trckaraju, igraju se i nastavljaju dimkati. Dijete se moze razboljeti ??? Njihova je duznost reagovati mnogo prije nego dijete dodje i kaze teta ja se oznojio, idem se presvuci ili me presvuci. Navedoh samo primjer vezano za ove vremenske uslove koje spominjete.




Ja zaista vjerujem da svaka od tih uciteljica dobro i odgovorno radi svoj posao i mislim da je jako povrsno suditi tako jednom divnom projektu na osnovu necega sto je neko usput vidio na par minuta. Uostalom ko kaze da je neko od te djece oznojeno?
Ovo me podsjeca na one price kojih sam se itekako naslusala- tipa kako tete u drzavnim vrticima samaraju djecu, vuku ih za usi, psuju im i slicne gluposti. Poenta je da onaj roditelj koji ocekuje da uciteljica trci za njegovim djetetom, mjeri mu koliko se oznojilo, podsjeca ga da treba piskiti, brise mu nos, pita ga i slicno ne treba ni pomisljati na slicne manifestacije jer su to stvari koje svaki petogodisnjak treba sam da radi. To zaista nisu njihove duznosti niti opis njihovog posla. One su uciteljice a ne tete cuvalice u jaslicama.

_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: vrtic u prirodi, Igman
12.5.2012 0:38:40   
Medić*
Vjerujem i ja da odgovorno rade posao.

I ni jednog momenta ne sudim povrsno o takvom projektu, vec iznosimo misljenja o tome da li poslati dijete te dobi ili im te izlete omoguciti i dozvoliti kada malo porastu. Meni su ti izleti jako primamljivi i super stvar za djecu, neprocjenjivo iskustvo za njih, ali ja jednostavno moje vrticko dijete koliko god ono bilo samostalno ne bih mogla pustiti da ide user posted image Bar sada tako mislim. Skola je vec druga stvar.

A ko kaze da su ta djeca oznojana... Ne kaze niko, vec sam samo primjer navela i nadovezala se na tvoj post o tome sta 5 godisnjaci trebaju znati. Sve to zna i moj 3,5 godisnjak ali ga ja stalno pipkam a sve e strah bi to na izletu iko radio, naravno da ne bi.

I da naravno da one nisu tete u jaslicama ali bi u takvim situacijama itekako trebala djeca imati stalni nadzor koliko god da su samostalna. Nadam se da imaju user posted image







< Poruku je uredio medic slatki -- 12.5.2012 0:51:40 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: vrtic u prirodi, Igman
12.5.2012 7:10:11   
hatepsut
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

MM je danas bio na Igmanu ...i vidio djecicu iz vrtica... zakljucak "Asju nikad necemo poslati sve i da je samostalna" gore je duvao hladan vjetar a neka djeca u majicama bez rukava , druga obucena ko da su na snijeg dosla ... a tete se skupile i dimikaju ...


Isto se ovako desilo na ekskurziji kod nas i to je najveci razlog sto sam skepticna  i sto me strah i sto zivkam svoje djete.jos se kod nas radi o vecoj djeci,recimo prosle godine su se kupali u Tuzli a nastavnice i ucitiljeljice gustale uz kafu i cigaretu.ne kazem da njima ne treba odmor ali ne mozes djecu u aprilu pustit da se kupaju user posted image i da djeca koja su 5ti razred (11g) unijela su pive u bus i tamo negdje ispijali a nastavnici veze nisu imali.tacno je da odgoj ide iz kuce ali dovoljno je da imate jedno problematicno djete koje ce pokrenuti inicijativu tako da se i vecina ostalih "ukljuci".


_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: vrtic u prirodi, Igman
12.5.2012 19:59:17   
mama75
Tema me pocela nervirati. Svako zna najbolje da li ce svoje dijete poslati u skolu u prirodi, na izlet, exkurziju. Moje licno misljenje je da dijete treba nauciti vrlo rano da bude samostalno, da zna reci ako mu je vruce/hladno, zedno/gladno i da treba imati povjerenje u ljude koji su na sebe preuzeli jednu toliku odgovornost da moje i jos 5, 10 .. 50 djece vode negdje. U svakom slucaju ne moze mu biti kao kod kuce i kao da je sa mamom.

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: vrtic u prirodi, Igman
12.5.2012 20:46:49   
selebriti
Evo i moj skromni doprinos temi user posted image

Neki roditelji posalju svoju "bijelu" djecu na planinu i očekuju da se tete sjete da baš to dijete gori na suncu, pa je problem kada se vrati sa izleta crveno. user posted image
A, oni se nisu sjetili ni kremu da pošalju s njim.

Roditelji nekad previše očekuju od tih teta.

Uostalom, šta fali ako diminjaju, a djeca se igraju user posted image




_____________________________

Life begins at the end of your comfort zone

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: vrtic u prirodi, Igman
12.5.2012 20:51:37   
M kao Mama
Ma, ja bih svoju pustila, kažem Vam, i ja sam išla i predivno mi bilo i dan danas se sjećam, ali ona neće, mi pričamo o tome, a njoj suze u očima

(odgovor članu selebriti)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: vrtic u prirodi, Igman
12.5.2012 20:56:05   
škorpija
moja sestra je učiteljica, sad ima odjeljenje prvog razreda, djeca otprilike 6-godišnjaci, i rekla je da se niakd ne bi usudila povesti tu djece na nešto duže od jednodnevnog izleta, ne zato što je lijena već zato što je odgovorna i svjesna je da bez obzira koliko pazila ne može garantirati da će sve biti u redu. pošto radi već 7-8 godina vjerujem joj na riječ i A. ne vjerujm da ću slati sa vrtićem na bilo šta duže od jednodnevnog izleta.
i da, lani su išli na izlet u jedan hrvatski vodeni park (četvrti razredi) i jedna stariji nastavnik je legao pod drvo i zaspao, a dijete iz njegovog razreda se ubrzo počelo utapati, nastavnici iz drugih razreda skočili, jedva ga spasili, ma bejži, pto se bi tražćiti belaja bez potrebe 

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu selebriti)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: vrtic u prirodi, Igman
12.5.2012 21:43:54   
vjestica

IZVORNA PORUKA: mama75

Tema me pocela nervirati. Svako zna najbolje da li ce svoje dijete poslati u skolu u prirodi, na izlet, exkurziju. Moje licno misljenje je da dijete treba nauciti vrlo rano da bude samostalno, da zna reci ako mu je vruce/hladno, zedno/gladno i da treba imati povjerenje u ljude koji su na sebe preuzeli jednu toliku odgovornost da moje i jos 5, 10 .. 50 djece vode negdje. U svakom slucaju ne moze mu biti kao kod kuce i kao da je sa mamom.

potpis
ja se nadam da ći i ja putiti svoje dijete bez problema, kad dođe do toga da negdje ide
prehladiti se može i ovdje, u vrtiću, školi, nezgode se i ovdje isto mogu desiti
mene su moji uvijek svugdje puštali, 2 g za redom sma išla sa vrtićem na more, na Badiju
nijednu ekskurziju u školi nisam propustila i svako to putovanje mi je ostalo u prelijepom sjećanju


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: vrtic u prirodi, Igman
12.5.2012 23:58:23   
madam x
Ode ova tema u drugom pravcu, prelazi u temu odgovornost učitelja .

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 39
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *