|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kolektivni odmor u vrticu
4.7.2012 8:02:38   
ninagz
Drage moje,
Da li se u vasim vrticim praktikuje kolektivni odmor? Vrtic gdje moja kcerkica ide im akolektivni odmor od 3 sedmice (ranije je bilo 4 sed), po meni to ama bas nikako n ije uredu, da nas 100 roditelja uzimamo i planiramo odmore po njhovom odmoru. Ja sam pokusala predloziri da se cak dva roditelja angazuju po sedmici i pomognu tetama koje bi ostale da rade.
Molim vas,
kako je kod vas to uredjeno i koji je vas tav po pitanju kolektivnog odmora. I da, ja ne mogu uzeti odmor u tom periodu a ni moj muz.
Hvala unaprijed na odgovorima i lijep pozdrav
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Kolektivni odmor u vrticu
4.7.2012 8:11:39   
idana_85
U nasem je vrticu 4 sedmice. Mi smo to znali prije nego smo ga upisali pa smo tako planirali i godisnji. Bar mm, on je u drzavnoj firmi,ja jos nista ne znam,nadam se da cu moci i ja tada. jesu li vam rekli koji je dezurni vrtic mozete dijete voditi u taj dok ovaj ne radi.

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu ninagz)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Kolektivni odmor u vrticu
4.7.2012 9:00:36   
veeseelaa
moja malena ide u privatni vrtić
ove godine imaju dvije sedmice kolektivnog god.odmora
ja sam dijete dala na čuvanje kod naše forumašice mamime oči
prošle godine je bila samo jedna hefta godišnjeg pa sam i ja u taj vakat uzela god

Ni meni se to baš ne dopada, smatram da nije ok, jer postoje oni roditelji koji nemaju gdje djecu ostaviti....

al šta da se radi, nama bar vbude najavljeno par mjeseci prije koje su to sedmice u pitanju


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Kolektivni odmor u vrticu
4.7.2012 11:24:20   
Vinetu
U našem vrtiću (privatni) nedavno je pravljen spisak djece koja idu na godišnji tokom jula i avgusta, te su zapisani i periodi odsustva. Prema tom spisku su tete organizovale svoje individualne odmore. Tako će tokom ljeta uvijek biti po 3-4 tete u vrtiću, dok su druge na odmoru.


< Poruku je uredio Vinetu -- 4.7.2012 11:25:28 >

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Kolektivni odmor u vrticu
4.7.2012 11:45:40   
Medić*
U nasem ( privatni ) vrticu takodjer nema kolektivnog odmora. Tete ce jedna po jedna organizvano ici tako da ce ipak po 3 ostajati sa djecom.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Vinetu)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Kolektivni odmor u vrticu
4.7.2012 11:48:07   
škorpija

IZVORNA PORUKA: medic slatki

U nasem ( privatni ) vrticu takodjer nema kolektivnog odmora. Tete ce jedna po jedna organizvano ici tako da ce ipak po 3 ostajati sa djecom.

Popisujem, samo je drugi privatni vrtić u pitanju, a sistem je isti

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Kolektivni odmor u vrticu
4.7.2012 14:36:37   
enna
Ehhhh drage zene d vas obradujem da kod vas nije to toliko strasno ovdje gdje zivim vrtici svi globalno zatvaraju zadnji petak u junu i otvaraju 2 ponedljak u septembru ehhhh sada mi kazite kako se organizovati.Moja malena ce od septembra u vrtic trenutno ne radim a ako pocnem ni sama neznam kako cu se organizovati nemam nikog da mi pomogne ma uzas a naplaiti znaju naravnouser posted image

_____________________________

23.04.2008-stigla mamina sreca poslije 9 godina!!!!

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Kolektivni odmor u vrticu
4.7.2012 14:48:41   
ninagz
auuu enna, ipak nije kod nas bas toliko strasno, kad malo bolje razmislim 3 nedelje su nista napsram kolektivnog kod vas
veliki pozz

(odgovor članu enna)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Kolektivni odmor u vrticu
4.7.2012 14:53:45   
Lady26
Odakle si?
Moja curica ide u jedan vrtic, koji se renovira pa su ih prebacili u zamjenski koji zamisli ima kolektivni godisnji odmor cijeli juli...
E da ne bi isla u zamjensko zamjenski vrtic user posted image  (znaci to je vec 3 vrtic) pa se vratila u avgustu i onda od septembra u maticni user posted image , ja sam pomjerila svoj godisnji, sveki je uzela 1 sedmicu svog i ja cu malo bolovanje uzeti i tako sam nekako ispunila mjesec....
Radije cu da mi plata "trpi" nego da mi dijete traume prezivljava....nije vrijedno para...

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu ninagz)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Kolektivni odmor u vrticu
4.7.2012 15:22:52   
Visnja RR
u nasem vrticu je nekad prije postojao kolektivni odmor u augustu...ali to se vec par godina promjenilo...
Npr. asjine dvije tete iz Pacica su sad na godisnjemn i bice 15 dana a djeca Pacica se spajaju sa Zvjezdicama... onda idu tete iz Zvjezdica 15 dana na odmor pa se opet spajaju djeca... tako ce biti i u augustu...obzirom da u julu i augustu imaju i manje djece sve je ok za sada....

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Kolektivni odmor u vrticu
4.7.2012 18:38:47   
MicoTico
Kod nas u B.Luci (državni vrtići) manji vrtići se spajaju sa velikim tj. djeca od 2.7. do 6.8. iz manjih vrtića idu u najbliži veći vrtić zajedno sa svojim tetama. Moji ovaj mjesec idu u veći vrtić u blizini njihovog i spojiće se jaslička i velika grupa. Tete se smjenjuju sa godišnjim odmorom. Jedna ide, 3 ostaju. Tako je svake godine. Nama nije problem pošto nam ni zamjenski vrtić nije daleko, a i bato i seka budu zajedno u grupi, tete su njihove. M. kaže danas kako je bolja hrana u ovom novom vrtiću, a isti dovoze i u njihov vrtić i ovaj što sad idu, ali eto...moji vole kad je neka promjena, pa im i hrana ukusnijauser posted image

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Kolektivni odmor u vrticu
4.7.2012 23:43:02   
enna
Lady26 javljam se iz Italije i to je ovdje opcenito problem narocito za roditelje koji rade.Kazem sada trenutno ne radim a ako pocnem uhhh neznma ni sama kako cu se organizovati.A i same znate da odmore nemozete uzetti 2-3 mjeseca.Zamjenski nema i ne postoji neka dodatna solucija koja se pruza ovim roditeljimauser posted image Bila sam vec na sastanku i dobila spisak prasnika i kada vrtic otvara i zatvara.Mahhhh nemam rijeci sta da kazem ovdje vecina vrtica radi do 16.00 a roditelji rade do 18.00 pa sada mozete misliti kako je tim roditeljima uvijke nekog moraju da angazuju da uzima dijete iz vrtica.Ima i onih u kojim mogu da ostanu do 19.00 ali nema u svim gradovima.Ovdje su vecinom crkveni vrtici ili opstinski(kojih je mizerno malo).Ja nazalost nemam u blizini ni od 20 km taj opstinski tako da mora ici u crkveni.U tom vrticu ne sluzi se hrana svinjskog porijekla ali imaju molitve od 09.00-10.00 i djeca druge vjere prisustvuju tim molitvama nemogu se izolirati,da a zivimo u DEMOKRATSKOJ drzaviuser posted image

_____________________________

23.04.2008-stigla mamina sreca poslije 9 godina!!!!

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Kolektivni odmor u vrticu
15.7.2012 22:44:46   
škorpija
joooj enna stvarno gorozno, ja sam uvijek mislila da je na zapadu bolje stanje kad su u pitanju vrtićiuser posted image , zar nema privatnih vrtića

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu enna)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Kolektivni odmor u vrticu
15.2.2013 8:58:06   
bebaa
pozz...da li neko zna da li na Mojmilu u jaslicama i uopste u njihovom obdanistu imaju kolektivni god. odmor i ako da imate li iskustva da li postoje zamjenski vrtici,da li nude neku alternativu...

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 14
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *