|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Crvene bubuljice po licu i vratu Kod bebe...
5.4.2009 11:27:38   
magde
moja mala ponekad ima takvih neke crvene tackice ali to je od toplote.ja ti preporucujem da koristis becutan  pelene i da je mazis sa jegoderm bas je super.a kolkiko meseci ima beba?

(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Crvene bubuljice po licu i vratu Kod bebe...
3.11.2010 12:57:22   
Anoniman
Andreju su se pojavile sitne "bubuljice" po butinama...na obje noge...nema vise nigdje osim tu...nisu crvene...ne izgleda mi da mu smeta...nalik su na one sto skoro svako novorodjence ima...sto dr. kazu da su od hormona...a ja budala zaboravila na prosloj vakcinaciji pitati sta bi to moglo bitiuser posted image

(odgovor članu magde)
  Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Crvene bubuljice po licu i vratu Kod bebe...
17.4.2011 14:38:27   
Esmica
Dadada,moj mali ima isto kao tvoj,vidjela sam negdje na slici sto si stavila.On ce uskoro ako Bog da 5 godina,isto nakon vakcine mu se pojavilo,i uvijek mu je takva koza.Ne zali se,ne svrbi ga,jednostavno takva koza.Svasta su mi pedijatrice savjetovale,al nista nije pomoglo.Jedna mi je rekla kad ga kupam da malo jace pritisnem spuzvom,i kasnije peskirom,al ni to nije pomoglo.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Crvene bubuljice po licu i vratu Kod bebe...
17.4.2011 15:15:43   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Esmica

Dadada,moj mali ima isto kao tvoj,vidjela sam negdje na slici sto si stavila.On ce uskoro ako Bog da 5 godina,isto nakon vakcine mu se pojavilo,i uvijek mu je takva koza.Ne zali se,ne svrbi ga,jednostavno takva koza.Svasta su mi pedijatrice savjetovale,al nista nije pomoglo.Jedna mi je rekla kad ga kupam da malo jace pritisnem spuzvom,i kasnije peskirom,al ni to nije pomoglo.
pocela sam mu mazati bepantenom...ovo ja po svom...niko mi nije savjetovao...i cini mi se da se povlaci...tek treci dan mazem..javim ti rezultate ako uspije eksperimentuser posted image

(odgovor članu Esmica)
  Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Crvene bubuljice po licu i vratu Kod bebe...
1.11.2011 18:41:42   
Mya_81 RR
Prenos postova:

IZVORNA PORUKA: lira
beba mi je stara 4 i pol mj. i jutros su joj se na obje ruke,na istom mjestu pojavili crveni pristici sa crvenilom okolo,mislila sma da ju je nesto ujelo ali danas tokom dana takvi isti pristici su se pojavili dva na obrazu,jedan do drugog,dva na bradi i vratu i jos nekoliko po rukama...ako neka mama ima iskustva sa ovim neka mi kaze sta da radim,da li da nosim dijete ped. ili....user posted image user posted image user posted image user posted image


IZVORNA PORUKA: Visnja RR
ma kakav god odgovor da dobijes sutra ujutro odvedi bebicu pedijatru da budes mirna


IZVORNA PORUKA: bananica
na tvom mjestu ja bih bebu odvela da je pedijatar pregleda,ne mora biti nista ,ali ces ti svakako biti puno mirnija




_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu magde)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Crvene bubuljice po licu i vratu bebe...
21.3.2012 23:34:39   
Amyra
Pozdrav forumasice ,

Eh ovako , moja user posted image kad je napunila mjesec dana pojavile su joj se crvene tackice na desnom obrascicu , kad smo bili na pregledu kod pedijatrice , rekla je da je to sasvim normalno , da se koza cisti . bla bla ... standardna njihova prica, kroz par dana te crvene tackice su se prosirile i na lijevi obrascic... i tako iz dana u dan se pojavi pa se povuce ...

medjutim kad sam ugledala da se prosirilo i na celo, vratic i iza uha , spremila sam curicu i otisla odmah kod pedijatra , receno mi opet ista stvar, kao bebe bljuckaju bebe ovo rade bebe ono rade ... kao ne treba je prati kamilicom nit stavljat bademovu, omeksivac izbacit, samo pamuk oblaciti ( sto i radim ) medjutim maloj nista nije biilo bolje...

pa sam kupila neku kremicu bübchen... jako joj se zacrveni na par minuta ... upije krema ... medjutim opet nista ...

izgleda da je ne svrbi jer se ne cese, navecer se stvar smiri ,. medjutim tokom dana dijete isto ko da je upalo u zaru.

samo po obrascicima i iza vrata ima te crvene tackice , a na celu su ko sitne bubuljice ...isto hrapavi neki papir.

i citam nesto po forumima , naletim na nekog dermatologa u sokolovic koloniji, na forumu pisali o njemu vele pravo dobar dermatolog treba mu dici spomenik i uputim se ja sa malom fino kod tog dr.

ciko star ko grcka (al eto kazu, sto stariji to bolji ima valjda iskustva) user posted image

pogledao je i veli meni covjek ovako :

mala ima neku djeciju bolest , koju NEMAM POJMA ... sto puta sam ga pitala ... kako se zove ta bolest , samo sam dobila odg. djecija bolest -.- user posted image , pitam ga jel moguce da se bebina koza cisti, kaze nije, jel moguce da je od vrucine ,jer nam je jako vruce u stanu, on meni opet nije ... i ja i dalje ne znam koja je to djecija bolest.


rekao mi je da ako se ne povuce, samo ode do godine dana -.- , valja se onda jos borit sa tim :-(

dobila sam neku kremicu CORTICIN , da je mazem 7 dana,

znal iko ista :( ....

i moj savjet ... odmah otidjite dermatologu :-S ... nemojte nista na svoju ruku , ja sam tako na pocetku mazala i slusala okolo, od vrucine , od ovog od onog, mozda da sam otisla na vrijeme , mozda se ne bi izasula ovoliko....


unaprijedd hvalaa ako neko nesto znaaa :-)


lp








< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 21.3.2012 23:56:00 >


_____________________________

Prava je tajna sreće u tome da mnogo zahtijevamo od sebe, a malo od drugih

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Crvene bubuljice po licu i vratu bebe...
22.3.2012 14:26:23   
Rabi
Draga moja, mis mo imali takav problem sa nasom Ajsicomuser posted image
Bila sam jako zabrinuta, jer je to sve izgledalo grozno crveno!

Dr. nam je na pocetku rekla da je to normalno....ali s obzirom da je opstajalo i do 3-4 mjeseca dali su nam dijagnozu atopijskog dermatitisa. Tek onako ofrlje!

Isli smo i homeopati, ali smo na kraju problem rijesili kod dr. prohicuser posted image Ona nam je rekla da nije uopce AD, vec neki oblik ekcema koji izadje do 1-2 godine!

Ona nam je napravila kremicu od koje nam se to povuklo za 24h, hvala dragom Bogu!

I rekla nam da mazemo dva puta dnevno dok se ne povuce, aposle toga jednom dnevno nekoliko dana! I ako se ponovo pojavi, samo namazati u tankom sloju!

Mi smo se tada rijesili, povremeno nam se pojavi, ali u 100 puta blazem obliku! Sada mazemo zagrebackim melemom koji je odlican!!!
Ako hoces dam ti br. ove doktorice pa otidji! Mozes kupiti i probati zagrebacki melem!

Vjerujem da ce se javiti zene koje imaju misljenje da su njene kreme lose iz razloga sto sadrze kortikosteroide! Ali ni to se ne maze uvijekuser posted image
Nas je ova dr. spasilauser posted image


_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu Amyra)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Crvene bubuljice po licu i vratu bebe...
22.3.2012 19:36:40   
Amyra
hej rabi,

hvala ti puno na odgovoru, drago mi je sto ste se rijesile tog crvenila :-)))

:-( nadam se da necu muku mucit jos duze vremena, ja cu probat sa ovom kremom 7 dana, ako nista ne bude ici cu kod te doktorice.

Jel mi mozes poslati broj , tako da je mogu kontaktirati.

hvala puno !!!




_____________________________

Prava je tajna sreće u tome da mnogo zahtijevamo od sebe, a malo od drugih

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Crvene bubuljice po licu i vratu bebe...
23.3.2012 12:40:59   
Rabi

IZVORNA PORUKA: Amyra

hej rabi,

hvala ti puno na odgovoru, drago mi je sto ste se rijesile tog crvenila :-)))

:-( nadam se da necu muku mucit jos duze vremena, ja cu probat sa ovom kremom 7 dana, ako nista ne bude ici cu kod te doktorice.

Jel mi mozes poslati broj , tako da je mogu kontaktirati.

hvala puno !!!





imas ppuser posted image


_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu Amyra)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Crvene bubuljice po licu i vratu bebe...
31.5.2012 13:05:31   
Ombra
moja cuja se isto ponekad malo ospe po licu i ispod vrata....prvo nam je pedijatar rekao da je ad...jer je imala osip i po tijelu....odvela je dermatologu (dvojici) i rekli mi da nije...dermatolog mi rekao da promjenim detrdzent i da koristim pantenol kremu...promjenili detrdzent osip se povukao...na tijelu nista nema hvala bogu...ponekad na licu ali od vrucine ili ako je neko ljubaka i od nekih igrackica...namazem pantenolom i sve prodje...a bacila sam i para i para na raznorasne kreme i nista joj nije pomoglo osim panetnol kreme koja je 2-3 KM....
odvedem je ja opet pedijatru na rutinsku kontrolu i kaze meni a vidi nije AD...ma marshhhhhh....za sve kozne promjene po meni nista pedijatar...odmah dermatolog...

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Crvene bubuljice po licu i vratu bebe...
1.5.2013 7:53:12   
Aid2203
Drage moje mame pomozite mi,moj sincic sutra puni 40 dana,a sa 15 dana je dobio osip prvo po obrascicima pa onda otislo na celo,iza usiju pa na vrat i poslije se istackalo po tijelu,,nisu plikovi niti se koza ljustri nego se te tockice pretvore u bubuljice i onda po neka pobijeli izgledaju kao one pubertetske.Pedijatrica mi rekla da ja AD na prvoj kontroli pa poslije kaze ne mora znaciti da jest,,,al neki ekcem jest!!!!Eh sad sta je neznam!??Pa vas molim za pomoc ako netko nezna je imao slicno ili zna.Naruceni smo kod dermatologa al do tad bi mi dobro dosla pomoc!!!user posted image

(odgovor članu Ombra)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Crvene bubuljice po licu i vratu bebe...
1.5.2013 8:09:56   
Mya_81 RR
Aid, ja nemam iskustva s AD ni nekim vecim ekcemima. Mi smo imali sitne bubuljice ali smo rjesavali sve to obicnim kremama. Nadam se da ce se javiti neko ko ima vise iskustva s tim...

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Aid2203)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Crvene bubuljice po licu i vratu bebe...
1.5.2013 8:22:37   
minie
Aid mi imamo iskustva sa AD-om, ali hB nismo se dugo patili (proslo je sve za mjesec dana i hB evo nigdje nista)
Meni to sto opisujes ne lici na AD, bar kod mog R nije tako bilo. Cime ga kupate? Iskljuci kupke i sl, nemoj ga topliti, nega bude lagano obucen, mozda je i od toga, ne znam sta dr da ti predlozim. Meni se cini da su to one bubuljice sto svaka beba ima poslije poroda.

Mozes mozda probati i ovu dr Pasha kermu za bebe, ona je isto odlicna.

Btw ja htjela dati isto ime svom bebacu, svaka cas_t za izbor user posted image

< Poruku je uredio minie -- 1.5.2013 8:31:08 >


_____________________________

Mamino sunce, maza, zivot i sreca...
R 17.10.2011.

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Crvene bubuljice po licu i vratu bebe...
1.5.2013 9:47:42   
Aid2203
Drage mame hvala vam na odgovorima sad mi je lakse,kupam ga mustelinim proizvodima onda na kraju oblijem hipermanganom(preporuka pedijatrice) i onda se namazemo Aderminom kremom i povuklo nas se fino,eh kako se malo prehladio sinoc zagrijemo kucu da ga okupamo i jutros opet se osip vratio moze biti i da je od vrucine al opet neznam.Kako ga samo dojim pazim jako sta jedem tako da neznam stvarno sta bi moglo da bude!!Sutra nam je 40 dana kazu beba se do tad cisti do sad je vec trebalo.Eh i da kazem jos dnevno kaki po 10 puta nekad bude i proliv,al je dobio na tezini za ovi 40 dana 1,500kg pa neznam ima li to veze kakve.Molim vas pomozite mi dajte mi savjet posto mi je prva beba ocajna sam!!!user posted image AID dusa mamina,,mamino sve

(odgovor članu minie)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Crvene bubuljice po licu i vratu bebe...
1.5.2013 10:07:24   
pero zdero
Mi smo imali (moj mali djecak i ja ) slican problem, pocelo je 15-ti dan i trajalo skoro do drugog mjeseca. Zato samo polako. I ja sam njega kupala Mustelom i koristila pavlovicevu kremu. Doduduse mi smo imali samo po glavi, cak i pod kosom, te su bubuljice prvo bile crvene, poslije bijele i na kraju zuto-narandzaste krastice. Samo polako, strpljenja, nisu sve bebe iste, i ne mora prestati do 40 dana (bar nama nije). Sjecam se da mi ga je bilo zao gledat onakog krastavog. Znam isto da sam izbacila paradajz, jaja i citruse. I smanjila unos mlijecnih proizvoda, koje sam tamanila kao zbog bolje laktacije. Nastavite kako ste poceli i proci ce....drzite se...

(odgovor članu Aid2203)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Crvene bubuljice po licu i vratu bebe...
1.5.2013 21:16:00   
almondray
Jesu li bubuljice gnojne? Mom iskoče gnojne , žuti vrhovi , ispupčeni a okolna koža se crveni.I to se dešava kad ja jedem slatkiše jer ga dojim.Zapravo najviše od čokolade. user posted image
Možda je to...

(odgovor članu pero zdero)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Crvene bubuljice po licu i vratu bebe...
2.5.2013 10:01:08   
Aid2203
Almondray bas takve,prvo crveno i onda pobijeli(zuckasto)bude na vrhu i same od sebe se povuku i onda na tom mjestu ostane tako suha krastica al tesko vidljiva i onda nestane,a jel tvoj bebac imao i po cijelom tijelu(al samo na oko vidljive crvene tockice nisu bile bubuljice i nisu se osjetile na dodir) ???MOj je imao jer ja sam bas jedno vrijeme puno jela slatko pa mozda je bas zbog toga!!!
??Almondray znas koliko mi je sad lakseuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Crvene bubuljice po licu i vratu bebe...
3.5.2013 21:44:56   
almondray

IZVORNA PORUKA: Aid2203

Almondray bas takve,prvo crveno i onda pobijeli(zuckasto)bude na vrhu i same od sebe se povuku i onda na tom mjestu ostane tako suha krastica al tesko vidljiva i onda nestane,a jel tvoj bebac imao i po cijelom tijelu(al samo na oko vidljive crvene tockice nisu bile bubuljice i nisu se osjetile na dodir) ???MOj je imao jer ja sam bas jedno vrijeme puno jela slatko pa mozda je bas zbog toga!!!
??Almondray znas koliko mi je sad lakseuser posted image user posted image user posted image

Drago mi je da sam pomogla.
Moj najviše ima po licu (kad ima) a bude poneka po nogama.I bas kao što si opisala ostane suha krastica. Ma sigurno je od slatka. Probaj opet se najedi i prati user posted image

(odgovor članu Aid2203)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Crvene bubuljice po licu i vratu bebe...
24.3.2015 23:15:51   
VELES
zdravo svima ja sam se porodila 1 februara i mom bebacu se prije 5-6 dana pojavile jako sitne i crvene bubuljice po licu i iza usiju i sada ima malo po ledjima i po stomaku danas sam ga vodila pedijatrici i ona mi je dala kremu pantonal ali kada sam ga okupala i namazala kao da mu je jos crvenije i primjetila sam i na kapcima pa sada nezz sta da radim ona mi je rekla ako se bude sirilo da ga moram odvest dermatologu,ovo mi je prva beba pa sam jako zabrinuta on i dalje ima dobar apetit sto je najbitnije i nema temperaturu ali vidjela sam da pisete da je to do 40 dana a njemu ce uskoro 2 mjeseca pa da li je jos neko imao slicno iskustvo...hvala unaprijed lijep pozdrav

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Crvene bubuljice po licu i vratu bebe...
25.3.2015 9:29:48   
almondray

IZVORNA PORUKA: VELES

zdravo svima ja sam se porodila 1 februara i mom bebacu se prije 5-6 dana pojavile jako sitne i crvene bubuljice po licu i iza usiju i sada ima malo po ledjima i po stomaku danas sam ga vodila pedijatrici i ona mi je dala kremu pantonal ali kada sam ga okupala i namazala kao da mu je jos crvenije i primjetila sam i na kapcima pa sada nezz sta da radim ona mi je rekla ako se bude sirilo da ga moram odvest dermatologu,ovo mi je prva beba pa sam jako zabrinuta on i dalje ima dobar apetit sto je najbitnije i nema temperaturu ali vidjela sam da pisete da je to do 40 dana a njemu ce uskoro 2 mjeseca pa da li je jos neko imao slicno iskustvo...hvala unaprijed lijep pozdrav

Doji li beba>?
Ako su tačkice kao da ga je iglom neko izbockao,može biti od vrućine.

_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu VELES)
Neposredna veza do poruke: 45
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *