|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 7 [8]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Noćno dojenje
28.3.2011 0:30:55   
MinaMM
samo da javim da smo se opet na staro vratiliuser posted image . opet doji po nekoliko puta u toku noci. tri cetvorke mu izbile u isto vrijeme. jednu noc smo se maltretirali i nakon toga ja odlucila da sacekam jos malo.

_____________________________

16.11.2009. u 7:50 - nova sreca, nova ljubav

(odgovor članu MinaMM)
Neposredna veza do poruke: 176
   RE: Noćno dojenje
5.5.2011 14:05:29   
MinaMM
opet jauser posted image .

uspjeli smo izbaciti nocno dojenje. kako sam bila u bolnici, nije dojio 4 dana, tako da je naucio da prespava cijelu noc bez dojenja. kad sam se vratila, nastavili smo dojiti, ali samo u toku dana i pred spavanje. 2 noci se nije nikako budio ali posto je dobio temperaturu, pa zubi (trojke) mu rastu, jednu noc nije nikako spavao i odmah se poceo buditi u toku noci, ali samo jednom i to oko 3-4. tad MM ustane i ljulja ga dok ne zaspi sto traje nekih 5 minuta najvise. tako nam je vec dvije noci. nadam se da ce nocas biti bolje.

_____________________________

16.11.2009. u 7:50 - nova sreca, nova ljubav

(odgovor članu MinaMM)
Neposredna veza do poruke: 177
   RE: Noćno dojenje
5.5.2011 14:41:46   
leona81
mi se budimo jednom ili dva puta...pokusavamo izbaciti nocno ali nam je problem jer je mm cesto na putu pa ja moram da je uspavljujem svaki put i da se budim i nosam je, a ledja su mi totalno otisla i moram na fizikalnu od ponedjeljka...imam blagu skoliozu od prije, uklijesten mi je zivac i ledja su mi tvrda kao kamen, gdje god me dotaknu boli me...puno miogeloza. stanje se pogorsalo jer ona ima 12 kg a ja je uspavljujem stalno, dojenje koliko god se namjestim nezgodan mi je polozaj, ako pokusavam da je uspavam bez dojenja moram je nosat a to jaaako boli...

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu MinaMM)
Neposredna veza do poruke: 178
   RE: Noćno dojenje
5.5.2011 14:50:54   
MinaMM
bas mi je zao leona. ja imam onu pilates loptu i sjednem na nju i tu lagano ga uspavam. tako radi i MM. sjednem na loptu a njega stavim da mi sjedi u krilo okrenut prema meni, i onda cupkam...zato smo i mi odvikavanje od nocnog odgadjali...

_____________________________

16.11.2009. u 7:50 - nova sreca, nova ljubav

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 179
   RE: Noćno dojenje
14.7.2011 16:22:36   
malena1978

IZVORNA PORUKA: žana o8

Draga Romali , kupim ja knjigu "Kako uspavati dijete bez plakanja" neke engleske autorice. Sve u svemu knjiga nije loša, lijepo i vrlo jasno napisana i neke stvari objašnjene. Ovako ona kaže za noćno dojenje/hranjenje : bebe nakon 6 mjeseci ne moraju jesti po noći( ovo se odnosi na zdrave bebe sa odgovarajućom kilažom za svoju dob). Postoje 2 načina odviknuti bebu od noćnog hranjenja: ili pustiti dijete da plače ( što ona ne zagovara) ili pratiti bebin raspored 7 dana i vidjeti kada je uobičajeno vrijeme buđenja djeteta da jede , pa pola sata prije tog vremena dijete nahraniti, i tako nekoliko noći , pa se dijete neće buditi u određeno vrijeme , jer će misliti da je već nahranjeno. To je što se tiče hranjenja. Što se tiče "nako" buđenja , da dijete kada se probudi , ne treba dizati iz kreveta, samo mu se tiho javiti da vas vidi , staviti mu cuclu , pomilovati ga ili bilo što drugo što bebu smiri, ALI GA NE DIZATI IZ KREVETA, i tako kad god se beba probudi. Ona garantuje da to neće dugo trajati, pa eto sad. Probala nisam, pa ti ništa ne znam reći. Pozz


ovo mi se učinilo kao najbolji način da odviknem bebu od noćnog podoja... zanima me da li je neko već uspio na ovaj način, a i ovo što sam podebljala - tj. kako nahraniti bebu? da li joj dok spava dati flašicu bez budjenja ili probati podojiti dijete dok još spava?
nije nam još vrijeme da se odvikavamo, ali htjela bih na vrijeme naučiti sve što mogu o ovome

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 180
   RE: Noćno dojenje
25.7.2011 14:59:24   
La Alma
Nocas me 5x budila da jede, kao nikad do sad. Ustvari, pocela je plakati tako da nisam znala sta cu drugo nego je nahraniti.Nije jos napunila 5 mjeseci, nema zubica, stvarno ne znam sta je muci?

Dok je imala 3 mjeseca uspjela sam nocno hranjenje svesti na samo 1 put, ali sve se opet promijenilo, ne znam zbog cega...  

(odgovor članu malena1978)
Neposredna veza do poruke: 181
   RE: Noćno dojenje
25.7.2011 15:35:29   
tekja
La Alma, zbog zubica je ipakuser posted image ...jer nicanje zuba je dugotrajan proces, ne nicu zubi sam onda kad ih mi ugledamo ili vidimo da su desni nabubrile...dok dodju do mjesta izbijanja najvise bole...i negdje sam citala, da upravo i rastu tokom noci, jer cekaju da se druge funkcije organizma umire, pa da se tijelo usmjeri ka procesu izbijanja zuba...a svojoj bebici najvise i pomazes dojenjem, jer osim sto je sika umiruje, dojenjem masira desni i smanjuje se bol...

_____________________________

Jul 20th

...just because it burns
doesn't mean you're gonna die
you gotta get up and try try try!

(odgovor članu La Alma)
Neposredna veza do poruke: 182
   RE: Noćno dojenje
25.7.2011 15:49:12   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: malena1978


IZVORNA PORUKA: žana o8

Draga Romali , kupim ja knjigu "Kako uspavati dijete bez plakanja" neke engleske autorice. Sve u svemu knjiga nije loša, lijepo i vrlo jasno napisana i neke stvari objašnjene. Ovako ona kaže za noćno dojenje/hranjenje : bebe nakon 6 mjeseci ne moraju jesti po noći( ovo se odnosi na zdrave bebe sa odgovarajućom kilažom za svoju dob). Postoje 2 načina odviknuti bebu od noćnog hranjenja: ili pustiti dijete da plače ( što ona ne zagovara) ili pratiti bebin raspored 7 dana i vidjeti kada je uobičajeno vrijeme buđenja djeteta da jede , pa pola sata prije tog vremena dijete nahraniti, i tako nekoliko noći , pa se dijete neće buditi u određeno vrijeme , jer će misliti da je već nahranjeno. To je što se tiče hranjenja. Što se tiče "nako" buđenja , da dijete kada se probudi , ne treba dizati iz kreveta, samo mu se tiho javiti da vas vidi , staviti mu cuclu , pomilovati ga ili bilo što drugo što bebu smiri, ALI GA NE DIZATI IZ KREVETA, i tako kad god se beba probudi. Ona garantuje da to neće dugo trajati, pa eto sad. Probala nisam, pa ti ništa ne znam reći. Pozz


ovo mi se učinilo kao najbolji način da odviknem bebu od noćnog podoja... zanima me da li je neko već uspio na ovaj način, a i ovo što sam podebljala - tj. kako nahraniti bebu? da li joj dok spava dati flašicu bez budjenja ili probati podojiti dijete dok još spava?
nije nam još vrijeme da se odvikavamo, ali htjela bih na vrijeme naučiti sve što mogu o ovome


Ja sam hranila na flasicu, ali na ovaj nacin smo ukinuli nocno hranjenje.user posted image Ja sam davala flasicu pola sata prije termina njenog "budjenja" na flasicu, dakle kroz san.


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu malena1978)
Neposredna veza do poruke: 183
   RE: Noćno dojenje
26.7.2011 22:37:08   
malena1978

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

IZVORNA PORUKA: malena1978


IZVORNA PORUKA: žana o8

Draga Romali , kupim ja knjigu "Kako uspavati dijete bez plakanja" neke engleske autorice. Sve u svemu knjiga nije loša, lijepo i vrlo jasno napisana i neke stvari objašnjene. Ovako ona kaže za noćno dojenje/hranjenje : bebe nakon 6 mjeseci ne moraju jesti po noći( ovo se odnosi na zdrave bebe sa odgovarajućom kilažom za svoju dob). Postoje 2 načina odviknuti bebu od noćnog hranjenja: ili pustiti dijete da plače ( što ona ne zagovara) ili pratiti bebin raspored 7 dana i vidjeti kada je uobičajeno vrijeme buđenja djeteta da jede , pa pola sata prije tog vremena dijete nahraniti, i tako nekoliko noći , pa se dijete neće buditi u određeno vrijeme , jer će misliti da je već nahranjeno. To je što se tiče hranjenja. Što se tiče "nako" buđenja , da dijete kada se probudi , ne treba dizati iz kreveta, samo mu se tiho javiti da vas vidi , staviti mu cuclu , pomilovati ga ili bilo što drugo što bebu smiri, ALI GA NE DIZATI IZ KREVETA, i tako kad god se beba probudi. Ona garantuje da to neće dugo trajati, pa eto sad. Probala nisam, pa ti ništa ne znam reći. Pozz


ovo mi se učinilo kao najbolji način da odviknem bebu od noćnog podoja... zanima me da li je neko već uspio na ovaj način, a i ovo što sam podebljala - tj. kako nahraniti bebu? da li joj dok spava dati flašicu bez budjenja ili probati podojiti dijete dok još spava?
nije nam još vrijeme da se odvikavamo, ali htjela bih na vrijeme naučiti sve što mogu o ovome


Ja sam hranila na flasicu, ali na ovaj nacin smo ukinuli nocno hranjenje.user posted image Ja sam davala flasicu pola sata prije termina njenog "budjenja" na flasicu, dakle kroz san.



hvala puno na informaciji... ja sam planirala izdajati mlijeko pa davati, ali imamo još dva tri mjeseca do toga :)

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 184
   RE: Noćno dojenje
2.8.2011 18:47:53   
leona81
20 i po mjeseci dojili user posted image
prestali jer mama vise nije mogla da podnese da visi na meni i koristi me kao cuclu cijelu noc...nazalost napravila mi je neki dan blister, prvi put u ovih 20 mjeseci, valjda koliko je vukla i jer su joj sad desni jake, a i kad tone u san znala me je ujesti pa bi imala ragade ovih zadnjih mjeseci. otisli nekidan u mostar nije nas bilo cijeli dan i navecer samo jednom dojila, vise joj sutradan nisam dala, kad bi trazila ja namazem senfom i kazem da se mlijeko pokvarilo a ona nije htjela ni da proba, i tako nekoliko puta. danas nije vise trazila.  



_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu malena1978)
Neposredna veza do poruke: 185
   RE: Noćno dojenje
27.11.2017 10:24:09   
manuela RR
Eh evo i nas u fazi da me cijelu noć cima i koristi kao cuclu. ..
Sinoć rekordnih 12 puta...user posted image
Sinoć sam par puta pokušala cuclu a mu dam umjesto dojenja al jok samo dojenje i nastavi spavati. ..
Nisam puno insistirala da se ne rasplače pa skroz ne razbudi pa mi veći problem. ..
Ne znam da li je pametno pokušati ukinuti nocne podoje ili da ukinem dojenje skroz. .
Uskoro se vraćam na posao pa neću biti toliko fleksibilna po pitanju spavanja i dostupnosti za dojenje...
Punih 10 mj. imamo 🙂.


_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 186
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 6 7 [8]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 7 [8]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *