|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Psorijaza
24.11.2008 19:33:56   
adannn
Nisam sigurna o čemu se radi ali od sinoć se pojavilo kod moje kćerkice oko laktova nešto slično psorijazi.Jako sam zabrinuta i ako neko ima iskustva dobro bi mi došlo.Čitala sam sada nešto o tome ako se ne promijeni odmah idemo doktoru.Hvala svima unaprijed.

< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 25.5.2012 10:50:35 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Psorijaza
24.11.2008 19:55:13   
hanabanana
Zašto misliš da je psorijaza?
Jel ima u porodici slučajeva psorijaze?
Koliko je dijete?


< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 25.5.2012 10:50:54 >

(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Psorijaza
24.11.2008 20:21:20   
adannn
beba ima 9 mjeseci i mislim da je psorijaza zato što jako liči na tako.Čitala sam da je to genetski,dakle naslijedno ali kako znam za svoju porodicu i njegovu da nije bilo takvih slučajeva.Pa ja samo dvije žene znam koje to imaju a moja kolegica ima to na laktovima i podsjeća me baš na to mada su nejrine flekice jako blijede, skoro neprimjetne.Nadam se da nije ali u svakom slučaju konsultovat ću se s ljekarom.Isprva sam mislila da se nije ogrebala ali na dvije rukice skoro identično.

< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 25.5.2012 10:51:12 >

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Psorijaza
24.11.2008 20:27:22   
Visnja RR
Draga ima toliko raznih koznih "oboljenja" zasto odmah ides na psorijazu... mozda je neki kontaktni dermatitis i slicno...
Mojoj Asji se slicno desilo na podlakticama kad je imala 2 m... i namazali smo 2-3 puta sa Avene TriXera kremicom i proslo... to po preporuci jedne farmaceutkinje kojoj sam se pozalila isti dan kad se to desilo...
Kasnije pedijatrica rekla da je vjerovatno bio kontaktni dermatitis sto se cesto desava djecici...
Ako se ne povuce sutra obavezno odvedi bebicu doktoru!

< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 25.5.2012 10:51:27 >


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Psorijaza
24.11.2008 20:39:28   
Amrino
Sta je dijete jelo ovih dana?
Kod male djece i beba takve pojave su najcesce reakcije na hranu.
Pokusaj se sjetiti sta je malecka jela u zadnjih par dana pa napisi...Jeste li uveli neku novu namirnicu?


< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 25.5.2012 10:51:48 >


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Psorijaza
24.11.2008 20:42:36   
kristijan
ima puno dermatoza koje se tako na pregibima javljaju otiđi odmah dermatologu možda nije ništa al ipak

< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 25.5.2012 10:52:07 >


_____________________________

KRISTIJAN 24.12.2003
IVAN 24.06.2008
JAN 21.01.2010

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Psorijaza
24.11.2008 20:49:25   
adannn
Što se tiče novih namirnica ništa nisam uvodila zadnjih dana,ali već deset_ak dana ima po licu bubuljice koje se pojave pa nestanu,mazala sam pantenol po preporuci ljekara.Sad je bolje ali me ovo zabrinu.Primjetila sam od rođenja da joj je koža jako osjetljiva i imali smo problema sa čestim osipima naročito po guzi kad je bila sasvim mala...U svakom slučaju ići ćemo doktoru ako se ne povuče.

< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 25.5.2012 10:52:22 >

(odgovor članu kristijan)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Ps
24.11.2008 22:14:41   
Amrino
Ok niste uvodili nove namirnice ali sta je jela u zadnje vrijeme?
Ukoliko se ne povuce za par dana idi dermatologu. Pedijatri za to nisu strucni- mogu samo pretpostavljati.


< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 25.5.2012 10:52:39 >


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Psorijaza
24.11.2008 22:19:25   
mala curica
Moj muz ima psorijazu,svakie3 godine se pojevi bubuljice a onda kraste i zive rane,a nece da ide dermatolog,
Prvi put kad je imao taj osip pomogao mu je domaci livadski med.

< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 25.5.2012 10:52:57 >


_____________________________

05.07.2015 rodila se moja sreca
08.05.2018 rodio se mali gospodin


(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Psorijaza
12.2.2011 10:30:15   
mojamama
mislim da trebaš prvo sačekati da li se to ponavlja ili je ostalo još na laktovima
ako je psorijaza ona se može liječiti na nekoliko načina, imaju neke ribice ali to je samo za ekstremne slučajeve, postoje i odlične kreme , ja sam koristila kremu bez kortikosteroida i pomogla je, krema bioeliksir , bioeliksir.ba


< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 25.5.2012 10:53:11 >

(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Psorijaza
29.6.2011 23:45:46   
hatepsut
Nadam se da ce se neko javiti...djevojcica ima 10g,prije nekih 7mj na glavi je imala nesto kao tjemenjacu , a veline oko 1x1cm (sad vec vise toga ima i po glavi)isle su dermatologu i u pon. je dermatolog postavila dijagnozu PSORIJAZA.Moraju da rade jos neka testiranja,ali kao to je diganoza.u porodici s majcine ni s oceve strane niko nije imao psorijazu...Dali ima neko neki savjet,preporuku...djevojcica je gotova sva "sarena" po vratu sto ima na izgled i meni lici na psorijazu a po tjelu su vise kao tackice.

< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 25.5.2012 10:53:26 >

(odgovor članu mojamama)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Psorijaza
29.6.2011 23:57:46   
taurus
ja bih takvu dijagnozu za sada uzela s rezervom, dok se ne urade ostale pretrage
psorijaza obično zhvata koljena, laktove i rubne dijelove vlasišta, a kasnije može zahvatiti i ostale dijelove tijela
osip je crven, u obliku tvrdih krvžica, koža je gruba i ljušti se

da li dijete ima problema sa zglobovima
koju terapiju koristi


< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 25.5.2012 10:53:48 >

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Psorijaza
30.6.2011 10:51:26   
hatepsut
pa i pocelo je od vlasista,inace djevojcica je moje kumcei sama sam kazala da trebaju da se konsultiraju s jos dermatologa.trenutno antibiotik i bethasal mast.znaci vec je koristila tu terapiju i sve joj se povuce.kad je prestala opet se osip vratio.hvala taurus !

< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 25.5.2012 10:54:58 >

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Psorijaza
30.6.2011 12:03:55   
sheri
taurus ti je sve rekla. a ja cu dodati, da ako to i jest psorijaza(sto se nakon jednog pregleda ne moze tvrditi), ona ce uvijek biti tu, nekad ce se povuci, nekad ce se vracati sa jacim, nekad slabijim intezitetom. moja sestra ju ima, znam da kad je pos stresom onda sva bukne, sva bude crvena, svrbi ju, ma bas ruzno. i ona prima neke boce od kojih joj se to povuce. ali mislim da to djevojcica ne bi smjela primati. elem, ako jest psorijaza nek jede sto vise zelenog povrca, zelja, integralne rize, pije puno vode. ali opet kazem, ako je to to(a nadam se da nije) to nikad nece nestati skroz, nazalost

< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 25.5.2012 10:54:38 >


_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Psorijaza
1.7.2011 17:04:23   
hatepsut
Ja vrlo malo znam o psorijazi,nisam se susretala prije(niko od bliznjih nije imao) ali sam cula se ne lijeci.Idu one vec nekih 7mj kod dermatologa i u pon. joj postavila dijagnozu.Hvala ti Sheri,mene u stvari i zanima kako je ublaziti.Tek za 10ak dana trebaju raditi jos neke testove,a djevovjcica je doslovno sva "sarena".hvala vam jos jednom,divne ste !

< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 25.5.2012 10:54:22 >

(odgovor članu sheri)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Psorijaza
12.4.2012 20:35:54   
Ombra
Moja mama je ima od svoje 25 godine zivota...nije joj zadavala probleme bilo koje vrste...smao je cesto pitajju gdje zgulila koljena ili laktove...uglavnom, probala je sve i svasta ali nista joj nije pomoglo osim jedne kreme iz beograda...mislim nije krema nista posebno...prave je u apoteci i zove se mast za psorijazu...ne znam moze li tako mala beba koristiti istu...znam da je i ishrana jako bitna...jer promjena u organizmu psorijazu moze pogorsati...recimo ako se hromoni poremete ili ako se naglo mrsa, deblja itd...ali definitivno je mozes drzati pod kontrolom i moze se koliko toliko sanirati a najbitnije ti je da to bebici ne smeta

< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 25.5.2012 10:54:06 >

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Psorijaza
15.4.2014 12:22:46   
hatepsut
Opet ja na ovoj temi,na zalost.Prije nekih godinu dana imala sam zulj na tabanu koji se inficirao.Nikad mi nije zarasla rana kako treba,potom mi se na gornjem dijelu stopala pojavljuju crveni krugovi koji svrbe i ljuste se,i sama sam pomislila na posrijazu,ali sam htjela da mi se uradi biopsija jer nemam nikakve genetske predispozicije za istu.Danas dosao nalaz dijagnoza psoriasis vulgaris.Svjesna sam da za psorijazu nema lijeka i pomirila sam se s tim.Ternutno imam samo na stopalima,koristim kortikosterod,ali razbalzen s ihtyolom i vazelinom tsko da duze mogu koristit.Kako ce se dalje razvijati i hoce li se sirit,vidjet cemo.

Djevojcica o kojoj sam pisala jos uvijek ima samo promjene na tjemenu,koje nestaju s vremena na vrijeme.

< Poruku je uredio hatepsut -- 15.4.2014 12:24:30 >


_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu Ombra)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Psorijaza
15.4.2014 12:42:48   
Honey3
Hato zao mi je zbog dijagnoze user posted image iskreno ne znam nista o tome,ali dovoljno da kazes da je neizljeciva,nadam se da ti nece praviti kakve vece probleme user posted image

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Psorijaza
15.4.2014 13:17:22   
Leptiri
Drage moje zenice ja imam psorijazu od svoje seste godine zivota, probala sam sve i svasta, medjutim najbolje se pokazala mast Dermovate ima je u svakoj apoteci, odnedavno koristim za dnevnu njegu Balea urea proizvode po preporuci mog dermatologa i moram vam priznati da je sve to odlicna kombinacija. Tamo gdje je psorijaza namazem dermovate masti, a svaki dan koristim i na zdravu i na bolesnu kozu losion i gel za tisiranje balea urea.
Kod mene se skoro i ne primjecuje, naucila sam kao mala da kontrolisem i njegujem kozu. Vazno je izbaciti gazirano zauvijek, slatko i cokolade svesti na minimum i povremeno piti caj od djumbira ili zeli i caj.

_____________________________

"Na uho ću ti šaptati tajne, a kada ih prepoznaš,
ti samo glavom kimni i ostani u tišini. " Rumi

(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Psorijaza
13.6.2014 14:51:18   
sabina159
Pozdrav,
jeli neko imao iskustva sa Dermio kremom.
Prijateljica mi je preporucila ovu kremu i ona kaze da je fenomenalna.
Medutim krema kosta oko 100KM pa me interesuje jeli ima neko da je je koristio da mi kaze svoja iskustva, posto sam kupovala svakakve kreme koje i nisu imale bas nekog efekta pa sada ne zelim da kupujem nista na prvu.
Naravno da krema nije skupa ako ce imati efekta.

(odgovor članu Leptiri)
Neposredna veza do poruke: 20
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *