|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bajka prije spavanja!!!
21.12.2010 13:36:52   
Blue rose RR
Mi smo odustali od pričanja priča iz slikovnica, jer ih je maksimalno koristila da bi odgodila vrijeme spavanja. Od tada uveli smo, i to ne svaku večer, pričanje priča by mama i kikica.
Tema je svaki put po njenoj želji, i za sada nam dobro ide. Valjda mi neće nedostajati materijala za pričanje :)


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Bajka prije spavanja!!!
22.12.2010 0:44:54   
dyenita
veoma slicno i ja sam u pocetku pricala bajke ali cesto ima upitni stvari,npr.zla maceha,mama umrla,neko hoce nekog pojesti...i sl.Onda sam izmisljala price sa poucnim sadrzajem ali desi se da zaboravim sta sam pricala a moja bubi trazi,tacno odredjenu pricu,koja je u mojoj memoriji postojala to vece...sad smo izmislili da pricamo na temu:kad je mama bila mala...ili babo...ili daidja....oicno se necemu nasmijemo ali vise mi i to dosadi...i za sada ovako radimo:proucim ja neke sure,prouci ona sta zna.i brzo joj skrenem paznju sta cemo sutra  pa se mora dobro naspavati...i spavanac

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Bajka prije spavanja!!!
22.12.2010 0:58:10   
Adana
Asja je tek od nedavno postala zainteresovana za pricanje price za laku noc. user posted image
Imamo jednu knjigu o Vilama, i citam joj price iz nje, ima ih nekoliko. A imamo i par slikovnica koje joj citam.
Za sada jos nismo citale bajke, a i kao sto se vec spominjalo nekako su mi nasilne. user posted image
Neko je spomenuo basne, pa cu mozda pokusati sa tim.
Ali kao sto rece Blue Rose RR, mislim da Asja citanje prica korisiti da odgodi vrijeme spavanja. user posted image

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu dyenita)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Bajka prije spavanja!!!
20.2.2011 15:21:50   
Anoniman
eto stigli smo do ove faze,imamo 2 godinice i volimo priče... ne čitamo bajke ali slikovnice o životinjama, likovima iz crtića kao npr. tomica, traktor tom, piko, stalno ... Ispočetka sam mislila da bezze čitam da me i ne sluša a već sad on meni priča priču, to njegovo pričanje je meni presmiješno, milion puta ponovi isto, glasa se kao automobil, pa telefon, pa svaku životinju imitira...
na kraju svake priče mu kažem čiča miča gotova priča daj mi poljubac pričaću ti još- a on duša draga odmah me grli i ljubi i tako da se navikao na tu rečenicu pa kad bi završila sam bi rekao ljubi mami priča jošuser posted image

(odgovor članu Adana)
  Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Bajka prije spavanja!!!
20.2.2011 15:29:29   
jasmin
Iako ce neki vjerovatno zakolutati ocima na moj komentar,ja se ne ustrucavam da ga dam.:)
Ja svojima ne pricam bajke,jednostavno volim da rastu i uzivaju u stvarnosti,da se ne zavaravaju onim sto ne moze postojati i da ne zive u svijetu nemoguce srece.Ali zato mama prica razne poucne price koje s odusevljenjem slusaju i traze ponavljanje.
A kad curica prepricava...eh to je vec pravo zanimljivo heheh.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Bajka prije spavanja!!!
20.2.2011 17:13:24   
salmy
Mi smo jos mali za bajke,ali mu pjevusim dok ga ljuljam na nogamauser posted image  medu brundu,dok se mami ne zamanta.Pa se cesto desi da se Fifi ne ponasa ludo...

ps:jedva cekam fazu kad budemo citali bajkeuser posted image

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Bajka prije spavanja!!!
26.2.2011 12:13:02   
leka
nama je trenutno omiljen Bambi, al uvijek žuri da mu čitam dio kad upucaju Bambijevu mamu, a on je doziva, pa ne znam da li to možda negativno utječe na njega, ima tri godine?

_____________________________

Najbolja veza je ona kad je ljubav jednog prema drugom veća od same potrebe da budete zajedno!

Rijad - uljepšao mami život 13.10.2007.

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Bajka prije spavanja!!!
26.2.2011 13:45:40   
Daj daj
Kod nas nema pricanja prica, ali se zato slusaju. To je vec dugo vremena vecernji ritual. Nakon spremanja za spavanje, gosodjica (dvije i po godine) sama ulazi u krevetic i meni naglasi da joj pustim njene bajke, koje ja pustam na CDplayeru. Nedugo nakon slusanja zaspi, tako da je moj posao samo da udjem  poslije u sobu provjerim je li pokrivena i ugasim kasetofon.
Eh sada, omiljene su Ivica i  Marica i naravno Crvenkapica. Voljela bih da nadjem neke poucne islamske price, ali ne polazi mi za rukom.
Zna li neko neki link gdje se mogu "skinuti" islamske audio price za djecu?

(odgovor članu leka)
Neposredna veza do poruke: 33
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *