|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   sta vam je bitno za vrtic?
12.6.2014 20:13:23   
mimicaaa123
Mame,tetke,bake,nene,sestre,ujne,strine,imam pitanje,dakle planiram otvorit vrtic na podrucju Sarajeva,sta je za vas najbitnije od sadrzaja,obrazovanog,kulturnog itd.Da taj obdaniste posjeduje,Radila sam dugo u Americi pa me znaim da li su isti intresi.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: sta vam je bitno za vrtic?
12.6.2014 20:32:08   
R&T@
Lokacija i osoblje...
Higijena i sigurnost...

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu mimicaaa123)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: sta vam je bitno za vrtic?
12.6.2014 20:34:22   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: R&T@

Lokacija i osoblje...
Higijena i sigurnost...


I pedagogski program - tipa sta ce raditi/uciti u vrticu, uciti djecu da budu protiv mobinga i nasilja itd....

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: sta vam je bitno za vrtic?
12.6.2014 20:36:09   
mimicaaa123
lokaciju jos uvijek nisam odredila,gledam da bude negdje,gdje je sigurno i da ima svoje zasebno dvoriste.Imate li neke ideje vezano za lokaciju?

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: sta vam je bitno za vrtic?
12.6.2014 20:38:58   
animagical

IZVORNA PORUKA: Ilhana RR


IZVORNA PORUKA: R&T@

Lokacija i osoblje...
Higijena i sigurnost...


I pedagogski program - tipa sta ce raditi/uciti u vrticu, uciti djecu da budu protiv mobinga i nasilja itd....

stvarno ih ovo uce kod vas?

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: sta vam je bitno za vrtic?
12.6.2014 20:54:21   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: animagical


IZVORNA PORUKA: Ilhana RR


IZVORNA PORUKA: R&T@

Lokacija i osoblje...
Higijena i sigurnost...


I pedagogski program - tipa sta ce raditi/uciti u vrticu, uciti djecu da budu protiv mobinga i nasilja itd....

stvarno ih ovo uce kod vas?


Da, svake godine sve vise i vise jer sada i preko drustveni mreza se prosirilo nevjerovatno. Bas sam ponosna na Lamijinu grupu u vrticu i hB svi idu u isti razred kad pocnu u skolu na jesen aBd, slozniju grupu nisam vidila.

Oni ih uce da se nevalja rugati jedno drugima, da su svi podjednaki i da u slucaju neko bude "van grupe" da se pridje to, djetetu i da se igra sa njim... Ne znam kako na nasem fino sa objasnim uglavnom za pohvale je. I uce da nasilje nevalja ni ukakvoj prilici.



_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: sta vam je bitno za vrtic?
12.6.2014 20:56:55   
animagical
skontala, hvalauser posted image

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: sta vam je bitno za vrtic?
12.6.2014 21:38:02   
salmana
A kakav vrtic planiras da otvoris, po standardima legalan privatni ili "divlji" u stanu? Ovo te pitam jer se u startu s ovim odredjujes za odredjenu ciljnu grupu korisnika.

Legalni privatni vrtić koji radi po standardu i programu ministarstva obrazovanja je obiljan projekat i poduhvat i iziskuje pomno ispitivanje trzista, mnogo ozbiljnije od ovog postavljenog pitanja nama ovdje.

S druge strane ilegala kod nas cvjeta i cuda mozes da realizujes mimo zakona i radis jedan od najodgovornijih poslova na svijetu bez ikakve kontrole nadleznih inspekcija.

E sad, na roditeljima je da odluce kome ce da povjere dijete na cuvanje.

Kao i u svemu, i tu naravno imas duple standarde i situaciju da JU imaju dozvolu za rad u neuslovnim objektima koje su klasicne rupe memljive, dok drugima kod izdavanja saglasnosti i dozvole za rad traze dlaku u jajetu.

< Poruku je uredio salmana -- 12.6.2014 21:39:22 >

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: sta vam je bitno za vrtic?
12.6.2014 23:11:39   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: mimicaaa123

Mame,tetke,bake,nene,sestre,ujne,strine,imam pitanje,dakle planiram otvorit vrtic na podrucju Sarajeva,sta je za vas najbitnije od sadrzaja,obrazovanog,kulturnog itd.Da taj obdaniste posjeduje,Radila sam dugo u Americi pa me znaim da li su isti intresi.



meni je starija kći išla u vrtić 3,5 godine
za mladju tražim: lokaciju, dobar prilaz objektu , stručno i ljubazno osoblje, sigurnost unutar i oko objekta, odredjen broj žena na grupu, recimo do 15 djece minimalno 2 žene....
hrana, domaća,požejno da istu dobavljaju on nekog ko sije ,provjereno voće i povrće
radno vrijeme da je od 07 pa što duže, i do 18 - 19 časova....
neki ok program za djeicu, aktivnosti, izlasci, odredjene posjete nekom il posjet njima
higijena, pravila

cijena....da nije previsoka

svega bi ja user posted image

< Poruku je uredio veeseelaa -- 12.6.2014 23:12:36 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu mimicaaa123)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: sta vam je bitno za vrtic?
12.6.2014 23:30:52   
mimicaaa123
Pa ovako u cilju mi je legalni vrtic,dakle da prati program ministarstva ali na mola znaimljiviji i interaktivan nacin,jer sva djecu uce i nauce i pamte odredjene stvari na drugi nacin :) Voljela bih prevenstveno da ima dvoriste i kuhinju obavezno,jer planiram tetu koja ce da kuha sve domace i zdravo.Imala sam i ideju da na ulazu u vrtic za roditelje se postavi tv,gdje ce svaki dan prije nego sto pokupe malisane biti slide-show slika tog dana,da vide sta su im djecica radili.Isto tako svaki malisan bi isao kuci sa papiricem gdje pise sta su radili koliko su pojeli,i da li je ne daj Boze bilo nekih problema.Radno vrijem sam mislila od poa 7 do nekih 6-7 jer znam da dosta roditelja rade od 7 sati ujtru.Sad nisam upoznat cjenam privatnih vrtica u sarajevu,islo bi 1 vaspitacica na 6 malisan.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: sta vam je bitno za vrtic?
13.6.2014 9:24:12   
salmana
Ma samo dobro osmisli sta su ti realne mogucnosti, jer za jako kvalitetan program moras imati dosta kvalitetnog osoblja. Nemoj da obecas roditeljima nesto sto ne mozes da ispunis. Znam za vrtic (privatni legalni) koji je krenuo tako sve na nivou, super uslovi rada I odnos prema djeci, na racun toga su se naravno proculi (I postavili su u startu visu cijenu u skladu s tim nivoom koji su zacrtali) medjutim kvalitet im je stalnom padu nakon sto je pocelo da se upisuje sve vise djece. Znaci ne mogu da usklade kvantitet I kvalitet sto je odmah pokazatelj vise njihovih slabosti. Tu ti odmah pada u vodu omjer cijene I kvaliteta I mislim da ce ubrzo krahirati u tom smislu. Kod ovih je I jelovnik sa pocetnog koji zvuci aman zaman bajno spao na super prosjecan jelovnik, jer znas zaBoga djeca ipak nece da piju AB kulturu I vocne jogurtice, odbijaju razno voce pa im se najcesce nudi jabuka I banana, da se molim lijepo ne bi bacala hrana (a ne bi se potrudili da djeca steknu naviku da to sve pojedu) I uzina I dorucak budu skoro pa uvijek namazana kriska.

Evo ja prva, platicu kvalitetnu uslugu (za dijete uvijek I sve) ali samo pod uslovom da je ta usluga zaista kvalitetna, sve drugo ne dolazi u obzir pogotovo nebriga o djeci.

Eto ti jedna od zamki u ovom poslu koje trebas planirati da izbjegnes user posted image

(odgovor članu mimicaaa123)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: sta vam je bitno za vrtic?
13.6.2014 17:45:31   
mimicaaa123
Hvala vam punooooo na savjetima ocekujem ih jos. user posted image pa za sad imam ja i jos dvije tete,koje su isto tako na mom nivou obrazovane (jedna je zavrsila pedagogiju,druga uciteljsku). sto mi j eisto tako jako binto.A sto se tice jelovnika dok sam bila u Americi u radu sa djecom naisla sam na jedan super-cool djeciji jelovnik gdje djeca sami prave svoje salate,i od voca smiley i tako te stvari da bi ima bilo intresatno za pojesti. sta mislite o tome?

(odgovor članu salmana)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: sta vam je bitno za vrtic?
13.6.2014 21:17:26   
škorpija
Super ideje mimica, ali vjetujem da će mnoge dobre ideje propasti me zbog djece već zbog mhanatih roditelja

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu mimicaaa123)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: sta vam je bitno za vrtic?
14.6.2014 17:11:30   
Little star
ideja vam je odlicna, nadam se da cete uspjeti u tome sto ste zamislili. Jeste li se bar odlucili koji dio grada zelite? Ja vec pola godine tragam za vrticem (dijete mi ima 3 i po godine), i zaista sam razocarana ponudama u ovom dijelu grada, zivim u centru. Vrtici su uglavnom ilegalni, i ono sto nude nije vrijedno cijene koju stave. Osoblje koje je zaposleno u tim vrticima su uglavnom zene srednjih godina koje i kuhaju i cuvaju djecu u vrticu. Cijeli program vrtica se svodi na cuvanje djece, bez ikakvih odgojno - obrazovnih aktivnosti. Sretno vam ;-)

(odgovor članu mimicaaa123)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: sta vam je bitno za vrtic?
15.6.2014 15:34:52   
mimicaaa123
Pa iskreno voljela Bih u centru grada,a tete koje sam mislila da rade da mnom imaju 24-25 godine. Ja imam isto tako 24 godine. Ako cujete za neki Prostor u centru molim vas obavjestite me jako je tesko nac odgovarajuce. Jer imam kriterije zelim da ima dvoriste,i dvije prostorije,kuhinju i kupatilo.

(odgovor članu Little star)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: sta vam je bitno za vrtic?
16.6.2014 10:18:19   
salmana

IZVORNA PORUKA: mimicaaa123

Pa iskreno voljela Bih u centru grada,a tete koje sam mislila da rade da mnom imaju 24-25 godine. Ja imam isto tako 24 godine. Ako cujete za neki Prostor u centru molim vas obavjestite me jako je tesko nac odgovarajuce. Jer imam kriterije zelim da ima dvoriste,i dvije prostorije,kuhinju i kupatilo.



Ako planiras raditi po propisu pogledaj malo ovdje sta pise:

http://mon.ks.gov.ba/sites/mon.ks.gov.ba/files/11-04-38.pdf

(odgovor članu mimicaaa123)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: sta vam je bitno za vrtic?
16.6.2014 10:41:43   
mimicaaa123
Hvala puno :) bila sam u ministarstvu,Uzela sam sve obrasce,sad mi je Naci Prostor pripremiti sve da bi bilo ponpropisima

(odgovor članu salmana)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: sta vam je bitno za vrtic?
16.6.2014 11:29:41   
salmana
Super, sretno, javi kad krenes, I gdje ste se smjestili, mozda ti povjerim svoju curicu na cuvanje :)

(odgovor članu mimicaaa123)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: sta vam je bitno za vrtic?
16.6.2014 18:43:52   
mimicaaa123
Hvala vam svima na pomoc i podrsci,ako se sjeti te ide ja savjeta ili bilo sta drugo,voljela Bih da cujem... :))

(odgovor članu salmana)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: sta vam je bitno za vrtic?
25.6.2014 16:57:55   
mimicaaa123
Mame,sta mislite o lokaciji,kosevsko?

(odgovor članu mimicaaa123)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: sta vam je bitno za vrtic?
25.6.2014 17:00:11   
ananas_ze
http://www.ringeraja.ba/forum/Vrtici_u_BiH/m_41/tm.htm
http://www.ringeraja.ba/forum/Privatni_vrtici_u_SA/m_225134/tm.htm

_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu mimicaaa123)
Neposredna veza do poruke: 21
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *