|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 6 [7]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Šta bi trebalo izbjegavati?
7.4.2015 9:35:11   
MicoTico
IZVORNA PORUKA: *nur*

cula sam za tunu ali za skušu nisam to sada, jeste li je vi jele?

jela sam ja sve vrste ribe i morskih plodova, naravno termički obrađene.
Moj tata je imao ribarnicu, ništa ja od toga nisam izbjegavala.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu *nur*)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Šta bi trebalo izbjegavati?
7.4.2015 9:52:54   
*nur*
Ja sam jela iz konzerve, što znaci da je termicki obradjena, i kako sam navela jednom do dva puta sedmicno, ali najcesce jednom. E sada je vise necu ni okusiti. Sve pazim sta da jedem a svaki dan uvidjam da nesto ne bi smjela. Bas je veliki pritisak oko ove hrane, ne bi voljela nesto da pojedem što bi moglo skoditi user posted image

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Šta bi trebalo izbjegavati?
7.4.2015 10:18:43   
*nur*
Ovako ispade da je bolje da se jedu hamburgeri, fast food, pizze, grickalice, slatko i ostala nezdrava hrana jer ne steti direktno a ovako sto vise citam i pazim sve vise uvidjam da ono sto sam smatrala i jela kao da je zdravao prije user posted image sada se ispostavi da steti.

Ima li jos kakvih iskutava ili ja previse sitnicavim user posted image

(odgovor članu *nur*)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Šta bi trebalo izbjegavati?
7.4.2015 11:20:13   
MicoTico
Izbaci sve slike iz kuće, jer može ekser popustiti i pasti na glavu.
Ne treba pretjerivati. Shvatam ja potrebu i želju da učinimo što je u našoj moći da nam dijete bude zdravo,...ali sad da proguglamo bilo koju namirnicu , izaće bar jedno negativno iskustvo oko iste...
Samo opuštenouser posted image

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu *nur*)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Šta bi trebalo izbjegavati?
7.4.2015 11:26:00   
*nur*
haha nek si mi bas rekla i naruzila me user posted image
al šta ću valjda je to normalno da se tako brinem, jer se samo za sebe i nisam ni blizu brinula, sto je razmljivo user posted image
Hvala ti, ipak jedina odgovaraš user posted image

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Šta bi trebalo izbjegavati?
7.4.2015 11:30:37   
Visnja RR
evo copy:

Pripazite na procenat žive

Neke ribe i morski plodovi sadrže visok nivo žive, koja je toksičan metal. Iako se u prirodi nalazi mala količina, industrijsko zagađenje uzrokuje njeno prisustvo u zemlji, vazduhu i vodi. Na taj način se i nađe u tkivu riba, praveći potencijalni problem kod onih koji je konzumiraju. Riba sadrži više žive nego voda iz koje potiče.

Živa iz ribe koju trudnica pojede, taloži se u njenom telu, a izlučuje tokom sledeća tri meseca. Takođe prolazi kroz placentu i može da se nađe u bebinoj krvi, i to u većoj koncentraciji nego u majčinoj. Bebin mozak je veoma osetljiv na izloženost živi, a budući da se razvija tokom čitave trudnoće, izloženost tom metalu je zabrinjavajuća u bilo kom periodu. Buduće mame ne bi trebalo da jedu meso morskog psa, skušu i sabljarku, jer sadrže veliku količinu žive. Najmanje žive imaju račići, svetla tuna i losos. Veće ribe sadrže veću količinu žive, pa su pravi izbor za trudnice male sardine, sardele i haringe


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu *nur*)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Šta bi trebalo izbjegavati?
7.4.2015 12:46:11   
*nur*
visnja RR to sa i procitala i zbog toga se i brinem user posted image

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Šta bi trebalo izbjegavati?
7.4.2015 12:48:47   
*nur*
Koji je to procenat, odnosno koliko se smije pojesti negdje sam procitala do 4 konzerve sedmicno. Ja definitivno necu vise ni jednu skušu pojesti jedino mozda sardinu, oslic i sl

(odgovor članu *nur*)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Šta bi trebalo izbjegavati?
7.4.2015 13:03:15   
*nur*
a sada sam nasla i ovaj tekst,doduse iz 2007. godine, covjek nije više pametanuser posted image


"S obzirom da se ziva nagomilava u krvotoku i moze da prodre u placentu,eksperti preporucuju trudnicama da ogranice unos ribe na 340 g nedeljno.Njihov izbor treba da budu sardina,losos,pastrmka,oslic,skusa.

Osim zive,u vodotokove dospevaju i druge potencijalno opasne hemijske materije-DDT,pesticidi i polihlorni fenoli.Ove materije se akumuliraju u masnom tkivu ribe.Zbog toga je veoma vazno pripremiti ovu namirnicu na odgovarajuci nacin jer je tako moguce smanjiti rizik od dejstva stetnih materija za 35%.strucnjaci preporucuju uklanjanje kozice i sto je moguce vise masnoce(koja se najcesce nakuplja u sredini filea,na stomaku i duz kicme).Potom ribu treba peci u rerni,u tiganju ili na rostilju ili kuvati na pari da se ukloni preostala masnoca.sok od pecenja ili tecnost u kojoj se riba pekla ili barila,treba baciti.

Ukoliko cesto jedete salatu od tune,zamenite je obrokom od neke bele ribe,dimljenim lososom ili przenom pastrmkom.

Mislite da je sveza riba kupljena u ribarnici ili na nekom drugom mestu najzdravija ili najcistija?Ipak,ova vrsta mesa retko podleze sanitarnoj kontroli,a ne mozete tacno da utvrdite ni njeno poreklo.zato su zamrznuta riba,kao i ona u konzervi,cesto bezbedniji izbor."


< Poruku je uredio *nur* -- 7.4.2015 13:04:58 >

(odgovor članu *nur*)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Šta bi trebalo izbjegavati?
8.4.2015 7:50:08   
*nur*
Baš sam se opteretila ovom skušom user posted image
evo sam nasla ovaj teks ovo postavljam zbog stalih naših user posted image jer možda još nekog interesuje, a volim i da podijelim sve što znam

3. Riba




Bakalar, list ili druga bijela riba mogu se konzumirati u neogranienim koliinama, a dobar su izvor kalcija i proteina potrebnih za razvoj djeteta. Plava riba, skua i losos bogati su Omega 3 masnim kiselinama, ali nemojte ih jesti ee od dva puta tjedno. Ne bi smjeli pojesti vie od etiri konzerve tune tjedno. Sushi je dobar ako je riba bila smrznuta i ako nema visok postotak ive, stoga uvijek prije jela provjerite. Morski pas i sabljarka bogati su ivom to moe nakoditi vaem djetetu. Jedenje sirovih plodova mora, kao to su kozice ili koljke, moe uzrokovati trovanje hranom.

< Poruku je uredio *nur* -- 8.4.2015 7:53:58 >

(odgovor članu *nur*)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Šta bi trebalo izbjegavati?
8.4.2015 8:54:41   
MicoTico
Nur, za tvoje dobro, ne guglaj toliko, ozbiljno.
Pa vidiš i sam da ćeš naći svakve stavove, i za i protiv. I da se strogo zabranjuje i da je baš preporučljivo.
Zato ti laganica, stres je najveći neprijatelj trudnoće.


_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu *nur*)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Šta bi trebalo izbjegavati?
8.4.2015 8:58:17   
*nur*
znam , i trudim se da se ne brinem ,hvala ti user posted image

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 162
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 5 6 [7]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 6 [7]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *