|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  26 27 28 29 [30]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Određivanje ovulacije
16.10.2013 8:42:19   
malena27 RR

IZVORNA PORUKA: ajnur a

Zdravo,ja sam nova clanica i odmah bi da zapocnem i novu temu. user posted image
5 godina vec pokusavam da ostanem trudna,nalazi su bili losi ali bolji su sada.Zanima me je li moguce da se ovulacija i pojava plodne sluzi desi 16-17 dana od prvog dana menstr.ciklusa,jer kod mene se svaki mjesec desava isto u tom periodu,pa mozda grijesim u racunanju te ovulacije user posted image



IZVORNA PORUKA: Pingvina

Ajnur, dobro nam dosla!!!
Od srca se nadam da ces ispuniti svoju zelju i uskoro postati mama jednom malom user posted image user posted image .
A sto se tice tvog pitanja, O moze biti i 16 ili 17 dan ciklusa. Postoji mnogo faktora koji odredjuju duzinu ciklusa, trajanje prve i druge faze ciklusa. Ne znam da li si do sada vec koristila LH trakice, mjerila bazalnu temperaturu, pratila iscjedak, eventualno bila na folikulometrijama?? Kazes da su nalazi losi??? Ciji-tvoji ili tvog muza (tm)? Jesi li radila nalaze hormona???Puno pitanja znam...ali i odredjivanje O je kompleksna stvar..pa tako da sam te malo izmaltretirala zeleci ti pomoci.user posted image user posted image





IZVORNA PORUKA: Dzenana_G

Meni je ovulacija uvijek kasni, to znam od prve trudnoce.
Ovaj mjesec je pocela 20. dan ciklusa.





IZVORNA PORUKA: malaaaa

Ja po racunanju stoji mi 14 dan a vecinom osjetim je 16 dan ciklusa da bude



IZVORNA PORUKA: Farah 00

Ja mislim da je ovulaciju najbolje pratit sa LH testovima, koji najpozdanije utvrđuju kada ona nastupa.




IZVORNA PORUKA: anandi

Jutro cure, evo da vam se i ja pridruzim na temiuser posted image
Prosli mjesec sam radila inseminaciju i nazalost beta je bila negativna, user posted image dosla sad 10-tog i trajala jedan dan, 14-tog otisla na folikulometriju (da mi ukljuci neku stimulaciju pred novu inseminaciju) kad ono nalazim se u predovulatornoj fazi i doktor kaze da to nije bila menstruacijauser posted image
Jucer mi se pojavio neki smedkasti iscjedak znaci sesti dan nakon lazne menstruacije, odem jutros da primim stopericu kad ono ovulacija se jucer desila
Ako neka ima slicno iskustvo sa tom ranom ovulacijom da napise, bila bih jako zahvalna.




_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu lutkica25)
Neposredna veza do poruke: 726
   RE: Određivanje ovulacije
23.10.2013 17:51:49   
Farah 00
Drage moje trudilice ja sam relativno nova na forumu i interesuje me gdje vi kupujete LH trakice, jer ove sto se kod nas imaju kupiti u apoteci su prilično skupe, oko 6-7 KM komad. Znam da se mogu naruciti preko e-bay, ali ja nikad nisam nista na taj nacin kupovala, pa mi je malo komplikovano, user posted image user posted image bar dok se ne ustelim kako to funkcionise. Znate li da li ovdje neko ima ko te iste trakice preprodaje, pa da od te osobe kupim???

Hvala unaprijed.

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 727
   RE: Određivanje ovulacije
23.10.2013 17:57:46   
marinčii
FARAH ja sam kupovala isto s e baya,znam da je neka od cura spominjala da je kupovala na pik.ba pa pogledaj tako da uzmes

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu Farah 00)
Neposredna veza do poruke: 728
   RE: Određivanje ovulacije
23.10.2013 18:02:29   
Farah 00
I ja sam narucivala sa pik.ba ali nekad imaju nekada nemaju na stanju, jer samo sam jedna osoba ima koja ih prodaje. Pa i ja cu navjerovatnije poceti kupovati preko e-bay, samo sto sam ovaj ciklus zakasnila, pa cu se nekako snaci, makar kupila i u apoteciuser posted image
Koliko se otprilike ceka dana da ti stignu trakice kad narucis preko e-bay-a? obzirom da ih ima puno vrsta, koje su mi najbolje, mislim koje si ti narucivala i jesi li zadovoljna?

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 729
   RE: Određivanje ovulacije
23.10.2013 18:04:32   
Farah 00
marincii tebi su tvoje donijele srecu, pa hooocu i ja takveeee.user posted image user posted image salim se, ma znam da si ti rekla da si svakako pokrila sve dane, i plodne i neplodne, svaki drugi dan keksanje user posted image user posted image

(odgovor članu Farah 00)
Neposredna veza do poruke: 730
   RE: Određivanje ovulacije
23.10.2013 18:09:26   
marinčii
Ja sam uzela jedanput,25testova za ovulaciju i 25 testova za trudnocu,platila oko 25km sve cini mi se.S tim da ti mozes recimo uzet vise lh testova a samo 5 testova za trudnocu

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu Farah 00)
Neposredna veza do poruke: 731
   RE: Određivanje ovulacije
23.12.2013 14:03:14   
onalie
bok cure!nova sam i imam pitanje.kupila sam lh testove i dobila sam one s ruzicasto/rozim završetcima.neznam koliko su osjetljivi jer nemam inf.o njima.ciklus mi je 24dana,od 5 sam pocela testirat da bi mi 7dan bila crta skoro identicnako kontrolna al nije debela ko ona vec tanka.8,9,i danas 10 dan uopce nemam testne linije,sada me zanima da li mi je taj 7dan pokazalo da ce nastupit ovulacija 8 i 9. molim vas za odgovor i svaima saljem puse :)

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 732
   RE: Određivanje ovulacije
25.12.2013 12:01:52   
malena27 RR
IZVORNA PORUKA: miks

Nakon kiretaze sam imala problema sa neredovnim ciklusima i sa dobrostonom sam regulisala ciklus ali ovulacija mi nije kao prije...
folikuli mi ne narastu dovoljno cak i sa blagom stimulacijom a prije su uvijek bili jako dobre velicine i bez stimulacije.
Da li znate koji se doktor u Sarajevu bavi tom tematikom...regulisanje ciklusa ovulacije itd itd.???



_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu onalie)
Neposredna veza do poruke: 733
   RE: Određivanje ovulacije
25.12.2013 12:10:49   
malena27 RR

IZVORNA PORUKA: Isha


IZVORNA PORUKA: miks

Da li. se ikome desilo da nema ovulacije par mjeseci nakon kiretaze ili da ne zna kad je
??


Nije mi se desilo, a ja sam svoju O pratila mjerenjem bazalne temperature, pokusaj i ti.




IZVORNA PORUKA: dandi84


IZVORNA PORUKA: miks

Da li. se ikome desilo da nema ovulacije par mjeseci nakon kiretaze ili da ne zna kad je
??

Ja sam imala O a i uredne cikluse...Evo vise od godinu user posted image stiže na 28 ili 29 dan...Uvijek O i osjetiM po specificnom bolu u stomaku...Takođe i ja sam mjerila bazalnu a i kupila trakice pa sam i sa njima pratila...A jel ti doktor ustanovio da nemaš O ili ti predpostavljaš???



IZVORNA PORUKA: miks

Ustanovili su mi ultrazvukom ali je uvijek bio 14-16 dan....folikule stanu na 15-16mm i kazu nece biti ovulacije.
Jedino da probam mjeriti temp i da pratim duze...mozda mi kasni sada....




IZVORNA PORUKA: dandi84

Mozes mjeriti temperaturu čisto radi sebe da si malo bolje upoznata sa svojim organizmom...Ja ja bih ti svakako preporucila da jedan mjesec folikulometrijom upratis sta se desava tj. ako folikuli ne pucaju da doktor onda da terapiju u vidu neke stimulacije...Mislim da je najbolje da vidis sa doktorom sta ti je činiti...Naravno sve to ako ste već počeli raditi na bebici a ako niste odmaraj se i sačekaj koji mjesec mozda se samo ustabili....



IZVORNA PORUKA: miks

meni su se cikkusi i ovulacije totalno poremetili nakon kiretaze da mi je danas 21 dan ciklusa jedan folikul 30 drugi 22...doktorica mi je rekla da nece biti ovulacije a jedan doktor rekao da ce vrlo vjerovatno biti danas sutra....sada nisam pametna?!
trakice pokazuju poz vec tri dana a temp povisena juce...a danas dva folikula koja nisu pukla??







_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 734
   RE: Određivanje ovulacije
1.12.2014 7:48:19   
malena27 RR
IZVORNA PORUKA: edith

Neka me neko ispravi ako griješim i neka me uputi ako negdje ima već ova tema, ali ja je našla nisam. Zanima me kakva su vaša iskustva s ovulacijom, da li ju imate redovno, da li imate bjelankastu sluz, bolove u predjelu jajnika itd. Ja imam redovan ciklus otprilike 33/5 i ovulaciju 14 dana prije naredne user posted image Ovaj mjesec sam očekivala O 24./25.og, međutim u petak, dakle 21.og sam imala blage bolove koje inače imam kad mi je O, sluzi nije bilo, pa ne znam šta će sad biti, da li je zaista bila O, ali svakako narednih dana ću pratiti šta se dešava. Možda mi se ciklus skrati, pa sam ranije imala O, jer sam počela koristiti vrkutu. Još me zanima da li vam se dešavalo da imate simptome O, a da je taj ciklus uopće niste imali, to sam negdje pročitala da je moguće. Doktor mi je preporučio da kupim LH trakice koje pokušavam naručiti, ali dostavljaju u roku 10-20 dana, pa sam ovaj mjesec zakasnila. Ako dođe user posted image , odmah naručujem trakice. U apoteci su jako skupi testovi za utvrđivanje O.



IZVORNA PORUKA: lala88

edith ja ovulaciju utvrdjujem na osnovu sluzi, tri dana mi je slaba sluz bez boje i mirisa zelatinasta, treci na cetvrti dan kolicina sluzi se umnogostruci i izmnedju prstiju je mogu razvuci pa par centimetara, taj dan mi se desi da me jako zaboli stomak kao da ce vjestica doci, nekada bol bude toliko jako da se nemogu kretati nek i suze krenu od bola. Nakon tog dana sluz se umanjuje i dva dana posle ovog bolnog dana prestaje ta bezbojna i bezmirisna sluz. Ovulacija je razliciti kod svake zene. Nadam se da sam ti pomogla.



IZVORNA PORUKA: edith

I ja osjećam ovulaciju, kažem neki dan sam imala onaj tupi bol u predjelu desnog jajnika, ali mi je uranila 4 dana. Ja nekad imam sluz, nekad ne, ali znam da bi trebalo da bude to, jer ima skroz malo providne rastezljive sluzi, ali baš malo i evo nije ni obilnija i nije bjelkasta. Trebalo bi sad da je bude više i da je bjelkasta. Zanima me da li ima neko iskustva oko toga da ima redovne cikluse, ali da ovulacija ne dolazi u isto vrijeme. meni se evo ovaj mjesec poremetilo, pa ne znam šta da očekujem. čekaću user posted image




IZVORNA PORUKA: edith

evo da javim situaciju sa O. Bila je nekad sinoć, jutros kad sam ustala bilo je baš baš puno sluzi, rastezala se i do 10cm, koliko god sam mogla rastegnuti između palca i srednjeg prsta. znam da je ljigavo, ali vi me razumijete da što se mora nije teško. uglavnom, te sluzi više nema. ali ima kajanje što sam sinoć bila jako umorna i nije bilo ničeg, ali jeste bilo prethodnih 5 dana svaki dan, a jučer je bio odnos ujutro. i malo me lijevi jajnik bolio jutros, malkice, pa to je to. a ja sam očekivala O 25. og računajući da mi je ciklus 33 dana, a prethodni je bio 34 dana, pa je to taman 26.og. Sad mi ostaje nada da neće doći user posted image



IZVORNA PORUKA: lala88

ako si panije imala odnose bice user posted image jer nosioci X gena zive unutra oko 5 dana - to su djevojcice
a nosioci Y gena zive 48h unutar rodinice, bitno je da si nakon svakog odnosa bila u svjeca polozaju da se sperma salije u jajovod. Jer jaja celija zivi 6h pa je bitno da bude svjezih spermija kao ona izadje iz jajnika
velikooooo user posted image user posted image user posted image za user posted image user posted image a mozda i user posted image user posted image .



IZVORNA PORUKA: edith

lala88 hvala ti na podršci. imala sam odnose svaki dan, počevši od petka, a i bila sam u svijeća položaju, doduše 2 puta i danas. malo mi krivo što sinoć nisam imala odnos, jer mi je bila ovulacija, al jesam jučer ujutro i svaki dan prije toga, znači 5 dana ranije. valjda će upaliti user posted image nadam se.




IZVORNA PORUKA: edith

mislim pozitivo, ovo je 4 mjesec poslije spontanog, a 14 mjesec kako se trudimo, ali su mi coklusi malo duži, pa je ovo 12 ciklus. dosad se nisam opterećivala, ali valjda kako mi je doktor rekao da je sve savršeno za začeće i kako pijem i vrkutu i maku itd i kako smo pokrili 5 dana prije O i na dan i poslije, a i danas ćemo, tako da se nadam da će baš ovaj mjesec biti taj. a i shvatila sam da MM isto se nada baš puno. hvala ti









_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 735
   RE: Određivanje ovulacije
21.1.2015 9:43:07   
aidicaa
Mene zanima da li je moguce imati ovulaciju 8 dan od menstruacije?
Meni je prekjuce bio 8 dan od menstruacije i mislim da sam imala ovulaciju. Imala sam bas puno sluzi, kao sto obicno imam 12 ili 13 dan od menstruacije....
Bas mi je bilo cudno!?

_____________________________

*** 11.01.2013. u 11:47h Rodilo se nase Sunasce ***
14.05.2016. pozitivan test***

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 736
   RE: Određivanje ovulacije
26.1.2015 9:57:13   
Pozitivna
Draga aidicaa, naravno da je moguće meni je prošli mjesec bila 7 dan, ginekolog mi reče da je naravno moguće i uzrok je bio stres :( I kod mene je pretežno 13-14dc, tako da je 100% stresna situacija uzrok...

(odgovor članu aidicaa)
Neposredna veza do poruke: 737
   RE: Određivanje ovulacije
26.1.2015 12:51:22   
sseka
lijep pozdrav..OVAKO u subotu 24.01.2015 sam bilana folikulometriji,folikul je bio 20 mm,danas sam bila opet na folikluometriii nema tog folikula,znaci pukao je juce dali kad bi danas imala odnos dali bi nesto znacilo,ili bi bilo kasno!hvala

(odgovor članu Pozitivna)
Neposredna veza do poruke: 738
   RE: Određivanje ovulacije
26.1.2015 15:28:41   
Pozitivna
Draga sseka , ja koliko sam informirana oslobođeno jajašce je sposobno za oplodnju 12 do 24 sata nakon ovulacije tj. pucanja folikula. E sada procijeni sama oko koliko sati jučer je mogla da bude ovulacija, sve zavisi koliko ti se brzo razvijao folikul. Odmah u akciju možda se posreći i sretno!

(odgovor članu sseka)
Neposredna veza do poruke: 739
   RE: Određivanje ovulacije
8.3.2015 13:31:08   
nanaca
U nedoumici sam: imala sam prethodnih dana sluz koja je upucivala na ovulaciju, ali bez ikakvih bolova u stomaku, koje inace imam tokom ovulacije. Je li to normalno? Jesam li onda uopste imala ovulaciju? Ili moze proci bez bolova u stomaku? Temp. danas 36.3.

(odgovor članu Pozitivna)
Neposredna veza do poruke: 740
   RE: Određivanje ovulacije
9.3.2015 15:53:54   
Beba_Bu
Mjeriš li bazalnu? Msm ono "cijeli mjesec"


36,3 ? Meni je to nisko za ovulaciju..Opet ne znam..Ti na posao pa šta bude..Nemaš šta izgubiti..

Kupi ove LH-testove na ovulaciju..Rijetkost oni gdje mogu pogriješiti..Ja sam prošli mjesec obišla sve apoteke,ali kako je u nas grad bio pod poplavom to je sve otišlo i nisu naručivali više..PA sam naručila..I vjerovale ili ne smao je donijela 2 testa..Msm šta imam od dva testa..Tako da sam na svoju ruku uradila 13 dc , i bila linija u C i blaga linija na T , kada sam 15 dc uradila drugi test bila je samo jedna linija u C. :/

Imaš na piku naruci i ja cu aBD.

http://www.olx.ba/artikal/12031526/lh-testovi-trakice-za-ovulaciju-trudnocu-dostupno-odmah/

(odgovor članu nanaca)
Neposredna veza do poruke: 741
   RE: Određivanje ovulacije
10.3.2015 7:12:30   
nanaca
Hvala ti:). A sad pitanje: kad zena zatrudni, ima li ovulacijskog sekreta ili karakteristicnih bolova?
Znam da ovulacije kao ovulacije tada nema, ali me zanima ima li nesto sto moze zavarati zena i da ne shvati da je trudna?

(odgovor članu Beba_Bu)
Neposredna veza do poruke: 742
   RE: Određivanje ovulacije
13.3.2015 23:06:43   
mi@7
Imam nesto lh trakica ako neko hoce nek se javi ,poz

(odgovor članu nanaca)
Neposredna veza do poruke: 743
   RE: Određivanje ovulacije
14.3.2015 11:26:09   
nanaca
Javljam se:))

(odgovor članu mi@7)
Neposredna veza do poruke: 744
   RE: Određivanje ovulacije
14.3.2015 17:21:31   
mi@7
Imas pp

(odgovor članu nanaca)
Neposredna veza do poruke: 745
   RE: Određivanje ovulacije
26.4.2015 9:55:36   
mamzi
Poklanjam trakice za odredjivanje ovulacije. Kupljene preko ebay-a i iako su kineske, ja dobih blizance pomocu njih:)

(odgovor članu mi@7)
Neposredna veza do poruke: 746
   RE: Određivanje ovulacije
23.5.2016 17:50:57   
ella84
Je li ima koja od vas žena lh trakice,naime ja sam trudilica i kupila sam clearblue digitalni,ali mislim da ce mi bit malo,ako koja slucajno ima višak ? hvalaaa user posted image

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 747
   RE: Određivanje ovulacije
24.5.2016 11:46:25   
ella84
I ima li tko od vas Lh trakice viška?

(odgovor članu ella84)
Neposredna veza do poruke: 748
   RE: Određivanje ovulacije
1.8.2016 8:10:57   
malena27 RR

IZVORNA PORUKA: leto

Mame ,molim vas oćeteli mi pomoć ili izračunati plodne dane ,zaista mi je hitno ja ne znam jer se to nešto dodaju ti dani,,ja to zaista ne znam..Može li mi neko izračunati i samo reći eh od tad do tad,,,molim vas! Menga mi bude svaki28.29.30.31. dan,,dan gore dole,ovaj put je bila 16 jula kroz 32 dana i juče me je kao da ću dobiti bolio stomak i bilomi je sluzii i često mi se dešava da mi bude kao sukrvica tada jel ti opasno šta ???? i kako se koristi tableta za dan posle dali da kupim samo u ljekarni ili mi treba od ginekologa nešto i to pijem prije odnosa ili posle,, molim va s može li mi neko ovo objasniti,,,, :*



IZVORNA PORUKA: Bebica11

Koliko sam skontala hoćete plodne dane računati kao vid "kontracepcije". To Vam i nije baš pametno. Koristite druge vidove zaštite ili apstinenciju. Oko tablete "poslije" ne znam zaista ništa.
Ako dobivate tako na različite dane trebate prvo skinuti neku aplikaciju za praćenje plodnih dana. Ja sam koristila Menstrual Calendar. Tu upisujete kad dobijete i računa Vam plodne dane. Mada nemojte se u to uzdati toliko.
Ta sluz i sukrvica(ako nije upala) mogući su simptomi ovulacije. Proguglajte malo



IZVORNA PORUKA: Galicia
Svaki organizam je drugaciji, od zene do zene. I svaki ciklus je drugaciji. Ne moze se tacno reci kojim danima ovuliras, pogotovo jer ti menge nisu tacne u dan.
Sretno.



IZVORNA PORUKA: Vrtni patuljak

Metoda plodni-neplodni dani je prilicno rizicna kao kontraceptivno sredstvo, jer u biti ne mozes biti sigurna kad su plodni dani. Ja imam redovne menstruacije i plodni dani bi i trebali biti oko 15. dana cikliusa, ali je ginekolog utvrdio da mi je plodni dan 20. dan ciklusa.

Sto se tice pilule za dan poslije, to nije kontraceptivno sredstvo (koje treba redovno koristiti) nego se koristi u slucaju nuzde i ne preporucuje se cesto koristenje. Moze se kupiti u apoteci bez recepta i kostalo je preko 20 KM. Efikasno je ukoliko se popije sto prije nakon odnosa, najkasnije 72 sata, ali tada nije garant da ce imati efekta.




IZVORNA PORUKA: leto

hvala vam mnogo,,,,zaista neznam sta da radim,,,mengu imam svaki mjesec pretezno kro 29 dana,,ali je eto sad bila kroz 32 dana,,jer jelejto pa se hoda bosu,,,pločice parket itdd,, i primjetila sam kad god mi je tako baš ovulacija i ja mislim da jeste da mi bude kao sukrvica,,,ja sam se prepala šta je da mi nije nedaj Bože šta,,,a to za pilulu,,iskreno nisam nikad korisitila a nalazim se u takvoj situaocji ,,ja sam tu kriva al šta je tuje,,imam momka,,,koji je lud čovjek,,koji nema posla ja ne radim nikakvih uslova i odjednom gospodin neće kondom,,da koristi nemogu ga ubijedit to je rat neće da čuje,,,,ja želim bebu ali igrat se lutrije,, u ovoj situaciji pa i niej mi baš fino,,,eto ato sam pitala,,,, izvinite molim vass





_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu ella84)
Neposredna veza do poruke: 749
   RE: Određivanje ovulacije
1.8.2016 8:13:39   
malena27 RR
Draga Leto,

postoje LH trakice za mjerenje ovulacije, ovulaciju mozes prepoznati po sluzi koja se javi za vrijeme ovulacije, prozirna je, poput bjelanceta u vrijeme plodnih dana.
Druga stvar koju ti zelim reci je da se mozes obratiti ginekologu za kontracepciju a ako gospodin ne zeli kondom ne morate ni imati odnos bas kad on zeli.
To je tvoje tijelo i ti odlucujes o njemu i eventualnoj trudnoci.

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 750
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  26 27 28 29 [30]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  26 27 28 29 [30]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *