|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Razgovori u ocekivanju beba - Novembar
1.11.2015 6:36:22   
ziel
Dobro jutro mame i user posted image
Dodje nam i mjesec novembar user posted image
Svim terminusama zelim lahke porode i slatke bebice.
Nove trudnice/clanice mogu se javiti kada zele,
samo treba da napisu svoj termin i spol bebe (ako znaju)
i da cesce navracaju na ovo lijepo druzenje,
gdje dijelimo iskustva, savjete itd
. user posted image

SPISAK TERMINA AKTIVNIH TRUDNICA user posted image user posted image
Neaktivne nakon odredjenog vremena brisemo.
(zbog neaktivnosti na temi) user posted image

NOVEMBAR

02.11. Pcelica user posted image
05.11. NandaT user posted image
08.11. Blue moon user posted image
12.11. UmmuHamza2305 user posted image
15.11. Leptirica 87 user posted image
19.11. Ziel user posted image
22.11. *nur* user posted image
26.11. Farah 00 user posted image
28.11. Travelove user posted image

DECEMBAR

07.12 Elastigirl user posted image
14.12. Leena user posted image
15.12. Demira user posted image

JANUAR 2016.

07.01. Leptiri user posted image
17.01. Sunce mojee user posted image
25.01. Amani12 user posted image
28.01. Pufnicaa user posted image
31.01. Mom2B user posted image
31.01. Sandraci

FEBRUAR 2016.

25.02. Andjela user posted image
28.02. Isha

MART 2016.

01.03. Ney75 user posted image
04.03. Škorpija user posted image

APRIL 2016.

06.04. Arya user posted image
08.04. Suncica15
18.04. Maya25 user posted image
20.04. *Sun*

MAJ 2016.

07.05 Tajra26
08.05. Dinaina
10.05. Minie

JUNI 2016.

24.06. Felix

JULI 2016.

01.07. Mama3333

< Poruku je uredio ziel -- 1.11.2015 6:38:33 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar
1.11.2015 6:50:51   
ziel
Nasla sam caj od lista maline u apoteci u Zivinicama, 3KM, dodje dosta, taman do poroda cu da ga pijem svaki dan, jucer sam pocela. user posted image

"Čaj od lista maline preporučuje se u tradicionalnoj medicini za održavanje trudnoće i olakšanje porođaja. Neke studije potvrdile su kemijsku komponentu koja relaksira tj. opušta mišiće maternice, pa se tako prevenira spazam i prijevremeni porođaj", rekla je fitoterapeutkinja i dodala da ovaj čaj pomaže i kod jutarnjih mučnina kod trudnica, a da stručnjaci kažu da slično djelovanje možemo očekivati i od kupine i šumske jagode.
Fitoterapeutkinja preporučuje kroz dan popiti jednu do dvije šalice toplog čaja, od početka do kraja trudnoće. "Ukoliko vas ne muče jutarnje mučnine ili nemate problema s održavanjem trudnoće, onda vam čaj od maline treba tijekom 7. do 9. mjeseca trudnoće, da vas pripremi za lakši i brzi porod", savjetuje i objašnjava: "Voćne kiseline i vitamin C iz lišća maline dodatno nam poboljšavaju okus i miris čaja, a zbog svog antioksidativnog djelovanja uvijek su dobrodošle. Pospješuju i stolicu. Inače kemijski spojevi maline jačaju stijenku kapilara, pa će time i moguća krvarenja i sukrvice biti svedene na minimum".


< Poruku je uredio ziel -- 1.11.2015 6:51:12 >


_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar
1.11.2015 7:30:29   
Leena
Jutrooo moje user posted image i mamice,
Ziel, ja imam taj caj, sama pravila i sa L i sada, ali sve cekam deveti, nisam znala da vec mogu piti, bas ti hvala na tekstu user posted image

Pcelice, dogura ti do termina, sad mu je vakat, reci mu, sta se ulijeniouser posted image

_____________________________

<3 Ljubičica <3 21. 4. 2010. u 15:10h (3400g, 52cm)

*Pahuljica* 7. 1. 2014. u 20:15 (3450g, 54cm)

Macak mali 23.12.2015. u 21:20 (4100g, 57cm)

All I ever wanted
All I ever needed
Is here in my arms


(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar
1.11.2015 7:47:38   
NandaT
Dooobro jutroooo drage moje

Evo nama novembra, sad cemo aBd lagano jedna po jedna user posted image user posted image
Vidim kod Ziel se nesto desava, izgleda ce nam ona prva user posted image . Sretno draga i ne radi nista po kuci, cuvaj snagu za guranje user posted image user posted image
Citam juce ovo sto ste pisale za apaurine, pila sam i ja na pocetku ponekad i skontam sinoc ma odoh popit jedan da se naspavam ko covjek user posted image user posted image user posted image . Jest da ne volim u te svrhe al od jednog nece nista biti. Ustala sam ko pticica, ne sjecam se kad sam bolje spavala. Vjerovatno se i misici i psiha opustili user posted image
Vidim vani lijep dan, nema nigdje ni oblacica, ako ovako ostane moglo bi se malo izaci danas.

Ja ne pijem ovaj caj od maline al jedem hurme. Samo ne znam koliko hurmi treba pojesti user posted image user posted image . Pojedem po 5-6 komada

(odgovor članu Leena)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar
1.11.2015 7:54:21   
Travelove
Hurme cini mi se 7 kom dnevno. Ja cu da pokupujem to sve danas, i taj caj, i orahe, i ananas i kulen i idemo.... Samo kad se jedno jutro probudim,ja se porodila, beba spava kraj mene heheh.
Ja se bas ufrkala kada sam vidjela da je kod Ziel krenulo, jest dasam zadnja novembarska, al eto, frka mi, bojim se tacno kada vidim taj cep, da cu samo pasti.
Smije li se uzeti apaurin kada krenu kontrakcije? Cisto da smanjim paniku. Pretpostavlajm da ne bi trebalo, al da pitam.

(odgovor članu NandaT)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar
1.11.2015 8:04:27   
NandaT

IZVORNA PORUKA: Travelove

Hurme cini mi se 7 kom dnevno. Ja cu da pokupujem to sve danas, i taj caj, i orahe, i ananas i kulen i idemo.... Samo kad se jedno jutro probudim,ja se porodila, beba spava kraj mene heheh.
Ja se bas ufrkala kada sam vidjela da je kod Ziel krenulo, jest dasam zadnja novembarska, al eto, frka mi, bojim se tacno kada vidim taj cep, da cu samo pasti.
Smije li se uzeti apaurin kada krenu kontrakcije? Cisto da smanjim paniku. Pretpostavlajm da ne bi trebalo, al da pitam.

Nisam cula za orahe, sta s njima treba raditi??? Pretpostavljam da ne treba apaurin kad krenu kontrakcije jer opusta misice. Mozda grijesim al nesto mislim da ne treba

(odgovor članu Travelove)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar
1.11.2015 8:05:26   
Leena

IZVORNA PORUKA: Travelove

Hurme cini mi se 7 kom dnevno. Ja cu da pokupujem to sve danas, i taj caj, i orahe, i ananas i kulen i idemo.... Samo kad se jedno jutro probudim,ja se porodila, beba spava kraj mene heheh.
Ja se bas ufrkala kada sam vidjela da je kod Ziel krenulo, jest dasam zadnja novembarska, al eto, frka mi, bojim se tacno kada vidim taj cep, da cu samo pasti.
Smije li se uzeti apaurin kada krenu kontrakcije? Cisto da smanjim paniku. Pretpostavlajm da ne bi trebalo, al da pitam.

Ne smije, mila, apaurin kada krenu kontrakcije, moze usporiti porod i otvaranje

_____________________________

<3 Ljubičica <3 21. 4. 2010. u 15:10h (3400g, 52cm)

*Pahuljica* 7. 1. 2014. u 20:15 (3450g, 54cm)

Macak mali 23.12.2015. u 21:20 (4100g, 57cm)

All I ever wanted
All I ever needed
Is here in my arms


(odgovor članu Travelove)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar
1.11.2015 8:18:18   
Travelove
Orahe cuvas ispod jastuka heheh. Salim se, jedes ih. Kao beba bude masnija pa lakse isklizi. Vrijedi pobati!

(odgovor članu Leena)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar
1.11.2015 8:19:15   
Travelove
Ma da pretpostavila sam, al rekoh da piupitam.user posted image

(odgovor članu Leena)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar
1.11.2015 8:22:23   
NandaT
Da i ja opet priupitam user posted image koliko oraha??? Jer kad je to u pitanju ja jedem dok mi ne pozli user posted image

(odgovor članu Travelove)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar
1.11.2015 8:22:24   
ninuska
Jutro user posted image , drage. Evo i novembra user posted image . Terminusama zelim sto lakse i bezbolnije porode user posted image . Vidim kod ziel krenulo user posted image . Koliko prodje od ispadanja cepa do poroda stvarno ne znam. Nisam imala iskustvo ni u jednoj trudnoci sa ispadanjem cepa samo sa vodenjakom. Kako god, zelim da se sto prije, lakse i bezbolnije porodis :).
Kod pcelice malac ne misli van user posted image . Udobno se smjestio i bas ga briga sto ga seke zeljno iscekuju user posted image .
leena kako tvoje cure? Moram da ti kazem da si jedna jakooo lijepa zena :)

carobno vidjela sam sliku. Prelijepe ste obje. Curi dajem malu prednost :). Mashallah, da vam bude ponos u zivotu aBd.

Ostale da ne nabrajam pojedinacno imate puse od mene i mojih indijanaca user posted image

Danas lijep dan. Ici cemo u skitnju. Mala je kod moje mame pa cemo ih zarotirati. Malca ostaviti, a curu uzeti i u skitnju. Jedva cekam kaficu (nadam se u basti nekoj). Inace, bas volim espreso kafu, nezamjenjiva mi je :)

< Poruku je uredio ninuska -- 1.11.2015 8:28:43 >


_____________________________

2011 ??
2015 ??

(odgovor članu Leena)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar
1.11.2015 8:26:12   
Travelove
Nanda, samo jedi,ne mogu da skode. Grickaj onako kada ti bude dosadno, uz tv i tako...nema neke mjere user posted image

(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar
1.11.2015 8:26:37   
*pcelica*
Dobro jutro drage moje.
Evo nam i novembra. Mojim terminusama i saborkinjama brze i lahke porode bez pucanja. user posted image Ostalim ugodan ostatak trudnoce. Da sve prodje skolski i kako treba.
Kako ugledah ova sad spisak tacno me nesto presjece preko stomaka ali ne da cu se poroditi nego nesto drugo user posted image
Ziel kakva je situacija kod tebe? Ima li ikakvih bolova?
Leena sve zaboravim da pitam kako ledja bole li te?

_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar
1.11.2015 8:30:04   
*pcelica*

IZVORNA PORUKA: ninuska

Jutro user posted image , drage. Evo i novembra user posted image . Terminusama zelim sto lakse i bezbolnije porode user posted image . Vidim kod ziel krenulo user posted image . Koliko prodje od ispadanja cepa do poroda stvarno ne znam. Nisam imala iskustvo ni u jednoj trudnoci sa ispadanjem cepa samo sa vodenjakom. Kako god, zelim da se sto prije, lakse i bezbolnije porodis :).
Kod pcelice malac ne misli van user posted image . Udobno se smjestio i bas ga briga sto ga seke zeljno iscekuju user posted image .
leena kako tvoje cure? Moram da ti kazem da si jedna jakooo lijepa zena :)

carobno vidjela sam sliku. Prelijepe ste obje. Curi dajem malu prednost :). Mashallah, da vam bude ponos u zivotu aBd.

Ostale da ne nabrajam pojedinacno imate puse od mene i mojih indijanaca user posted image

Danas lijep dan. Ici cemo u skitnju. Mala je kod moje mame pa xemo zarotirati. Malca ostaviti, a curu uzeti i u skitnju. Jedva cekam kaficu (nadam se u basti nekoj). Inace, bas volim espreso kafu, nezamjenjiva mi je :)



Kako je decko? Je li ga popustila prehlada?A moja ninuska mojoj djeci lijepo u stomaku. Moram ih nazor tjerati napolje. Da na kraju i ovaj put ne odem na drip.user posted image
Od muke cu izgleda i tu bol istrpiti user posted image

_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar
1.11.2015 8:32:59   
ninuska
ziel jesi ono ti postavila pitanje u onoj grupi na fb?
pcelice prepoznah te tamo haha.

Ja se nasekira. Pita jedna za savjet. Trudna, ima dijete od 5 godina i muz je udario par puta (ne mogu nekako da napisem istukao). Kad jedna joj odgovara da je ona navikla. Muz tako hoda, napije se i kad dodje kuci zna je udariti jer ne moze ostati trudna user posted image . I u smislu da fura svoj fazon jer tako i ona user posted image

_____________________________

2011 ??
2015 ??

(odgovor članu *pcelica*)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar
1.11.2015 8:38:07   
*pcelica*
IZVORNA PORUKA: ninuska

ziel jesi ono ti postavila pitanje u onoj grupi na fb?
pcelice prepoznah te tamo haha.

Ja se nasekira. Pita jedna za savjet. Trudna, ima dijete od 5 godina i muz je udario par puta (ne mogu nekako da napisem istukao). Kad jedna joj odgovara da je ona navikla. Muz tako hoda, napije se i kad dodje kuci zna je udariti jer ne moze ostati trudna user posted image . I u smislu da fura svoj fazon jer tako i ona user posted image


Hahaha. Pa sto onda ne podls zahtjev?

Vidjela sam i ja onaj post i samo ga preskocila. Imam osjecaj kao da se pojedine sprdaju. Mislim takav savjet dati zeni user posted image To nisam komentarisala jer ne mogu savjetovati da uradi ono sto bih ja uradila user posted image Sigurno mu vise nikad ne bi naumpalo


< Poruku je uredio *pcelica* -- 1.11.2015 8:40:01 >


_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar
1.11.2015 9:32:57   
ziel
Nema kod mene jos nikakvih drugih znakova za porod, malo sam odspavala kad je mm otisao na posao a sinoc od uzbudjenja nisam zaspala do 3 haha. Oprala sam i sudje i savila ves pa ga jutros stavila u ormar jer je mm spavao u spavacoj nisam ga htjela ometati i kupatilo malo sredila, sve to do 3 jutros i onda legla :-D

Jesam Ninuska ja postavila pitanje a prepoznala sam i Pcelicu u odgovorima :-)
A za ono pitanje od one sto je muz tuce, vala nije mi se dalo komentarisati, samo sam lajkala par komentara sa kojima se slazem pa vidjo adminka Belma nesto pise kao da se zena treba boriti zbog braka, djece pa postavila neku izreku kako su nase nene prije popravljale situaciju nisu se odmah razvodile, eh tu sam koment ostavila da ako i muz i zena ne rade na popravljanju situacije onda ne vrijedi ni zeni da se bori i ponizava i trpi maltretiranja... Eto ja roman napisa user posted image

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu *pcelica*)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar
1.11.2015 9:46:59   
mama3333
Jutric za sve...svracam i kod vas redovno al nemam bas sta pisati ja sam tek nova trudnica,al je divan osjecaj vidjeti se na vasem spisku..svima zelim sto laksi porod i zdrave bebice...

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar
1.11.2015 9:53:27   
ziel

IZVORNA PORUKA: mama3333

Jutric za sve...svracam i kod vas redovno al nemam bas sta pisati ja sam tek nova trudnica,al je divan osjecaj vidjeti se na vasem spisku..svima zelim sto laksi porod i zdrave bebice...

Polako imaces ti tonu pitanja kako trudnoca bude odmicala user posted image
Javljaj se ponekad da znamo da je sve ok, npr.nakon kontrola napises izvjestaj hehe user posted image

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu mama3333)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar
1.11.2015 9:53:29   
Farah 00
Svim terminusama u ovom mjesecu zelim brze i lagane porode, i da rode zive i zdrave bebiceuser posted image user posted image user posted image

Ziel kod tebe se vec nesto desava, mi smo na kraju novembra ali tvom malcu kao da se malo zuri, sto i ne bi, on je vec sad dovoljno veliki i jak, napredna beba 😊 Javljaj nam tijek dogadjaja ☺

Meni su ruke jutros bas jako trnule dok sam spavala, kao da mi sva cirkulacijama u rukama stane.

Odoh praviti nesto za dorucak☺

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar
1.11.2015 9:56:47   
Travelove
U kojoj ste vi to grupi na fb?
Ja otkunjala sat vremena, pa usla da vidim sta je sa Pcelice i Ziel user posted image

(odgovor članu Farah 00)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar
1.11.2015 9:57:32   
ziel
A eto Farah ispade sinoc sluzni cep oko pola 11, sad nista ne osjecam nikakve bolove, nista nije drugacije... bebu osjetim... koliko ce proci vremena do iduceg znaka poroda pojma nemam... sve je individualno, al cini mi se 80% zena se porodi u roku od 3 dana...

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu Farah 00)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar
1.11.2015 9:57:40   
Leptirica87
Jutro drage moje novembarske terminuse ali i sve druge...evo nama mjeseca D user posted image
Zelim da nam svima ako Bog da porodi prodju sto lakse,hajirli,da budemo sabrane,smirene,bez straha i treme.Da nam bebice budu zive,zdrave i prave i da uzivamo s njima.

Vidim kod Ziel nam se pocelo nesto dogadjati,ako i krene neka ti bude sa srecom i da sve prodje u najboljem redu,i da nam se javis.Ako bude jos kakvih desavanja da se i mi mozemo orjentisati.
Da vam pravo kaze ja stalno da izvinete zagledam u solju poslije male nuzde da mi sta ne promakne...mislim na taj sluzni cep.Sto neko rece voljela bih da ga uocim pa da se psihicki pripremim za nastavak.
A kad god se tusiram sve mislim da mi nece tad vodenjak puknut pa da necu ni znati da je pukao...sta sve nece doci u glavu heheh

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar
1.11.2015 9:59:36   
Travelove
Znaju li ove moje iz Tuzle, radi li Simpson danas?

< Poruku je uredio Travelove -- 1.11.2015 10:01:30 >

(odgovor članu Travelove)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar
1.11.2015 10:03:50   
M.A.M.
Jutro drage moje,da vam pozelim sto brze i bezbolnije porodeuser posted image
Ziel mila nek je sa sreco kad god krenulo,pcelice i tebi istouser posted image
Travelove grupa je Klub trudnica i mladih mama iz Sarajeva

_____________________________

10.08.2015

03.08.2017

(odgovor članu Travelove)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Kako protumačiti?
tam

Kako bi Vi protumačili sljedeću rečenicu: " Kontrola 21.10. naručiti se na tel: xxx xxxx xxxx "

da ste naručeni taj dan na kontrolu (24%)

da se trebate naručiti za taj dan na kontrolu (76%)


Broj svih glasova: 83

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *