|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Strah od nepoznatih ljudi
20.7.2009 18:17:46   
kristina110
dobar dan ja isto imam tih problema imam curicu stara je godinu i tri mjeseca kao beba je bila nenormalno strašno plašljiva ko god bi mi došo morao je šaptat skoro jer ona bi odma na visoke tonove počela plakat i nikom nije htjela ići, već kao beba je kužila kad bi ju neko uzeo ona bi odma počela se derat.isto tako izbjegavali smo okupljanja čak kad bi išla ulicom i naiđe motor ili traktor odma bi počela derat se, doslovno nigdje s njom nisam mogla ić.ali to sad što je starija prolazi još je plašljiva ali puno manje.

< Poruku je uredio maja78 RR -- 21.4.2010 21:46:23 >

(odgovor članu Lucina)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Strah od nepoznatih ljudi
29.7.2009 9:21:07   
Lucina
Draga Kristina, kad sam otvorila ovu temu moja djevojcica, iako je starija od tvoje, bila je u apsolutno istoj fazi. Sada mogu reci da se situacija hB promijenila i sve mi je lakse :) Ali, skroz te razumijem... jos uvijek joj treba neko vrijeme da se adaptira na nove ljude i nove situacije, sto je sasvim normalno i za nas odrasle :) iako jos uvijek nikada ne bi sjela u krilo kod nekoga, pa makar bio i poznat. Plasi se iznenadnih zvukova, pa cak i zvona :) Uglavnom treba biti strpljiv i ne siliti dijete ni na sto, "suocavati" ga sa strahom jer dijete to ne razumije. Nasa djeca su jednostavno jako senzibilna, pa se u skladu s tim treba i ponasati... Ali, vjerujem da ce s vremenom biti sve lakse :)

(odgovor članu kristina110)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Strah od nepoznatih ljudi
21.4.2010 21:40:26   
merva
veliki pozdrav, nova sam na forumu, imam jedan problem pa se nadam da ce mi niko pomoci sta mi je raditi. Ovako, imam 19 mj sina, dobar je i poslusan, ima nekada nekih svojih faza kao i sva druga djeca ali nista strasno, medjutim problem je u tome da moj maleni nema sanse da pridje drugim osobama bilo poznatim ili nepoznatim, svejedno, odmah bjezi i place ili odmahuje rukama. ka nam neko dodje kuci on se fino igra ali jednostavno ne dozvoljva da mu neko nesto kaze ili nedo bog da ga pomazi ili uzme sebi. Nekada mi bude jako neprijatno i stalno pricam o tome sa njim iako me on mozda jos ne razumije ipak se trudim da ga malo opustim. Inace jako je samostalan, ne plasi se okoline i ljudi jer to vidim kad izadjemo vani on jurca od stola do stola ali ako neko samo zovne o pruza otpor i bjezi. Bilo mi mi drago da se neko javi i da neki savjet sta mi je ciniti, volela bih ga iz tog razloga dati u vrtic ali se plasim njegove reakcije jer zeli biti samo sa rotiteljima, pa se plasim da ne dozivi neki stres s obzirom da nema neku komunikaciju sa okolinom na nacin koji sam gore navodila. molim vas dajte mi recite sta i kako, jer me nekad toliko izludjuje takvim ponasanjem.user posted image

(odgovor članu Lucina)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Strah od nepoznatih ljudi
21.4.2010 21:47:28   
maja78 RR
Dobro dosla na forum :9

Mislim da je to samo faza, bila je jedno vrijeme i kod mog djeteta do nedavno.
Iscitaj prijasnje postove mozda nadjes nesto interesantno.

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu merva)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Strah od nepoznatih ljudi
21.4.2010 21:50:16   
Medić*
citala sam sve i vidim da ima jos takvih slucajeva, najgore je sto mislim da to nije faza jer je od rodjenja pa do danas takav nije htio kod nikoga i bas sam zabrinuta

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Strah od nepoznatih ljudi
21.4.2010 22:00:23   
maja78 RR
a sta mislis da porazgovaras sa nekim djecijim psihologom? ja bi tako uradila da vidim da ima potrebe

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Strah od nepoznatih ljudi
21.4.2010 22:08:13   
bebbe RR
Pozdrav, Merva!
Djeca su različita,kao i odrasli ljudi. Možda je jednostavno takav tip čovjeka?! Ne znam, zaista, nemam takvo iskustvo. Vjerovatno bih, na tvom mjestu, poslušala Majin savjet i potražila mišljenje nekog psihologa?! Znam da je kćerka moje prijateljice imala tu fazu kaada se je ponašala kako opisuješ, ali to je kod nje baš bila faza, trajala je par mjeseci, i onda je prošlo.


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Strah od nepoznatih ljudi
21.4.2010 22:18:30   
merva
hvala u svakom slucaju, iskreno se nadam da je faza koja malo duze traje, ali ako se bude nastavilo jos dugo moracu potraziti strucno lice da malo pomogne

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Strah od nepoznatih ljudi
21.4.2010 22:35:30   
mama Nataša
to tebi sigurno nije lako ali pazi ovaj naš slučaj:
naš stariji sin se nikad nikog nije bojao, možda je prošao nekad kratkotrajnu fazu zaziranja od nepoznatih ljudi ali

oduvijek nam je problem bio što će on svakom ko mu pruži ruku prići, dati ruku i otići nebitno kuda!!!!

Od prodavača na pijaci nadalje.... i to je isto muka, jest da je fino što ti je društveno dijete ali brate ne moš od njega glavu okrenut na drugu stranu jer on bez straha odeeee....

i to ti je isto katastrofa da znaš

a jel tvoj bebač tako reaguje na osobe sa kojima ste svakodnevno u kontaktu? ti, TM, druga djeca, rođaci, prijatelji...???

mislim da sve to prođe jednom, kod nekog prije, kod nekog kasnije....

a za vrtić, uvijek možeš otići "probno" pa da vidiš kako će se ponašati


_____________________________

veliki dječak 16.10.2004.
i mali dječak 16.08.2009.

(odgovor članu merva)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Strah od nepoznatih ljudi
21.4.2010 22:53:05   
merva
mama Natasa susta suprotnost od mog malenog, nezna covjek sta je teze user posted image , on hoce normalno kod svog oca, mene, kod rodjaka koje bas stalno vidja tvoje,troje njih, hoce i sa djecom a kod ostalih recimo kod nane i dede koje rijetko vidja jer su daleko, ni pod razno. Sve mi se cini da je jako tvdoglav pa u inat radi user posted image , jer npr neki dan u BBI centru konobar mu kaze hajde samnom da ti dam smoki, on mu dade ruku i ode, ja se zaprepastila, isto tako kod mog brata isto tako nece i njega vrlo rijetko vidja, ali kad mu kaze hajde idemo vani u auto on mu da ruku i ode, pa zato mislim da je malo i bezobrazanuser posted image

(odgovor članu mama Nataša)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Strah od nepoznatih ljudi
21.4.2010 23:33:11   
salmy
Joj bas sam pisala o ovm problemu danas,moj bebi ima 6mj.strasno je plasljiv i nece nikome.Sinoc smo bili u gostima kod prijatelja i on je citavo vrijeme preplakao!
Nedavno je ostao sa mojom mamom cjeli dan,i citavo vrijeme je trazio nas i plakao!
Ja se nadam da je to prolazna fazauser posted image user posted image jer ako nije imacu zestok problem! napominjem da je cjeli dan sa mnom kuci,izadjemo vani kad je suncano ali i tada sa bojazni gleda ljude i kad mu neko pridje pocne plakati! U kuci je stalno upaljena puzika tv,ja galamim igram se sa njim! ali kad dodje treca osoba on je odmah drugaciji

(odgovor članu merva)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Strah od nepoznatih ljudi
21.4.2010 23:36:13   
teacher75

IZVORNA PORUKA: salmy

Joj bas sam pisala o ovm problemu danas,moj bebi ima 6mj.strasno je plasljiv i nece nikome.Sinoc smo bili u gostima kod prijatelja i on je citavo vrijeme preplakao!
Nedavno je ostao sa mojom mamom cjeli dan,i citavo vrijeme je trazio nas i plakao!
Ja se nadam da je to prolazna fazauser posted image user posted image jer ako nije imacu zestok problem! napominjem da je cjeli dan sa mnom kuci,izadjemo vani kad je suncano ali i tada sa bojazni gleda ljude i kad mu neko pridje pocne plakati! U kuci je stalno upaljena puzika tv,ja galamim igram se sa njim! ali kad dodje treca osoba on je odmah drugaciji

i lana je ista takva kad odemo kod nekoga, pogotovo kod roditelja mm ili kod mojih, ne smiruje se nikako! kad smo vani,sve ok. ponekad je super, npr. kad smo isle kod skorpije, nije se ziva cula ili par puta kad smo isli kod prijatelja. valjda joj smeta sto kod moje mame i svekrve i svekra svi odmah skoce na nju, pozele je, hoce da je nosaju, a ona vise voli sa mnom i mm

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Strah od nepoznatih ljudi
21.4.2010 23:38:30   
salmy

IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: salmy

Joj bas sam pisala o ovm problemu danas,moj bebi ima 6mj.strasno je plasljiv i nece nikome.Sinoc smo bili u gostima kod prijatelja i on je citavo vrijeme preplakao!
Nedavno je ostao sa mojom mamom cjeli dan,i citavo vrijeme je trazio nas i plakao!
Ja se nadam da je to prolazna fazauser posted image user posted image jer ako nije imacu zestok problem! napominjem da je cjeli dan sa mnom kuci,izadjemo vani kad je suncano ali i tada sa bojazni gleda ljude i kad mu neko pridje pocne plakati! U kuci je stalno upaljena puzika tv,ja galamim igram se sa njim! ali kad dodje treca osoba on je odmah drugaciji

i lana je ista takva kad odemo kod nekoga, pogotovo kod roditelja mm ili kod mojih, ne smiruje se nikako! kad smo vani,sve ok. ponekad je super, npr. kad smo isle kod skorpije, nije se ziva cula ili par puta kad smo isli kod prijatelja. valjda joj smeta sto kod moje mame i svekrve i svekra svi odmah skoce na nju, pozele je, hoce da je nosaju, a ona vise voli sa mnom i mm

samo se nadam da je prolazna faza! user posted image user posted image user posted image user posted image ili im odredjeni ljudi ne odgovaraju! ma koce znat malim folerima

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Strah od nepoznatih ljudi
21.4.2010 23:39:36   
teacher75
meni je cudno da uvijek kod mojih i mm roditelja pravi frku a kod ostalih se ziva ne cuje! kad oni dodju kod nas, nije problem, mirna je, jedino kad mi odemo kod njih

< Poruku je uredio teacher75 -- 21.4.2010 23:40:10 >


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Strah od nepoznatih ljudi
21.4.2010 23:41:24   
salmy
hahhaha kod moje mame place uzas,na spratu kod brata miran ko bubica( a mami krivo) user posted image user posted image ona jadnica misli da je do nje! a kod svekra isto suti!

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 40
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *